Ako prebieha genetické vyšetrenie?

aknomis
4. aug 2009

Ahojte.
pred 2 týždnami som v prvom tehotenstve potratila v 7 týždni. Pred týždnom mi gynekolog bral krv a zistil mi nie dobré pečenové testy - dal mi nejaké lieky. a povedal, že mám íst do NR na genetické vyšetrenie.
neviete ako toto vyšetrenie prebieha? treba tam aj s partnerom alebo stačí iba ak pojdem sama? a to je založené iba na otázkach o zdraví mojej a partnerovej rodiny, alebo nám aj odoberú sliny, poprípade moč, krv?
vdaka za info..

kattyy3
17. okt 2014

@alexia17 ta posledna odpoved je pre teba prepac omylom som to nasmerovala vseobecne pre vsetkych

misenaf
27. nov 2014

@kattyy3 ahoj možem sa spýtať čo zisťuju na gentickom vyšetreni a či vám vyšiel v poriadku?
Aj ja chodim do iscare a som po 2 neupsšných transferoch tak dufam že mi ho odporučia. Imuno testy vam kde robili?

misenaf
27. nov 2014

@candour ahoj ako pokračujete? Nám nevyšlo ani 2 ivf ... ☹ Dala si si vybrať vajcovody?

candour
27. nov 2014

Ahojky, ano dala, bolo to velmi tazke, ale som stastna ze som sa po tolkych rokoch rozhodla a dnes mi je jasne ze som zbytocne sa trapila s nimi. Citim sa ovela lepsie a zatial sa to prejavilo aj na vysledku 2. ivf, pri NIZSEJ davke hormonov ako som mala pri ivf s tymi chorymi vajcovodmi MAM TERAZ TROJNASOBNY POCET VAJICOK (29) aj embryi (24), z coho som bola v soku aj s DR, tak sa tesim 🙂 a verim ze uz to aj dobojujem, v sobotu mam vklad, drz palce🙂

candour
27. nov 2014

@misenaf A Ty sa netrap, nevyslo druhe vyjde urcite dalsie, je to len otazka casu, trpezlivost a dobra nalada je zaklad, viem lahko sa to hovori ale fakt je, ze psychika je zaklad. ja od prveho neuspesneho IVF v lete som vela investovala aj do alter. mediciny, aj to si myslim ma cenu. Myslim na Teba a drzim Ti velmi palce! teraz si odpocin dobre, naber silu a do tretice všetko dobre dopadne🙂

misenaf
27. nov 2014

@candour dakujem si zlata mooooooc drzim palceky bude to krasny vianocny darcek 😉

kattyy3
27. nov 2014

@misenaf ahojky tak geneticke vysetrenie je uplne jednoduche najpr Vam obom daju kopu otazok ohladom chorob ktore sa vyskytovali v rodine a pohlavia deti ktore mali rodicia a ich surodenci a samozrejme zvazuju dalsich kopec faktorov a potom odoberu obom krv. Viem ze zistuju ci su vase krvi navzajom kompatibilne a ake mate vysoke sance na vrodene chyby u vasich potomkoch. No nam volal doktor po mesiaci a 5 dnoch z vysledkom ze vsetko dopadlo dobre tak sme velmi radi. Neboj musis verit vsetko sa v dobre obrati a my urcite budeme mat krasne deticky. Imunologicke testy robia z krvi a brali mi odbery tiez priamo v Iscare len sa na ne tiez dlho caka teda na vysledky a tie zistuju ci nemas silne protilatky voci partnerovi a ci tvoje telo nenici plod hned na zaciatku. Inak my sme pokrocili dalej vyskocili mi zle vysledky hormonov stitnej zlazy tak ma z Iscare poslali ku endokrynologicke a ta po prehliadke a sonografii stitnej zlazy na sukromnej klinike potvrdila znizenu funkciu a nasadila mi lieky. Vraj to bol z prevaznej vacsiny dovod preco som potratila bo nevyvazene hormony takze aj toto sa deje, no drzim palceky

katrinka13
4. jan 2016

@kattyy3
@kattyy3 ahojky chcela by som sa opytat ze ked ste boli s parnerom na tych testoch ci si bola po mrche alebo pred......mne povedal doktor ze ma posle vo februari na testy,len neviem ci sa len vtedy mam objednat alebo skor???

