Anomália - dve maternice a endometrióza

pomocdve
29. jún 2017

Dobrý deň,
Dnes sa tu obraciam s veľkou prosbou .Ide o to, že mi v 17rokoch zistili anomáliu a to, že mám dve maternice,aj to "nehodou". Bola som s tým v MT, kedže to môže byť problémové ale tam ma ani nevyšetrili, prišlo im to zbytočné. Necítila som sa však dobre ,mala som bolesti po sexuálnom vstyku...gynekológ mi povedal, že to môže byť tým, že sa nevie ako to je a mám si dávať pozor. Po rokoch som si vydupkala laparoskopiu, ktorá odhalila endometriozu. Čo je dosť veľký prúser, kedže som veľmi mladá(21) a už len tie dve maternice spôsobujú, že je otázne či vôbec budem mať niekedy deti-môže aj nemusí to byť problém...doktori ma hneď po operácií „sprdli“,že som to mala mať doriešené s maternicami a nerozumejú ako je možné, že sa to nerieši. Ja som bola všade, kde ma poslali a snažila som sa nemyslieť na to, kedže psychika robí tiež svoje..myslela som pozitívne. Moja doktorka po operácií mi dala na výber liečbu (ide o hormóny alebo tehotenstvo, čo v mojom prípade znie dosť smiešne až riskantne,áno používajú sa hormóny ale vraj nie v mojom prípade alebo až po operačnom zákroku..)S jej liečbou som sa zdôverila doktorke ,gynekologičke na nemocnici ,ktorá sa chytila za hlavu. Bola som aj u obvodnej zaniesť papiere z nemocnice a ona ma upozornila, že to nieje chrípka aby som to nechala tak a mám hľadať čo najlepšieho gynekológa lebo už teraz moc času možno nemám... lebo ani ona si nieje istá čo s navrhnutou liečbou môj doktor chce vyriešiť. Preto sa obraciam na Vás a rozpisujem Vám to preto,aby ste pochopili,že mne hocijaký doktor nepomôže, hľadám fakt niekoho výborného a viem, že takých doktorov veľa nieje...a je mi jedno kde sa nachádza, vždy mi bolo jedno kde za gynekológom pôjdem, nikdy mi to nebolo ľahostajné a za ten krátky čas čo viem o mojom probléme som navštívila viac gynekológov ako poniektorý doktorov....nespochybňujem navrhnutú liečbu, ale som v situácií kde nemôžem riskovať a chcem poznať názory ostatných doktorov a doriešiť si to..Myslím, že ženy,ktoré mali podobný problém,by mi mohli vedieť poradiť.....za komentáre vopred,ďakujem veľmi krásne.Poprosila by som mená aj zahraničných gynekológov,ktorý majú s týmto skúsenosti.ešte raz,ďakujem

juliette173
29. jún 2017

V BB doc. Bielik, odporucam, mne pomohol pri endometroize. Je to velky odbornik. Za konzultaciu sa plati 50e (teda aspon pred 3 rokmi), ale stoji to za to. Pokukaj na nete kontakt, pripadne aj tu boli diskusie o nom.