Ambulancia liečby sterility, Trenčín - MUDr. Kaščák. Máte skúsenosti?

matkamatko
27. máj 2008

Ahojte kočky, nenašla som tu takú tému, tak sa chcem spýtať , či ma niekto skúsenosti s tou ambulanciu a s doktorom Kaščákom. Prípadne aký bol v tejto ambulancii postup liečby. ak tu niečo také už je, tak ma prosím nasmerujte.Dakujem všetkým zapojeným snažilkám, tehulkám a maminkám.... 😉

akatka
13. feb 2009

monci, tak drzim palceky, nech je to uspesne 😉 a hlavne so stastnym koncom 😵

Leni: Kascak je podla mojho nazoru dost zaneprazdneny... ja som bola u Hlavacika a mne sa velmi pozdaval... bola som uvolnena psychicky a povedala som si, ze nech uz so mnou robia co musia, len nech to ma nejake vysledky konecne...
Takto o dva tyzdne budem mat po laparke a hupnem do toho...
mrkni na ich spolocnu stranku... maju tam nejake info aj o sebe 😉

www.cegys.sk

lenuska11
14. feb 2009

Akatka ja som teraz troska prelakana, kamaratka mala velke problemy s tehotenstvom potratila,potom porodila mrtve babo ☹ a nakoniec ked cakala terajsieho dietatko ktore je zdrave ako buk, robil jej Hlavacik amniocentezu a cosi pokaslal, mal velky stres, volal doktorov , sestricky, nevedel si rady 😒 . Nechcel jej ani povolit mat muza pri sebe. A nechcel jej povedat, co je vo veci 😠 . Nakoniec sa jej prisiel ospravednit na izbu, a prosil ju aby manzel nerobil problemy! 😠 A je to osobka, ktorej mozem verit- ma to odzite......... Tak sa aj bojim troska, ak to nevyde, uvazujem, ze pojdem Baskovi do Banoviec, vraj je skvely....... Uvidime, skusenosti su rozne, ale nastrbilo to moju doveru, lebo tu babu poznam 😅

akatka
15. feb 2009

Lenuska, tazko sudit taketo nieco... Omyl alebo stres sa moze stat hocikde inde alebo nejaka nepredvidana situacia. Jednoducho len musim verit a doverovat.
A chcela som sa spytat, ze ak tu nejaka kocka bola v TN na laparke, ci ste davali nieco "do vacku" ako sa hovori. Moja svokra zacala robit paniku, ci netreba dat nieco operujucemu lekarovi. Ja na toto nemam bunky, tak by som chcela byt v obraze. 😒
Dik

vergel22222
15. feb 2009

Ahojte chodím do ambulancie už rok podstúpili sme IUI už 2 krát a teraz sme mali konzultáciu a dohodli sme sa na dalších IUI a ked nič tak až potom laparka a centrum. No ja mám skúseností zatial v pohode niekedy som sklamaná niekedy vytešená. Zatial mi bolo z ich strany vysvetlené všetko a všetky možnosti. A sestričku majú super, v porovnaní s inými ambulanciami. 🙂

lenuska11
16. feb 2009

Tak to ano sestricka je skvela. Ale ja sa po dnesku rozhodujem ci tam zostat. Na nedelu sme sa dohodli, ze ma vysetri- stalo sa tak, ale takym sposobom- kto ste? Dohodli sme sa? Na dnes? Nezobral som si kartu a a ky mate problem? Dobre, vravim si pohoda, stane sa, je to tyzden, asi zabudol, ma vela pacientiek, nikto nie je dokonaly... Inak nedalo sa robit iui, maly priemer ☹ , tak vravi, nech pridem zajtra na pol 6 a tak sa aj stalo, ja som prisla a on medzi dverami na odchode.Tak ale vratil sa, manzel na mna pozeral ako puk, ze ci som pomotala cas, ale nepomotala.Ale pekne sa vratil, vysetril ma A vydem z ordinacie a v cakarni dalsia pacientka s muzom.Keby som neprisla o 10 min .skor, tak by nevysetril ano mna, ani ju a na odchode bol na 100 percernt, nakolko sme s muzom poculi ako vypli pocitace a boli prezleceni do civilu...... 😒 Trosku ma to sklamalo. Znova malo mm, len 17 ☹ ale bonbonik prisiel na zaver- viete a mali sme robit iui?Nedorazili injekcie, viete mi sme ich objednali, nie su tu. A ja som vam nebral krv, teda nezistoval som, mate vy vobec ovulaciu??? ( A to mi naposledy tvrdil, ze mi porobil vsetky vysetrenia). To som tiez predychala, ked sme prisli vsak na, ze sono by bolo najlepsie robit v stredu,(nie v nedelu, ani pondelik) ale on tam nie je ale je tam iny lekar, v poradi uz treti, co ma ma vysetrovat v jednej ambulancii, tak som ho zastavila a povedala, ze ma to mrzi, ale tretiemu lekarovi uz nejdem, ze o mne straca prehlad, stale som u ineho lekara a potom je to o nicom, tak si zrazu nasiel cas a vysetri ma v stredu. Tak neviem baby, idem tam, ale zacinam pochybovat ☹ , ze sa mne nieco podari bez komplikacii

