Amenorhea. Zažila niektorá z vás takúto chorobu?

iwusa
7. mar 2008

ahojte babenky,

potrebovala by som sa trošku posťažovať, porozprávať a zistiť či niekto tiež zažil niečo podobné. Takže, dlhodobo asi 4-5 rokov som brala antikoncepciu, keď sme však začali plánovať svadbu, nejako sme chceli ešte s priateľom aj bábatko. Takže v decembri min. roku som vysadila tabletky, poslednú menštruáciu som mala 12.12.2007, následne som v januári stále nedostávala, už som myslela, že mám v brušku malú fazuľku, robila som si 5 testov, pričom na 3 som mala veľmi slabučku čiarku potvrdzujúcu tehotenstvo. ale keď som bola 1.2. u gynekológa, všetko tehotenstvo vyvrátil, vraj mám suchú sliznicu a k tomu aj nízko položenú maternicu. takže mi nasadil duphaston, brala som ich 10 dní, ďalších 10 som čakala na to, či dostanem alebo nie, keďže nie, tak som opat šla k doktorovi. Robil mi vyšetrenie, nezapamatala som si názov, ale začínalo sa to na poly... potom mi nasadil lieky - provera, tie už pomaly dojedám a ja už strácam nádej, že to dostanem. Poviem vám, psychicky som na tom dost zle, lebo už 3 mesiace som to nemala, neovulujem, nemám chuť na sex, ak aj náhodou, tak sa to ani moc nedá, lebo prežívam neskutočné bolesti... no proste necítim sa ako žena. Doktor mi vravel, že už je to naozaj dlho, bude mi robiť testy na hormóny v krvi...

Zažila niektorá z vás takúto situáciu? ako sa to riešilo, testovalo, liečilo???

Ďakujem vám veľmi pekne!

lauritka
16. máj 2008

ahoj sicinka... a nemozes byt tehu ? nebrali ti krv *? vyvolavacka sa picha preto, aby nastala serkrecna premena endometria a teda aby nastalo krvacanie..nerobila si test ? co ak nahodou ? 😕

sicinka
16. máj 2008

no nabirali mi krev a tam HCG nebylo, a test je taky negativní to mě taky napadlo i kdyz mi to bylo divné ze by se mi tak posunula ovulka. Teplotu jsem si nemerila skousim to tento tyden a porad 36.9. Nikdy bych neverila ze se tak budu tesit na MS 🙂

iwusa
autor
17. máj 2008

Ahojte damy,

v utorok som bola u toho doktora, ale mam z toho trosku zmiesane pocity... totiz myslela som si, ze pojdem klasickemu gynekologovi. totiz v tej ordinacii su manzelia, manzel je gynekolog a manzelka je obvodna + zaujima sa o akupunkturu a homeopatika. Takze ja som tam nabehla s mojimi vysledkami krvi, cakala som, ze opat budeme robit nejake to sono a klasicke vysetrenia. Ale zobrala si ma do ambulancie jeho zena, pichala mi do ruk a noh s takou diodou, ja som drzala 2. kovovu cast v ruke a kontrolovala stale nieco na nejakom pristroji. Nakoniec vzislo z toho, ze mam problemy s hypofyzou a mam daku listeriu na peceni (vraj je to z plesnivych syrov, aj ked ja take syry nejedavam...). No potom mi dala daky bezfarebny roztok, to mam po kvapkach pit 5 mesiacov (bojim sa aby to nebolo len nejake placebo, lebo fakt to vyzera ako voda), vypytala si za vsetko 3 tis. a mohla som ist domov! akoze fakticky som bola nahnevana! neviem ci mam tomu verit, bola som sklamana a bolo to momentalne pre mna dost drahe! kebyze mi svokra povie kolko to stoji, tak nikam nejdem! uvidim... ak by som nahodou dostala, tak budem tomu verit, ale ked nie, tak tam uz nepojdem. a ozaj, este povedala, ze v priebehu tychto mesiacov sa nemam snazit o babetko, lebo moje telo je vraj slabe a nemusela by som ho donosit.