dakujem za odpoved

narciska3
6. mar 2016

@kattyy3 Ahoj, prosím, mohla by si mi poradiť, kde si absolvovala endokrynologické vyšetrenie a sonografiu štítnej žľazy? Tiež mám za sebou potraty a túto oblasť nemám ešte vyšetrenú. Ďakujem moc.

kattyy3
6. mar 2016

@narciska3 ahojky tak zacat by si mohla u obvodnej lekarky moze ti zobrat krv a dat spravit hormony stitnej zlazy ak tie vijdu mimo normy da ti ziadanku k endokrynologovi. Je potom na tebe ku ktoremu zajdes a ten ti urobi komplexne vysetrenie aj so sonom stitnej zlazy a popripade nasadi liecbu. Alebo ak to vseobecna nebude chciet vobec riesit da ti hned ten vymenny papierik bez neho ta nezoberu. Drzim moc palce nech pridu na pricinu. A kolko potratov mas za sebou a v ktorom tyzdni? Ake vysetrenia mas za sebou?

narciska3
6. mar 2016

@kattyy3 Mám za sebou 3. Po druhom mi robili imunologické, hematologické vyšetrenie a spoločne sme boli na genetike. Zatiaľ máme všetko tak nejako v norme. Prosím, môžem sa spýtať, ku ktorému endokrznologovi si zašla?

kattyy3
6. mar 2016

@narciska3 v Ruzinove v Bratislave doktorka Loyschova je velmi dobra odporucam, juj chuda to tak ako aj my tiez mame za sebou 3 neuspesne tehotenstva ale teraz opat cakame anjelika a verime ze vsetko dobre dopadne. Mala si urobenu reprodukcnu imunologiu? Urcite si daj urobit endokrinologicke vysetrenie, hormonalny profil a ja som si dala urobit aj priechodovost vajecnikov s 3d maternice kvoli vrodenym vadam maternice a roznym priepazkam ktore tam mozu vzniknut no to sa plne hradi. A nakoniec chyba bola uplne inde ak toto vsetko bude ok treba si vyziadat vysetrenie lepivych krvnych dosticiek a robia ho na specializovanych pracoviskach v Bratislave iba myslim na Antolskej v homofilickom centre poruch...vsetci tvrdili ze to mat nebudem a cuduj sa svetu mam a tak mi nasadili anopirin a kazdych 5t kontroly pocas tehotenstva a zatial sa drzime a verime ze to zvladneme. Snat som ti trochu pomohla

narciska3
6. mar 2016

@kattyy3 Áno, mala som urobenú reprodukčnú imunologiu. Priechodovosť vaječníkov - my vieme otehotnieť prirodzene, môže tam aj napriek tomu byť problém? Lepivé krvné doštičky - to nerobí hematologička? Už neviem čo a kde čítať... :-/

kattyy3
6. mar 2016

@narciska3 aj my sme s otehotnenim problem nemali no napriek tomu mozes mat vrodena chybu maternice alebo pocas zivota moze zrastami vzniknut stena a problem moze nastat ked otehotnies a plod sa chyti na takejto stene , nemusi dostat dostatok vyzivy a odumrie. Zial tu uz musis vylucit uplne vsetko aby dalsie tehu bolo uspesne. Ja som na tom bola v Dunajskej strede na odporucanie v centre hipokrates fakt uzastny lekari dokonale mi to vysvetlili a vsetko pocas kratkeho ambulantneho vysetrenia ukazovali. A co sa tyka lepivych krvnych dosticiek ano spada to pod hematologiu no pri beznom vysetreni zial toto testy nezahrnaju a robi sa to iba v specialnych labakoch. Z osobnej skusenosti nechcu to robit dokonca som musela prosit aby mi to urobili i ked som mala vymenny listok. Mne bolo toto vysetrenie poradene znamym lekarom a nasledne odporucane ako posledne mozne vysetrenie v centre asistovanej reprodukcie. Ak chces mat istotu urob si aj tieto vysetrenia a ak nic nezistia je to niekde medzi nebom a zemou juj moc s tebou citim sama som to prezivala moc moc moc drzim palce

narciska3
6. mar 2016

@kattyy3 Ďakujem, je to náročné. Vždy v 7 týždni sa naša nádej rozplynie, lebo nikdy sme ešte nemali akciu srdiečka. Určite sa na priechodnosť vaječníkov spýtam gynekológa. Tie lepivé krvné doštičky - nie je to doštičkové polymorfizmy?-tieto mi hematolog spomína v svojej správe.

