Ako prebehne operácia cysty? Môže to ublížiť bábätku?

danculik
8. júl 2006

Vazene damy a zeny🙂chcela by som sa vas opytat ci niektora z vas mala uz cystu a aku velku asi priblizne a aky bol postup pri jej liecbe respektivne operacii?a ci ste ju mali uz prsknutu?A moze to uskodit babatku?.mne nasli ze mam cystu velku asi 3,5cm,doktor v nemocnici mi povedal ze mi asi praskla a ta stava by sa mala odstranit,chcu mi to pravdepodobne vyoperovat,ale citala som,aj som sa dozvedela ze sa to da vyliecit aj bylinnymi cajmi alebo liekmi...vie mi niekto poradit?Strasne sa bojim...:(a som z toho zufala,v nemocnici som este nelezala..a ani operovana som nebola na nic:(PORADTE...ahojte Daniela

adkag
25. sep 2006

bibula, takze cysta tehotenstvu nevadi? ja sa dost bojim teraz otehotniet,ked mam cystu,aby to nejako neublizilo babatku.ale snazime sa aj tak,sak uvidime,co z toho nakoniec bude.
inak bolesti nemam ziadne,vy nejako tu cystu citite? lebo ja vobec, dokonca ani teraz pred ovulaciou ma nic neboli,co ma predtym bolievalo, ked som mavala ovulaciu.

lia
25. sep 2006

mne povedal lekar,ze aj keby som otehotnela,cysta tomu vobec neprekaza,ale uz sa mi vyplavila chvalabohu 🙂

bibula
25. sep 2006

🙂 asi nevadi,nikto si z toho hlavu nerobi.myslim,ze cystu necitim,ale obcas ma pobolieval vajecnik na tej strane.no neviem,ci to ma vplyv.

juliasisa
25. sep 2006

boze,ako to tu citam,tak som mozno mala,alebo mam aj ja cystu a ani o tom neviem.Momentalne mam mrsku,ale 4 dni pred nou ma nenormalne pichalo v podbrusku a len na lavej strane,co sa mi este nikdy nestalo.Snad mi praskla ked tam nahodou bola.Je to aj nejako vidiet alebo citit ked to praskne? 😕 😢 😖

bibula
25. sep 2006

😒 nie je to citit,len len zanuchas ten vytok,aj ten ma inu farbu ako bezny.

babulina
7. nov 2006

ahojky, je tu nejaka babula ktorej pichali injekcie na vysusenie cysty, ak sa nemylim tak by to mal by tiamin co sa picha, je nutne aby to pichal lekar alebo staci zdravotna sestra?

glorita
7. nov 2006

babuli,co su to za injekcie?
Ak je to vitamin. B, kludne zahod do kosa!
Aj mne lekar predpisal, no druhy to zrusil a este v tom istom cykle mi sama praskla! 😉

babulina
7. nov 2006

tiamin je vlastne B1, mne lekarka povedala ze mi to budu pichat tri mesiace, vzdy od polovice cyklu, ze vraj by to malo vysusit tu cystu a nie ju prasknut, tak neviem, druhu alternativu mi dala antikoncepciu co nechcem, lebo to s cystou ani nepohne

glorita
7. nov 2006

babuli, tak tieto iste mi predpisal.Aku mas velku cystu?

babulina
7. nov 2006

4cm ale rastie a sposobuje mi dost velke problemy, prvykrat ju na sone zbadali v septembri to mala menej nez 1cm a v na konci oktobra mala 4cm, operacie sa po pravde bojim a momentalne by som si i tak nemohla zobrat dovolenku lebo som sama v praci minimalne do konca roka

glorita
7. nov 2006

babuli,
moja bola do 3 cm,ale od zistenia mi praskla do 2 tyzdnov.
Dufam,ze Tebe injekcie pomozu a zaberu ,hlavne nech vypudia cystu z tela von.
Pa. 😵

babulina
7. nov 2006

dakujem 🙂

jejke
10. júl 2007

Ahojte, chcela by som obnovit tuto temu, hoci su tu temy o cystach v tehotenstve, ja tehu nie som...
Teda mam podozrenie ze ide o cystu, alebo cysty, lebo po kazdom menzese
asi tri dni nic nic... a potom zacnu krvave vytoky a tvaju aj dva tyzdne...
ja mam bolesti a tie doktor pripisuje stavu po dvoch sekciach...takze
som to prestala riesit ved si pripadam ako hypochonder...ani od bolesti nic neberiem...lebo to je narazova bolest a nie sustavna...
len mi nie je celkom jasne ako zistim keby to bola cysta ako to krvaca?
Moze to byt hnedasty vytok?
Bolesti tiez mavam take akoby to mal byt slepak..ako zachvat...nemozem sa ani pohnut, niekedy desat minut predychavam a potom odrazu nic, aj tyzden ma to neboli...
Mate niekto podobnu skusenost?
Som tu spravne v tejto teme?

