Ako prebieha genetické vyšetrenie?

aknomis
4. aug 2009

Ahojte.
pred 2 týždnami som v prvom tehotenstve potratila v 7 týždni. Pred týždnom mi gynekolog bral krv a zistil mi nie dobré pečenové testy - dal mi nejaké lieky. a povedal, že mám íst do NR na genetické vyšetrenie.
neviete ako toto vyšetrenie prebieha? treba tam aj s partnerom alebo stačí iba ak pojdem sama? a to je založené iba na otázkach o zdraví mojej a partnerovej rodiny, alebo nám aj odoberú sliny, poprípade moč, krv?
vdaka za info..

aknomis
autor
6. sep 2009

aj ja vám prajem, aby vám to čoskoro vyšlo a aby výsledky z genetu boli dobré.. ozvi sa občas ako pokračujete a čo nové...

bzzmajka
7. sep 2009

ja čakám na 10. septembra, končí im dovolenka a hned volám do genet NR

aknomis
autor
8. sep 2009

bzzmajka:
a vy ste tam boli kedy? my 10.8.

bzzmajka
8. sep 2009

my 13.7. asi, musela by som pozrieť kaledár

aknomis
autor
9. sep 2009

fuha, tak to ste tam boli skoro o mesiac skor ako my a ešte ste bez výsledkov.. to sú nervy, čo??? tak daj zajtra vediet ako ste dopadli.
ja sa už na tie naše výsledky neviem dočkat...

bzzmajka
10. sep 2009

volala som o jednej, že stále ordinuje, nech zavolám o druhej, to len ja mám takú smolu alebo... už ma vážne "serú", tak nech povedia na rovinu kolko to bude trvať a nie menej o "pár" týždnov

bettynka222
10. sep 2009

babulky a ten genet to ja sukromne zariadneie? 😕

aknomis
autor
10. sep 2009

bzzmajka:
no čo? a nakoniec ti dali odpoved? dočkala si sa jej? ved vám to čakanie o pár týždnov pretiahli.. no to mi asi tiež nebudeme mat výsledky do 21.9. ako majú byt.. ešte že sme sa pokúsili o druhý pokus teraz a nečakali sme na genet, lebo by som možno neotehotnela nikdy..
bzzmajka, ozvi sa čo a ako. som zvedavá.

bettynka222:
myslím, že to nie je súkromné. je to normálne v NR nemocnici.

aknomis
autor
11. sep 2009

bzzmajka:
stále si bez výsledkov???

bzzmajka
11. sep 2009

už som sa k vám dostala, neviem či mi to robia schválne, ešte ja som bola zlá čo otravujem, že ln terz prišla z dovolenky, má toho vela a nestihne to skompletizovať ani cez výkend, tak si mám zavolať zase v stredu. Je toto normálne??? a potom mi povedala, že manžel tam výsledky má ale nevie čo je v nich, ešte sú v obálke ale ja nie!!! to hadam robia naraz, ked sme išli hend za sebov na krv...
Teda zase v stredu čakám!!!

bubulka722
12. sep 2009

Bzzmajka, vieš ich problém to nie je a tak sa aj chovajú. Nedokážu sa vcítiť do žiadnej z nás. Mňa to tiež pekne vytáča. Na genetike sme boli 8.9.,tak si o výsledky nemám volať skôr ako začiatkom novembra. Hovorila som jej, že chceme IVF stihnúť ešte do konca roka a ona sa na mňa priblblo pozrela a povedala "na budúci rok už akože bude neskoro?" Čo som jej mala na to povedať. Neprežila 3,5 roka snaženia a psych. teroru, tak nepochopí.
Každopádne držím palce všetkým kočkám čo čakajú na výsledky. Verme že to bude O.K.!!!! 😉

bzzmajka
12. sep 2009

Držme si palce navzájom, presne tak, ona to tam má každý den a pre nu je to normálne. Ale dúfam, že Ty budeš mať skor výsledky, lebo je prvada že aj v laboratoriách mali dovolenky..aj ona..takže dúfajme... a máte vybraté centrum na IVF ? odkial si?

aknomis
autor
13. sep 2009

no ja som tam chcela volat pondelok - utorok, teda o týžden skor ako máme mat výsledky, ale asi to bude bezpredmetné... asi aj toho 21.9. čo máme mat výsledky bude skoro volat... ☹

dahra
13. sep 2009

Ahojte,
ja idem na genetiku zajtra - objednani sme od jula, ale zial, manzel je v nemocke po operacii, tak sa budem musiet zaobist bez neho, nechcem prepast termin. Som tiez zvedava, co tam s nami budu robit.

aknomis
autor
13. sep 2009

dahra:
a kam idete na genetiku?

floskula
13. sep 2009

baby, my sme boli na genetike 20. maja a vysledky boli 9. septembra. no comment.

aknomis
autor
14. sep 2009

floskula:
a to ste boli v genete v Nitre?

floskula
14. sep 2009

aknomis, nie v NR, my sme boli v BA.

