Astenozoospermia. Otehotneli ste s touto diagnózou?

petra2505
22. apr 2008

Baby podarilo sa Vam niektorej pri takejto diagnoze otehotniet prirodzene????????? 🙂 Chceme to skusat, ale uz posledny mesiac a ked sa nepodari dane sa na beh na dlhe trate - IUI ( IVF, ak bude treba) 🙂

lucka_220809
18. aug 2011

vacsinou su to zlozky pripravku PROFERTIL, ale ked sa uzivaju samostatne, su to adekvatnejsie davky a lepsie mozu zaucinkovat... je tam E, kyselina listova, L-karnitin, A-arginin, Selen,Zinok,Koenzym Q10, pripadne dalsie vyzivove doplnky ako MACA, Bvitamin, Ccko...

miska200
18. aug 2011

@lucka_220809 patologia 75% znamena, ze 75% spermii nema normalny tvar... tusim som niekde citala hranicna hodnota pre diagnostiku teratozoospermie je 70%, niekde su hodnoty prisnejsie... ale toto som velmi nestudovala, lebo toto sme mali v poriadku

nas spermiogram z 28/3
objem: 0,5ml
počet: 15 mil/ml
motilne: 5mil/ml
motilita: b
patologia: 55%
doborucene IVF

no a po 4 mesiacoch vitaminovej kury (brali sme jednotlive vitaminy - cca 8 druhov, profertil len 1 mesiac)
objem: 1,5ml
počet: 32mil/ml
motilne: 10mil/ml
motilita: b
patologia: 55%
a z tohto nam uz doporucili IUI

@vvia 3 tyzdne je nic, my sme testovali po 4 mesiacoch...

miska200
18. aug 2011

@katmi ja som to tiez zacala riesit po 6 mesiacoch - ties som nedockava 😀
ale moje podozrenie, ze to nie je OK, sa potvrdilo a som rada, ze som necakala rok, ale zacala to riesit skor ...

lucka_220809
18. aug 2011

@miska200 a vy ste nemali vobec ziadne a? nam tam napisali nieco taketo : a+b/80 ... a este b+b
Ale percenta neviem... je to cele take necitatelne ☹
No a tu patologiu mame 70%, ale k tomu povedali, ze je to ok, lebo manzel ma aj objem ejakulatu aj mnozstvo spermii velmi dobre.

miska200
18. aug 2011

@lucka_220809 ziadne acko... iba tie potvorky, co sa klukatia a nevedia, kde je sever 😀 a ked ani inseminacia ich neusmerni tam, kam treba, tak pojdeme na IVF
no podla toho, co Ty pises, tak mate lepsiu pohyblivost ako my, ta morfologia je na hranici a ostatne pises, ze je fajn, doktor napisal, ze normospermia, tak by sa malo podarit aj prirodzene, nie? co Vam doktor povedal?

lucka_220809
18. aug 2011

@miska200 my sme najprv boli v CARe, a tam nam povedali,ze treba prist na kontrolny,ale uz sme tam nesli,lebo hned tam aj napisali odporucenie na IVF...a sme to konzultovali, a nam povedali, ze vysledky nie su take zle..tak do IVF zatial vobec nejdeme... tak tajne dufam,ze sa aj tymi vitaminmi este zlepsi ta pohyblivost a budu lepsie sance.. a skusame prirodzene, snad to vyjde ... 🙂 A vy sa uz chystate na ivf?

vvia
18. aug 2011

@lucka_220809 ano, ale narovinu mi povedali, ze vitaminy su sice fajn, ale v takom rozsahu pravdepodobne nepomozu. vysledky sa nam podstatne zlepsili, ale je to nedostacujuce...

