Anechogénna cysta. Čo to je?

gerdusha
13. nov 2009

ahojte baby,
citam si tak spravu od lekara a zrazu vidim ze anechogenna cysta. na internete sa nemozem dopatrat k definicii, viete mi povedat, co to je?

ianitka
13. nov 2009

logicky by to mal byt utvar, ktory ma struktura, ktora neodraza ultrazvukove luce
u cyst je anechogenny obsah zvacsa tekutina
to su ale informacie bez zaruky (velmi davne info zo skoly co som niekde vyhrabala)

lenkacar
13. nov 2009

ahoj taky jsem to tak měla je to cysta plná tekutiny ..

gerdusha
autor
13. nov 2009

lenkacar a ako ti ju odstranili? ja mam 3 take a vraj mi to budu nejako prepichovat...grrr...

lenkacar
13. nov 2009

mě jí odsály a vůbec to nebolelo ,v narkoze .. 😉

lenkacar
13. nov 2009

gerdus oni mohou i samy prasknout ,ale já to potřebovala kvůli IVF protože rostla a rostla ..jednou na levé straně a pak na druhé ,ale ta se potvora sama začla ztrácet ,ale už bych se toho nebála ,fakt je to bezbolestný zákrok..

gerdusha
autor
13. nov 2009

leni, mne tiez rastie a rastie..teda rastu a rastu...lekar mi povedal, ze to urobia v CARe, vraj mi to pichnu, bude to akokeby pichnutie ihlou a potom tam musim pol hodinu zostat lezat...takze neviem, ci to bude v narkoze...

jaaa mam docela strach

lenkacar
13. nov 2009

mě to taky dělali v car ležela jsem asi hodinu ..to ses měla zeptat ,ty jo to bylo první na co se ptam jsem děsnej posera

lenkacar
13. nov 2009

já být tebou zavolam do car jak se to u vás dělá a budeš klidnější..

gerdusha
autor
17. nov 2009

ma este niekto nejake skusenosti?

sofinka1980
14. aug 2022

Prosím vás ak mi zistili na mamograf prsníka cistoidna lezia asi 5 MM je to aký typ nádor alebo cisty