Ako prebieha genetické vyšetrenie?

aknomis
4. aug 2009

Ahojte.
pred 2 týždnami som v prvom tehotenstve potratila v 7 týždni. Pred týždnom mi gynekolog bral krv a zistil mi nie dobré pečenové testy - dal mi nejaké lieky. a povedal, že mám íst do NR na genetické vyšetrenie.
neviete ako toto vyšetrenie prebieha? treba tam aj s partnerom alebo stačí iba ak pojdem sama? a to je založené iba na otázkach o zdraví mojej a partnerovej rodiny, alebo nám aj odoberú sliny, poprípade moč, krv?
vdaka za info..

bzzmajka
30. sep 2009

potom daj vedieť

aknomis
autor
6. okt 2009

dnes - 10 týždnov po odbere krvi som volala či máme výsledky a bolo mi povedané že: tu sa nepracuje, zavolajte si až v pondelok... a zložili mi telefon.. takže som sa ani nedozvedela, či je tam dovolenka, alebo...
úroven jedna radosť... 😠

bzzmajka
6. okt 2009

to máš pravdu, čo si myslia o sebe !!!

ivka79
7. okt 2009

Ahojte,

tak ja som včera volala do Genetu v NR a so mnou v pohodičke komunikovali. Teda najskôr sestrička povedala že výsledky z amnia mám...že si mám po ne prísť v pondelok, alebo utorok budúci týždeň. Nechcela mi povedať výsledok, lebo že nemôže... Tak som bola nervozna hrozne, že to nie je v poriadku a tak som ešte o cca 14.30 volala s MUdr. Barošovou, ktorá povedala že amnio je v poriadku a že si mám prísť budúci týždeň po výsledky, lebo že teraz tri dni nerobia a poštou to neposielajú.

aknomis
autor
7. okt 2009

ivka79:
a vy ste boli kedy v Genete na odber?

bzzmajka
7. okt 2009

som rada, že aspon niekomu výdu v ústrety

ivka79
8. okt 2009

Prvý krát som tam bola 11.9 - v piatok - to mi zobrala krv a ohľadom výsledku som jej telefonovala už v pondelok 14.9. a v stredu som sa už objednávala na odber plodovej vody na 18.9. (piatok) - výsledky mali byť za cca 3 týždne - ale už som nevydržala a volala som o pár dni skôr a už výsledky boli. Možno pri odbere plodovej vody je to iné...lebo tam sa "hrá" o čas...lebo potraty sa môžu tuším iba do 24 tt vykonávať, tak asi preto je to všetko tak narýchlo. A uvidím v pondelok ako dopadnem...či ma vybavia.

aknomis
autor
8. okt 2009

Hm... Tak ty asi budeš iný prípad že už máš výsledky... Ja zavolám v pondelok, som zvedavá čo mi zase povedia akú výhovorku...

bzzmajka
12. okt 2009

akonis no ako? už máš?

bzzmajka
12. okt 2009

teda....kolko to už máš? už sú dva mesiace, že?

aknomis
autor
12. okt 2009

ahoj. ešte nič. dnes som tam volala a zdvihla mi to evidentne doktorka. tak som jej povedala že som ta a ta, že sme tam boli 10.8. a že volám ohladom výsledkov. a ona že mám počkat na linke. presne po 5 minútach a 34 sekundách čakania na telefone mi povedala, že ona tam nemá sestričku a že ona nevie kde to má hladat, že mám skúsit zavolat zajtra.. 😖

masabi
12. okt 2009

Ahoj,no si na tom lepšie ako ja,aspon Ťa niekam poslali,ja som po dvoch potratoch,obidva v 8tt,a nikto s tym nič nerobi....

aknomis
autor
12. okt 2009

no mna tam poslal gynekolog sám od seba, tak sa skús toho tvojho spýtat na genetiku, možno ti napíše odporúčanie

aknomis
autor
13. okt 2009

dnes som aj chcela volat do genetu, aj som už držala v ruke mobil a nakoniec som si to rozmyslela. dnes som nemala sily a nervy na dalšie odbitie.. asi zajtra zavolám

aknomis
autor
14. okt 2009

no dnes som volala. najprv ma odbila, že šak som jej už tento týžden volala a že mi povedala, že výsledky ešte nemám a že mám zavolat koncom týždna. to už bolo moc na mna, a tak som jej povedala, že je sice pravda, že som volala, ale ked som volala tak mi bolo povedané že to nevie nájst a že mám zavolat zajtra (ako včera). a tak to išla teda hladat. po 7 minútach a 5 sekundach čakania na telefone mi povedala, že výsledky mám. a ja že tak si teraz asi za pol hodinku prídem pre ne. bolo niečo po 13-tej hodine a oni sú tam do 15-tej. A ona že nie, že nemám dnes chodit, a že zajtra a v piatok nerobia. že mám príst najskor v pondelok. nechápem prečo som pre ne nemohla príst dnes.. a tak som aspon bola zvedavá ako dopadli. a vraj to mi nemože povedat. tak som sa aspon opýtala či dobre alebo zle. a že ona po telefone nemože dávat info, ale že je u mna nejaká malá chybička, ale že nič vážne.. a tak teraz do pondelku možem iba bádat čo mi asi tak je.. a či je to ozaj iba malá chybička, alebo je to malá chybička iba na oko, aby som bola do pondelku v pokoji...