lucka_220809
19. aug 2011

@vvia ano, velmi zalezi na tom, ake su vysledky, zas vitaminy isto zazraky neporobia... u nas dufam,ze pomozu. Ale mnohym vitaminy pomozu uz na to, aby sa dalo lepsie urobit ivf, vela bab, s ktorymi som ja si na tuto temu pisala, to presne pomohlo v takomto pripade... Tak drzim palce aj vam, nech sa postupne dopracujete k babatku 😉

vvia
19. aug 2011

@miska200 pridavam sa, my mame b+b, ziadne acko. su pomale a este si aj idu kade tade. rovno nas posielaju na ivf, ale dupla som si, ze chcem aspon skusit iui (ivf je hrozne drahe ☹ som z toho nestastna a este aj narocne... 😢 ) niekedy mam pocit, ze ma Boh za nieco tresta... 😢

miska200
19. aug 2011

@lucka_220809 my sa chystame na IUI, ak to nevyjde, riesime IVF... ja uz som strasne netrpezliva a chcem byt co najskor tehu 🙂
@vvia neboj nic, vitaminky urcite pomozu, vsak Vy ste mali lepsi spermiogram ako my, tak uvidis, ako tie hodnoty vyskocia, nakoniec este prirodzene sa Vam aj podari po vitaminoch...

nebojte sa nic kocky, vyjde nam to - skor ci neskor, urcite sa dockame 🙂

lucka_220809
19. aug 2011

@miska200 tak drzim palce.... a daj vediet, ako to dopadne, budem rada.. mozes kludne aj caz IPcku 🙂 alebo aj tu, ako ti je dobre...

miska200
19. aug 2011

@lucka_220809 jasne, urcite dam vediet 🙂 len predtym ma este caka hcg vysetrenie - buducu stredu, a ak ja budem mat vsetko ok, tak ideme na to snad este tento cyklus, kedze akurat dnes dorazila mrcha... Vy mate potom kedy ten kontrolny spermiogram?

lucka_220809
19. aug 2011

@miska200 hcg vysetrenie je ake?
My mame oficicialne spermiogram od teraz o tri mesiace, bo manzelovi lekar predpisal Tamoxifen min. tyzden este, ale ten nechcem asi , aby bral... :-/ Ale vitaminiky berie uz 2 mesiace, tak o nejake 2-3 tyzdne asi pojdeme do nejakeho CARu, nech mu posudia opat spermio. A snad uz bude lepsi.. strasne dufam,ze ano,...

miska200
19. aug 2011

@lucka_220809 urcite to bude lepsie, tomu ver... nam sa to zlepsilo aj napriek tomu, ze mm zistil urolog stredne velku varikokelu (krcovu zilu na semenikoch), ktora sposobuje, ze spermosky sa viac ohrievaju a preto su okrepene a nechce sa im hybat vpred, iba sa trasu ako sisi 😀 no vitaminky spravili svoju robotu a aspon ich je viac celkovo aj viac pohyblivych... a ten Tamoxifen je co zac?
hcg je vysetrenie priechodnosti vajecnikov kontrastnou tekutinou pod rontgenom, aby vedeli, ze IUI ma zmysel - myslim, ze kazda baba to musi mat za sebou, ak chce ist na IUI .... tak mi drz palce 🙂

lucka_220809
19. aug 2011

@miska200 ja kvoli tomuto asi pojdem na laparku, resp. to mi moj lekar navrhol, teraz chodim na folikulometriu a ked nahodou nic, tak potom pojdem na tu laparku. Nevedela som, ze sa to da aj takto...

lucka_220809
19. aug 2011

@miska200 a inak varikokela byva pricinou zlych spermiogramov, odstranili ju drahemu uz? bo potom sa velmi casto spermiogram velmi zlepsi....

