Antifosfolipidové protilátky a šanca otehotnieť

amalka1991
17. okt 2017

Ahoj. Vcera mi hematologicka povedala, ze mi boli zistene antifospolipidove protilatky. Vraj mam byt rada lebo sme mozno prisli na jednu z castych pricin neplodnosti. Nasadila mi aspirin protect. V januari mam kontrolne vysetrenie. Neviem ci na zaklade neho potom nerozhodne ci su to iba protilatky alebo aj ten APS syndrom. Kazdopadne moja otazka je taka, ci je tu nejaka, ktora ma s branim aspirinu na tieto protilatky skusenost a po akej dobe jej aspirin pomohol k vytuzenemu babu?

patka33
7. nov 2017

@amalka1991 Ahoj aj mne zistili presne to iste.. nasadila mi aspirin po akom case uzivania aspirinu si otehotnela???

lety17
29. nov 2017

@amalka1991 aj ja som to mala plus zvysene cytokiny a nasadili mi rovno fraxik plus medrol 20 mg a hned po par dnoch od nasadenia som otehotnela.Mne podla vysledkov aspirin nepostacoval.

patka33
29. nov 2017

@lety17 Ak mne zistili tie protilatky dali mi aspirin myslis ze budem potrebovat nieco silnejsie?

lety17
29. nov 2017

@patka33
A kde si bola na vysetreni.Ja najprv u hematologicky,ta odporucala len aspirin a potom v imunivitale u dr. Bergendiovej-reprodukcna imunologia,ktora ked uvidela moje vysledky hned povedala,ze s aspirinom neotehotniem. Isli sme par dni na to na iui a teda nasadila som si fraxik aj medrol (oba velmi rychlo ucinkuju) a hned sa zadarilo. Ja vdacim jej za nase mimco,nikto nevedel kde je problem a az ona zistila a to som absolvovala aj laparku.

patka33
29. nov 2017

@lety17 Ja u hemato na kramaroch myslis ze mam ist za imunologickou? Mne dr Bergendiova nasla iba malo vitaminu D

lety17
29. nov 2017

@patka33 a kedy si u nej bola? Lebo zevraj tieto hodnoty sa zvyknu menit,napr. po porode som ich uz nemala, v decembru idem zas na kontrolny odber.Pozri vyskusaj aspirin a ked sa nepodari skus si dat u gynekologa nechat vypisat fraxik 0,3 to je preventivne,tolko som mala aj ja. Ochotny gynekolog ti to vypise.a ak si bola davno u Dr. Bergendiovej,skus zajst za nou zas s vysledkami z hemat.

patka33
29. nov 2017

@lety17 bola som v novembri a vysledky z hemato boli 2 tyzdne po imuno. Fraxik no neviem ci mi moja predpise a kde si bola na iui

lety17
29. nov 2017

@patka33 a v tych dvoch odberoch nie su identicke vysledky? Ak nie asi by som napisala mail doktorke. My sme boli v repromedice,tam ma poslala gynekologicka k dr. Drabekovi

patka33
29. nov 2017

@lety17 ja som bola na imuno a ona ma poslala na hemato tym padom ona tie vysetrnia nerobila ked vedela ze ich bude robit hematologicka. Fraxik si treba pichat a ako casto ?

lety17
29. nov 2017

@patka33 skus jej poslat na posudenie do mailu,ze ta zaujima jej nazor.Mne vzdy ochotne odpise aj teraz.Ja som potom cele tehu chodila kazde 4-5 tyzdnov na kontrolu,ci mi staci taky fraxik.Viac sa tomu rozumie z tej reprodukcnej stranky ako hematolog.

patka33
29. nov 2017

@lety17 no skusim jej napisat. dakujem uvidime nedari sa nan 26 mesiacov

lety17
29. nov 2017

@patka33 to je dost,tiez sme to rok a pol riesili.Skus brat este gynex plus inofolic. A vysetrovali ti aj anticelularne cytokyny? To je to,ze otehotnies,ale imunita ti to mimco hned zabije,lebo to povazuje za cudzie a kvoli tomu sa berie medrol na tlmenie imunity. Toto ti tiez robil hematolog? Ja som mala antifatidylserin: 28,26 a CD3+ IFN-g: 32,60 (mierne nad normu a predsa sa nedarilo) vsetko ostatne ok.