lula5
11. júl 2007

ja som mala cystu 10x8cm, ziadne vytoky, len bolesti v pravom boku. sla som na ultrazvuk, potom dokonca RTG a napokon mi ju vybrali aj so slepakom, lebo bola plna hnisu a mohla by mi ublizit ak by praskla. Tvoj opis sa mi nezda celkom ok, chod niekam sukromne na ultrazvuk, urcite.

jejke
13. júl 2007

Ahoj Lula5,
no teda dva dni som chodila po vysetreniach a som rovnako hlupa ako predtym...posielaju ma od dveri do dveri, nikto mi to poriadne nevysvetli, len na ultrazvuku som sa dozvedela ze tam mam malinky utvar podobny cyste, ale ten by nemal sposobovat krvave vytoky, a takisto endometriozy, alebo ako sa to vola, idem to pohladat v temach...
Inac vdaka. Citala som ze cysty nie je nutne operovat, daju sa odstranit aj akupunkturou. 😉

petruci6
2. aug 2007

mna by zaujimalo to iste co jejke,ci pri prasknuti cysty je hnedy vytok?

deina
3. aug 2007

Baby, ked tak citam niektore vase pribehy, tak ma to veru dost vyplasilo. Lekar mi okrem mimi nasiel aj cystu, ma tak 4-5cm, ale zatial ju dako extra nesleduje. Pozrie na ultrazvuku (zatial som bola iba 2x) a povie, ze by mala sama zmiznut alebo prasknut, len kebyze praskne zle (na vajecniku), mam ist ihned do nemocnice. 😖 Tak verim, ze na dalsom utz tam uz nebude.

petruci6
3. aug 2007

no zistila som,ze moje pozit tehu testy sposobila cysta,a kedze som zac spinit-hnedy vytok,tak mi aj praskla

lula5
3. aug 2007

Co lekar to nazor. Tiez mam kamaratku v 11 tt a ma cystu. Jej lekar to nijako neriesi a povedal, ze by bolo akurat vhodnejsie ak by praskla az po tretom mesiaci kvoli plodu. A tiez ju ma tak 5cm.
Jejke, nie je to myom? Ten mam aj ja.

dasulatv
11. aug 2007

ahojte. mne dnes zistili cystu na pravom vajecniku vo velkosti 4cm. dost to boli a pichli mi aj nieco od bolesti. este doktor podotkol ze je mozne ze tam je aj mimomaternicove tehotenstvo. dost sa bojim , velmi to boli. s priatelom planujeme este aj babätko ale neskôr. teraz som nastupila do prace a marodovat si nemôzem dovolit.mam jedno dievcatko no chceme este jedno.cysta je blizko vajecnika dotyka sa ho. mam cakat kym praskne alebo ist pod noze? poradte.
dakujem dasa. mam 25 rokov.

sea
15. aug 2007

Ahojte.Som rada,ze sa mi sem podarilo zabludit...ako vidim niesom sama.Ja som pred pol rokom zacala brat antikoncepciu,hlavne z toho dovodu,ze som mala od porodu silne bolesti a nepravidelne menstruaciu.No miesto napravy sa mi stalo,ze os kedy beriem antikoncepciu som TO nedostala.Po 2mesiacoch som sla lekarovi a nasiel mi cistu na lavom vajecniku 2cm velku.Nechal to tak...ze nech sa ukazem o mesiac ak zase nedostanem.Dostala som na par hodin a tak som nesla.Ale potom zase nic a tak po dalsich 2mesiacoch som sla zase a cista mala uz 4.5cm. Dal mi inekciu co ma vyvolat menzes a mala som cakat 2tyzdne...ze potrebujem dostat menzes a ze ona urcite praskne a vyjde.Ak nie...nech doberiem 21tabl.antikoncepcie a ak ani potom nic,tak nech pridem koncom augusta a dohodneme sa co s tym...nic viac mi nepovedal,ze ma nebude zbytocne plasit.Nakolko som mala cisarsky rez,tak ze by ma nerad zbytocne otvaral.No 2tyzdne presli a nic...teraz este pockat 2tyzdne a pak pojdem zase.Mam strach ako nikdy v zivote...Netusim ani ako sa to operuje a ani ziadne rizika co tie cisty obnasaju.Len to co som sa docitala tu.Tak mi nezostava nic ine,len cakat.