miska200
19. aug 2011

@lucka_220809 no tu varikokelu nema az taku velku, ze by mu navrhol operativne odstranit... mm doporucili na vysetrenie u urologa po prvom spg. Okrem toho, ze na vysetrenie sme cakali cca 4 mesiace, sme sa dozvedeli, ze co on (urolog) s nim ma akoze robit, ze je vsetko v poriadku a ze nech nas riesia v CAR... uzasny pristup, co Ti povied :-/ nechapem tych doktorov, tak ked su znechuteni z vysetrovania, tak nech idu robit nieco ine...
Proste operaciu mu neodporucil, a my ani velmi do toho ist nechceme, lebo potom trva aj vyse roka, kym sa po operacii daju spermie do poriadku...a kym to nie je tak, ze by spermie boli uplne kaput, tak to riesit asi nebudeme...
co sa tyka toho hsg, urcite je to lepsie, lebo je to len vysetrenie, ktore sa urobi ambulantne, bez nakrozy a bez rezov... zasa ak sa laparkou nieco zisti, tak to rovno mozu aj odstranit... tak dufam, ze nic nezistia...
tak sa skus lekara spytat, ze preco rovno laparka, ze ci by nestacilo aj toto hsg...

vvia
19. aug 2011

@miska200 ach mat tvoj optimizmus. kedy ides na iui, ja som objednana na kozultaciu do GYNFIV na 2.9.

lucka_220809
19. aug 2011

@miska200 no to sa asi opytam, hoci mam ozaj doveru k mojmu lekarovi a on ju sam aj robi, a viem,ze niekedy sa stava, ze aj ked nic nenajdu, napriek tomu po tej laparke sa zenam podari otehotniet, aj ked ani predtym nebol najdeny problem.. ale mozno predsa to trosku to prostredie pozmeni, clovek nikdy nevie. Tak uvidime. Ja si tak vnutorne myslim,ze u mna problem nie je. Vsetko klape u mna ako hodinky a nemam ziadne problemy, nikdy som ani gynekologicke problemy nemala.. nemam problem vysledovat si ovulaciu, presne o 14 dni na to vzdy dostanem ms. Tak nejak predpokladam,ze to je zatial tymi spermosmi, ze sa tam nevedia dostat, kam treba :-/ Ale tak uvidime, setko vyskusame v kazdom pripade... 🙂

miska200
23. aug 2011

@vvia
@lucka_220809
caute kocky, ako sa mate? my bohuzial nemame dobre spravy: moje hsg vysetrenie a IUI sa odklada, zo sterov mi nasli ureaplazmu a mykoplazmu, zrejme to bude mat aj mm, takze ideme sa preliecovat ATB, ktore bohvie kedy zaberu ☹
a kym nebudeme obaja fit, tak nemozme ani snazilkovat, ani len tak sexovat z ochranou, nic...
neviem, ako to idem prezit ☹
dufam, ze Vy ste na tom lepsie...

lucka_220809
23. aug 2011

@miska200 Ahoj Miska.. dnes som cely den vobec nebola na MK.. Pocuj, nezufaj, vobec to nemusi byt zle... ak vam na nieco prisli, aspon je velka sanca, ze to,ze sa vam nedari, je tym sposobene...takze preliecite atb a potom sa to snad cele obrati a bude to super 🙂 Je ovela horsie, ked nikto pomaly netusi, co je s vami... takze bud spokojna , neboj, toto je maly problemik, lieciky to poriesia a budete mat blizsie k babatku... drzim palce, naozaj... hlavne - budte si blizki a prezivajte to spolu tak s nadejou.. 🙂
U nas sa nic nemeni... drahy vitaminuje a snazilkujeme,ale teraz sa to snazim ani neriesit nejak denne... kaslem na to. Mame ine starosti aj,za co som aj vdacna... tak co bude , bude... s mojim dokim som dohodnuta na laparke aj tak o par mesiacov, tak ak este do sept-okt nic, tak dohodnem termin...

