Alergia na antibiotiká

ivka1103
14. dec 2017

Ahojte, mate niektora skusenosti s alergiou na antibiotika? Nikdy som alergik nebola, az ked som sa minuly rok pri uzivani atb Fromilid vyhadzala. Nevedeli z coho to je, ci virusovy vysyp alebo atb. Nasledne testy na alergiu z krvi nepotvrdili, az po roku mi znovu brali krv a ukazalo sa to pozitivne. Taktiez Macmiror mi potvrdili 😞 Zle reagujem na atb v poslednej dobe.....som z toho nestastna, co bude dalej 😞

maciatkolulu
14. dec 2017

@ivka1103 snazit sa konzumovat menej atb a bude pokoj.....

deti95060810
14. dec 2017

moja dcéra zle reaguje na Megamox....od jedného roka. vyhádže sa a aj opuchne celá, ruky nohy....
lekári jej ho ani nepredpisujú....

ivka1103
autor
14. dec 2017

@maciatkolulu ja by som ich nerada uzivala nikdy, to mi mozes verit, ale pri mojich tazkostiach zapalov mocovych ciest inej cesty niet. Ver mi, ze robim vsetko preto, aby som ich nemusela uzivat 😞 preto sa pytam, ci dostal niekto alergiu na atb aj v dospelom veku. Viem, ze je vela ludi alergickych na penicilin....😞

ivka1103
autor
14. dec 2017

@deti95060810 to mi je luto, ze ste mali taku silnu reakciu 😞

maciatkolulu
14. dec 2017

@ivka1103 ja mam odjakziva problemy so zapalmi mocakov, raz po porode zapal ladviny, kedze mam v anamneze alergiu na biseptol a ampicilin, tak som brala iba zinnat.

ivka1103
autor
14. dec 2017

@maciatkolulu a nemenili ti atb? Pokial viem, tak sa musia, aby nevznikla rezistencia 😞Aku prevenciu na mocove pouzivas? Ja mam obavy, aby ta alergia nepostupovala....snazim sa liecit bez atb, no mocove tazko vyliecime bez nich 😞

maciatkolulu
14. dec 2017

@ivka1103 kedze som kojila, tak som mohla iba zinnat, ale vzdy zabral uplne super a v podstate som od alergie na ampicilin, kt.som dostala v tehotenstve, brala iba zinnat, dohromady 4x a raz nieco na hrdlo za 20rokov🙂 ale ten zapal ladviny bol desny..... a zinnat zabral hned.

anketkarka
14. dec 2017

@ivka1103 Dcera ma tiez problem s atb, ale nema potvrdenu alergiu. Preto som si kupila knihu Svet prirodnych antibiotik. Je to nejaky cesky doktor. Vraj v ceskom vydani je viac tych atb, tsk som kupila to, ale je velmi odborne pre mna napisana. Ale vraj kapicinka je super na mocove cesty. Neviem odporucit, ale mozno by som skusila. Tam odporucaju tinkturu, ale kedze som to chcela pre dieta, tak mi odporucili cisty vytazok z kapucinky v tabletkach, ze bez alkoholu.

ivka1103
autor
14. dec 2017

@maciatkolulu tak to nemas caste zapaly mocovych ciest...mne zacali od porodu a mam ich uz 8 rokov opakovane. Tento rok som uz mala 4x.....a z toho zrejme ta alergia na atb nabehla 😞To verim, ze zapal ladvin je bolestive ochorenie 😞uz sa bojim uzivat cokolvek...len cakam, co bude...

ivka1103
autor
14. dec 2017

@anetkarka pouzivam aj kapucinku v tbl. neviem ci prirodna medicina dokaze vyliecit zapal mocovych ciest....ladvin a podobne. Boli ste s malou aj na krvne testy na potvrd

ivka1103
autor
14. dec 2017

@anetkarka na potvrdenie alergie na lieky?

anketkarka
14. dec 2017

@ivka1103 no ten pan v tej knihe to tvrdi, tak ked mas take problemy, tak by som to aspon skusila. On tvrdi, ze ludia si zvyknu na atb a uz im nezaberu, vsak cinska mrdicina je tiez prirodna. Ma ich tsm inak 88 prirodnych atb. Len keby to bolo viac polopatisticky napisane. S malou sme neboli na testy, este cakaju, ze sa to zopakuje, ale ja sa snazim vyhnut stb, tskze sa to mozno tak dkoto nezopakuje.

maciatkolulu
14. dec 2017

@ivka1103 ale mam casto problem, ale chvalabohu nie vzdy to vyusti do atb, ale ked co len trochu citim, ze to uz zase ide, robim vsetko co sa da, aby to preslo aj bez atb, ono to ide, teda pokial nejde hned do tuheho. A zase netreba nic zanedbat, aby to "nesadlo"na ladvinu, ono ja som nemala pri tom zapale ladviny skoro ziadne bolesti, akurat ma krize boleli, len som k tomu dostala nenormalne horucky , chceli ma hospitalizovat, ale urobila som mozne aj nemozne, aby ma nechali ist, na druhy den som sa mala hlasit, ci zabrali atb, zabrali, tak som mala stastie, len ja mam aj kamen, takze tak. Mne proste zabera pri prvych divnych pocitoch slopat vsetko co je tekute, aj ten urinal akut si teda davam, ale pijem a pijem a cikam a cikam a horuca vana, sprcha....

