Ako prebieha genetické vyšetrenie?

aknomis
4. aug 2009

Ahojte.
pred 2 týždnami som v prvom tehotenstve potratila v 7 týždni. Pred týždnom mi gynekolog bral krv a zistil mi nie dobré pečenové testy - dal mi nejaké lieky. a povedal, že mám íst do NR na genetické vyšetrenie.
neviete ako toto vyšetrenie prebieha? treba tam aj s partnerom alebo stačí iba ak pojdem sama? a to je založené iba na otázkach o zdraví mojej a partnerovej rodiny, alebo nám aj odoberú sliny, poprípade moč, krv?
vdaka za info..

aknomis
autor
20. okt 2009

ahoj bola som.. volala som tam asi o 12, že či možem príst asi za hodinu, že som v práci a že by som si zobrala dovolenku. a ona na to, že nevie či tam ešte hodinu bude... tak ja jej hovorim že šak tam ma byt do 15-tej, že za hodinu som tam. a ona že nech prídem, ale že nevie či tam bude... a tak som šla.. zaklopala som, otvorila mi sestrička, zobrala kartičku poistenca a zavrela asi na 15 minút dvere. a tak som čakala. až som sa dočkala. dala mi papier povedala skoro o čo ide a išla som..

bzzmajka
20. okt 2009

tak už to máš za sebou a vieš na čom som.

slavkamesinova
3. máj 2012

ahoj..da sa na genetike zistit ci bude nase babo mas skoliozu a bude nepocujuce?Mam na 4stavcoch vyrasky ..odporucali vam otehotniet?

cukruska1920
14. aug 2012

Ahojte ..chcem sa spytat ci ste isli na genetiku s odporucenim gynekologa alebo ste sa same objednali a sli ste...dakujem

rachel36a
3. sep 2012

@cukruska1920 ahoj, my sme mali odporúčanie od gynekológa, lebo inak by sme si ho museli zaplatiť, a keďže u nás išlo o opakované reprodukčné straty, tak sme mali na to nárok bez úhrady, platili sme si len prednostné vyšetrenie, lebo sme sa boli objednať koncom januára, a termín nám dali až v máji, nechceli sme čakať, tak sme si zaplatili prednostné ktoré bolo za dva týždne...

andreasp
4. nov 2012

@aknomis ahoj, chcem sa ta opytat, akeho typu otazok sa vas pytali? My ideme s manzelom tiez na geneticke vysetrenie do Ziliny, a neviem,co vsetko nas tam caka.

andy03
8. jan 2013

baby otazocka ked ste mali nejaku diagnozu z genetiky kedy repektive v ktorom obdobi tehotensta ste zacali nejaku liecbu ale co ....
lebo ja som zistila ze som tehotna a vysledky z genetiky budem mat az o 2 tyzdne to je v cca 7 tyzdni...neni to neskoro??bojim uz som potratila v 11tt

alexaba
14. jan 2013

ahojte, zajtra ideme na geneticke vyšetrenie, treba ísť na lačno? sme objednaný až pred obedom. Dakujem

11evika11
20. jan 2014

Ahoj bola by som velmi rada ak by ste mi poradili ,,,, emoticon som tehotna uz druhy krat z prvym partnerom mam 2zdrave deti ,,,z druhym cakame druhe babo prve sa nam nepodarilo bola som na kyretazi teraz som tehotna druhy krat som v 6tyzdni tehotenstva ,,a velmi sa bojim obavam moja gynekologycka nic nevidi len vacok ,obavam sa ci to dopadne dobre tvrdi ze to moze byt partnerova chyba z genetickej strany ak by druhe tehotenstvo dopadlo zase tak ako to druhe viete mi poradit ma niekto take skusenosti ,,,ja som v poriadkiuu ,,mne robili vsetky vysetrenia moja gynekologycka mi povedala ze uz mi nema co robit ze som zdrava ,,ze som porodila krasne zdrave dve deti ale ze ide o ineho partnera ze to moze byt chyba partner deti nema ak ma niekto stym skusenostuii tak mi prosim poradte ,,a ak je aj niejaka gen,chyba ci dietatko budem mooct mat dakujem emoticon

jane107
2. apr 2014

Ahojte,

viete mi poradiť, kde by sme si mohli dať urobiť v Bratislave genetiku páru pred IVF? myslím u niekoho, kto má seriózny a ochotný prístup. Aký je cenník tohto vyšetrenia?
Ďakujem.

