Alergia na spermie. Môže mať vplyv na otehotnenie?

nickname
10. máj 2009

som hrozne vystrasena, dufam, ze som prebehla dosledne temy a nerobim duplicit.
prepacte za otvorenost, ale tu sa myslim riesia taketo veci...
tak to vyzera ze som alergic. na muzove (mozem to tu napisat normalne?) sperm., nie je to potvrdene, dokyho uvidim tak o mesiac, aby sme to skonzultovali, ale tak to vyzera, ze ked muz skonci vo mne, po kratkom case ma to zacne palit, stipat... kamoska studujuca dokt. pripusta moznost alergie... nemate s tym niekto skusenost? som pri tom dobre uvolnena, vlhkost tiez nerobi problemy, milujeme sa spolu dlho, ale doteraz bebo neprichadzalo do uvahy, cize koncilo sa mimo... aj ked HAK bolo tiez... pre istotu... ale teraz som zufala, ci som na neho alergicka, ci co... a ci vobec budeme moct mat spolu mimi, keby som bola alerg.
nevydrzim cakat mesiac na to, co doky povie, chcela by som pocut vase nazory... prosim, pomozte!!!

jerryjanka
10. máj 2009

ahoj
mne robili test na alergiu
a poviem ti podla toho čo pišeš tak maš bud zapal a robi ti to len kvoli tomu zle - ale to by si mala problemy cely den nie len po sexe
alebo si fakt možno alergicka na spermie manželove.
neviem či sa to da liečiť liekmi ale asi by vam odporučili inseminaciu kedy by obišli tvoj hlien a krčok maternice a vstrekli spermie priamo za krčok.
ale to by ti najskôr museli urobiť testy či to tak naozaj je - zbytočne robiť predčasné závery.

nickname
autor
10. máj 2009

prosim Ta a co obnasaju tie testy? ako sa to deje? je potrebne priviest muza? k mojmu dokymu, ci na ine vysetrenie? dakujem
ps. zapal asi nie, pozorujeme to dlhsiu dobu a ine problemy nie su

nickname
autor
10. máj 2009

inac - alergicka som aj na ine veci - pele trav, prach, perie, latex, rozne kovy... k tomu atopic. ekzem... :D takze mozno som nachylnejsia na taketo veci... ale beriem na to lieky...
ale teda - ak by to aj bola alergia, nemozem potom nejakym sposobom zle reagovat na bebo a nedajboze ho nedonosit? ja uz riesim hrozne veci, ale ked ta alergia sa zda byt cim dalej realnejsia... :(

nathali
10. máj 2009

nickname • dopadne to dobre nemysli hned na nejhorsi

jerryjanka
10. máj 2009

nickname - fakt to zbytočne nedramatizuj - ak to bude alergia tak to nie je zas taka hrozna diagnoza a budeš mať ešte furu detičiek neboj.
test - teda ten čo robili mne sa robi cca 6-8 hodin po pohlavnom styku asi tak že nasadi tie zrkadla odoberie vzorku hlienu z krčka a kukne pod mikroskopom - trva to asi 10 minut cele - neboli to. partnera tam nepotrebuješ iba na ten styk 😀 :-P
a potom niekomu to zisťuju len odbermi krvi - vraj aj tak sa to da zistiť.
uvidiš čo navrhnu tebe.
každopadne - bude to ok

ešte je potom aj alergia na embryo - ale myslim že aj to sa da potlačiť liekmi. tak uvidiš čo ti povie doki.
ved predpokladam že ste sa ešte nezačali snažiť alebo sa snažite kratko takže ešte sa nič nedeje 😉

ywushka
11. máj 2009

nickname: dela se tzv vysetreni imunologicke a casto se to leci i prednisonem. Snad to bude ok,drzim palecky

lifiatko
11. máj 2009

dakujem... inac, asi pred polrokom mi robili prehliadku, cytologiu - vsetko OK, malicku cystu som mala asi pred 2 rokmi potlacenu liekmi tiez s vybornym vysledkom, pravidelne chodim darovat krv, cize nejaky zapal by sa tam ukazal... dnes som uz pokojnejsia aj vdaka Vam, ale vcera som teda bola hotova...
cize co myslite, nemusim hnat chlapa na ziadne vysetrenia, brat k mojmu gyn.?

nickname
autor
11. máj 2009

sory, pisala som nie z mojho PC, kamoska ma tiez nastavene autoprihlasenie :o)

lenkacar
11. máj 2009

holky a jak se zjištuje alergie na embrio?

lara75
11. máj 2009

baby je tu téma: alergie na sperma, momentálne na strane 7., tam je to opísané do podrobna 😉

elana
11. máj 2009

Na embryo, konkrétně na trofoblast, z krve.

A Nickname, nemusí to být nutně alergie, já to mám podobné, doktorovi v CARu jsem to řekla hned na první schůzce, řekl že to spousta žen má a imunologii pozitivní nemívají, no, myslela jsem si o tom svý, pak jsem dostala takovou jakoby "alergickou" reakci po inseminaci (bolení břicha, průjem, slabost), tak mu zatrnulo, na imunologii mě poslal-a ukázalo se, že od začátku měl pravdu on. Nemám alergii ani na spermie ani na trofoblast ani na nic jiného v tomto směru.

Což neznamená, že Ty ji mít nemůžeš. Stačí odběr krve a budeš vědět🙂

chanae
12. aug 2011

Ahojte nasla som tuto staru temu.. ide o to ze mam alergiu na kadejake zvierata :-/.. ale lieky na alergiu som prestala brat ked sme sa zacali snazilkovat.. lenze dnes v mhd bol pes.. a samozrejme ze mna prepadol zachvat nemohla som dychat atd.. skoncila som v nemocnici na infuzkach aby to preslo. uz je ok- na vlastnu ziadost ma aj domov pustili..moze to mat nejaky vplyv na nase dalsie snazenie? 😔

baptisia
12. aug 2011

@chanae ne nemělo by,jen bych ti doporučila léky na alerii brát...já jsem taky těžký alergik a astmatik....jen mi dr dala jiné léky...tím,že je nebereš ohrožuješ život svůj a až budeš těhotná tak můžeš ohrozit i miminko...

chanae
13. aug 2011

@baptisia mne lekarka pvoedala ze ak sa mi bude darit vyhybat zvieratam tak by som silne alergicke zachvaty nemala mat 😖 ked budem tehu tak chcem lieky aspon nejake slabsie brat ale do vcera sa mi darilo bez nich..

baptisia
13. aug 2011

@chanae mě řekla dr toto...tělo bude vynakládat velké množství energie na to aby se vyrovnalo s alergií a ve chvíli kdyby jste otěhotněla se bude chtít plodu zbavit protože udržet ho a vyživovat by byl další výdej energie kterou nemá....já léky brala slabší a v otěhotněla třetí měsíc snažení...a malá je zdravá 🙂 takže já byvh se lékům na alergii rozhodně nevyhýbyla zvlášť když máš takhle prudké reakce...

sin
29. máj 2012

Ahojte, chcem sa Vas opytat, je alergia na spermie spojena s palenim v posve po ejakulacii? Alebo je to uplne nieco odlisne? Zaciname sa snazit o dieta a mna to stipe a pali po pohlavnom styku. Dakujem