ivka1103
autor
14. dec 2017

@anetkarka ako sa prosim vola ta kniha? Dakujem pekne

ivka1103
autor
14. dec 2017

@maciatkolulu to poznam...niekedy som uz z toho unavena, ze sa tomu musim neustale venovat 😞No hned, ked citim tak rozrabam Cyscontrol, to je asi najsilnejsie co poznam....teraz mam momentalnr tyzden tazkosti s hrdlom a dutinami a robim vsetko preto, aby som sa atb vyhla 😞 Skusam vselico a kadeco....

maciatkolulu
14. dec 2017

@ivka1103 tak chapem, ze ked to nejde, tak to nejde.... a ta ulava, ked lieky zaberu.... ale mne fakt zabera ta vana a priamo v nej sa nalievat a cikat a dokola😝 to uz vsetci vedia, ze je zle a maju ma nechat na svatom pokoji.... ale k tej alergii, nuz ine ti neostava, ale ked to na teba pride a nebude sa to dat zvladnut, ine ti neostava, iba atb, nuz a skusat, ci sa vyhadzes, ci nie, ked hej, okamzite vysadit, to ale urcite vies, drzim palce

anketkarka
14. dec 2017

Josef Jonáš, Jiří Kuchař Svet prirodnych antibiotik Tajne zbrane rastlin. Vrsj v slovenskej verzii nema ich az 88 ale menej, ale mozno je napisana zrozumintelnejsie.

ivka1103
autor
14. dec 2017

@maciatkolulu dakujem pekne za podporu...nemam prave najlepsie dni 😞

ivka1103
autor
14. dec 2017

@anetkarka dakujem pekne, uz som ju aj objednala 😊

anketkarka
14. dec 2017

@ivka1103 tu slovensku alebo tiez cesku?

jeennyv
14. dec 2017

@ivka1103 ja mam alergiu na niektore atb..ale fromilid som brala mne nevadi...ale potom na jeho zlozenie, mozes mat akergiu na celu skupinu atb s latkami co davaju do fromilidu

ivka1103
autor
14. dec 2017

@jeennyv na ake mas ty alergiu? Ved makrolidy som uzivala urcite aj predtym, tak nerozumiem preco + Macmiror si pamatam, ze som mala zdola. A teraz som na nich tak zareagovala 😞Mam strach co bude dalej....

ivka1103
autor
14. dec 2017

@anetkarka nasla som cesku 😊

jeennyv
14. dec 2017

@ivka1103 na augmentin bismoral, zinnat a ciplox a a vsetky ciplo latky...po ciploxe to bolo peklo som den pred vianocami zvracala z neho a na stedry den asi do 4 rano..

ivka1103
autor
14. dec 2017

@jeenyv aj si bola na krvne testy, kde ti alergiu potvrdili? Zakazali ti vsetky atb tych skupin? Ci len jedn. atb? To ma mrzi taka reakcia.....

jeennyv
15. dec 2017

@ivka1103 testy si nepsmatam ci mi robili, ale v poslednej dobe nerobili, lebo na vacsinu sa mi prejavila alergia v detstve na tie prve dva lieky viem len od mamci a dr...a teraz tie ostatne som sa osypala alebo som zvracala a dr rovno to brala sko alergicku reakciu...ono ak od akehokolvek lieku mas reakciu by si sa mu mala vyvarovat..napr nemozem ani stopex proti kaslu a kombinacie grip liekov..paralen grip, inalgin grip atd...

evitka83
15. dec 2017

@ivka1103 ja mam alergiu na biseptol a lieky s rovnakou ucinnou latkou. Pri inych sa vyhadzem, pri biseptole som dostala anafylakticky sok a potratila som. Ale vtedy este lekari nevedeli, ze mam na to alergiu.

rembura
15. dec 2017

tak ono ked tie antiobiotika clovek berie casto tak si alergiu moze aj vypestovat. doktorka by mala vediet na co mas alergiu a mala by ti podla toho vyberat aj antiobika. treba na to davat pozor a zakazdym ked ti bude davat lieky jej to pre istotu aj pripomenut a snazit sa ich co najviac obmedzit, proste kym to nie je fakt potrebne tak ich neuzivat

1technik
15. dec 2017

Precitaj si moj prispevok, problemy s atb vznikaju pri kandidoze.

ivka1103
autor
15. dec 2017

@jeennyv ano aj mne bolo zle pri ich uzivani....sice som nezvracala, ale pichala ma koza 😧A bolo mi zle od zaludka...podla mna je tam vela chemie v kazdom lieku a potom takto telo reaguje 😞