Astenozoospermia. Otehotneli ste s touto diagnózou?

petra2505
22. apr 2008

Baby podarilo sa Vam niektorej pri takejto diagnoze otehotniet prirodzene????????? 🙂 Chceme to skusat, ale uz posledny mesiac a ked sa nepodari dane sa na beh na dlhe trate - IUI ( IVF, ak bude treba) 🙂

timmka
18. okt 2011

@miska200 moja, my sme mali ureoplazmu, brali sme obaja ant., mne prve nezabrali, ale druhe uz ano,manzel bol na vyter a vysledky negativne, dodrziavali sme vsetko ako sa ma....., v car bol zaskoceny, ze sa zhorsil, sam androlog povedal, co nam ho odporucil, ze zapal tam nie je, ale spermiogram je o nieco horsi, hned nam vypisal odporucanie na ivf 😒 , nehadam sa, ale profertilu by so uz neveril, daju sa vyskladat vraj lepsie a ucinnejsie vitaminy za ovela lacnejsie ....

timmka
18. okt 2011

@mirka321 moja citam, ze si bola na ivf, vyslo vam hned prve???strasne sa bojim, ze to nevyjde, uz len tam vidim sancu, cakam na schvalenie a ideme na to 🙂

miska200
18. okt 2011

@timmka
@mirka321
jaaj tak to ma mrzi, ze vitaminky nezabrali...nam pomohli, aj ked este nie sme v cieli - caka nas tato "delikatesa" s ureaplazmou ☹
Timmka, ake si mala antibiotika? mne nezabrali summamed, druhe nam dal dexyhexal - vcera mi po prvej bolo strasne zle... ako si tie antibio zvladala?

timmka
18. okt 2011

@miska200 moja ja si uz napamatam ako sa volali tie prve, ale nepomohli, tak mi dal doxyhexal, tie bral aj manzel , su velmi silne, hned pri prvej davke som sa povracala aj ja, este mudra v lekarni mi poradila, ze mozem brat dve naraz a ze nemusim uz vecer, tak pripisujem to aj tomu, potom som ich brala jednu vecer a jednu rano,ale poriadne som sa naranajkovala a dala si vela caju a az tak tabletku 😉 , manzela poslu aj na vyter, to mu nezavidim, ale je to dobre, lebo on tu ureoplazmu moze stale mat a ty ju chytis hned , bude to taky kolobeh, drzim moja palce, je to svina, mala som ju prvy krat , stale sa bojim, ze sa mi vrati, strasne sa pozhorujem, ci mam nejake priznaky, ale ja som ich nemala ani predtym, teraz idem na ivf a pocula som ze ureoplazma sposobuje potraty, tak dufam ze ju nemam

vvia
18. okt 2011

@timmka 😨 to mi ani nehovor, ja uz fakt neviem co si mam o vsetkom mysliet.... to ako pre peniaze spravia vsetko? alebo co? nie je to fer voci vsetkym nam. a vlastne nic nie je fer..... neviem...zatial sa este budem tvarit, ze som optimista, ale po pravde uz niekedy ani nevladzem... 😢

vvia
18. okt 2011

@miska200 no ja nastastie vsetky vysledky ok, aspon jedna radost,ale ti poviem, ze uz mam riadnu paniku, lebo po prefuku vajecnikov o par hodin ma brala zachranka, akosi som to nezvladla 😖 ale vraj sa to nestava, neviem, preco som takto skolabovala 😠 teraz uz len cakame na vysledky,ale doktorka sa vyjadrila, ze to asi nepomoze, ale ze mozme vyckat. nakecava nas na umele, ale ja stale dufam v IUI. ja fakt neviem... a teraz co citam o tych liekoch, tak uz neviem co si mam mysliet. rozmyslam, ze zbehneme este do ineho centra na spermiogram ci sa nezlepsil aspon trochu. nechcem zase do GynFivu, aby si o nas nemysleli, ze sme uz blazni 😀

timmka
18. okt 2011

@vvia moja, mozno vam IUI pomoze, aj ja som o tom rozmyslala, ale mne dr. povedal, ze po IUI na ivf nemozem ist cca 3 mesiace, ze vraj sa tak nerobi, ja som chcela ist medzi tym co cakam na schvalenie ziadosti, este ma upozornil, ze mi moze zaniest nejaku infekciu a ze to nie je dobre pred ivf, pocula som ze iui je uspesne, ale vsetko zalezi aky je spermiogram a ci je zena v poriadku, drzim palce 😉

mirka321
18. okt 2011

@miska200 držím palčeky

miska200
18. okt 2011

@vvia to fakt? ake to bolo? bolelo to? dufam, ze aspon vysledok bol v poriadku. Inak s tou IUI je pravda to, ze sa moze zaniest infekcia - kamoska 2x bola na IUI a 2x sa liecila od kadejakych zapalov a inych pliag... nech si to riadne dezinfekuju laskavo 😠 no urcite je to setrnejsie jak IVFko... aj ja chcem 1 pokus na IUI, ak nic, tak potom IVF...buduci rok chcem uz byt bezpodmienecne tehotnaaa bodka 😎