asis
15. aug 2007

Ahojte, mne tiež minulý týždeň našiel gynekológ cystu 6 cm krát 4cm. Samozrejme som bola na sone, kde sa to potvrdilo. Tak taká vystrašená som nebola už veľmi dlho. Mala som bolesti a pichanie v podbrušku, meškal mi menzes a boleli prsia.
Po vysadení antikoncepcie pred rokom som nemohla dostať menzes, doktor mi predpísal Duphaston, ktorý užívam v druhej fáze cyklu...aby sa mi obnovil menzes, lebo mi chýba hromón gestagén. Neviem, či tá cysta nevznikla z tých hormónov....nemám ešte detičky, ale plánujeme. Doktor ma s tou cystou poslal na laparoskopiu - budúci týždeň. Na nete som si pozerala rôzne názory ľudí na laparoskopiu, aj na iné spôsoby odstránenia resp "zničenia" cysty. Akurát mi skončil menzes a nemám pocit, že by mi nejako praskla a vytiekla. Tiež mám obavy z operácie, ale verím, že to zvládnem a dobre to dopadne.
Mám ešte otázku, prosím poradte mi: Má niekto skúsenosti s užívaním Duphastonu, podarilo sa pomocou neho niektorej otehotnieť?
Sea, daj si vo vyhladávači laparoskopia a dozvieš sa viac. Ja dúfam, že mi to dopadne dobre a nebudú musieť "ublížiť" vaječníku. Tak si držme palce

miriamka
19. sep 2007

Baby,
prave som prisla od lekara a okrem tehotenstva 😵 ,mi oznamil ze mam na vajecniku cystu a hned ma nechal doma na par dni.Hrozne placem lebo vlastne neviem ci to ovplyvni mimi a budem moct donosit.Mate niektora podobnu skusenost? ☹ ☹

gerta
19. sep 2007

Miriamka neboj sa! V prvych mesiacoch tehotenstva mozu vzniknut cysty na vajecnikoch v dosledku hormonalnych zmien a vobec to nevadi. Vacsinou to same zmizne. Neviem kolko cm ma ta tvoja cysta, ale v kazdom pripade sa nestresuj, cysta babetku neublizi, ono je tam pekne schovane v svojej skrupinke a je v poriadku! Vykasli sa na cystu. Oddychni si. Asi ta nechal doma aby si sa moc nenamahala, aby pri nejakom prudkom pohybe cysta nepraskla alebo co, ale zase pochybujem ze by ta napadlo teraz ako tehotnu ist niekam robit svojvolne prudke pohyby alebo divoke sporty 🙂 🙂 🙂 . Tak to vyuzi ze si doma. Okamzite prestan plakat a tes sa z krasnej spravy ktoru mas potvrdenu: BUDES MAMA! Babo bude citit aka si stastna, bude spokojne rast a blba cysta sa vypari len co sa ti hormony ukludnia. Moc ti drzim palce a oficialne gratulujem k babetku potvrdenemu ultrazvukom!

miriamka
19. sep 2007

Gerta...dakujem.Ta hnusna cysta ma 6cm,ale viac budem vediet ked budem par dni v nemocnici.Dufam,ze zmyzne ☹
Inac miminko ma 4mm 😵 😵

bety79
20. sep 2007

Ahojte, aj mám cysty ale na na prsiach. Hrčku som si našla skoro pred rokom a pekne som sa zľakla, nakoniec to bol len svalový uzlík ale gynekológ mi našiel inú hrčku a tak ma poslal na sono a bola to chvalabohu iba vodová cysta a okrem tejto mi našiel aj iné menšie. Teraz som mala ísť na kontrolu ale môj gynekológ povedal, že počas tehotenstva sa tieto vyšetrenia nerobia, tak dufam, že je všetko O.k. Má alebo mala niektorá z vás podobné problémy.

deina
20. sep 2007

Mama ma cystu na prsiach, tiez asi len taku vodovu (bola aj na mamografii) a gynekolog ju sleduje, ale zatial to dako neriesia.

