Ako prebieha genetické vyšetrenie?

aknomis
4. aug 2009

Ahojte.
pred 2 týždnami som v prvom tehotenstve potratila v 7 týždni. Pred týždnom mi gynekolog bral krv a zistil mi nie dobré pečenové testy - dal mi nejaké lieky. a povedal, že mám íst do NR na genetické vyšetrenie.
neviete ako toto vyšetrenie prebieha? treba tam aj s partnerom alebo stačí iba ak pojdem sama? a to je založené iba na otázkach o zdraví mojej a partnerovej rodiny, alebo nám aj odoberú sliny, poprípade moč, krv?
vdaka za info..

aknomis
autor
17. sep 2009

držím palčeky.. aj nám sa termín blíži.. v pondelok 21.9. no som zvedavá o kolko mi to čakanie odložia..

smejko
17. sep 2009

ja som si dnes preverovala výsledky v GF v BA, lebo je to uz skoro 4 mesiace odkedy sme boli na genetickom vysetreni a povedali mi, ze mila pani, ono to moze trvat aj polroka ... tak som v tej chvili nebola si na istom, ci sa zosypem hned alebo az ked pridem domov ...

bzzmajka
17. sep 2009

práve som tam volala, lebo do NR len po 13:00 volať, a že zase zajtra mám zavolať, výsledky sú ale kompletizovať to bude až poobede, takže...nemám slov, zbytočne by som volala aj včera, to mi určite robia schválne toto, lebo aj na linke ma nechá 4-5 minút čakať a hladá výsledky, potom sa opýta kedy se tam boli, potom nevie nájsť tak zase či počula správne meno...

aknomis
autor
17. sep 2009

ja som tam tiež dnes volala. máme mat výsledky až v pondelok, ale nedalo mi to, tak som tam zavolala. pýtala sa ma kedy sme tam boli, a ja že 10.8. a ona že to asi výsledky ešte nebudú, lebo nie sú výsledky ešte ani zo 6-teho. tak som sa pýtala, že kedy mám asi zavolat, a ona že tak o týžden - dva, lebo že laboratorium sa stahovalo, a preto to tak dlho trvá...
jako nemám na nitriansku nemocnicu slov. už som tam raz bola na krv, tiež mi mali z toho robit nejaké výsledky a ked som tam volala, tak mi povedali, že krv stratili a výsledky som sa nedozvedela...

bubulka722
18. sep 2009

No teda to je sila, robia z ľudí hlupákov alebo čo? Nemám slov, dúfam, že na genetik v TN nemocnici to bude lepšie. Necháme sa prekvapiť!!!

dudinka80
18. sep 2009

caute kocky.ahoj smejko vidim ze mam spolocnicku v GF,mas ns mysli geneticke testy embrya?

bzzmajka
19. sep 2009

mne v nitre povedali, že preto meškjú výsledky, že mali dovolenky v laborat.
volala som v piatok, že sú tam výsledky a máme prísť pre ne v pondelok..utorok alebo stredu...

denne73
20. sep 2009

Ahojte.my sme tiež boli s manželom na genetike v KE-18.9 2009.Odber krvi.Nám povedala, že vysledky nám prídu poštou do mesiaca.Bzzmajka ja som si prežila UPT z genetických dôvodou a mám tu na koniku aj tému,ktoru som založila pre dievčatá ,ktoré nedajbože budu preživať to isté. Veľmi ti držím palce , aby vám tie vysledky už čoskoro prišli.V tom zdravotníctve majú teda riadny bordel.

bzzmajka
20. sep 2009

idem si ju skúsiť pohladať, pre zaujímavosť

aknomis
autor
20. sep 2009

no a mne povedali, že meškajú výsledky preto, že sa labáky stahovali... 😒

aknomis
autor
21. sep 2009

bzzmajka:
no čo, boli ste si pre výsledky? ako dopadli? a ako máte teraz postupovat dalej?

bzzmajka
22. sep 2009

bola som pre ne hned v pondok a potom som išla gynekologovi, výsledky boli len tie,čo na hematologii, mám mjtáciu génu ale len minimálna odchylka, takže nič nezistili, nikto nič nevie ale mi odporučila na štítnu žlazu, povredala som gynekologovi a on, že nevidí dovod na tot vyšetrenie ale ja som sa nevzdala, tak mi dal odporúčanie a na 16 oktobra som objednaná na odbery...že ptom mi dá další termín doktorke...ach jaj..zase čakanie....

