Ako prebehne operácia cysty? Môže to ublížiť bábätku?

danculik
8. júl 2006

Vazene damy a zeny🙂chcela by som sa vas opytat ci niektora z vas mala uz cystu a aku velku asi priblizne a aky bol postup pri jej liecbe respektivne operacii?a ci ste ju mali uz prsknutu?A moze to uskodit babatku?.mne nasli ze mam cystu velku asi 3,5cm,doktor v nemocnici mi povedal ze mi asi praskla a ta stava by sa mala odstranit,chcu mi to pravdepodobne vyoperovat,ale citala som,aj som sa dozvedela ze sa to da vyliecit aj bylinnymi cajmi alebo liekmi...vie mi niekto poradit?Strasne sa bojim...:(a som z toho zufala,v nemocnici som este nelezala..a ani operovana som nebola na nic:(PORADTE...ahojte Daniela

hisemka
17. jan 2008

Hladala som ten caj, konecne som ho nasla: http://www.zdravie.sk/sz/forum/509/1/2/79/1-4/F...

Doki mal podozrenie na endometriozu, kontrolnych sono vysetreniach mi stale videl cysty...... a nakoniec pri laparke nic nenasiel - ani cysty, ani endometriozu a to som ten caj pila necele 2 mesiace

po 20g z nasledovnych bylín: žihľava, alchemilka, hluchavka biela, nechtík, rozdrvené šípky, list ostružiny černicovej, list slezu lesného, kvet pagaštana konského, po 15g medovky a listu orecha vlašského, po 10g koreňa valeriány, vňate železníka lekárskeho a kôprového semena.
Z toho urobiť zmes. 2 čajové lyžičky sa zalejú 1 litrom vriacej vody, 15 minút lúhovať, precediť, dať do termosky a piť počas dňa do 19:00 (aby ste v noci nemuseli cikať). Po 3 týždňoch pitia čaju 1 týždeň prestávka (nepiť). Tento cyklus urobiť spolu 5-krát (5x4 týždne).

kaskada14
10. feb 2008

čaute, som rada, že táto téma pokračuje dodnes a že si tu môžem o tomto probléme niečo prečítať, aj keď pravdaže lepšie by bolo keby boli všetci zdraví.... Ja to mám práve nejakých 9 dní pred operáciou. Naši úžasní lekári mi tu samozrejme nič nezistili a v podstate som sama musela prísť na to kde je asi problém. Takže moja cysta má 10 cm a musí ísť von operáciou, ale už počítam dni aby už bola von, lebo už bolí každý deň, a teraz som sa začala vážne báť, aby nepraskla. Takže uvidím ako dopadnem... ale as to nebude len týždeň čo budem preč z práce, po tom všetkom čo tu čítam :(( Nechcem tu nikomu pridávať zlú náladu, len chcem každému povedať, aby si našiel super lekára a nenechal sa utešiť slovami že je všetko ok ak cíti, že to tak nie je.... Dúfam, že sa ešte ozvem 🙂))

lia
10. feb 2008

ja som mala pred mesiacom cystu a neviem ci ju mam stale ☹ .
da sa to aj inak zistit ako ultrazvukom??asi nie,ze??

kukona1
10. feb 2008

ahojte baby,rada by som vedela,či tá cysta ked praskne a nemám práve v tom období menzes,vyteká hnedý výtok? lebo už od novembra nosím permanentne intimky a som objednaná až na marec na gyndu a neviem či mám zavolat a preobjednat sa lebo mám už 4 mesiace ten výtok.......malú nemám kam dat a tak som doteraz nemala ani čas íst na vyšetrenie.Može to byt tá cysta? lebo už 4 roky bojujem s cystami,ale som mávala doteraz iba také maličké....aj lekár povedal,že to je nič...

