Ako prebieha genetické vyšetrenie?

aknomis
4. aug 2009

Ahojte.
pred 2 týždnami som v prvom tehotenstve potratila v 7 týždni. Pred týždnom mi gynekolog bral krv a zistil mi nie dobré pečenové testy - dal mi nejaké lieky. a povedal, že mám íst do NR na genetické vyšetrenie.
neviete ako toto vyšetrenie prebieha? treba tam aj s partnerom alebo stačí iba ak pojdem sama? a to je založené iba na otázkach o zdraví mojej a partnerovej rodiny, alebo nám aj odoberú sliny, poprípade moč, krv?
vdaka za info..

katarinkamt
5. aug 2009

Ahoj, my sme toto vysetrenie absolvovali v Martine, nie je to nic strasne, nasjkor am zoberu krv a potom zajdete na "pohovor", alebo taku debatu o Vasom zdravotnom stave. Tu bola velmi prijemna pani doktorka a ozaj to nic nebolo. Vela stastia.

aknomis
autor
5. aug 2009

katarinkamt:
a brali vam aj sliny? a za kolko ste mali výsledky?

lenka20
5. aug 2009

aknomis, aj ja som bola na genetike v MT, vysledky boli do 3 tyzdnov, len objednavacie doby su dost neskore..brali nam obom len krv..manzelovi robili aj testy na CF, pre istotu.. inak len karyotypy obom..

aknomis
autor
5. aug 2009

no ja som volala dnes a už ma aj objednala na podnelok, ale posledný volný termín a potom má 5 týždnov dovolenku. tak sme to stihli len tak, tak.. ešte aby to dobre dopadlo.

bzzmajka
5. aug 2009

Ahoj, ja som to absolvovala presne pred 3 týždnami v Nitre, gynekolog povedal, že mám ísť s partnerom, najprv si zavolala mna, vypytovala sa na rodinu atd, potom mi zobrala krv, to isté aj mužovi, tie isté otázky a kázala nám zvolaž za 6 týždnov.

Ako má tú dovolenku?

aknomis
autor
5. aug 2009

bzzmajka:
ahoj, prosím ta a kolko to asi trvalo. a partnerovi tiež brali krv? a sliny vám nebrali?
neviem presne ako má dovolenku, ale ja som tam dnes volala, že sa chcem objednat, a ona že či mi vyhovuje pondelok ráno. ja že ani moc nie, lebo partner aj ja sme v práci a musime si kvoli tomu zobrat dovolenku. a ona na to, že ona má potom dovolenku že asi až do septembra. tak sme zobrali ten pondelok.
mne gynekolog nepovedal že aj s partnerom, ale ked som jej volala, tak povedala že nech príde aj partner. len dúfam, že to nebude vyšetrenie založené len na otázkach o zdraví rodine, lebo to sme už odpovedali u gynekologa, no a že si neberieme dovolenku zbytočne. ked budú brat aj krv, tak potom OK...

aknomis
autor
6. aug 2009

bzzmajka:
a aj ste niečo platili?

aknomis
autor
12. aug 2009

tak mám to za sebou. bolo to celkom rýchle. najprv si zavolali mna, položili mi pár otázok a potom mi zobrali krv. potom šiel priatel a jemu tiež dali nejaké otázkočky a tiež zobrali krv. a potom nám povedala, že o 7 týždnov si mám zavolat o výsledky.. strašne dlháááááááááá doba...

awe
14. aug 2009

ahojte kocky, tak mi sme absolvovali s manzelom genetiku dnes (v BA), ked som si volala o vony termin, bola som milo prekvapena, ze nas objednali v podstate hned, volala som v stredu a na dalsi tyzden v piatok sme uz mali termin. Vzali nam obom krv, oboch sa nas popytali na choroby - bezne detske, taktiez, ci nie je nieco vazne v rodine a potom na ceeeeely rodokmen, maminy,ocinov, babky, dedkov, sesternice, bratranci - ich deti....:o)vysledky budu o osem tyzdnov, moze to trvat aj trocha dlhsie a zavolaju mi oni, aby sme sa dohodli na konzultacii, kde nam vysvetlia, co zistii. Taaak a teraz uz len vydrzat to cakanie a verit,k ze vsetko bude v poriadku 😉

bzzmajka
16. aug 2009

my ssi máme volať a neplatili sme nič, povedali 6 týždnov ale to preto, že jedovolenkové obdobie, volala som už po 4 týždni a neboli tam výsledky ale zavolám zase tento tážden...

bettynka222
21. aug 2009

baby o ake geneticke vysetrenie ide? co sa tam presne zistuje? a na zaklade coho vas tam poslali? lebo mne robili len vrodenen geneticke mutacie dna na trombofiliu (po dvoch potratoch)..nic viac...

dakujem

bzzmajka
21. aug 2009

ja neviem, tak že celý genetický profil a že to je na celý život, brali nám len krv

aknomis
autor
23. aug 2009

bettynka222:
tak isto ako píše bzzmajka, brali nam len krv a pár otázok, celé to trvalo asi 10 minút. mna tam poslal doktor po prvom potrate. zatial čakáme na výsledky..

bettynka222
23. aug 2009

dakujem baby 😎 majka a ty uz mas vysledky? a mohla by si mi napisat co sa v nich pise? teda nemuslim tvoje vyslekdy, ale je v nich asi napisane co sa vysetrovalo, vsak? tak ma len zaujimalo, co sa tam zistovalo... dakujem 🙂

aknomis
autor
24. aug 2009

bettynka222:
a to ti robili v Nitre v Genete?