lenuska11
16. feb 2009

Akataka, ak mas pocit, ze treba nieco dat, daj, ale ja som toho nazoru, ze je to ich povinnost, druha vec ale samozrejme je, ze su na to nauceni a cakaju to, ale ja tiez na toto nemam zaludok 😅 Tak som ti moc neporadila, vyber si z toho 😉

moncika15
16. feb 2009

😕 pekne veci sa deju... lenuska,nezavrhuj ix mozno len nemal svoj den alebo sa ponahlal 😅

baby po tom IUI sa aj lezi? davaju aj PN?

akatka
17. feb 2009

Leni, tak toto neviem co mam na to povedat. Niekedy mam pocit, ze maju v tom akysi zmatok. Takze budem len drzat palceky, nech ti to co najskor vyjde, aby si tam nemusela uz chodit. A vlastne aj ja 😀 . V stredu daj vediet, OK? Ja idem v stredu na vysetrenie anestezilogicke a stvrtok na interne pred operaciou. Som zvedava, kto ma bude operovat 😒

matkamatko
autor
17. feb 2009

ahojte,

lenuska11, tak to ma mrzí, ale pravdu povediac, na mna tak raz hladel Kaščák ale ešte v nemocke, neviem, či to bol Hlaváčik al. Kaščák. tiež sa mi taký prístup nepáči, neviem, teraz chodím len ku Hlaváčikovi a je ku mne fajn a ochotný, mam za sebou 2.IUI - neuspešné a už ma má pod kontrolou CAR v BA a Hlaváči bude s nimi dufam spolupracovat.

monicka15 po IUI neležíš, teda ja som vzdy tak 3 hodky doma ležala a potom som fungovala dalej. tak držím palce...

akatka aj tebe držím palce, ja som bola na laparke v septembri, a ohladne tvojej otázky ked tak blizšie v IP, tak sa ozvi ak chceš.

pekný den kočky... 😉

lenuska11
20. feb 2009

No baby poviem ako som dopadla-odchadzam 😒 V stredu som mala na folikulometrii 21 mm, tak sme sa dohodli, ze mi vecer pichne injekciu sestricka v nemocnici, vraj to vybavi.... Tak som si vyzdvihla Pregnyl a ustrogestan v lekarni a vecer som prasila do nemocnice. Tam som prisla na istotu, ale sestricka ma schladila, ze ona o nicom nevie. Tak som to uz nezvladla a rozplakala sa, bol to pocit upnej nemohucnosti. nejako ju to rozcitilo, alebo co a vravi, ale je tu pan primar Kascak, mozno vam poradi.Tak som sla hned za nim. Samozrejme to vybavil a injekcia vybavena, tak mi odlahlo. V piatok, teda dnes malo byt iui. Stvrtok volam sestricke o kolkej mam dnes prist. A ona ze chodit nemam, nedorazilo im medium, mame sa rano snazit sami doma 😠 Injekcia zbytocna pytam sa? Ona ze nic nie je zbytocne , len sa mame snazit doma a mam prist o mesiac, nanovo vsetko toto co som absolvovala ☹ Nevzdala som to a medium som zacala hladat ako to slo. Mam kamarata, majitela lekarne, tak zhanal o dusu, zohnal, ale dodacia doba cca 5 dni a cena za 9 medii tak okolo 5000 sk, co by mi vobec nevadilo, ale vzhladom na cas je mi to prd platne.Tak som sa len nejako utvrdila v tom, ze asi nie som zaujimavy pacient, alebo na mna nemaju cas, dva dni som prerevala, asi som precitlivena, lebo inak neplacem, ale myslela som si, ze mi pomozu a zatial mam len depky, kedy na mna zasa zabudnu
☹ ☹ Babulky, prajem Vam vela zdaru, aby sa Vam povenovali lepsie ako mne a nech sa vam splnia aj najtajnejsie sny a ja dufam, ze sa splnia aj mne. Urcite sa este ozvem a poviem Vam ako pokracujem, coskoro 😉

