Ako prebehne operácia cysty? Môže to ublížiť bábätku?

danculik
8. júl 2006

Vazene damy a zeny🙂chcela by som sa vas opytat ci niektora z vas mala uz cystu a aku velku asi priblizne a aky bol postup pri jej liecbe respektivne operacii?a ci ste ju mali uz prsknutu?A moze to uskodit babatku?.mne nasli ze mam cystu velku asi 3,5cm,doktor v nemocnici mi povedal ze mi asi praskla a ta stava by sa mala odstranit,chcu mi to pravdepodobne vyoperovat,ale citala som,aj som sa dozvedela ze sa to da vyliecit aj bylinnymi cajmi alebo liekmi...vie mi niekto poradit?Strasne sa bojim...:(a som z toho zufala,v nemocnici som este nelezala..a ani operovana som nebola na nic:(PORADTE...ahojte Daniela

ditka1
4. nov 2008

ahoj bleelka neboj sa len chod vsak ti vysvetlia,ze co sa deje dufam,ze budes ok a kedy mas ist?Najskor mu zavolaj a on ti posle taku prihlasku s roznymi otazkami a to mu poslels naspat a zaplatis 600sk poukazkou.On ti tam presne vypocita ze kedy mate byt spolu v mesiaci a aj to ci dieta bude zivotaschopne a ci to bude chalan alebo baba.Moze sa stat,ze take terminy budu len 1x za rok,ja som mala 10 terminov velmi plodny rok.Skus vsak tych 600sk stoji za to nebudes lutovat najma ak hned na prvy krat ti to vyjde ako mne. 🙂 papa a ozvi sa

bleelka
4. nov 2008

vdaka za info ditka. No ved som sa ta aj chcela opytat kolko to stoji a ako to funguje 🙂 Tak to mi aj vypocita kedy sa mame radsej zdrzat, ze babo bude poskodene? To je fakt sila... on ma asi dar od Boha...
No na tu opakovanu krv a opakovany ultrazvuk mam ist 10.11 v pondelok, takze toho Jonasa budem riesit asi az po tom co sa dozviem. Mozno mi povedia, ze tak skoro mat deti nemozem a budem musiet podstupit operaciu. Som vystrasena kvoli tym onkomarkerom, takze to nemusi byt len cysta, ale mozno rovno nador... uvidim a podla toho budeme planovat tehotenstvo ☹ tak drz palce, budem to velmi potrebovat 🙂 potom dam vediet co a ako, zatial papa a som rada, ze sa mi takto venujes. Peknny den a vela stastia. Ty si teraz tehulka alebo uz mas babenko?

ditka1
4. nov 2008

ano on tam aj napise ze kedy je dieta zivotaschopne kedy ma sancu na prezitie a ked tam nie je napisane nic tak radsej nesexovat vten den.Ja som tehu teraz v 23t,dnes som bola na kontrole no takze ja mam kopec casu pisat a som rada ak niekomu pomozem aspon mojimi skusenostami a neboj sa hadam to nebude nic vazne radsej ist viac krat a zbytocne ako raz a neskoro 😒 musis mysliet pozitivne aha vsak ja som zivy dokaz ze sa to moze podarit,tak ti prajem pevne nervy a silu.

zuzulik1
8. nov 2008

Ahojte žienky chcela by som sa Vás opýtať. Mám vraj viac malých cýst na vaječníku, jedna mi praskla a tekutina, ktorú obsahovala sa mi zliala do panvového kanálika. Dá sa aj napriek tomu otehotnieť? Ďakujem za radu... ☹

ditka1
9. nov 2008

ahoj zuzulik1 jasne ze mozes otehotniet pozri ja som mala cystu ako citron a otehotnela som na jeden vajecnik takze len sa neboj a tebe praskla takze este o to lepsie ze ju tam uz nemas.drz sa papa

zuzulik1
9. nov 2008

Ahoj ditka1 tak to som veľmi rada, len ja mám tých cyst na tom vaječníku viacej, no iba jedna z nich mi praskla, takže tam ešte nejaké sú. Neviem, pred troma mesiacmi som prišla o bábätko, dostala so epilepsiu, ktorú vyvolalo tehotenstvo. No teraz ma boleli kríže ako pri prvom tehotenstve a takisto mám nafúknuté bruško, neviem ako si to mám vysvetliť, je to tými cystami?