aknomis
autor
25. aug 2009

bzzmajka:
daj vediet ked budeš mat výsledky. ja tam určite budem volat skor

aknomis
autor
31. aug 2009

bzzmajka:
ahoj, ešte nemáš výsledky?

bzzmajka
31. aug 2009

ja som volala po 4 týždnoch neboli..potom po 5 týždnoch ale mali dovolenku a po 6 týždnoch mi povedala, že výsledky nemám, nech zavolám o dva týždne!!!! no určite, volám už v stredu, dnes som zabuda lebo sme malovali a zajtra je sviatok ale prišlo mi z hematologie, že mám mutáciu génua le neviem presne čo, to sú len výsledky a mám tam ísť na kontrolu, takže až tam sa dozviem čo to presne znamená.
A vy ako pokračujete?

aknomis
autor
1. sep 2009

No ja mám volat 21.9. to bude presne 7 týždnov. Ale to určite nevydržím... Skúsim asi o týžden skor. Chceli sme počkat na výsledky z genetu skor než začneme druhý pokus o bábo, ale nevydržali sme... Tak uvidíme, ako to dopadne tentokrát. Dúfam, že to bude mat štastný koniec...

bzzmajka
2. sep 2009

Volala som na genetiku NR, už v pondelok to bolo 7 lunárnych týždnov, a volala som dnes a mali odkazovač, že do 10. septembra majú dovolenku.

aknomis
autor
2. sep 2009

bzzmajka:
a ty si tam išla pre aký dovod? tiež pre potrat - v kolkom týždni? prvé tehu?
no tak si asi nervozna čo s výsledkami, či ani nie? potom daj vediet ako ste dopadli. my ked sme tam boli v čakarni, tak odtial vyšli tri ženy s výsledkami že všetko majú ok. tak dúfam, že to aspon na niečo je...

bettynka222
3. sep 2009

akomis ja som bola len na hematologickych vysetreniach...neviem ci myslime to iste - lebo su aj ine geneticke vysetrenia. mne zistili vrodenu geneticku mutaciu DNA pre trombofiliu. mala osm dva vcasne potraty. teraz mi kazali jest vela Bciek - hlavne listovku, B12 a B6 a pocas tehu hematologicke kontroly...a tebe zistovlai co? to iste?

aknomis
autor
3. sep 2009

bettynka222:
ja som bola v Genet Nitra. neviem, kde si bola ty. ja som tam bola aj s partnerom. zobrali nám obom krv a pýtali sa nás pár otázok ohladne rodiny, či nemali naše mamy potrat a tak.
mna tam poslal gynekolog po potrate (v 7 týždni - prve tehu).
zatial nemáme výsledky - až 21.9. takže neviem, či nám niečo zistili alebo nie. ale nepočkali sme na výsledky a skúsili sme druhý pokus. o 2-3 týždne uvidíme na testíku či úspešne...

bzzmajka
3. sep 2009

no my sme išli za dva potraty, prvé 7- 6 týžden druhé 12 týžden, som nedočkavá na výsledky, asi všetky normálne páry sú.
akonis a kedy ste potratili? mne na hematologii zistili ale že len malá odchýlka mutácuie génu, takže žiadne lieky, žiadne kotroli...

bettynka222
3. sep 2009

akomis ja osm tiez po dvoch potratich ako majka. a tiez mi zstili nejaku tu mutaciu. ale ja som bola bez partnera a tykalo sa to len krvi...tak som zvedava na tie tvoje vysledky (aj na teste 😵). a vobec netusis, co ti v tom genete zistovali? 😕

bzzmajka
3. sep 2009

ja viem, že sa zistuje všetko, aj toto vyšetrenie tam robia, to čo mi robila hematologička..mutácie, takže ja čakám aj na genetické, hadam bude aj niečo viac

aknomis
autor
3. sep 2009

bzzmajka:
ako myslíš kedy sme potratili? v prvom tehu v 7 týždni, ak myslíš pred akou dobou, tak to bolo 19.7.
vy teraz čakáte na výsledky a až potom sa pokúsite dalej?
aj my sme zvedavý na výsledky, ale skúsili sme dalej, a to len preto, lebo je velmi málo obvyklé, že po prvom potrate sa chodí na genetiku, to asi že mám dobrého doktora tak ma tam poslal.

bettynka222:
nie, netuším vobec čo mi tam zistovali, len viem, že mi brali krv do dvoch skúmavok.
inak sme zatial na žiadnom inom vyšetrení neboli. toto bolo prvé. tak sa nevieme dočkat, dúfam, že výsledky budú ok a tento pokus dopadne dobre...

bzzmajka
4. sep 2009

my už skúšame, to veru máš dobrého doktora, ale darmo sa pokúšame, ked doktor pri prehliadke mi povedal, že mi tento mesiac neuvolnil vaječník vajíčko, takže menzes mi teraz skončil. Tento mesiac verím že sa podarí, beriem lieky a dávam obklady čo mi poradila pani Kopáčová, velmi jej verím a dala mi vela pozitívnje energie. Tkaže tento mesiac to príde a potom lahnem a... ani sa nepohnem, tak veru.

aknomis
autor
6. sep 2009

bzzmajka:
ty si bola u p. Kopáčovej? Aj ja som premýšlala nad nou, že tam pojdeme ak nevyjde druhé tehu. Ale dúfam, že nič také nehrozí.. Sice na bylinky a tak moc neverím, ale za pokus nič nedáme...

bzzmajka
6. sep 2009

aha, tak prajem aby si k nej nemusela ísť a víde Vám to, ja verím, verím v Boha, bylinky, v energiu a v osud...