patka33
29. nov 2017

@lety17
CD3+ IFN-g 22,20 % 11 - 31 | | |* | toto je moje a to druhe vo vysledkoch neviem najst

lety17
29. nov 2017

@patka33 tak medrol brat nemusis,tie embryotoxicke protilatky mas ok. Skus ten aspirin uz pred snazilkovanim nasadit. Ak tie druhe vysledky mas nizsie ako ja tak ti aspirin mozno bude stacit. Drzim palec,netreba to vzdavat 🙂

patka33
29. nov 2017

@lety17 a na co je konkretne aspirin mne len povedala ze ho treba brat nic ine mi nepovedala

lety17
29. nov 2017

@patka33 na riedenie krvi,ked mame hustejsiu krv,sa tvoria male tromby v pupocniku a dieta nedokaze prijimat vyzivu. A uz si bola aj u endkrinolga? Treba sa pozriet aj na priechodnost vajcovodov,ci mas vobec ovulku, idealne naplanovat styk podla toho ako povie lekar (ci ti praskaju folikuly a netvoria sa cysty s folikul kazdy mesiac),na dozretie a prasknutie sa picha jednorazovo pregnyl alebo ovitrel.

patka33
29. nov 2017

@lety17 takto nebola som nikde ale ja som otehotnela a zistili mi anembryomolu ovulujem pekne to mam od dr zistene

lety17
29. nov 2017

@lety17 a urcite vysetrit aj spermiogram,ten sa da v pohode zlepsovat vyzivou. Zinok,vitamin e,omega 3 mastny olej (napr. Lososovy),cecko 🙂

lety17
29. nov 2017

@patka33 tak to vyzera fakt na to,ze potrebujes ten aspirin. Urcite si ho nasad.

patka33
29. nov 2017

@lety17 beriem ho uz mesiac o tyzden mam dostat ms

lety17
29. nov 2017

@patka33 ak ti staci aspirin tak by ti mal pomoct,ak nepomoze skus si vyzobrat fraxiparin 0,3 od nejakeho lekara. Ja som si pichla 1 fraxik pred iui (potom kazdy den po iui, az do potvrdenia tehu a potom cele tehu) a brala medrol cca 3 dni pred iui a potom cele tehu a zadarilo sa.

patka33
29. nov 2017

@lety17 ked sa nepodari v novom roku chceme ist do car kde si bola ty

lety17
29. nov 2017

@patka33 v repromedice, ale nakolko som v tehu pre ine priciny lezala v nemocnici az 2 mesiace, stretla vela bab, ktore tvrdili, ze najlepsie centrum je v Brne.Zevraj vzdy na prvy sup vyjde ivf. My sme mali len iui bez hormonov.

patka33
29. nov 2017

@lety17 este toto mi poslala dr. Bergendiova teraz anti-fosfatidyl etan 26,48 + kIU/l 0 - 15 | | | |*

lety17
29. nov 2017

@patka33 to je trochu iny nazov ako som mala ja, ale tiez to mas dost vysoke oproti norme,ja by som vyskusala radsej ten fraxiparin. Chapavy gynekolog ti ho vypise,ak nie treba ho zmenit. Lebo ty mas zistenu pricinu toho,v com moze byt problem a to treba riesit najlepsie ako sa da a najlepsie na riedenie krvi zabera fraxiparin,dokonca mne hematolog povedal, ze v tehu sa aspirin ani nemoze brat lebo je toxicky a rovno sa prechadza na fraxik.

patka33
29. nov 2017

@lety17 no tk musim skocit za gyn a uvidim

lety17
29. nov 2017

@patka33 urcite chod,hlavne argumentuj, 0,3 (to je najslabsie) by ti malo stacit. Pripadne sa o tom porad rovno s hemstologom, ak sa po prvom mesiaci brania aspirinu nepodari. Keby nieco kludne napis, drzim palceky 🙂

patka33
29. nov 2017

@lety17 dakujem

patka33
30. nov 2017

@lety17 ahoj mam zvyseny anti-fosfatidyl etan

lety17
30. nov 2017

@patka33 a co ti na to odporucaju?