Amenorhea. Zažila niektorá z vás takúto chorobu?

iwusa
7. mar 2008

ahojte babenky,

potrebovala by som sa trošku posťažovať, porozprávať a zistiť či niekto tiež zažil niečo podobné. Takže, dlhodobo asi 4-5 rokov som brala antikoncepciu, keď sme však začali plánovať svadbu, nejako sme chceli ešte s priateľom aj bábatko. Takže v decembri min. roku som vysadila tabletky, poslednú menštruáciu som mala 12.12.2007, následne som v januári stále nedostávala, už som myslela, že mám v brušku malú fazuľku, robila som si 5 testov, pričom na 3 som mala veľmi slabučku čiarku potvrdzujúcu tehotenstvo. ale keď som bola 1.2. u gynekológa, všetko tehotenstvo vyvrátil, vraj mám suchú sliznicu a k tomu aj nízko položenú maternicu. takže mi nasadil duphaston, brala som ich 10 dní, ďalších 10 som čakala na to, či dostanem alebo nie, keďže nie, tak som opat šla k doktorovi. Robil mi vyšetrenie, nezapamatala som si názov, ale začínalo sa to na poly... potom mi nasadil lieky - provera, tie už pomaly dojedám a ja už strácam nádej, že to dostanem. Poviem vám, psychicky som na tom dost zle, lebo už 3 mesiace som to nemala, neovulujem, nemám chuť na sex, ak aj náhodou, tak sa to ani moc nedá, lebo prežívam neskutočné bolesti... no proste necítim sa ako žena. Doktor mi vravel, že už je to naozaj dlho, bude mi robiť testy na hormóny v krvi...

Zažila niektorá z vás takúto situáciu? ako sa to riešilo, testovalo, liečilo???

Ďakujem vám veľmi pekne!

veron2903
26. sep 2016

zdravotnica@ veru musim dodat ze pri svojej nizkej vahe vela a casto jem vsetko co nezje mna a nezastavi ma ani alergia na potraviny,som stale hladna :-/