26lenka6
18. sep 2011

Ahojte žienky....mám otázku. Už vyše roka sa s drahým pokúšame o bejby ale zatial neúspešne ☹ Manžel bol pred pár dňami na spermiogram a výsledky sú:množstvo 4 ML, doba skvapalnenia 25min, pH: 8, počet : 38mil/ml, A+B pohyblivosť: cca 30% -A pohyblivosť 0%, B pohyblivosť 30%
Mohli by ste mi objasniť čo je to tá A+B pohyblivosť a čo znamená ked je A 0% a B 30%????
záver máme astenozoospermia ale že otehotnieť sa s tým dá že boli takí čo mali aj horšie výsledky a bejby sa podarilo prirodzenou cestou, a teraz mangel berie Profertil tak uvidíme na kontrole.
Dakujem 😉

vvia
18. okt 2011

tak baby, ja uz konecne vsetky vysetrenia potrebne mam za sebou a teraz len cakat na to, ci zabral profertil. hroozne sa bojim, ako to vsetko dopadne. dieta chcem viac nez cokolvek ine ☹

vvia
18. okt 2011

@miska200 ahoj, ako si na tom? my uz len cakame na manzelove vysledky, ked doberie profertil (skoda, ze ho doberie az v decembri 😠 ) a potom sa uvidi ako dalej, ale mam hroznu paniku

timmka
18. okt 2011

@vvia ahoj, moja ked ti mozem poradit, tak ten profertil by som posunula dalej, nech ho uz viac neberie, moj manzel mal presne taku istu diagnozu, zaplatila som 130 eura do vzduchu, profertil mu len zhorsil spermiogram, hlavne mnozstvo, najdi si tu PROFERTIL a uvidis, napisala som kladne o profertilu a hned sa pridali dalsie baby, tak nieco na tom bude 😒 , nam to poradil androlog a v car nam povedali, ze je to chemia a zbytocne vyhodene peniaze, 3 mesiace ich bral a po nom este horsi spermiogram a tak som dufala, ze pomoze ☹ , tak ideme na ivf, mozno som ta sklamala,a le chcem ti poradit z vlastnej skusenosti ☹

miska200
18. okt 2011

@vvia ahojky, no my momentalne vobec nemozeme skusat nic, lebo mi pri vysetreniach nasli ureaplazmu ☹ prve antibiotika nezabrali, teraz som zacala brat druhe, ale tie su take mega silne, ze vcera prva tabletka skoncila hned vo vecku - neskutocne zle mi prislo po nej... uvidim dnes, ked sa lepsie najem, ci to pomoze...co sa tyka toho Profertilu - my sme tiez brali 2 mesiace, ale potom sme presli na jednotlive vitaminy z neho - na vyssie davky a to zabralo - spermiogram sa zlepsil, ale za tie 2-3 mesiace - co sme skusali a vedeli, ze je lepsi spermiogram, tak sa nic nepodarilo a k IUI je este dlha cesta - teraz musime mat 3 mesiace pauzu, takze znova skusat zacneme az vo februari ☹ slak ma triafa....
dufam, ze Tvoje vysetrenia boli vsetky tip-top 😉 tak mozte snazilkovat o stosest 🙂 netreba Vam paniku ani cakat na vysledky po Profertile - spermosky sa tvoria priebezne - po 2-3 mesiacoch by mali byt zlepsene
drzim palceky 🙂

mirka321
18. okt 2011

@timmka pridávam sa aj ja , môjmu mm tiež užívanie profertilu zhoršilo spermiogram

miska200
18. okt 2011

@26lenka6 ahoj, my sme mali podobny spermiogram, ale az po vitaminovej kure polrocnej - pred nou to bolo horsie...
pohyblivost A znamena progresivny pohyb vpred, B - spermosky trocha kluckuju - nejdu priamo, tak im dlhsie trva, kym dorazia k vajku... my mame len beckove ☹ a mali sme 32 mil/ml a bolo nam odporucene IUI, predtym sme mali len 15mil/ml a odporucali IVF, takze sme boli stastni ako blchy, ze sa to zlepsilo po vitaminoch...
ale snazime sa aj normalne a verime, ze motyka vystreli 🙂

miska200
18. okt 2011

@timmka
@mirka321
kocky, to nemusel byt Profertil, mozno tam je nejaky iny problem, napriklad skryty zapal...skusali ste aj jednotlive vitaminiky brat osobitne?

mirka321
18. okt 2011

@miska200 áno , nepomohlo
my sme aj tak nakoniec museli podstúpiť IVF