misenaf
24. jún 2014

@jane107 ahoj. Absolvovali ste toto vyšetrenie? Ja mám po 1.neuspešnom ivf a tiež ma to zaujma.

jane107
25. jún 2014

@misenaf

Ahoj,
mne jedna kočka poradila Železničnú polikniniku na Trnavskom mýte, boli sme tam 22. apríla a do dvoch mesiacov mali byť výsledky, no zatiaľ ich nemáme, čo až tak nevadí. Prístup lekára MUDr. Ondrejčáka a MUDr. Melišovej veľmi príjemný a ústretový, takže môžem odporúčiť 🙂 .

aliziana
28. aug 2014

ahojte, pre info, možno to niekoho bude zaujímať: v BA na Kramáre ma v auguste objednali na genetické vyšetrenie (po potrate) až na OKTÓBER 🙂)

candour
29. aug 2014

@misenaf
Ahoj ,aj my sme boli na tom vysetreni na Zelezn. poliklinike teraz v auguste (po neuspesnom prvom IVF v júli). Cakacia doba na vysetrenie cca tri tyzdne, vysledky ale az o tri mesiace nam povedali, ze mame cakat...potrebujes vymenny listok z CAR, hradi to poistovna.

misenaf
10. sep 2014

@candour ahoj máte už vysledky? čo tam vlastne zisťuju? mne zatial zisťovali len trombofilne mutacie a imunitu a to z krvi ktoru mi brali v car. Neviem na čoslužia geneticke vyšetrenia.

misenaf
10. sep 2014

Inak ani ja nemam slov na Genet nitra. Pani doktorka a sestrička strašne neprofesionálny prístup, nepríjemné, nervózne a skladaju telefon. Nikdy viac!

candour
10. sep 2014

@misenaf to ma mrzi, ze si mala neprijemnu skusenost, my u Dr. Melišovej sme boli, mali sme skor taky neutralny pocit, teda mojmu partnerovi moc nesadla, ale podla mna bola uplne v pohode, velmi profesionalna, sestricky super. Boli sme tam18.8. a vraj vysledky o tri mesiace co je november kedy uz planujeme druh Ivf, ked nedojdu vysledky kaslem na nich, pojdem aj bez toho, pride mi to absurdne, ze tak dlho vysledky, ale vraj to vyhodnocuju v nejakych setoch, ked sa viac ludi nazbiera, pod tlakom poistovni..ked mam byt uprimna nam povedala co z krvy idu testovat, ale ja si to podla nazvu vobec nepamatam 🙂 neboj, urcite budes mat ok vysledky, pokial ste v rodine nemali nejake velke anomalie...,ma skor zaujima reprodukcna imunologia, ale tam ma pustia az ked dva krat nevyjde IVF,traaaaapne tento system🙂 v kazdom pripade ti drzim palce a neboj !!!

candour
10. sep 2014

@cukruska1920

Ahoj, musis mat odporucenie

cukruska1920
11. sep 2014

@candour musis mat odporucanie od gynekologa

misenaf
11. sep 2014

@candour No mne po neupsešnom ivf praveže odporučil to imunologicke a tiež na trombofilne mutacie. A to geneticke ani neriešil, zaujimave že každý prípad je iny. A neni podl mna podmienka že 2 neuspešne ž potom tá imunita, skor to zavisi od prípadu, daneho centra a lekara. Vám aj povedali prečo to prve nevyšlo? U nas to vajko nebolo bohvieaka kvalita...len včasna blastocysta. Ostatne oplodnene neboli vhodne ani na mrazenie. Tak podozrenie padlo že to može byť kvoli endometioze a teraz aj tie trombofilne čo mi vyšli pozitívne to mohli sposobiť. Druhe ivf už budem lepšie pripravena 🙂 Nám to vychádza tak na december .

candour
11. sep 2014

@misenaf Veru nam o dôvode nepovedali nič, mali sme 7 embryii, dve vlozili, neujali sa, 5 co sme dufali ze zamrazia nam volali, ze sa nevyvijali dobre, tak nic nezamrazili..Ked sme boli teraz v Brne na konzultacii, lekar priamo povedal, ze to je vzdy viac menej pokus-omyl system. Hoci mam uplne zdravu maternicu aj vajecniky, partner uplne dobry spermio, a lekar veril ze to vyjde nevyslo. Je mozne ze to bolo pre moje zdevastovane vajcovody, preto idem o tyzden si ich dat vybrat..hromadi sa v ich toxicka tekutina, ta moze embryo vyplavovat, roky som to nechcela pripustit, ale uz som sa rozhodla, ze ak to ma zvysit sancu na uspech, tak to podstupim, aj ked je to velmi tazke rozhodnutie.v novembri potom sa este rozhodnem ci to risknem druhy krat tu na SK, alebo rovno do Brna pojdem, bola som tam aj tam a nevidim v tom zatial az taky mega rozdiel, co sa postupu tyka, podla toho co sme konzultovali v Brne..Ty si kde bola tu na SK?