@mirka321 dakujem moja

mirka321
18. okt 2011

@miska200 😉

vvia
18. okt 2011

@timmka co? to som nevedela, hm....no tak to si potom s tym IUI este rozmyslim 😒

timmka
18. okt 2011

@vvia moja pokial nie ste rozhodnutí ist na ivf, myslim zatial....., tak skus, ja by som na to isla, ale nam dr. v car neodporucil, ze vraj keby som vydavala nejake protilatky, ze to odporuca kazdej jednej a az tak ivf, ale v mojom pripade nam odporuca ivf, pohrozil nam aj s tou infekciou
ja by som na vasom mieste skusila, vsak po iui pojdes na vyter a uvidis, ja cakat uz nechcem, nacakala som sa dost, ja nemam pevne nervy a velmi to na mna vplyva

vvia
18. okt 2011

@miska200 ja som chcela byt tehotna uz aj tento rok 😅 len zatial to akosi nevychadza. ten prefuk ci bolel? hm...boliet to bolelo, ale dalo sa vydrzat. mne skor zacali bolesti po zakroku...

vvia
18. okt 2011

@timmka ved to, ani nam doktorka iui neodporuca, presne ako pises, ze to dost vplyva aj na psychiku. len zase iui je mensia zataz na telo. no a my rozmyslame nad ivf, ale az po novom roku, lebo ved to je riadna financna zataz ☹ . Po iui na vyter? nechapem...

timmka
18. okt 2011

@vvia myslela som, ze po IUI ist na vyter ci mas nejaku infekciu, aby si vedela ci si v poriadku, ale kazdy organizmus je iny, mozno ziadnu infekciu nebudes mat, ked planujete ist po novom roku, tak ja by som na vasom mieste isla, kym ty sa dostanes na samotne ivf , tak to potrva, na schvalenie sa dlho caka, potom ti musis sediet termin MS, tak sa to moze zase natiahnut, no tazko povedat, musis to vediet ty 😉 , ja by som to nezvadla keby to nevyslo, tak radsej idem na ivf, vraj je to uspesnejsie ako IUI, co je na tom pravdy neviem, ale aspon tak som to citala 😒

vvia
18. okt 2011

@timmka je. pri iui mi doktorka povedala, ze je len 5% sanca... a schvalenie ziadosti od poistovne mi bolo povedane, ze trva do 30dni.

timmka
18. okt 2011

@vvia nehadam sa, ale baby cakaju az 6-8 tyzdne, ja cakam 4 tyzdne, v stvrtok budem volat, budem mudrejsia

vvia
18. okt 2011

@timmka hm mozno zalezi od poistovne, neviem.....

26lenka6
30. nov 2011

Ahojte baby, prosím vás, viete mi niektorá preložiť do slovenčiny tieto naše výsledky spermiogramu? Čítam tu že vela z vás tu malo výsledky kde bolo b+b ale my máme aj "a" ak tomu dobre rozumiem.Čo to vlastne znamená?Tiež máme záver astenozoospermiu. No tu sú tie , pre mňa, hieroglify : množstvo 4 ML, doba skvapalnenia 25min, pH: 8, počet : 38mil/ml, A+B pohyblivosť: cca 30% -A pohyblivosť 0%, B pohyblivosť 30%
Dá sa s týmto otehotnieť alebo to máme márne. Ďakujem 😉

sisi2606
30. nov 2011

@26lenka6 Ahoj. My mame este horsiu diagnozu ☹ podla zaveru mate problem v pohyblivosti spermii. Len pohyb typu a a b moze oplodnit. A je progresivny pohyb vpred, ten je najlepsi. B je pomalsi pohyb vpred, cize tazko povedat, ci chlapci neodpadnu, nez dosiahnu svoj ciel 😠 my mame oligoasthenozoospermiu, caka nas 1. IVF.

vvia
30. nov 2011

@timmka ahoj, ako sa mas? ako si na tom? absolvovala si uz IVF? my ideme na posledny 3ti spermiogram 13.12 po profertile,t ak uvidime ako dopadneme. zaroven aj v ten den sme objednaní k Mudr. Stenovej (GYNFIV) a hned sa dohodneme, ze co a ako, zatial to vyzera na ivf zaciatkom roka....ale...snad sa stal zazrak. a vy?