akatka
20. feb 2009

Lenuska: tak to mi je strasne luto... toto nie je velmi dobra reklama 😠 Ako aj tak si dobra, ze si bola duchapritomna, to ja by som sa asi rozrevala a revala by som doteraz... kazdopadne ak ti pomozu inde, chod! Ja mam buduci tyzden laparku, tak dufam, ze bude vsetko OK. Aj ja sa ozvem. Drzim silno palceky 😉
papa

lenuska11
20. feb 2009

tak ti drzim palce pri laparke, ja som volala s Baskom Z Banoviec a idem k nemu, som rada, ze mam zobral, bol zlaty, po telefone ma ukludnoval 😉 Daj vediet , ako si dopadla, budem tu nurit 😀 ze co je nove a potom o par mesiacov dame stretko a budeme si hladkat bruska 😉

macik45
20. feb 2009

Ahoj Lenuska.
Ty si mi pisala IP o ambulancii Kascaka kde je prestahovana, pretoze som sa tam rozhodla ist znovu po roku a pol.
Nakoniec som si to ale rozmyslela,ze tam nepojdem pretoze som s ich pristupom vtedy nebola spokojna. Preto som aj tak dlho znovu vahala dat sa ist znovu vysetrit, uz 3.rok sa snazime o babo.
Vyriesila som to tym, ze som zmenila svojho gynekologa. S tymto novym som spokojna, pretoze tento tiez robi vysetrenia pri neplodnosti, najskor mi robil hormonalny profil, na buduci tyzden idem na folikulometriu a podla vysledkov sa uvidi ako dalej, jeho pristup je uplne iny ako pristup Kascaka, je velmi prijemny.Zatial som velmi spokojna a nelutujem ze som zmenila gynekologa.
Ak budes chciet napisem ti stranku, kde si o jeho centre mozes precitat.

akatka
20. feb 2009

lenusak, tak uz sa nemozem dockat na tie bruska 😉
Zacinam byt rada, ze nie som u Kascaka. Ma hlavu asi niekde inde 😖
pa

lenuska11
24. feb 2009

Akatka, to naozaj bud rada, ale najviac mi to domrvil ten Hlavacik, lebo Kascak sa ma sice zbavil, ale Hlavacik to dorazil 😉

lenuska11
1. mar 2009

Ahojte, ako pokracujete? 😉

akatka
1. mar 2009

leni, kukni do temy laparoskopia, hysteroskopia... som sa riadne rozpisala 😅
uz mam po laparke 😵

lenuska11
3. mar 2009

Akatka hladam to

lenuska11
3. mar 2009

😀 😀 😀 😀 😀 Hotova story,ako ti dopadli vysledky, si spokojna? Je to v poriadku? 😅

akatka
4. mar 2009

Leni, vysledky nemam este z histologie... ale som funkcna na 50% ☹ a este hrozi mimomaternicove tehu...
Zastupujuci lekar u nas si precital spravu a mierne na mna vyletel, ze preco mi ten nepriechodny vajcovod neodstranili... Ale, ze asi v TN maju ine postupy... tak som teraz aj nastvana, aj smutna aj sa bojim... neviem. Na druhej strane si vravim, ze v nemocke lekari mi to videli z vnutra, tak snad vedia, preco mi to tam nechali... Neviem, snazim sa na to nemysliet... Ale ked budem mat cestu do Cegysu, zoberiem si aj spravu a spytam sa na to... Ale to az tak o tri mesiace, ked sa nezadari... 😔
A ty ako? Uz si bola u toho ineho lekara?

