Ako prebehne operácia cysty? Môže to ublížiť bábätku?

danculik
8. júl 2006

Vazene damy a zeny🙂chcela by som sa vas opytat ci niektora z vas mala uz cystu a aku velku asi priblizne a aky bol postup pri jej liecbe respektivne operacii?a ci ste ju mali uz prsknutu?A moze to uskodit babatku?.mne nasli ze mam cystu velku asi 3,5cm,doktor v nemocnici mi povedal ze mi asi praskla a ta stava by sa mala odstranit,chcu mi to pravdepodobne vyoperovat,ale citala som,aj som sa dozvedela ze sa to da vyliecit aj bylinnymi cajmi alebo liekmi...vie mi niekto poradit?Strasne sa bojim...:(a som z toho zufala,v nemocnici som este nelezala..a ani operovana som nebola na nic:(PORADTE...ahojte Daniela

janula02
10. jún 2011

@jankaslamka joj kebyze to tak je bola by som stastna. synček už potrebuje surenca.bude mať 5rokov.cakali sme babo,ale teraz v decembry nam v 33tt umrelo 😢 tak by sme moc chceli, ale asi cim viac clovek chce, tak je to horšie. a tá cista ti nerobí ťažkosti? moja mama ich mala, a mala hrozné bolesti.liecili to ale nic a nakoniec jej vybrali celu maternicu. tak mam z toho strach... nech sa malá babula drzí, rastie a robi len a len radost.

jankaslamka
10. jún 2011

@janula02 jezis to je hrozne..toto by sa nemalo stavat 😢 aspon vedia co bolo pricinou? no robi mi problemy teraz po porode..mam dost velke bolesti a preto pojde von...hlavne mi dr. povedal, ze ked uz prezila porod tak inak sa jej nezbavim

janula02
11. jún 2011

vedia,nevedia.. v správe z pitvy bolo,ze nespecifikovane udusenie, doktor povedal ze sa zapchala cievka na privod kyslíku a neskôr mi doktorka povedala,ze bola odlucena placenta. tak si asi mam vybrat. najhorsie je,ze dva dni pred tím som bola v poradni a vsetko o.k. ze sa mam len setrit lebo hlavicka je uz dost dolu.. v tomto období mali termín aj dve kamošky ktoré isli cisarskym lebo tiez mali zle výsledky, no nastastie tie to stihli..bolo to akesi divne obdobie, vsetky naokolo mali problemy. je to rana, no musime sa stim naucit zit, ale je to tazke..

jankaslamka
20. jún 2011

@janula02 to je hruza..ono pravdu sa clovek aj tak asi nedozvie...z toho co si napisala mam pocit, ze to lekar podcenil alebo odflakol...no bohvie...teraz nech je vsetko v poriadku a nech sa vam podari krasne, zdrave bavatko

janula02
26. jún 2011

@jankaslamka dakujem moja, no hadam sa raz podaríí 🙂 😉 tak bol to zápal krčka maternice... dostala som antib. zhora, z dola 😀 a chodila som týžden z nich nafuknutá ako bálon, a mam íst na zmrazenie, lebo tam mam skoro 2cm ranku.no to sa mi moc nechce.uvidim po lete.... no som rada,ze to nebola cista ....

jankaslamka
26. jún 2011

@janula02 jejda necky znie to hrozostrasne .. no kazdopadne nech mas cim skor vsetko zahojene a mozete ist na babo 🙂

janula02
26. jún 2011

😅 diky....

nikusqa
9. júl 2011

ahojte, ja som mala cystu na pravom vaječníku naplnenu krvou, ktoru mi musela laparoskopicky vyoperovat. Som tyzden po operacii, zatial je vsetko v poriadku. Moze sa mi niekedy este ta cysta vytvorit ?

makmitka33
11. júl 2011

Cysty sú prekliatie, to je aj náš problém, sme v 18tt a hneď na prvom sone nám zistili cystu, do týždňa som už ležala v nemocnici v bolestiach, lebo sa zdvojnásobila, teraz sme už doma a odmietla som operáciu, kým náš krpček nebude väčší a silnejší. Tá cysta bolí a unavuje, a neviem ako môže ublížiť nášmu krpčekovi, ale dúfam, že to zvládneme. Treba veriť 😉 a nevzdávať sa 🙂

