Amenorhea. Zažila niektorá z vás takúto chorobu?

iwusa
7. mar 2008

ahojte babenky,

potrebovala by som sa trošku posťažovať, porozprávať a zistiť či niekto tiež zažil niečo podobné. Takže, dlhodobo asi 4-5 rokov som brala antikoncepciu, keď sme však začali plánovať svadbu, nejako sme chceli ešte s priateľom aj bábatko. Takže v decembri min. roku som vysadila tabletky, poslednú menštruáciu som mala 12.12.2007, následne som v januári stále nedostávala, už som myslela, že mám v brušku malú fazuľku, robila som si 5 testov, pričom na 3 som mala veľmi slabučku čiarku potvrdzujúcu tehotenstvo. ale keď som bola 1.2. u gynekológa, všetko tehotenstvo vyvrátil, vraj mám suchú sliznicu a k tomu aj nízko položenú maternicu. takže mi nasadil duphaston, brala som ich 10 dní, ďalších 10 som čakala na to, či dostanem alebo nie, keďže nie, tak som opat šla k doktorovi. Robil mi vyšetrenie, nezapamatala som si názov, ale začínalo sa to na poly... potom mi nasadil lieky - provera, tie už pomaly dojedám a ja už strácam nádej, že to dostanem. Poviem vám, psychicky som na tom dost zle, lebo už 3 mesiace som to nemala, neovulujem, nemám chuť na sex, ak aj náhodou, tak sa to ani moc nedá, lebo prežívam neskutočné bolesti... no proste necítim sa ako žena. Doktor mi vravel, že už je to naozaj dlho, bude mi robiť testy na hormóny v krvi...

Zažila niektorá z vás takúto situáciu? ako sa to riešilo, testovalo, liečilo???

Ďakujem vám veľmi pekne!

janeso
20. apr 2008

Ivomal,tak vidíš,to je dobře!Ono je to ale někdy těžké lékařům věřit, vím to z vlastní zkušenosti...někdy mám pocit,že je jm to jedno a že nad tím moc nepřemýšlí....tak si to ted užívej 😀

flos8
20. apr 2008

ahojte baby... ja som mala minulého roku takéto problémy...chodila som na vyvolávačky,lebo aj tri mesiace mi nedošli krámy. Nasadila mi aj Duphaston, ale po troch dňoch som ho musela vysadiť, lebo mi nerobil dobre. Potom som sa na to vykašľala, odišla som od doktorky asi na pol roka. V decembri som začala strašne krvácať a trvalo to 2 týždne. Potom 2 týždne prestávka a zas 3 týždne krvácania. Napokon som na 6-ty týždeň nedostala, tak som zašla k novému dokymu. Ten mi povedal, že mám zdurenú maternicu a, že by som mohla byť tehotná, ale zatiaľ tam nič nevidí. Ale tehotenstvo sa nepotvrdilo a už 11-ty deň beriem norethisteron. Mám nehoráznu depku, priberám jak prasa a už sa neskutočne teším kedy ho doberiem a dostanem MS. Dúfam, že sa mi konečne upraví cyklus a nám sa konečne podarí bábo.

iwusa
autor
21. apr 2008

baby, dnes je už desiaty den od dobratia norethisteronu a stále som nedostala! Ivomal, gratulujem k mrche, tesim sa s tebou! aj ja by som chcela 😉 aj ked je to spojene s bolestami ale tesila by som sa tomu!

janeso, urcite más pravdu s tou ovuláciou a fakt sa divim, preco stale do mna pcha nejake lieky bez toho aby mi zobral krv... stracam v nom doveru... aaaaaaaa a este ma vytacaju ludia v praci, sa ani necudujem, ze nedostavam ked som stale pod takym tlakom a v strese 😠

ivomal
21. apr 2008

Děkuji Iwusa. Možná to není až zas tak špatný nápad, abys vyzkoušela jiného doktora. Nechceš si hodit třeba týden klid a malinko si odpočinout od všech stresů a třeba to pomůže...já vím, mě se to radí...já třeba tento týden jsem v práci totálně pod stresem, mám na starosti haldu manažerů- cizinců a mám se jim celý týden věnovat, vymýšlet program a nesmím to vůůůbec zvorat, jinak jsem do budoucna v práci "mrtvý muž"......Ještě zhodit těch 10 kilo, co mi přibylo k tomu a bude vše OK.... 😠 ... do ničeho se nevejdu, dneska jsem si musela částečně obnovit šatník, stálo mě to 2000,- , abych mohla mezi lidi... sice pár kousků, ale dá se to snad kombinovat. Při pohledu do zrcadla bych vraždila...... ☹ A fakt denně cvičím na Orbitreku..., sklapovačky, kliky a nic......