No a este pripajam vysledky s endokrinologie - stitna zlaza je uplne v poriadku a podla vysledkov krvi je problem vo vajecnikov. ale to uz musim riesit s gynekologom.

Tak baby, prajem vela zdravu a cistu myslem, aby sme sa nescvokli z tej mrchy hnusnej!

mmmk
17. máj 2008

Ahoj Iwusa, to je ale teda divny postup? Podle ceho, prosim te, poznala ty listerie na jatrech? Na to se podle me delaji specialni vysetreni. Akupunktura se podle me lekarky, ktera ji taky dela, pouziva jako podpurna lecba, nikoli jako reseni.
Ja jsem se taky rozhodla vzit osud do svych rukou. Zasla jsem tu v CR (jsem tu na 2 mesice) ke gynekologovi, ktereho si hodne mych znamych chvali. Prisla jsem tam, rekla kde je problem a ze uz je to vlastne skoro dva roky, co se snazime. Tak me nahnal na kozu, mrkl na me ultrazvukem a na monitoru mi ukazal cysty - ano, mam PCO. Objednal me na drilling laparoskopicky + pruchodnost vejcovodu. Ja si to o tech PCO myslela uz daaavno. Kazde doktorky jsem se ptala a kazda mi rikala, ze mam jen trosku vyssi testosteron. Ze nemam nadvahu (muj BMI je na hranici podvyzivy), ani jine priznaky PCO. A co ty cysty??? Pristi tyden nastupuju do nemocnice na laparku, tak drzte pesti 😉

iwusa
autor
17. máj 2008

mmmk - ani mi nevrav, fakt ti hovorim, nemam z toho dobry pocit! a este mi aj hovorila, ze moj gynekolog ma bude urcite liecit s hormonmi, ale nevadi jej to, vraj zaucinkuju prave tie kvapky od nej! a potom comu mam verit? co mi akoze pomoze? ta jej voda alebo hormony??? uz nech je pondelok, budem volat na gyndu a dufam, ze uz budu mat vysledky krvi...

a ty sa samozrejme drz!!! budem mysliet na teba a cakat na nejaku spravicku! dufam, ze vsetko dopadne dobre a je fajn, ze uz vies kde je problem a ze sa to riesi.

mmmk
17. máj 2008

Iwusa, to je prave to, co me stve. Byla jsem u x doktoru, co mi delali utz, pokazde jsem se ptala, jestli mam cysty, pokazde mi rekli, ze ne. A kazdy mi tvrdil, ze zvyseny testosteron jeste neznamena, ze mam PCO, pry bych musela mit nadvahu??? A pak si na netu prectu, ze nadvaha je jen jednim z mnoha priznaku. Podle toho noveho Dr. je u me problem prave s tim nemenstuovani kvuli nizsimu progesteronu (trochu pod normu) a vyssimu testosteronu (trochu nad normu). A muzu rict, ze i kdyz jsem vyzkousela kdeco, nic mi nezabralo a ja bych si naliskala za ty vyhozeny prachy za takovy placeba! 😠 Jenze to je ono - ted jsem nad veci a je mi to jedno, ale byly doby, kdy bych polibila zabu, kdybych vedela, ze se mi pak povede otehotnet 😀

ivomal
23. máj 2008

ahojky, fungujete ještě? Koukejte co mi leze za grafíky....už mám zase nic nefunguje. Těhu nejsem, ovu nikde...ach jo...