bzzmajka
14. okt 2009

Ja som tiež po dvoch potratoch a na vyšetrenia som sa pýtala sama, doslova som nadiktovala obvodnej kde chcem ísť..nevzdávajte sa, ide o Vás a oni s druhým pacintom na vás zabudnú !!!

aknomis, mne tá malá chybyčka znamenala že mám mutáciu géne ale to nie je ni vážne, ani to nesposobuje potraty a je to nepodstatná.

aknomis
autor
14. okt 2009

bzzmajka:
a aj tebe povedala do telefonu, že maš iba malú chybičku a viac ju nekomentovala? a čo je to vlastne ta mutacia genu - o čo ide? ja som teraz taká nervozna a neviem sa dočkat pondelku... vobec ma neteši že už prišiel ten den D s výsledkami, bojím sa čo ma tam čaká

bzzmajka
15. okt 2009

Boli sme, velmi dobré rozhodnutie, ja som jej povedala, že nepotrebujem rýcho tehotnieť ale udržať plod aby som nepotrtaila a neodumrel. Takže tak, dala my bylinky, obklady a velaaaaaa pozitívnej energie. Odporúčam.

aknomis
autor
17. okt 2009

bzzmajka:
aj ste niečo platili ked ste si boli pre výsledky v genete? ja tam idem v pondelok tak som zvedavá, čo mi to vlastne je...

denne73
18. okt 2009

Ahoj bzzmajka. tak výsledky z genetiky máme a su vporiadku hurááááááááááá 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Už sa len pusťiť do snažilkovania. 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

bzzmajka
18. okt 2009

to som velmi rada, že to máte ok, nie, neplatili sme nič.

aknomis
autor
18. okt 2009

bzzmajka aj tebe povedala do telefonu, že maš iba malú chybičku a viac ju nekomentovala? a čo je to vlastne ta mutacia genu - o čo ide? ja som teraz taká nervozna a neviem sa dočkat zajtrajšku... vobec ma neteši že už prišiel ten den D s výsledkami, bojím sa čo ma tam čaká... ja len dúfam, že ide naozaj o malú chybičku, a že mi to len nepovedela preto, aby ma utešila a aby som bola v pohode kým si prídem osobne pre výsledky..

bzzmajka
18. okt 2009

Určite Ti neklamali, je to nejaký gén ale že to je velmi malá nezrovnalosť, potvrdil mi to aj gynekolog a pred tým mi to dala vo výsledkoch aj hematologička a povedala to isté. Viem, že sa obávaš ale keby možeš ideš pre nech už dnes! Teba neteší, že už je den, ked sa dozvieš výsledok? to nechápem.

aknomis
autor
18. okt 2009

no ja sa teším, už tam nebudem vyvolávat jak ... a stále nič a nič.. už budem mat výsledky a budem vediet čo a ako dalej.. budem vediet kde bola chyba a čo a ako.. ale neteší ma ten den D preto, lebo sa bojím, že to nebude len chybička ale nejaká velká chyba a čo potom...
my sme ešte nikde okrem genetiky neboli, tak iné výsledky nemám.

aknomis
autor
18. okt 2009

a ked si si bola pre výsledky aj ti k tomu niečo povedala? alebo len podala papiere a zbohom...???

denne73
18. okt 2009

Dievčatá skúste napísať do témy genetické vyšetrenie , ale tehulky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 , nie snažilky. Tam je jedna holka, ktorá odborne odpovedá a stavím sa , že odpovie na všetko aj vám. Tak krásny deň

denne73
18. okt 2009

Volá sa elana.Môžte skúsiť aj Internú poštu. Držím palce 🙂 😉 😉 🙂 🙂 😉

bzzmajka
18. okt 2009

počkala som doradu, zobrala ma dovnútra, otvorila kartu a začala hovoriť, manžel v poriadku...vy .... ale mne to nestačilo, tak som sa jej opýtala, čo by teda odporúčala, aké ešte vyšetrenia a odporučila mi spermiogram, čo pre nás nemá význam, ale odporučila mi ísť na štítnu žlazu, síce moj gyn. mi povedal, že to nemá význam, nvidí dovod ale vynútila som si ho, už mi zobrali aj krv a vo štvrtok idem pre výsledky...ale nedajte sa, odhováral ma že vela sa čaká atd. ale ja sa už nedám.

aknomis
autor
19. okt 2009

ja nemám slov. to len ja mám takú smolu, alebo neviem. v piatok som volala do genetu, že v pondelok prídem pre výsledky, že dokedy sú tam. a ona že do 15-tej. tak som tam dnes prišla asi o 13.30 - brala som si v práci dovolenku a trepala sa až tam a ja tam prídem a tam nikto.. tak som volala že čo a ako, a ona že dnes tam už nik nebude, lebo pred chvílou odišli.. že mám skúsit zajtra... nechápala som a nechápem ani doteraz.. to čo je za jednanie? takže cez dva mesiace som čakala na výsledky, a teraz ako vidím bude 2 mesiace trvat kým sa k tým výsledkom dostanem...????

bzzmajka
20. okt 2009

dnes si bola? ako si dopadla? viem aké vedia byť neosobné