pink_lady
10. feb 2008

lia, aj hmatom 🙂 ja ju uz mam nastastie vonku 😅 Bolela, potvora 😠

krasulka
11. feb 2008

baby poradite mi niektora? Uz dva mesiace mam bolseti v pravom podbrusku, take pichave a tahave. som v zahranici a bola som u lekarky.Slepak vylucili, ze to je gynekologizkeho povodu.Bola som tu u gynekologycky, ta ma vysetrila a povedala mi ze citi cystu.Poslala ma na sono k druhej gynekologicke a ta mi na sone povedala, ze ziadna cysta tam nieje. Zobrala mi stery a teraz cakam na vysledky.Nejde mi do hlavy, co ta prva gynekologicka teda citila, ked mi povedala, ze cysta, ked sono to nepotvrdilo.Nasadili mi nejake antibiotika, ani neviem preco, ked mi nijaku diagnozu nepovedala.Aj ddnes mam velke bolesti v tom podbrusku pravom. Mate niektora podobne skusenosti? Co to teda moze byt? Tehotna niesom, mam HAK.

krasulka
11. feb 2008

Napiste mi ked tak aj na IP prosim.

blka
12. feb 2008

Krasulka: taky mám takový problém. Píchá mě v podbřišku, dokonce mám i zvětšený podbřišek a prsa. Včera jsem byla u doktora, udělal mi vnitřní ultrazvuk a říkal, že těhotná nejsem (také beru HA) a cystu také nemám. Že by to mělo samo odeznít. Pak jsem se ho ptala, jesetli to může být antikoncepcí, tak řekl, že jo, ale nezměnil mi ji. Takže asi tak to mám já 🙂 .
Tak doufám, že to samo odezní. Když to řekl pan doktor, tak musí 😉 . Tak ať je to tak i u tebe 🙂 .

cipka
21. feb 2008

Ahojte baby,

takže ja píšem asi po 1 a 1/2 roku od príspevku. Čo sa medzitým stalo?

No, mala sam dlhodobo cystu. Otehotnela som a cysta tam stále bola. Narodila sa mi zdravá dcéra a cysta tam stále, ale stále bez pohnutia je. O 6 týždnov mám ísť na laparoskopiu,ale chcem sa tomu vyhnúť ako sa len dá. Kedže som sa dočítala o tom čaji, skúsim si to čo najskôr naordinovať. Tož, ked vám raz operujú cystu, je možné, že vám poškodia-zdeformujú vaječník, kt. sa stane nefunkčným, čiže ho potom vyberú. Hrozná predstava, však? Jasné je,že môžte aj tak otehotnieť...ale už len tá predstava, čo všetko vám to môže spôsobiť. S manželom by sme chceli druhé bábo, ale teraz nevieme ČO? Pustiť sa do toho, alebo to nechať na prírodu, ale počkať až po rekonvalenc. období? ??? Bola som u dvoch lekárov, aby som počula rôzne názory. NO, obidvaja mi odporúčili operáciu LPS. Ked mi jeden z nich povedal, že môže tá cysta,ale aj nemusí rásť (mám ju už 4roky!, ale môže sa stať,že počas tehotenstva mi začne rásť a museli by mi ju odstrániť...tak to bolo presvedčivé. Avšak čítala som tu,že jedno to aj absolvovala. Aj tak, nie je to pekná predstava. Tak,a teraz babo rad? Tie, čo máte podobné skúsenosti, čo by ste robili? Prosím, napíšte mi váš názor, alebo radu...

cipka
21. feb 2008

...a ešte, doktor mi povedal, že ked to je tam tak dlho, že to už asi cysta nebude. ČO to potom je???