malaika
21. apr 2008

Iwuso, psala jsi, že ti dr. řekl, že máš počkat do pondělí a pak se ozvat, tak se k němu vnuť, ať ti udělá sono a zjistí, co se děje - řekne ti, jak máš narostlou sliznici atd. 10 den a nic je už trochu divný a Norethistero je opravdu silný lék. Takhle se akorát budeš pořád trápi. Znám to....

janeso
21. apr 2008

Iwuso, to co piše malaika je pravda, nenech se odbyt...uz je to fakt dlouho. Rekni mu, ze mas bolesti a ze uz se to neda vydrzet...coz je tak trochu pravda...on to pak nebude riskovat a prohledne te hned! Drž se, myslim na tebe!

iwusa
autor
22. apr 2008

ivomal, malaika, janeso - dakujem, ze ma takto podporujete, dnes som sa tam snazila dovolat cely den a sestricka mala asi blby den a neberie telefon... hned zajtra rano volam, teraz je uz asi neskoro - stale neberie, no a pripadne mozem hned aj zajtra ist k doktorovi, mam totiz volno... tak drzte paste! dakujem vam za psychicku podporu 😉

iwusa
autor
24. apr 2008

dnes rano idem k doktorovi, v priebehu dna sa uz nedostanem na net, ale zajtra som tu, takze poviem, co nove sa dialo a zistilo... drte paste 😉

mmmk
24. apr 2008

Ahojky holky, dlouho jsem tu nebyla a vidim, ze se zatim zadna nedobrala k nejakemu reseni. Ja jsem v CR a za chvili jedu ke znamemu - gynekologovi, takze fakt doufam, ze aspon on mi poradi. Zatim podle horm. profilu jen vim, ze mam testosteron zvyseny nad normu a progesteron pod normu a to je pricina. Jedna holcina mi radila, ze ji prelecili nejakou dvoumesicni kurou, ale od te doby pry ma ms pravidelne a ma ovulaci, jen zatim neotehotnela. Behem te kury se nesmi otehotnet, ale pak uz muze. Dneska se poptam toho doktora.
Me na te amonoree nejvic stve, ze se tim nikdo moc nechce zabyvat a vetsinou se to "leci" vyvolavackou nebo norethisteronem! Jenze to takove to krvaceni ze spadu a ne proto, ze je po ovulaci a vajicko se neuhnizdilo. Po norethisteronu ovulace rozhodne nedojde. A hlave si nenechte nakecat, ze kdyz mate takovy sileny cykly a nemate ovulaci, tak mate rok cekat. Zmente doktora 😉

malaika
24. apr 2008

Iwusko, tak to už jsem na tebe fakt zvědavá s čím příjdeš...tak budu vyhlížet tvou zprávu.

mmmk a kde jsi, když zrovna nejsi v ČR 🙂

mmmk
24. apr 2008

Malaika, bydlim v Nemecku. Byla jsem dneska na gynde, takze ihned konstatovano PCO, coz potvrdil i utz a poslana na laparku. Po laparce se prijdu ukazat a kdyz to do tri mesicu neklapne, dostanu clomhexal 😅 😅

iwusa
autor
25. apr 2008

Ahojte kočky,
takže mám to za sebou a mám celkom dobrý pocit z toho. Doktor mi robil sono, bral mi krv a mali sme dlhšiu debatku o mojom zdravotnom stave. Ale teda v skratke: nemám prekrvenú sliznicu, lebo inak by norethisteron zabral ale moje telo na neho nereaguje. Neovulujem, čo som si ja myslela už dávnejšie, moje telo po antikoncepcii nedokaze same ovulovat - zlenivelo, takže musíme zistit kde ten problém pramení. Či je to problém vaječníkov a celkove ženských orgánov alebo je to sposobené hypofýzou... Takže mi sestra brala krv na rozbor - komplet hormónov, budúci týždeň v pondelok si mám zavolať a dohodneme sa. Doktor vravel, že to bude trošku trvať, že musím byť trpezlivá, lebo by sme chceli so skoro manželom bábetko... ale budem sa snažiť počkať! a pýtala som sa ho, že či budem mocť mať niekedy deti, povedal, že mu dávam ťažké otázky ale pokiaľ má žena maternicu a vaječníky, tak sa to dá... Fakt som nejaká spokojnejšia po včerajšku. 🙂 A ešte, možno zmením zamestnanie, lebo sa mi rysuje jedna ponuka a bolo by to fajn kľudné miesto - nie ako ten stres! takže mám celkom dobrú náladu po dlhej dobe 😉 babenky, zvládnite posledný deň v práci, oddychujte! ja som v práci aj cez víkend ale nejako zvládnem, no nie?