iskandra
17. júl 2011

dobry den, chcem sa vas baby opytat. Od puberty som mala nepravidelnu menstruaciu( aj ked gynekolog nikdy nic zle nenasiel)obcas sa stalo , ze mi kramy vynechali mesiac , teraz asi tri roky dozadu sa mi to upravilo ked som pribrala , uz mi meskava obas iba den - tyzden, niekedy pride skor o par dni( aj je kratsi m zo 7 na 5-4 dni). No nikdy som nemala ani jeden rok/ani polroka pravidelny(vzdy mi to tak skace a dost to robi aj moja stresujuca sa povaha ) Je to normalne? Pytam sa len preto lebo planujem mat babo a navyse od marca tohto roku ma zacal chytat taky ako keby slaby krc do laveho vajecnika, dost neprijemny aj ked to bolo iba raz alebo parkrat za tyzden ci mesiac. Bojim sa ze mam cystu alebo co, aj ked bolesti nemavam ziadne , ani kramy nie su bolestive, vsetko ok len obcas niektory den sa to vie ozvat , trva to tak 2-4 sekundy . Mate niekto s tym skusenost co by to mohlo byt ? a je mozne mat aj s takym menzesom ako mam ja dieta? Viem , ze najlepsie je ist ku doktorovi, ale som v Spanielsku ked je strasny byrokraticky system a aby som sa dostala ku gynek. musi ma odporucit obvodny a potrebujem x potvrdeni a papierov a sukromneho si nemozem teraz dovolit. Vdaka za odpovede

mirka3m2
1. aug 2011

dneska mi lekar zistil dve cysty. na pravej strane 6x5 cm a na lavej strane 4x4 cm. bolesti zatial necitim. len mam pocit ze menzes mam coraz silnejsi. Ale chcem sa opytat ci po laparoskopii, ked mi vyberu tie cysty budem môct mat este deti.. diky

tinka_21
9. aug 2011

Ahojte, dievčatá! tak sa pripájam k vám všetkým... dnes som bola na kontrole u gynekológa. Pred rokom mi našiel cystu na vaječníku vo veľkosti 3 cm. Po polroku cysta zostala rovnako veľká, dnes som však bola na ďalšej kontrole a bohužiaľ narástla o 1,2 cm. Nespôsobuje mi žiadne problémy, len ju sčasu-načas "cítim", je to taký pocit ako ked mám dostať menzes, alebo mám ovuláciu, skrátka citlivosť v podbrušku, niekedy permanentná celý mesiac, inokedy nemám žiaden problém. Lekár to vyhodnotil ako podozrenie na endometriózu. Mám len 23 rokov a táto diagnóza ma celkom vydesila ☹ najmä keď začal rozprávať o tom, ako budeme musieť cystu vybrať, liečiť a vôbec plánovať tehotenstvo a všetko okolo. Moja mamina má za sebou niekoľko operácií tohto charakteru takže som túto chorobu videla a vidím " v priamom prenose" u nás doma.
Každopádne, čaká ma laparoskopia... mám sa objednať na operáciu, na september, nanajvýš na október.
A ja neviem čo robiť... nechcem, aby sa vo mne za každú cenu vŕtali, ak to nie je také akútne... tu na fóre vidím že príbeh každej z nás je úplne iný a individuálny, takže sa ani nedá povedať čo je najlepšie riešenie...Moju maminu mali naposledy operovať, pretože jej našli 5cm cystu a mala strašné bolesti spôsobené endometriózou. Nechcela aby ju operoval hocikto, chcela počkať na lekára ktorému dôverovala, pretrpela teda tri dni v bolestiach v nemocnici, v pondelok ju ten lekár pozrel, a cysta nebola nikde, skrátka za tri dni po nej nebolo ani stopy...
takže vlastne neviem čo robiť... ešte počkať alebo zbytočne neriskovať?
Kúpila som si dnes ajurvédsky čaj, niektoré z vás písali že im pomohol, tak to skúsim najprv z tohto konca...
Bojím sa hlavne toho, že sa diagnóza laparoskopia potvrdí, a že to ohrozí moje plány mať jedného dňa bábätko...
Ďakujem za akúkoľvek reakciu na moj príspevok a držím vám všetkým palce! aspon takto sa môžeme navzájom podporiť ;)

martinkatinka
9. aug 2011

@tinka_21 - ja som bola dva krát na operácii cýst, prvý krát sa už potvrdila endometrióza... čakala som dokým sa dalo a nakoniec toto... a ložišká boli už všade, nepodarilo sa všetky vybrať...po 7 rokoch trápenia mám krásneho synčeka, počatého prirodzene a je úplne zdravučký.... na počatie mi pomohol čaj z alchemilky...

renin
9. aug 2011

@tinka_21 Ahoj.To je dobre,že skúšaš aj nejaké iné metódy odstránenia cysty.Hľadaj veľa aj na inernete.Len čo ja viem,že pomohlo bol koreň z lopúcha a prikladanie si tvarohu rozmiešaného z vaječným bielkom.Ja si to dávam na koleno,mám tam zápal a vodu a ešte si dávam postrúhaný surový zemiak.Tiež protizápalová vec.Možno si myslíš,že banálna vec,ale skús zmeniť aj stravu.Za skúšku nič nedáš.čaj skús aj z alchemilky.Proste skúšaj.Niekedy berú aj večšie množstvo vitamínu B-tuším tiamín.Veľa veľa úspechov Ti prajem.Uzdrav sa.