aknomis
autor
14. sep 2009

strašné niečo... také dlhé čakacie doby! ešte sa tak dlho musí čakat, a ked sa už človek dočká, tak mu povedia, že výsledky ešte nie sú... ☹

bzzmajka
14. sep 2009

No načo vravia, že 6 týždnov, tak radčej nech povedia rozpatie od do

dahra
14. sep 2009

Aknomis,
bola som v ZA, ale iba nas preobjednali na 6.novembra!!! ☹ Bez manzela ist nemalo velky vyznam. Povedali mi, co sa budu pytat - su zvedavi na generacie az po starych rodicov. Plucne choroby ich zaujimaju (inak moj manzel nieco take v detstve mal), netusim, preco prave to. Chcu vediet, kto z rodiny nemal deti a ake postihnutia boli. Treba im doniest vsetky vysledky predchadzajucich odbornych vysetreni - spermiogramy, krvne testy, atd.

smejko
14. sep 2009

dievcata, boli ste niektora na genetike v GF ? my sme boli 8.6., zatial nemame vysledky ... myslite si, ze nam aj bez nich urobia nastavenie do IVF cyklu ? ved niekto nema geneticke testy a zacne cyklus aj bez nich ... tiez nechcem cakat ... objednani sme uz na tento tyzden, nervozna som z toho, lebo to objednanie som robila este niekedy v lete s tym, ze ved do vtedy (teda doteraz) by uz vysledky mali byt ... tak snad nas Dr. nevyhodi z ordinacie 🙄

bzzmajka
14. sep 2009

smejko ja teda neviem, nemám kúsenosť

aknomis
autor
15. sep 2009

dahra:
v NR teda až na starych rodičov zvedaví neboli. teda aspon v našom prípade. pýtali sa, na mna, na partnera a to či bol v rodine potrat, či máme v rodine ráštepy, spojené prsty, a kolko mala ktorá mama porodov, a či rodičia ešte žijú. to bolo asi tak vše. a zobrali nám obom krv.

diapozitiv01
16. sep 2009

Ahojte babulky,
nam sa narodil prvorodeny syncek ale bohuzial s VVCH - srdieckom. Uz je nasim Anjelikom, hoci ho mali operovat, ale...
Boli nam odporucene ist na genetiku /zatial len od diabetologa,../ aj ked nikto z nasich rodin nema problem so srdieckom.
Viete mi prosim vas kde sa nachadza ta ambulancia genetiky, popripadne tel. kontakt?
Som z TT, bola som u nas na poliklinike ale tam genetika nieje.
Dakujem

denne73
16. sep 2009

Ahojki.Ja mám kontakt len na genetiku v KE.Ja som z Prešova.Určite ti tu niekto poradí níečo bližšie k vám. 😉

bubulka722
16. sep 2009

Bzzmajka ja som z dedinky pri Piešťanoch. Chodíme do Ferticentu a som veľmi rada, že chodím práve tam. Poradili mi to zlaté babulky tu na MK a som im za to fakt vďačná. Sú tam super ľudia a IVF-ICSI ma vyjde neporovanteľne lacnejšie ako v iných centrách. Dúfam, že máš s tými dovolenkami pravdu, ako sa poznám budem ich tam otravovať 2 týždne vopred.

Diapozitiv01: My sme boli na genetike v TN v nemocnici. Je tam mladá doktorka a myslím, že to berie dosť vážne. Urobila dosť rozsiahle vyšetrenie celej rodiny až po prarodičov a 29.9. tam ide manžel ešte aj so svojim bratom, ktorý je mierne mentálne zaostalý. Tomu tiež zoberie krv na komplet rozbor aj s DNA. Myslím, že je dobrá, len na výsledky sa čaká až 2 mesiace, ale ako tu čítam, trvá to toľko aj inde.
Alebo skús mrknúť cez google, tam som hľadala aj ja.

aknomis
autor
16. sep 2009

diapozitiv01:
ahoj. my sme boli na genetike v Nitre. je to v nemocnici. Ked pojdeš cez starú bránu, tak odboč doprava a tam to nájdeš. Ked pojdeš cez novú bránu, tak chod stále rovno, až dole ku starej bráne. Je to Dr. Barošová, tel.č.: 0376545668. Nás objednali celkom rýchlo, 3 dni na to, ako som volala, ale na výsledky sa čaká 7-10 týždnov.

aknomis
autor
16. sep 2009

bzzmajka:
tak už je streda za nami. dočkala si sa výsledkov? či zase nie??? a ak máte výsledky, čo dalej?

bzzmajka
17. sep 2009

ahojko, musím sa priznať, že ako som som vtedy rozčúlila, tak som sa nejakým spoosbom vykričala a potom som bola kludná, takže včera som na to totálne zabudla, totiž sme malovali a už sme upratovali a tepovali s mužíčkom...takže mi bolo skvele ale hovorím si, že ked ma nechajú takto dlho čakať určite to bude OK...dnes si dám budík, to mi verte..ha ha