lenuska11
6. mar 2009

Moja, tak drzim palce ☹ , ja mavam tiez take zmiesane pocity. Nebola kazal mi prist 12, 13 alebo 14 den cyklu a teraz som druhy, som aj trosku sklamana, ked ta injekcia nezabrala, nejde to prirodzene ani s injekciou. Ale stale sa snazim udrziavat v pohode a teraz som ani neplakala, tak nejako s tym menzesom aj ratam, ved co ine mi zostava.pevne verim, ze moje telo len druhy strajkuje 😉 a bude to dobre a vsetko co sa teraz deje ma tak byt- aspon sa o tom sebasugesciou snazim presvedcit 🙂 A teraz ta co caka po laparke, dalej prirodzene snazenie?

akatka
7. mar 2009

ano, teraz sa budeme snazit prirodzene a ak sa do 3mesiacov nezadari, tak zasa navstivim Cegys a skusime IUI. Ak ani to nezaberie, tak uz len IVF. Ale este nemalujem certa na stenu... Verim, ze to bude prirodzene, ci u mna, tak aj u teba 😉
Ahoj

lenuska11
10. mar 2009

No aj ja dufam, ze to pojde prirodzene, aspon sa este pokusam tomu verit 😉

sefinka
10. mar 2009

ahojte, ja som z inej temy, ale som z TN a chcem sa podelit s vami o svoju vlastnu skusenost s amb. ster, Mudr. Kascaka,

1. Vedela som, ze ma vela prace, a aj tak som to riskla a sla som tam.
2. Zakazdym ked som tam prisla ma videl iny Dr.,kazdu folikulometriu mi robil iny a kazdy z nich mal svoju vlastnu teoriu ako pokracovat .....
3. Ked som stratila trpezlivost, poprosila som Mudr. Kascaka starsieho/inak uzasneho cloveka/, ktory mi robil konzultanta k diplomoovke, ci by sa za mna u syna neprihovoril...., bola som pri tom ked s nim volal, a ze fajn mam prist a ze on sa ma ujme..... prdlacky zabudol nevedel o mne a tak som tamm po roku prestala uplne chodit.....povedala som si, ze ked mimi ma byt, bude aj bez Kascaka a a ked nema byt nebude ani s Kascakom.... ved aj tak je chalan akosi mimo.

sefinka
11. mar 2009

lenuska, boôla si u dr, Baska. _ tiez som pocula, ze je fantasticky... tak o tom rozmyslam 😉

lenuska11
14. mar 2009

Sefinka v stredu sa tam chystam, tak drzte palce, urcite sa vam ozvem ako som dopadla 😀

sefinka
18. mar 2009

tak ako si dopadla leni? som straaasne zvedava.... 😀 😀 😕

lenuska11
19. mar 2009

No takze ovulaciu mam ze vraj ukazkovu, takze som rada, este ma cakaju nejake testy, ktore som sice uz absolvovala, ale pan doktor veri len a len sebe 😉 A potom sa uvidi, ale asi laparka, ubezpecil ma, ze ma odoperuje a vobec sa nemusim bat, ze vraj sa to da urobit aj tak, aby mi neposkodil tie moje nestastne creva. Konecne to dostalo spad a inak povedal, ze v mojom pripade je inseminacia zatial zbytocna, tak som aj rada, ze to tomu Kascakovi nevyslo 🙂 a zbytocne som sa nestresovala. A vy ako kocky?

sefinka
20. mar 2009

no super leni, dufam,, ze aj nadalej budes mat dobry pocit z mudr.,,nevies ci este berie pacientky? mala si s tym problem?

lenuska11
21. mar 2009

Nemala som s tym problem, zavolala som mu, ze mam taky a taky problem a on mi len povedal kedy mam prist. Pytala som sa ho, ci sa mam ist odhlasit od svojho lekara a povedal, ze zatial nie. Ked som prisla, povedal ze nechcel aby som sa odhlasovala po jednom telefonate a ze ci som pripravena chodit castejsie, pretoze liecba zaberie vela casu a ked som povedala, ze ano, tak mi povedal- Teraz sa mozete prehlasit 😀 . A ja sa samozrejme prehlasujem, paci sa mi jeho pristup 😉