mariynka
9. aug 2011

baby, a co tak nebyt pohodlne a urobit nieco pre to,aby cysta zmizla sama? IP 😉

renin
9. aug 2011

@mirka3m2 Samozrejme že budeš.To si buď istá,len si dávaj pozor na nachladnutie.

tinka_21
11. aug 2011

@renin Ahoj renin 🙂 Ďakujem za odpoveď na moj príspevok. Čo sa týka stravy, myslím že sa stravujem celkom zdravo, avšak ako som sa dočítala, možno aj "nezdravo" vzhľadom k cyste. Posledné dva roky základ môjho jedálnička tvorilo ovocie, orechy, mlieko a mliečne výrobky, zelenina... a všetky okrem tej zeleniny, a hlavne mlieko, nahrávajú cyste do karát, ako som sa dozvedela. Máš teda pre mňa nejaké typy? Ďakujem...🙂

tinka_21
11. aug 2011

@martinkatinka AHoj🙂 ďakujem za podporu... endometrióza je bohužiaľ ochorenie na celý život, ktoré sa zároveň ani nedá vyliečiť, takže trápenie nás čaká celý život ☹ hlavne si nesmieme nechať vziať chuť do života a nechať sa tým obmedzovať. Gratulujem ku krásnemu synčekovi! a teším sa na to moje bábätko, ktoré verím, že raz budem mať ;)

renin
11. aug 2011

@tinka_21 Skús vynechať mlieko.No uvidíš,veľa pozeraj aj na internete a porovnávaj si rôzne stránky .Ja som to tiež tak robila .Skús aj zázvorový čaj je silne protizápalový.Ja ho tiež pijem.

zuz88
7. nov 2011

Ahojte, chcem sa vas spytat.Vo štvrtok som mala pozitívne testy, aj digitalny mi ukázal 1-2 týžden. Od soboty som mala velke bolesti v krížoch, tak som išla dnes ku gynekologovi. Tehotenstvo tam zatial nevidel, ale našiel mi cistu na lavom vaječníku. Myslíte, že môžem byt tehotná? Môže cista ubližiť babatku? Dostala som duphaston a mam ležať, o týžden na kontrolu. Mate niekto takéto skúsenosti. Dakujem

mariynka
8. nov 2011

kocky, ja mam cystu dva roky, vdaka zmene stravy sa zmensila 😉 v pondelok idem na preventivku,tak som zvedava, bo stravu som zacala zanedbavat 😒 😒 mne doki praveze radi otehotniet.. ale chcem sa spytat, myslite si, ze sa cysta moze zmenit na nieco horsie?ked ju mam tak dlho??? 😒 😒 😒

jovanka81
15. nov 2011

ahojte kocky 22.11. nastupujem do nemocnice, idu mi robit laparoskopiu a odstranoit cystu na lavom vajecniku. gynekolog by ju nerieisl, ale kedze sa snazime o babo uz 2 roky vieme, ze tam nema co robit a je jedna z moznych pricin nasho neuspechu. V centre asistovanej reprodukcie ani nepokracuju v liecbe ked ma zeny cysty a odkonca podla sona rozoznali jej strukturu a hned mi povedali, ze tato cysta nemizne. takze mi drzte palce, aby operacia prebehla uspesne a hlavne, aby splnila moje ocakavania 🙂

kosec
16. okt 2014

dočítala som sa, že niektorým pomohla akupunktúra pri problémoch s cystami. Môžete mi poradiť konkrétne pracoviská (západné prípadne stredné Slovensko). A ešte, či pomohla aj pri endometrickej cyste.
ďakujem

ivkadracova
26. feb 2015

Vyoperovali niekomu bartoliniho zlazu v tehotenstvu?

19lenulienka
23. júl 2016

Dievcata mne bolo pred 2r. Povedane ze mam cystu no lenze rovnako ako vam tuez aj to ze mam cakat. Niekedy je to pri men. Ok ale niekedy mam uz, tyzden pred, neskutocne bolesti a takisto aj pocas. Rovnako aj dlzka je rozna a niekedy aj 2 mesiace nedostanem pricom mi bolo povedane ze to je normalne ze cyklus sa zvykne upravit do 25roku. Poradte ak ste mali podobny problem ako ste vedeli ze, ta cysta sa "vyplavila" ? Niekedy mam pocas men. V krvy take zrazeniny moze to byt ono? A tiez, nemali ste po cyste problem a otehotnenim?

jaratamarovie
28. dec 2016

@19lenulienka Neboj sa. Ja mám 18 pred 2 a dačo týždňom som bola LPS operovaná na cystu. Každopádne, nemali by byť problémi s otehotnením, aspoň tak mi bolo povedané. Všetkým Vám želám skoré uzdravenie.