kaskada14
28. feb 2008

Čaute baby, písala som tu ešte pred operáciou a už som späť 🙂)) Ale až tak mi do smiechu nie je. Z mojej malej cysty(12x11cm) sa vyklul vážny nádor a rakovina ma minula o chlp. Baby, bojíte sa tu laparoskopie a pritom je to malá daň, ten kúsok bolesti za to, že dostanete šancu žiť ďalej. Bola som týždeň v nemocnici a videla som všeličo.. kopu žien s kopou životných príbehov, s kopou diagnóz a riešení.... Tak s akým optimizmom som odchádzala, tak sa na to pozerám teraz úplne ináč... lebo tie ženy sa tam striedali jedna za druhou a do budúcna to pozitívnejšie nevidím... Ale hlavne : DAJTE SA PORIADNE VYŠETRIŤ!! A NEBOJTE SA ANI LPS, ani operácie !! dá sa to zvládnuť !! Chcete predsa ešte žiť, nie ????????!!!!!!!!!!!!!!!! Lebo ja chcem......

pacna
11. mar 2008

babky poradte idem 18teho na laparoskopiu do Trstenej a neviem čo mi bude všetko treba. 😒

pacna
11. mar 2008

a ozaj na cysty je dobry čaj Shatavari ja som ho chcela pit ešte pred operaciou ale u nas som ho nezohnala stoji čosi cez 100sk.

mixka
11. mar 2008
pacna
12. mar 2008

nie je himalajsky ayurvedsky a vola sa priamo Shatavari.ked najdem link tak ho dam. 🙂

pacna
12. mar 2008

daj si do google zadat shatawari a najdes to.

cipka
12. mar 2008

Minule dávali na STV reláciu venovanú cyste a doktor - gynekolog tam povedal, že žiadne čaje nepomáhajú zbaviť sa cysty. Neznamená to,že to nie je možné, ale toto prezentoval doktor.

pacna
12. mar 2008

ja neviem či to funguje alebo nie ja som to len počula a bol mi doporučeny. 😖

mari.m
13. mar 2008

ahojte, budete take mile a napisete,ako sa cysta na vajecniku prejavuje?AKE prejavy ju sprevadzaju???
vopred dakujem..
(kamoska ma nastrasila..tyzden mi meska menzes a nie je to 1x, kamoska povedala,ze to moze byt aj cysta..)
poradte prosim,dik. 😒

shela
13. mar 2008

mari...u mna to bolo presne tak isto...salela mi menstruacia..a jednu stranu som mala trosku zvacsenu..ja som tam mala cystu o rozmeroch 7 krat 4 cm 😖 dali mi na to hormonalne lieky a ona preskla 😉 takze neboj...

mari.m
14. mar 2008

shela..to si ma moc nepotesila.. 😒
pobezim k lekarovi..

pacna
14. mar 2008

mari ja som mala bolesti na lavej strane tak som sa hned objednala k dr. povedala že tam je cysta
menzes som mala normalka akurat medzitym som slabo krvacala.
namas sa čoho bat najlepšie je isť k dr. aby ti povedala čo to je 🙂

pacna
21. mar 2008

tak už som doma včera ma pustili je mi celkom fajn trošku mi prekažaju rany ale da sa neni to nič hrozne. 🙂

kaleenah
2. apr 2008

Moj pribeh pripomina asi rozpravku so zazrakmi. Z vlastnych skusenosti, cyst sa netreba bat. Pred dvoma mesiacmi som prisla uplne vyplakana od doktora, ktory ma s cystami velmi vystrasil. Mala som nenormalne bolesti v podbrusku a 5,5 cm hrubostennu cystu na pravom vajecniku (take sa tazko vstrebavaju), chceli ma poslat na operaciu. Tak som sa krasne psychicky poskladala, ako to len zeny vedia a na druhy den odhodlana s tym nieco robit som bojovne vybrala mobilny telefon a sadla za internet. Nasla som vyborny caj proti cystam, recept mi este odobrili aj kamaratky, ktore s nim uz mali skusenosti.