http://www.fertilityfriend.com/home/1fc29f

iwusa
autor
28. máj 2008

ahojte dámy, no ja teda nemam dobre spravy. vcera som bola na gynde, podla rozboru krvi mam tri problemy: 1. moja hypofyza pracuje ako besna, akoby som bola v prechode, preto mam vsetky tie priznaky a tym zaroven brzdi vajecniky, 2. moje vajecniky skoro vobec nepracuju, nedozrievaju vajicka a tie sa vlastne ani neuvolnuju a 3. mam slabu sliznicu, takze ak by sa mi aj vajicko uvolnilo nemalo by sa kde zachytit. povedal mi narovinu, ze mam male sance otehotniet, ale ze sa bude snazit. takze som musela znova nasadit antikoncepciu, aby sme stlmili tu hypofyzu a budeme sa snazit prebrat vajecniky... ak to nepojde, tak ma odporuci do centra asistovanej reprodukcie, ale to musia aspon moje vajicka byt plne sily, no a ked nepojde to, tak jedina moznost je darovanie vajicok... no co vam poviem, vcera som mala slzave udolie 😢

mmmk
28. máj 2008

Iwus, neves hlavu, pokud mas delohu a vajecniky, vzdycky nejaka sance je 😉 Ja jsem po lapace, odstranili mi cysty, vejcovody pruchodne, vajecniky rozvrtane a od pristiho cyklu snad uz stimuluju. 😉

ivomal
28. máj 2008

Iwus, mmmk má pravdu, vždycky nějaká šance je, hlavu vzhůru! Důležité je, že doktor to objevil a budě dělat vše pro to, aby se to povedlo!!! Jinak mě MS dorazila 35 den.....docela silná. Takže další měsíc přede mnou s Proverou a Femigardem a teploměrem. Snad už zachytím i nějakou ovulaci. Zatím jsem bez.

ivomal
2. jún 2008

kde jste všechny?

mmmk
2. jún 2008

Ja jsem tu 🙂 Spis by me zajimalo, kde je moje MS 😀

michamicha
2. jún 2008

ahoj, já už čekám na ms od 31.3. a furt nic ☹ k dr. jdu až příští týden, má tam furt plno 😒

ivomal
3. jún 2008

Michamicho, tak to je tedy už fakt docela dlouho....a to jako dr. neumí brát přednostně? Mě se stávalo, že se třeba půl roku opozdila MS, teď po Proveře a Femigardu přijde, sice taky o malinko déle, ale příjde....

michamicha
3. jún 2008

ivomal: nee, já už tam jednou byla, ale pak mi na endokrinologii zjistili vysoký prolaktin, tak mě gyndr. nechal v klidu, jenže prolaktin už mám v pohodě a MS furt nikde, tak jsem se musela objednat znovu ke gyndr. A ten mě může vzít až po 14 dnech, páč má plno, ale zase tak plno ne 😀

mmmk
3. jún 2008

Michamicha, ale vzdyt jsi tehule 😕

winter
3. jún 2008

Ahoj holky, tak se po nějaké době zase hlásím. Dnes jsem 20DC a tento cyklus ovulka opět v nedohlednu. Už si začínám zoufat. Ještě plánuji tak 2 cykly počkat, pokud tedy bude MS chodit pravidelně a pak asi naklušu k dr. Co mě trochu děsí jsou mírné bolesti, jakoby tlaky na vaječníkách, které trvají několik dní asi týden po skončení MS. Mohla by to být cista? Zatím beru Estrozin a koncem týdne opět přecházím na Femigard.

mmmk
3. jún 2008

Winter, pry je to normalni. Ale pak nechapu, proc me to bolelo jako pred MS temer nepretrzite a pak mi nasli cysty 🙄

ivomal
3. jún 2008

Michamicha, bylo mi to divný a napadlo mě to, že si těhule, ale fakt jsem blbá, že jsem si nekoukla na tvůj profil... to jsou ale blbý fóoory, takhle mě nachytat 😖 , ale i přesto ti gratuluji k mimču a fakt ti přeji, ať ti to dobře dopadne 😉

michamicha
4. jún 2008

jéé, to je divný, ale já fakt nejsem těhu, asi si zase hrál někdo v práci na mém pc, jsem přihlášená furt a že čekám mimi, jsem si tam nezadávala 😕 no už jsem to změnila zpět na snažení...to mi hlava nebere 😖

michamicha
4. jún 2008

radši změnim heslo...pro jistotu....