winter
25. apr 2008

iwusa, to je dobře, se to konečně někam posunulo a udělali Ti pořádné vyšetření. 🙂 A výsledky budeš mít už příští týden, tak zas budeš vědět víc. 🙂

ivomal, myslíš, že po Norethisteronu budeš mít ovulku? Já jsem dnes po vyvolávačce 12DC a ovulka zatím nikde. 😕

jabber
25. apr 2008

Holky, když jsem zahlídla tohle téma, tak jsem si vzpomněla, že jsem na stránkách o homeopatické léčbě na amenorheu narazila, tady to je:
http://www.auranet.cz/homeopatie/page4.html

nezkoušela jste to některá léčit homeopaticky? 😉

mmmk
25. apr 2008

Jabber, zkousela, ale naprosto bez efektu, jsou to vyhozene penize ☹

jabber
25. apr 2008

mmmk - to je divný, moje dcera má atopický ekzém, který je podle klasické medicíny neléčitelný, máme 5 měsíců homeopatické léky a je skoro pryč........

mmmk
26. apr 2008

Jabber, ale ja uz zkusila vlastne veskera homeopatika, ale nikdy jsem nedosahla ani ovulace, ani upravy cyklu. Jen z nejakeho tusim hormeelu jsem zvracela mesic v kuse. Opravdu to nefunguje pri velkych problemech. Mam lupenku, zkousela jsem na ni homeopatika a nic. Ona je to proste psychicka zalezitost. A moje hormony jsou tak rozhazene,. ze jina nez klasicka medicina na to nema vliv. Podle doktoru muzu mit pri mem stavu homeopatika maximalne jako podpurnou lecbu. 😅

jabber
26. apr 2008

mmmk - no moje kamarádka má taky tenhle problém, běhá po doktorech a oni vůbec nejsou schopni to právě klasickou medicínou zvládnout tak, aby zase vždycky nerozhasili někde něco jinýho 😖 . A jinak co se týká toho co říkají klasický doktoři, tak těm už v některých věcech moc nevěřím, mojí dceři by např. ekzém nejradši léčili kortikoidy, takže by ho měla buď nadosmrti anebo by se jí z něj vyvinulo astma 😒

No každopádně moc moc držím pěsti 😉

mmmk
27. apr 2008

Jabber, kortikoidy na me chteli zkouset taky (na lupenku) a ja to zamitla, jen to sem tam natru lotion excipial a snazim se holt nestresovat. Nezkouselas takove ty kremy uff, snad avente se to jmenuje? Par lidi mi rikalo, ze se tim dvakrat natrou a na nejaky ten mesic maji klid. 😉

jabber
28. apr 2008

mmmk - nemyslíš Advantan? To jsou právě kortikoidy 😒 . Ne, my máme fakt 5 měsíců jen homeopatickou léčbu a mažeme modrou indulonou a ekzém je pryč. Konečně. A napořád, doufám, ne na nějaký ten měsíc. Myslím, že ta homeopatie je opravdu zázrak, proto jsem vám to chtěla říct 😉

mmmk
29. apr 2008

Jabber, Advantan jsem mela jako mlicko na lupenku do vlasu, je to sajrajt a nejhorsi je, ze to na me ani nezabira. Moje telo prestane po celkem kratke chvili na lecbu reagovat. A staci, ze do sebe budu muset ladovat hormony behem stimulace, ne tak jeste si je na sebe mazat! 😠
Zjistim, jak se ten krem jmenuje a napisu ti to. Je to krem, bez kortikoidu a dalsich svinstev 😉

winter
30. apr 2008

Ahoj holky, taky nemám s homeopatiky dobrou zkušenost, brala jsem je asi 3 roky na akné (v dospěĺém věku) a bylo to úplně k ničemu. Naprosto vyhozené peníze. Je to asi i trochu o psychice, zkoušela jsem i čínskou medicínu (jehličky a čaje) a taky to na mě nepůsobí. Ale na druhou stranu to ani neuškodí, což se o kortikoidech říct nedá. Taky mě je svého času doktorka nutila, ale odmítla jsem a dnes jsem ráda.