ditka1
11. nov 2008

Ahoj zuzulik1 to by nemalo vadit ze mas viacej cyst aj ja som mala ked som otehotnela. 😔 A meska ti aj menzes ze mas rovnake priznaky?

zuzulik1
11. nov 2008

Ahoj ditka1, no to ešte zatiaľ neviem mám dostať v piatok, tak potom ti napíšem ako som dopadla. Ok? 😉

silvia.t
12. nov 2008

Ahojte vsetci,citala som vase problemi a tak som sa rozhodla napisat vam nieco aj ja,budem rada ak mi pomozete aspon tym ze napisete vase skusenosti,resp.vedomosti o danom probleme.
Som v 12tt a na nasli mi cystu ovarialis 12x8 cm velka. Bola som aj hospitalizovana asi tyzden,pozorovali ma ale kedze som nemala ziadne bolesti tak ma prepustili. Doktor sa rozhodol pre konzervativne riesenie to jest neoperovat,pretoze by to mohlo vyvolat potrat...Dost ma to vzalo.Ked som prisla z nemocnice domov patrala som po bilinkach ktore by mi pomohli a ZMENSILI CYSTU...a podarilo sa to...cysta sa ZMENSILA z 500ml na 440ml a to za TYZDEN...nemohla som tomu sama uverit...zajtra idem na kontrolu tak dufam ze ma zas potesia,a ze babatko sa ma dobre aj napriek tejto cyste...

bleelka
14. nov 2008

silvia a ake bylinky si jedla? Aky povod ma ta cysta, teda aky je to druh cysty?
Ja mam endometrialnu a 11.12 ma idu operovat - idu ju vybrat, za 11 dni mi narastla z 5 na 5.5 cm, teda menstruaciou sa naplnila viac krvou...drzte palce... 😖

silvia.t
14. nov 2008

Ahoj mne pomohlo aloe vera mala som to z LR firmy

bleelka
14. nov 2008

silvi dakujem, co je to za firmu? Kolko to stoji a kde sa to da kupit? Od koho si sa dozvedela o tom? Pomohlo to este niekomu? Aky typ cysty mas (mala si)? Uz ti zmizla? Ako dopadla kontrola? Vela otazok, ja viem, ale clovek zacina byt zufaly... vdaka za odpoved.

silvia.t
14. nov 2008

Ja som si to objebnala od jednej pani pozri na www.lr-cosmetic.cz a vyhladaj tam aloe vera drink gel stoji to asi 1000sk 1 liter ja som v 13tt a nemozem toho pit vela len 1 cajovu lizicu rano inac sa to pije 3x30ml.pomohlo to uz vela ludom. Ja to pijem asi 1 tyz a cysta vodnata sa zmensila o 60ml...kontrola dopadla ok cysta tamje ale mezvacsuje sa v mojom pripade je to velmi priaznive

bleelka
14. nov 2008

Jaaaj, no tak ta moja je krvava, ta sa nezmensi, ale na tieto vodnate je dobry aj Gynex, dokonca sa po nom mozu zmensit aj rvave hemoragicke cysty, ale nie endometrialne ako mam ja ☹ ja musim na operaciu ☹
tak ti drzim palceky a prijemne tehulkovanie 🙂

och
19. nov 2008

Ahojte kocky

dnes som precitala celu tuto diskusiu, ale som sa nedocitala o svojom malom cystovom probleme.
Pred dvoma tyzdnami mi na UTZ nasla doki 3,5 cm cystu, povedala ze sa moze stratit s ms a buduci tyzden
idem na kontrolu. Caka ma laparoskopia bo mam aj syndrom PCO. No ale moj problem je ten ze mi pred 5 dnami skoncila uplne normal klasicka ms a od vtedy mi je tak divne ako keby som ju mala stale dostat, aj so vsetkymi PMS syndromami. Tehotna asi nie som i ked by som bola velmi rada. Myslite ze tieto pocity moze vyvolat aj cysta pokial mi tam ostala? Fakt je to uzasny pocit ked po kramoch mate stale tie divne bolesti ako pred nimi?
Dakujem za kazdu skusenost

