Ako vás lekár lieči na anovuláciu?

lila16
17. júl 2008

Ahojte baby, zaujímalo by ma či niektorá z vás má určenú ženskú neplodnosť s názvom ANOVULACIA a hlavne ako vás lekár na to lieči a čo vám predpisuje, v akých intervaloch a či ste už niektorá po tejto diagnóze a následnom liečení otehotnela? Ďakujem 😀

jankita
17. júl 2008

ahoj lila - ja mam anovulaciu. Liecim sa v sanatoriu na liebu neplodnosti v Kosiciach, zatial skusame inseminaciu. Picham si menopur do brucha.

lila16
autor
17. júl 2008

Jankita ja nechodim do centra ale do GPN k doktorovi Dittemu a ten mi dava na 5 DC Clostilbegit a na 13-14 DC podla folikulov mi picha Pregnyl a teraz mi chcel dať aj Metrodin ale ten sa už nevyrába a namiesto toho Fostimon lenže obyčajný sa tiež nevyrába a Fostimon HP75 je na revizného lekára alebo si tú injekciu hradím sama a to stojí jedna 860 sk a je ich tam 10ks.. takže sme zostali len pri Clostilbegite a Pregnyle ale ja zatiaľ bez výsledku.. ☹

majusa
17. júl 2008

ahoj lila, ja som to zažila tiež, brala som tiež clostylbegit, a potom pregnyl. Boli sme na IUI a podarilo sa. Držím palčeky, určite to aj vám výjde 😉

nela00
17. júl 2008

ahoj lila tiez som brala clostil dva mesiace, teraz uz ovulujem aj bez neho 😉

miriamka
17. júl 2008

Lila...ja som mala anovulaciu,uzivala som 2 mesiace clostil ktory ovulku pekne nahodil...a mesiac po vysadeni som ostala tehotna,takze som ovulovala potom uz aj bez neho 😵 😵

jankita
17. júl 2008

lila - ja si menopur tiez musim davat schvalovat a doplacat 2500 Sk za jedno balenie. A potrebujem 2. Clostil u nas nikomu nedava.

jukatka
17. júl 2008

Ahojte,tak aj ja sa k Vam pridavam. Beriem druhy mesiac Clostilbegyt na 5-9 DC a potom Duphaston 16-26 DC. Tatial Clostil nezabral 😔 .

lila16
autor
18. júl 2008

Ďakujem za podporu no ja sa priznám brala som prvý ktár clostil a pregnyl cca v apríli tam mi pekne zabral mala som folikul cca 24mm no a ten ďalší mesiac som ho len začala brať ale pre črevnú chrípku som ho musela prestať brať a teraz v júni pred dovolenkou som ho brala cca 2 dni pred odletom som bola na sone kvôli folikulom a nedozrel ani jeden takže ani Pregnyl mi nepichli lebo by to nemalo význam a tak sme sa s priateľom utešovali,že ak bude všetko ako má byť tak sa nám to na dovolenke určite podarí, no takže anše plány sme rovno zahodili .. a teraz beriem clostil a som zvedavá ako dopadnem 😅

skriatek
6. okt 2010

ahojte, aj ja beriem uz treti mesiac na 5-9 DC clostil a na 15-25 DC duphaston. zatial to nezabralo, ale ked bol manzel na spermiograme (ktory mu dopadol vyborne), sestricka mu povedala, ze treba byt len trpezlivy, lebo clostil vacsinou zaberie

monosana
2. okt 2012

@lila16 ahooooj 🙂 Ja som uz velakrat brala Clostil, ale bohuzial zatial nezabral 😠 S manzelom sa snazime o babo uz asi rok a pol a mala somuz vselijake kombinacie a tabletky. 😖 Avsak tento mesiac som musela zvysit davku clostilu z jednej tabletky denne na dve a plus 11. den cyklu idem na pregnyl.Samozrejme ak budem mat pekny folikul. Trosku sa toho bojim, lebo niektore baby pisali, ze ich z toho dost bolelo brucho. Ale prezijem 😀 Bolo uz aj horsie 😀 A pre babo vsetko 😉 Takze ti drzim palceky! Ked nemas vacsie problemy, len tuto ovulaciu, to ti vedia dost dobre nastavit s tabletkami. Neboj sa, raz dva sa ti to podari. Uz sadlho pokusate?
Pekny vecer prajem 😎

monosana
2. okt 2012

Upss, teraz vidim, ze lila16 je neaktivna! Tak som si trosku popísala sama so sebou 😀 😀

lululala
25. nov 2012

ahojte babulky, tak ja asi nemavam ovullku velmi casto 😒 Ked nahodou mam, tak to citim, lebo ma potom bolia prsia a MS je silnejsia a kratsia, ale to sa stava mozno 2x do roka ☹ Inac asi ovu nemam, lebo MS je dlha a ani nic necitim. S drahym sme uz skusali xy-krat naostro a nikdy sa nezadarilo. Takze sa chcem opytat, ten clostilbegyt bol aky silny, myslim kolko mg v jednej tabletke? A nemali ste nejake vedlajsie ucinky? Lebo na internete co pisu, tak vedlajsie ucinky, ktore sa mozu dostavit nahanaju strach 😨

lululala
25. nov 2012

ahojte babulky, tak ja asi nemavam ovullku velmi casto 😒 Ked nahodou mam, tak to citim, lebo ma potom bolia prsia a MS je silnejsia a kratsia, ale to sa stava mozno 2x do roka ☹ Inac asi ovu nemam, lebo MS je dlha a ani nic necitim. S drahym sme uz skusali xy-krat naostro a nikdy sa nezadarilo. Takze sa chcem opytat, ten clostilbegyt bol aky silny, myslim kolko mg v jednej tabletke? A nemali ste nejake vedlajsie ucinky? Lebo na internete co pisu, tak vedlajsie ucinky, ktore sa mozu dostavit nahanaju strach 😨

zuveru
20. jan 2013

@monosana
@lululala ja som si anovulku vyliecila sama uzivanim agnucastonu a materskou kasickou... 3 mes a ovulka bola na mieste 🙂

monosana
20. jan 2013

@zuveru to je krásne a super, más stastie 🙂 Lenze ja som mala take rozhadzane hormony a dostavala som take hormonalne liecby, ze taketo light vecicky mi nepomohli. Ale ďakujem za tip, si zlata. Ked nebude ovulka, urcite to skusim 😉 A co je ten agnucaston?

zuveru
21. jan 2013

@monosana to je bylinka vitex jahnaci 🙂 prirodou urcite nic nepokazis 🙂

ematko29
21. jan 2013

@zuveru môžem sa zamiešať?agnugaston som brala aj ja lenže on pomôže iba ak máš zvýšený prolaktín čo si asi aj mala lebo prolaktín zabranuje v ovvulácii.ja som prolaktín nemala zvýšený tak mi to nepomohlo 😒 .

sara0909
26. feb 2019

Dievčatá nemáte niektorá navyše clostilbegyt?