Jinak jsem dnes 17DC a ovulka stále nikde. Když to takhle půjde dál, tak nepřijde ani MS. Kontryhelový čaj už nemůžu ani vidět. 😒

mmmk
30. apr 2008

Winter, jsi spriznena duse. Na me nefungovaly ani homeopatika, ani dalsi podpurne lecby a z caju je mi uz taky spatne 😅 Snad to u me vyresi laparka. Ja mam teda zjisteny zvyseny testosteron, takze bez pomoci klasicke mediciny to nepujde ☹

winter
5. máj 2008

Ahoj holky, tak jsem si dnes koupila mateří kašičku v tabletách a na internetu objednala Estrozin. Femigard mě na úpravu cyklu nepomohl, ale pomohl na PMS, beru ho už skoro 3 měsíce, tak zase vyzkouším něco jiného. Jinak jsem tento cyklus opět skutečně bez ovulace.

Ty tablety s mateří kašičkou krásně voní (alespoň pro mě) a obsahují i propolis a pyl. Mateří kašičky je 100 mg v jedné tabletě, tak nevím, jestli 1 tableta denně stačí. Asi se zkusím podívat na nějaké specializované stránky.

ivomal
6. máj 2008

http://www.fertilityfriend.com/home/1fc29f

tak zítra začínám Proveru... to jem zvědavá, jak budu reagovat....🙂

winter
6. máj 2008

Provera je na úpravu cyklu, jestli se nemýlím? A po ní by měla přijít MS ?

ivanalysonkova
7. máj 2008

Ahoj holky, já už mám 3 týdny zpoždění. Poprvé to na utz vypadalo na těhu, testy sice negativní. Čekala jsem týden, nic, tak jsem šla k dr., dostala jsem vyvolávačku, týden nic, takže zase návštěva dr., vysoká sliznice, nic tam nebylo, takže další ale už dvojitá vyvolávačka. Teď jsem po ní 2 dny a doufám, že se brzy rozjede, protože příští týden jdeme pro výsledky do CAR do Zlína, a ráda bych už začala stimulovat. Teda pokud se MS milostivě uráčí dorazit 😀

iwusa
autor
9. máj 2008

ahojte damy, trosku som sa odlmcala ale je to z toho dovodu, ze nic nove sa nedialo! tento tyzden som tak strasne pracovne vytazena, ze som si zabudla zavolat k doktorovi, ze co vysledky... no da sa to? mne jednoznacne! volny vikend mam pred sebou, trosku si oddychnem a v pondelok ma caka sono stitnej zlazy a konzultacia s panom doktorom, v utorok idem dakemu strasne dobremu doktorovi do kysuckeho noveho mesta (vybavila svokricka), dufam, ze mi povie nieco viac a pravdepodobne v stredu sa mi podari dostat k mojmu gynekologovi... duuuuuufam! buduci tyzden budem teda viac informovana, mozte ocakavat spravy! prajem vam pekny vikendik, papa 😉

winter
15. máj 2008

Tak dnes dorazila MS poprvé sama od sebe 32 DC 🙂 Ale ovulka určitě nebyla, tak to nějak nechápu. Je ale docela možné, že na mě zafungoval Femigard ve spojení s mateří kašičkou. Zlaté bylinky. Doufám, že už budu OK a i ta ovulke třeba bude. 😎

sicinka
15. máj 2008

Ahoj, procetla jsem celou diskuzi a doufám ze se muzu pridat 🙂 Jsem dneska asi 65 den cyklu 12 dni po vyvolavacce a telo se vubec netvari ze bych mela MS dostat. Dost me prekvapilo ze mi jsou tesne kalhoty i kdyz se ted snazim moc nejist, cvicit atd.. Ale ted tu ctu ze se to stává. Před 12 dny jsem taky byla na ultrazvuku a mela vysokou sliznici a ciste vajecniky. Napada Vas cim to muze byt? Chapu ze nekdo neme MS kdyz ma nizkou sliznici, ale proc ne kdyz ji mam vysokou a hlavne k cemu mi ma pomoct vyvolavacka?