papa a prec s cistami a miminka do bruska 😀

danica1
19. nov 2008

Ahojte babenky

Aj ja som si prečítala celú túto tému ale nenatrafila som na pb aký mám ja. Tak Vám to popíšem a možno niekzorá prefsa má s tým skúsenosti.
Po stimulácii clostilo mi zistili cystu 4 cm veľkú. Vraj ide o cystu z neprasknutého folikulu a v 98 % tieto cysty počas ms prasknú a vytečú. Mne však po ms narástla až na 8 cm . Tak som šla k inému lekárovi po radu. Tam mi doktorka tvrdila to isté a síce že mám čkať až 3 mesiace a potom ak to neodíde, že ma pošle na laparku. Lenže my sa snažíme o mimi a tak sa bojím, lebo druhý vaječník mi nefunguje. Tak som letela ešteraz k prvému doktorovi a ten povedal, že keďže sa to zvačšuje, že nemám čakať a že mi ju odsajú ambulantne. Ale som trvala na tom, že ešte tomu dám 1 mesiac. No a dnes po druhej ms som tam bola na sone a zistil že cysta sa zmenšila o 1 sm - už má len 7 cm ale aj tak mi doporučil to odsatie aj za cenu, že sa cysta môže opakovať.
Čo si o tom myslíte?

silvia.t
19. nov 2008

ahoj danica1 ja mam cystu 12cm a som v 14tt. Dr mi povedal,ze mam cakat,ze sa to moze pomaly zmensovat...kedze nemam ziadne boleti tak to ok,len sa nemam namahat aby nepraskla. Tak ja si myslim ,ze ak nemas bolesti ak ti ta cysta nezavadzia mala by si pockat a skusit mozno niejaku liecbu.

danica1
20. nov 2008

ahoj silvia
problém je, že nikde som nič o punkcii nenaľla a ani baby o tom nič nepíšu. Väčšina dievčat písala, že buď sa im cysta vstrebala, alebo museli ísť na laparku, keď už bolo zle a mali bolesti. Ja bolesti nemám, no doktor mi tvrdil, že je lepšie sa toho zbaviť, lebo dieťa ešte nemám a že by som mohla mať z toho problém v budúcnosti. Druhá doktorka zas vravela, že mam počkať a ak by sa to do januara nevstrebalo, tak by ma poslala na laparku. No ja by som radšej tú punkciu ako laparku. PB je že sa neviem takto sama rozhodnúť, lebo neviem aké negatíva to obnáša a ani aké riziká.

bleelka
21. nov 2008

och, podla mna tie priznaky moze sposobovat cysta, mna z nej niekedy pobolieva podbrusko a krize tak ako na menstruaciu, ale netrva to dlho, niekedy obden a niekedy aj tyzden nic necitim...

danica1, ja by som si radsej dala urobit tu laparku, lebo ked ti ju odsaju, teda vysaju obsah, obal tam ostane a moze sa znova naplnat... ale to je len moj laicky nazor... pozrela som nejake videa z laparoskopie a tam ju odsali celu aj s tym vackom, punkciou to podla mna mozne nie je... ale je to urcite setrnejsie ako laparka... ja chcem tu mrchu von a uplne celu, i ked som pocula, ze aj po laparke sa moze vratit a jediny zaruceny sposob je operacia, ale to zas nie je moc setrne k organizmu....moc drzim palceky, mne takuto moznost ani neponukli, ja musim rovno do nemocnice... 😖

kveta
21. nov 2008

Danica, laparka je bezpečnejšia v prípade, že je cysta zhubná. Máš urobené vyšetrenie ovariálnych markerov z odobratej krvi zo žily? Z toho dôvodu, čo píše bleelka mi idú robiť laparku - aby sa to nezopakovalo.

bleelka
22. nov 2008

kvetka, vitaj v klube, kedy ides na laparku? aky druh cysty mas? drzim samozrejme palce 😉

nelly3
22. nov 2008

bleelka aj ja sa chystam na operaciu, musim si este dohodnut presny termin, ale bude to asi v januari, mam cystu 4 cm a je endometrialna a idem na laparotomiu, jednu uz mam za sebou a ta cysta musi ist von lebo sposobuje otehotnenie atd. ty ides kedy na operaciu a kde?