ivomal
11. jún 2008

kuk kde jste všechny...

zuzuza
12. jún 2008

Ahoj holky, můžu se přidat? Já nemám ms kvůli pco, ted první cyklus jsem brala proveru, dobrala min. tyden ve středu, tak jsem čekala, že tak to 5 dnů bude mrcha,a le furt nic, až dneska zatím úplně jen pár kapek a to je už 8. den po dobrání provery? je toto normální? Myslíte, že se to ještě rozjede? Už mě to vážně přestává bavit, takový drijáky a mě to ani po tom jako nehodlá přijít, či co?

ivomal
12. jún 2008

Ahoj zuzuza, mě přišla ms minulý měsíc až 11 den po dobrání Provery. A to ji baštím 18 - 22 CD. Taky piju Femigard - bylinky a myslím, že to má pozitivní účinek, Mě dr. dal Proveru na srovnání cyklu a mám se u něj příští měsíc objevit na kontrole. Myslím si, že je to individuální, jak tělo reaguje na Proveru. Být tebou, tak ještě pár dní vydžím a pak za dr. zajdu, ale vím, ono se to radí...taky pravidelně propadám panice, co je zase za problém, když ms nepřišla včas a těhu testy jsou negativní.

zuzuza
12. jún 2008

Ivo: Díky za info, no dnes to se mnou vypadá tak, že dopoledne jsem měla fakt děsný boletsi, že jsem nemohla sedět. ležet, prostě nemohla jsem bolestí nic dělat, pak pár takových cucků, ale pořádně se to nerozjelo, tak doufám, že se to ještě jako rozjede, jinak tedy nevím🙂

bosorkajarka
12. jún 2008

Ahoj holky muzu se pridat?
Ja jsem uz 35DC a porad nic:( Jinak MS jsem mela jednu od srpna 07 a aj to po injekci a pred 35 dny.
Dr. mi rekla ze mam vysokou hladinu testosteronu a ze na to mi muze dat jedine antikoncepci a pak ze uvidime??? a to me nedelala ani UTZ myslite ze je to standartni postup? a hlavne ja HA nechci kdyz se snazime o miminko:( co myslite?

zuzuza
12. jún 2008

Bosorko:Já mám taky vysoký testosteron, mám pco, ale antiko. mi na to tedy mudr. rozhodně nedala, nevím, co by se tím mělo vyřešit...

zuzuza
12. jún 2008

Holky a ještě dotaz po tý proveře to míváte jak dlouho asi mrchu? Já mám dnes první den, ale tedy žádná síla s ohledem na o, jaký to byl yráno bolesti:(

bosorkajarka
12. jún 2008

No ja ani nevim jestli mam PCO nebo nejaky jiny problem ona me totiz jenom jednou vzala krev z ceho skonstatovala ze mam vysoky testosteron a ze na to ma jenom HA a ze me nutit nebude ale mam si to rozmyslet, ale zadne dalsi vysetreni nic??? :(

zuzuza
12. jún 2008

No já jsem na tom podobně, antiko. jsem vysadila min. rok v srpnu, 3 měsíce nic, pak jen po injekci, ale pak i ty už byly slabé na mě, tak hormony.......a mudr. ví, že chcete mimi? tedy nechci tě strašit, ale dle toho, že to nijak neřeší bych se jí zeptala, co přesně ti je a šla bych možná k nějakému jinému doktorovi nebo pokud se už snažíte o mimi déle, tak někam do centra asist. reprodukce, pač v první řade by se měl upravit cyklus, abys to vůbec dostávala a pak se to může řešit dál, ale to že ti napíše antiko problém přeci neřeší, dle mého názoru tedy.