misenaf
11. sep 2014

@candour Ja chodim do iscare ba. Ja mam zdravu maternicu aj vaječníky ale mam lahku endometriozu a teraz ti trombofilne čo mi zistili až po ivf a na tu imunitu ešte čakam. Ja mam nepriechodne obidva vajcovody. Partner zdravy. Naštastie ja tam nemam tu toxicku tekutinu, počula som o tom. A jasne, to by malo isť von. A myslieš že ak si to da vybrať v novem. možeš isť na ivf? Ktovie prečo teba poslali na genetiku a mna na imuno ked skoro rovnaky problem - nekvalitne embryjka. Ja som tiež mala 8 z toho 6 oplodnenych a 1 včasna blasto, ostatne nič. Ma štve že tu genetiku nemame spravenu.

candour
11. sep 2014

hm, skor si ries tu endometriozu, to je vacsi strasiak, my sme mali 12 vajok, 7 embry, dve vkladali, tazko povedat ci bolo nekvalitnym embryom, mohlo byt tym, ze ich prave ta tekutina zo saktosalpyngov na vajcovodoch vyplavila, alebo aj mojou psychikou, bola som velmi vystresovana. Genetiku si skor myslim, ze nic nenajdu, pokial nemate v rodine nejake anomalie, doktorka vravela ze to je velmi mala pravdepodobnost, okrem toho ta ma skor vyznam pri potratoch..po vybrati vajcovodov teraz v septembri idem na IVF v novembri, podla dr by som mohla uz aj v oktobri, ale bola som v juli na IVF chcem si tri mesiace dat pauzu cele🙂 na genetike inak zistuju niektore parametre rovnake ako pri imuno, ale nie vsetky samozrejme.

candour
11. sep 2014

@candour A tiez tie vajcovody si nechaj poriadne vysetrit, mne ani v brne nevideli, ze mam na oboch stranach saktosalping, len tu v ba jeden vynikajuci gynekolog, je aj onkolog

alexia17
16. sep 2014

@jane107 ako to prebieha u mudr Ondrejcaka. Ste spolu dnu ci kazdy sam

alexia17
16. sep 2014

@misenaf imunologicke vysetrenie ti robili kde? Nam dr odporucila genetiku priamo v ISCARE. Nam brali, teda mne krv na imunologiu tiez v Car

jane107
2. okt 2014

@alexia17

Ahoj,

u Ondrejčáka to prebieha veľmi dobre. Obaja sme prítomní a prechádzajú sa za účasti toho druhého otázky týkajúce sa Tvojich chorôb, zákrokov, operácii ... alergií cez choroby, úmrtia členov rodiny /aj do troch pokolení/ A potom ešte je odobraná krv každé,u z partnerov. Veľmi dobrý a pozitívny človek pán Ondrejčák..

kattyy3
16. okt 2014

Ahojte,
ja som uz dva krat potratila v 7 tyzdni a chodim do ISCARE centra,su tam uzastny lekary hlavne doktorka Lenka Reismulerova a tiez sme boli na genetike u pana Ondrejcaka je prijemny a teraz uz len cakame na vysledky genetiky, imunologie a hematologie nakolko priechodovost vajecnikov som uz absolvovala a vsetko ok a aj hormonalny profil bol v poriadku tak uvidime snat nam pomozu ...

alexia17
16. okt 2014

@kattyy3 aj ja som spokojna s dr v Iscare. Ja chodim Grossovej, ale bola som aj u Lenky a je fajn. Kedy si bola na genetike? Ze o 2 mesiace vysledky, to je dost dlho

kattyy3
17. okt 2014

My sme boli na genetike pred tyzdnom a pan doktor Ondrejcak povedal ze nevie presne kedy budu vysledky ale urcite nam zavola. Lenka povedal aze do mesiaca by mohli byt tak uvidime. Okrem toho uz 2 tyzdne cakam na imunologicke vysledky ostatne testy boli v poriadku. A ak sa mozem povedat aky mate vy problem?