danica1
25. nov 2008

ahojte babenky
tak nakoniec som si tú cystu nechala odsať. Bola som po ms na kontrole a aj keď sa cysta zmenšila z 8 na 7 cm aj tak mi to lekár doporučil. Vraj keďže je to po stimulácii tak je to na 100% folikulárna cysta. Odsali číru tekutinu. DOktor povedal, že sa to neodobraté tkanivo zvykne vstrebať ale že sa tiež niekedy stáva, že sa znova naplní tekutinou. Ale dala som odsatiu prednosť, lebo moja ( obvdná ) doktork tvrdila, že ak by som šla na laparku, mohli by mi zobrať časť vaječníka alebo aj velý a keďže mi ten druhý vajeník moc nefunguje, musím sa tomu vyhnúť.

bleelka
25. nov 2008

nelly, sposobuje otehotnenie? Skor brani otehotneniu, nie? Povedali ti, ze je sanca otehotniet s takou cystou? Ked ju vyberu, nebudem mat problem otehotniet? Aj tebe povedali, ze musi von? Moze sa vytvorit znova?

nelly3
25. nov 2008

bleelka som sa pomylila zabranuje otehotneniu 🙂 no doktor si mysli, ze aj v tej cyste je problem preco sa nam nedari, musim si ist dohodnut termin operacie, sice krvne testy naonkomarkely som mala dobre. pri endometrioze sa moze znovu vytvorit ☹ a kedy ides na operaciu ty?

bleelka
26. nov 2008

no my sme skusali 3 mesiace a nic, moj gyndos mi povedal, ze moze branit celkovo, nielen ked ma prebiehat ovulacia z toho vajecnika, na ktorom je cysta. No a ten druhy co som isla k nemu na konzultaciu uz v nemocnici povedal, ze brani ovulacii len na tom vajecniku, na ktorom je cysta, tak neviem... tebe co povedal? ako dlho sa snazite? Na operaciu idem 11.12, den predtym hospitalizacia. Odporuca sa potom co najskor otehotniet... no to ma ani nestras, ze sa znova moze vytvorit, to ma budu zakazdym rezat, alebo mi po detoch vsetko vyberu?

bleelka
19. dec 2008

ahojte, no operaciu mam za sebou, cystu vybrali, ale vraj mam male endometrialne loziska na pobrusnici, ktore nevypalovali na co sa na nich dost hnevam... do pol roka kazali otehotniet, ak nie, znova laparka... tak drzte palce nech sa babo co najskor podari, lebo uz tonechcem znova absolvovat....

denisa462
23. dec 2008

ahojte mile zienky potrebujem radu menzes som mala dostat 4.12. a prisiel mi az vcera a je slaby.12.12. som bola u ginekologa lebo sa mi to nezdalo povedal mi ze mam cystu a podozrenie na mimomaternocove tehotenstvo.este vten den mi nasadil tiamin vytamin B1 a vyvolavacku po ktorej by mal menzes prist tak do8 dni a uz je to 13 den sice uz prisiel ale je slaby.celkovo su to 3tyzdne co mi meskali co si myslite????? poradte dakujem vam 😢

bleelka
27. dec 2008

Ahojte babulky, prosim vas, neviete mi povedat, ked som mala endocystu na lavom vajecniku, ci tato blokovala ovulaciu na lavom vajecniku, alebo aj na pravom, napr. vplyvom hormonov? Alebo ten druhy mal normalne fungovat? Vdaka.

medeana
28. dec 2008

Ahojte baby.aj ja mam cystu na lavom vajecniku a momentalne som v 17tt.no nie je to prechadzka ruzovou zahradou.cystu mi nasli zaciatkom leta,mala 7,5cm.no vybrat mi ju nechceli.vraj najprv budeme len pozorovat a potom liecit.bolo to pre mna uplne zufalstvo kedze sme sa uz nejaky cas snazili o babo.a ked sme to snazenie uz vzdali tak sa nam to podarilo.ale cysta sa aj tak stale pravidelne hlasi,mozem si ju dokonca sama nahmatat.no pri poslednej kontrolemi lekar povedal ze sa o 1cm zmensila. 🙂 kiez by uplne zmizla 🙂