snazilkant
22. sep 2009

Ahojte tak ja som bola na hematologii v KE a tam mi robili aj geneticke vysetrenie... v utorok idem pre vysledky tak som velmi zvedava ake budu... mna dokorka poslala po UPT v 9 tt lebo babo nerastlo :(

tak som zvedava ci na nieco prisli

aknomis
autor
22. sep 2009

no ja skúsim zavolat v piatok, som tiež zvedavá či už budú a čo v nich bude, budú to naše prvé výsledky niečoho, tak už aby boli...

bzzmajka
22. sep 2009

vela šťastia prajem

kyzmo
23. sep 2009

Ahojte, nevie mi prosim niekto poradit, kde sa v Bratislave robi geneticke vysetrenie?

smejko
23. sep 2009

dudinka - nie, ide o geneticke testy nas dvoch s manzelom ... volali mi prave v pondelok, dorazili 15 tyzdnov po vysetreni a su vraj v poriadku ... nenormalne sa tesime ... ale odporucali nam aj oplodnenie vajicko poslat na genetiku ... ale vraj to stoji nemale peniaze ... tak o tom este dost vahame ... vy ste si to dali spravit ?

bzzmajka
23. sep 2009

o vajíčku som ani nepočula ešte, že vyšetrovať...

aknomis
autor
23. sep 2009

bzzmajka:
nevieš do kolkej sú tam? viem, že o výsledky treba volat až po 13.00 ale nevieš, do kolkej si možem príst pre výsledky?

bzzmajka
24. sep 2009

neviem dokedy sú tam, je tam len vypísaná dobaže ordinujú každý den do 12:00 a jeden den do 13:00, takže tak a už máte výsledky? kedy ste tam presne boli? nechce sa mi to tu hladať

aknomis
autor
24. sep 2009

no boli sme tam 10.8. a výsledky mali byt v pondelok 21.9. ale nebol. Volala som skor - v piatok. Povedala, že mám zavolat o týžden. Tak skúsim zajtra.

kacenka74
24. sep 2009

Ahoj kyzmo, genetické vyšetrenie sa robí v BA na Kramároch a na Americkom námesti. My sme boli na Americkom, lebo tam nas objednali do tyzdna kym na Kramaroch by to bolo až o mesiac a pol. Snad som pomohla.

bzzmajka
24. sep 2009

daj potom vedieť ako ale hadam budú skor ako naše

aknomis
autor
25. sep 2009

hm... tak dnes som celá netrpezlivá volala do genetu v nitre o výsledky. po 5 minútach strávených na telefone čakajuca kym sa niečo nájde som sa dozvedela že výsledky ešte nie sú. pýtala som sa že kedy mám asi tak zavolat a že skor ako 2-3 týždne nemám volat. ani neviem ako zo mna vypadlo sice potichu, ale vypadlo: 2-3 týždne? a pani doktorka hned na mna s krikom že či si myslím že tuto námahavú prácu robia roboty, tak sa mýlim. že sú to tiež len ludia a ešte k tomu sa stahovali labáky... ostala som v nemom úžase, slušne som podakovala a pozdravila.. snad sa o 3 týždne niečo dozviem... čakám dalej... 😒

bzzmajka
26. sep 2009

nevolaj o tri týždne, voja po týždni a potom zase a zase...nedaj sa odbiť !!!

aknomis
autor
27. sep 2009

no odbit sa nedám.. ale tým, že budem volat po týždni tým nič nevyriešim.. ona si aj tak nepamatá mená kto jej kedy volá, a keby som aj volala po týždni, pochybujem, že si zapamatá moje meno a že by volala do labáku aby to urýchlili....

bzzmajka
28. sep 2009

nie aby to urýchlili ale možno prídu dnes...možno zajtra..možno fakt o tri týždne...lebo im tam chodia výsledky každý den...takže neviem prečo kážu volať v takých dlhých čas. intervaloch

aknomis
autor
28. sep 2009

no ale ja si myslím, že ked im aj prídu dnes - zajtra, tak ešte bude trvat kým to ona skompletizuje (tak ako to bolo myslím v tvojom prípade)

bzzmajka
29. sep 2009

ved ano ale čo kompletizovala, ked aj tak mi do telefonu povedala, že od pondelka si možme prísť pre ne, čakala som že apson do tel. povie, že v poriadkua lebo niečo našli, že máme prísť...

aknomis
autor
29. sep 2009

no ja skúsim zavolat znovu v pondelok, snád sa niečoho dočkám a nie len otrepanej vety že mám zavolat o dva týždne...