kattyy3
6. mar 2016

@narciska3 no mala som to iste vzdy v 7t sa prestalo vyzivovat a odumrelo, moc ti drzim palceky. Viem ako to je moc tazke bola som flustrovana, bezmocna a zufala ale musis byt silna vsetko sa v zivote pre nejaky dovod deje a nakoniec sa vas sen splni a budete mat zdravucke babo ver tomu. Neviem ci dostickove polymorfizmy su to iste ja mam v sprave napisane ze bol zisteny kombinovany syndrom lepivych krvnych dosticiek typu 1 no skus sa konkretne na toto opytat a nenechaj sa odbyt a chod za tym, zvladnete to neboj. Pozri niesi jedina na svete viacere bojujeme s tym istym a som rada ked mozem niekomu poradit a pomoct tiez som bola zufala a hladala pomoc vsade. Drzkaj sa

narciska3
6. mar 2016

@kattyy3 Ďakujem, ďakujem moc za povzbudenie. Mám pocit, že plačem 12 hodín denne. Pôjdem po oboch veciach, ktoré si mi odporučila. Aj ty sa drž a - august- je krásny mesiac, tiež som sa narodila v auguste, tak nech máte zdravé a silné levíča 🙂

kattyy3
6. mar 2016

@narciska3 budem na Vas mysliet a drzat palceky, hlavu hore slzicky k nicomu nepomozu musis byt silna bojovat a hlavne pripravena a vyrovnana na drobceka. Neboj vsetko dobre dopadne kedykolvek mi napis rada ti pomozem ci len tak pokecam drz sa

renata5
10. máj 2016

@narciska3 ahoj chcem sa spytat ked si bola na genetike a brali ti krv vysetrovali s krvi aj z razanlivost a mutacie??

narciska3
10. máj 2016

@renata5 Ahoj, ja som bola na genetike na americkom namesti, toto vysetrenie sme absolvovali spolu s manzelom a bolo zamerane na zistenie chromozonov u mba a manzela.

slavomira6
11. máj 2016

Ahojte. Tak ja mam za sebou 2 ivf neuspesne. ..mame problem ze su asi nekvalitne embrya. ..odporucili nam genetiku pred dalsim IVF. Volala som do ba reprogen, velmi mila pani ze nam spravia vsetko a ze cena bude za oboch 700e ...Bohuzial nezijem ma sr tam musim vsetko platit. Boli ste tam niekto ? Vysledky budeme mat do 2t.

nikola116
17. máj 2016

@narciska3 hematologicke vysetrenie sa prosim na co konkretne robi? dnes som bola na imunologii, robili nam komplet testy a spominal este genetiku ale hematologiu nie, dakujem krasne

narciska3
17. máj 2016

@nikola116 Na hematologii tiež zisťujú nejaké ukazovatele z krvi, napr. zrážanlivosť.

131313
17. jún 2016

cakali ste niekto na vysledky z genetiky od Dr. Ondrejcaka aj dlhsie ako tri mesiace?

babusik85
5. dec 2016

Ahojte baby!Nam tiez odporucali geneticke vysetrenie v Iscare.Ale nebudu robit na vsetko ale aj tak je cena 1000€.Tiez ste tak vela platili?A vysledky budu uz o tyzden.To moze byt?Brali nam len slinj.

luckacik
20. jún 2017

@bzzmajka adresa a meno dr. Dakujem

neznamaxxx
7. dec 2017

Obnovim debatu. Vie mi niekto poradiť? Ráno na 8 mu som objednaná na genetiku. A teraz takto neskoro rozmýšľam vlastne, mam ísť nalačno? Budu mi brat krv?