miriamka
20. sep 2007

No tak snad cysta ktoru mi vcera nasli nebude miminku branit v raste ☹

ivorygrey
25. sep 2007

Ahojte, vsetci tu hovorite o cystach velkych par centimetrov a mne to akosi nejde do hlavy. Zaciatkom septembra ma akutne operovali, pretoze som mala obrovsku cystu vychadzajucu z praveho vajickovodu. Na ultrazvuku sa javila ako 1litrova, ale v skutocnosti mala az 5litrov, co mi zistili, az ked ma otvorili. S touto cystou som zila asi 5rokov, mozno aj trochu viac, ale 5 odkedy zacala byt viditelna. Nikto si nic nevsimol a ja som velmi nevnimala, ze mam brucho dost velke a tvrde, a uzila som si dost blbych poznamok a mala som komplexy ... Odvzdy som mala zeleznu imunitu, takze ziadne symptomy okrem toho velkeho brucha sa u mna neprejavovali a moja lekarka si myslela, ze je to len nafuknute brucho z ktovie coho. Az posledneho tristvrte roka, ja, ktora som bola chora v zivote asi tak dva-trikrat, som zacala mat zapaly mandli kazdy mesiac. Nikto sa o to nestaral, moja lekarka mi vzdy predpisala penicilin, kazdykrat si pomrmlala popod nos, ze som obezna a tym to skoncilo. Az raz, teraz koncom augusta, som dostala opat anginu a poslala ma nakoniec na Kramare za inou vseobecnou lekarkou, ktora mi tiez svorne tvrdila, ze som velmi tucna (mala som brucho ako v 9 mesiaci a ked som sedela, vobec som nemala zahyby tuku tak sa mi to nezdalo). Poslala ma na chirurgiu a odtial ma poslali na sonografiu kde mi to zistili. Bol to sok pre mna aj pre okolie, ktore si cely cas myslelo, ze som hypochonder a to, ze ma posledne dva mesiace uz dost bolelo brucho nebrali do uvahy. Rodicia si mysleli ze som tiez extra pribrata a ja som mala stale komplexy z mojho tela. Mam 17 rokov, tak ak si to tak vyratate, zacalo sa mi to zaciatkom puberty, takze som vobec nevedela, ake je to mat normalne brucho, ja si vlastne ani nepamatam, kedy bolo normalne. Malo tolko prilezitosti prasknut a neprasklo (tlacila na vsetky organy v trupe, od pluc az po vajecniky a zatlacala ich) a ja si nechcem predstavit co by sa stalo, keby sa taka obrovska, 5litrova cysta vyliala do dutiny brusnej a zmiesala s krvou. Som velmi rada, ze mi zachranili zivot, po operacii som mala a este stale mam kopu problemov(musela som sa ucit znova chodit, sediet, mala som z toho prekolapsove stavy, zavraty, bolesti...), ale dufam, ze sa to vsetko da do poriadku. Vyhodili sa mi zapaly, zrejme ako reakcia tela, antibiotika mi nepomohli tak teraz beriem chemoterapiu. Stale mam bolesti v podbrusi, hoci ma uz nema co boliet tak rozmyslam nad tym, ze presvedcim nejak rodicov, aby sa to nejak riesilo. Oni cely cas podcenovali moj zdravotny stav a zo vsetkeho mi robili stresy a natlaky, no ked sa mi zistilo toto, boli z toho dost mimo a trochu sa ku mne zlepsili, len ma stve, ze zas mojmu zdrav. stavu neprikladaju nejaky vyznam a stve ma tiez, ze sa muselo stat nieco taketo, aby im doslo, co je vlastne v zivote dolezitejsie ako praca a skola. Myslim, ze som vytvorila doterajsi rekord vo velkosti cysty, keby niet mojej silnej imunity, na jednej strane by sa na to prislo skor a na druhej strane by som tu asi nesedela. Este nemam celkom vyhrate, budu ma sledovat, aby sa mi nepritrafili a nevracali dalsie cysty alebo problemy s ovulaciou. Vlastne problem, ktory sa so mnou tiahol uz od zaciatku, bola velmi dlha (7-8dni) a bolestiva, silna menstruacia, no nebrala som to nejak vazne, pretoze to bolo tak vzdy (cysta bola uz pred prvym menzesom). Tak teda... takto to bolo u mna. Drzte mi, prosim, palce.

berus222
25. sep 2007

ahojte babenky.som tu prvykrat,ale toto musim pridat.

ivorydrei strasne ti drzim vsetky 4 palce.

ja som mala Bartoliniho cystu pred 2 tyzdnami.najprv som isla svojmu doktorovi ktory mi povedal,ze to nic neni,to som sa asi niekde udrela.po 3 dnoch som tam isla zase a uz si vsimol,ze by to mohla byt cysta.povedal,ze ked bude mat velkost slepacieho vajca,vyberu mi ju.po 2 tyzdnoch som uz ani lezat nemohla a o chodeni a sedeni som ani neuvazovala,som isla na pohotovost a tam mi ju doktor rozrezal.mala som v nej asi deci hnisu.po tyzdni liecenia 1g anitibiotikami mi to prestalo tiect a prve sa mi zatvara ranka.takze ked budete citit,ze vas nieco boli,sup doktorovi.nie jak ja blba,trpim az do konca.