V pomere 1:1:1 alchemilka zltozelena, mysi chvost a repik lekarsky. Tento caj treba pit aspon 2 litre denne (s cim bol najvacsi problem, caj ma celkom prijemnu chut, len ja pijem hrozne slabo) pocas dvoch tyzdnov. Po dvoch tyzdnoch treba prestat minimalne na mesiac. Kedze mysi chvost je bylinka vo velkych mnozstvach mierne jedovata, odporucam to s nou neprehanat a vazne caj po dvoch tyzdnoch vylucit.

Odporuca sa tiez preventivne pit aj alchemilku zltozelenu, len tak pre chut, ale znovu opakujem NEPREHANAT, tato bylinka potom straca svoje ucinky a je potrebna coraz vacsia davka.

O dva tyzdne na to lekar hladal cystu na vajecniku marne, mam pocit, ze mi velmi pomol aj poriadny pitny rezim. Odvtedy chodim z kontrol cysty vysmiata a doktor len kruti hlavou.

lulu2407
28. máj 2008

Ahojte byby, tak mna pozajtra caka LSP cysty na lavom vajecniku. Urcili mi celk.anestezu a ja uz sama neviem, ci sa bojim alebo.... je mi tak vselijako. Nechavam doma s manzelom 10mes.syna, no najväcsi strach mam asi z toho, ze mi daju silnu narkozu a uz sa nepreberiem. Mate to uz niektora za sebou v celk.narkoze?

lenusha
29. máj 2008

ahoj lulu,
mne vyberali cystu v 10tt, v celkovej narkoze. Mala som ju 10*7 cm a velmi som sa bala.
Ani mi to nerobili LSP, lebo som dobehla na pohotovost so strasnymi bolestami (den predtym ma odtial poslali domov, ze s tym aj tak nic neurobia 😠 ), takze mam normal bikini rez.

Vsetko dobre dopadlo, operacia trvala asi 1 hodinu.
Drzim ti palce!!! 🙂

pacna
29. máj 2008

lulu a kde ti to idu robit v Cadci? daj vediet ako si dopadla a s tymi pocitmi ja som mala to iste. tiež som si stale navravala, že sa nepreberiem a blba som aj manželovi davala inštrukcie ☹ tak som sa bala tej narkozy ked to bolo prvy krat.ale neni sa čoho bať budeš v pohode. 🙂 😉

emjee
1. júl 2008

ame • Dnes o 13:40
Ahojte,
ani neviem, ci chcem poradit, vyrozpravat sa ci utesit....asi z kazdeho troska 😉
Moj gynekolog mi pri beznej prehliadke zistil cystu na maternici, je dost velka, 10x8cm. 😒 Ziadne vacsie problemy s nou nemam.

Povzbudte ma, ze nie som sama s tymto problemom, popripade, co mi pomoze, nejake caje.....lekar mi dal na pitie Aloe vera, len neviem, ci sa moj pripad nakoniec neskonci operaciou.

Budem rada kazdemu prispevku, lebo som z toho momentalne psychicky uplne na dne.

Vdaka.

janka16
14. júl 2008

ahojte volam sa janka a mam 16 rokov pred nedavnom som bola na operciji lebo som mala 14 cm nador na maetrnici..:(:( a bolo to dost hrozne prisla som o jedn vajecnik ale mohla som aj o celu amternicu kebi bol ten nador zhubny a dnes som bola na kontrole u doktoroa povedal ze sa mi spravila 4 cm cysta... a povedal ze mi to same praskne aj mi dal na to liekyyyy tak ja sa bojim ze pojdem azse do nemocnice myslite ze mi to praskne boze ja sa fest bojim nehchem sa tam us vratit bolo to strasne ta bolest...:(

ninka1611
17. júl 2008

danculik,ja mam len 16 rokov,dve operacie za sebou...prave mi nasli cystu,ktora ma nieco cez 4 cm....tiez mam strach...a ak si uz tehotna,nemalo by to ovplynit tvoje babo...mne povedali,ze ak cem mat ete deti,tak ma uz nbesmu operovat...tak teraz cakam...a ako dlho si tehotna?teda v kolkom mesiaci?