26lenka6
30. nov 2011

@sisi2606 Ahoj. manžel ide zajtra na kontrolný spermiogram po 8 týždnoch tak som zvedavá, bral aj profertil tak uvidíme.Dr. mu povedal že všetko je možné, že otehotneli aj po horšom spermiograme ale ja už asi ničomu neverím. Takže to znamená že máme nejakú tú šancu?ja sa v tom absolútne nevyznám, nikto nám nič nevysvetlí a ked si človek sám nezistí tak nič nevie.a čo je to ten progresívny pohyb vpred?možno sa pýtam primitívne veci ale ja fakt netuším o čo ide.IVF je umelé oplodnenie?čítala som aj o IUI a teraz mám chaos že aký je v tom rozdiel. držím palce nech je všetko tak ako si želáte! 😉

sisi2606
30. nov 2011

@26lenka6 my mame taky zly spermiogram, ze nam na rovinu povedali, ze len umele. IUI je len stimulacia vajecnikov tabletkami a vstreknutie najlepsich spermii, cez krcok. Cize skoro ako prirodzene oplodnenie. IVF je in vitro (mimotelove) oplodnenie. Vajecniky sa stimuluju injekciami, odoberu sa vajicka v skumavke a vkladaju sa embrya..progresivny pohyb vpred - to su spermie, ktore idu pekne rychlo vpred smerom k vajicku 😝

26lenka6
30. nov 2011

@sisi2606 U vás je problém len zo strany partnera? My teraz absolvujeme všelijaké vyšetrenia, teda ja...najprv som mala zlý prolaktín ale ten mi upravil tabletkami a všetko je O.K. hormonálny profil tiež dobrý, len beriem Duphaston lebo som mala nepravidelný cyklus a manžel ide 2x na spermiogram. Sledujem aj bazálnu ale z toho som jeleň a teraz začínam s ovu testami tak som zvedavá. tento cyklus chcem posunúť užívanie dufíku až po ovulke lebo ho mám brať od 11-25DC a vraj bráni ovulácii tak to vyskúšam čo to povie

sisi2606
30. nov 2011

@26lenka6 Ja som bola aj na laparke v Gynfiv a vyzera to, ze ja som uplne ok. Klop, klop 😵 Zacinam stimulovat, v polke decembra by malo byt oplodnenie. Verime, ze to vyjde 😀
Vy kam chodite, do akeho centra? Daj veduet, ako ste dopadli 😉 ja som tiez manzela dopovala vitaminmi, rovnake ako ma Profertil, len jazdu zlozku zvlast a silnejsiu a prd z toho 😠 nam doktor povedal, ze vacsinou tam nie su velke posuny a skoda vyhodenych penazi..tak som zvedava, ci vam to pomoze. Drzim palce! Ako dlho sa snazite? Mne bazalna teplota pekne ukazovala, ked bolo po ovulacii, aj som vedela potom, kedy dojde mrcha.

26lenka6
30. nov 2011

@sisi2606 Nechodíme do nijakého centra, zatial to rieši moj doktor ale s výsledkami spermiogramu mám ísť k nemu a potom mi povie čo dalej, či to nebude treba riešiť už potom v nejakom centre. my sme z okolia Nitry a ani neviem kde tu je nejaké také centrum, či vlastne aj nejaké tu v NR je ale myslím že nie, aspon som o nom nepočula.Jasné dám vedieť ale to ti radšej napíšem do IP potom tak si ťa hodím do priatelov, ok? ozaj, tie čísla 2606 za nickom znamenajú čo?nie náhodou dátum narodenia?ked hej tak máme narodky v rovnaký den 😀

26lenka6
2. dec 2011

Baby, našla som zaujímavú stránku http://ozene.zoznam.sk/cl/100295/252999/Nastart... a toto mi tiež pomohlo pochopiť niektoré pojmy http://www.fertility.sk/plodnost-a-zdravie/slov... 😉

26lenka6
10. mar 2012

Táák baby, z astenozoospermie sme sa dopracovali k normozoospermii, o 100% lepší výsledok ako naposledy. Neverila som vlastným očiam keď som tie výsledky držala v ruke. Myslím že tým profertilom to nebolo lebo ho bral asi len mesiac aj to ž dávno ale teraz som ho nútila brať zinkosel, síce ho bral ako sa mu chcelo ale bral. a hlavne, zmenil prácu, je kludnejší a za to ho doktor velmi pochválil, že stres má velký vplyv.pohyblivosť 60%, počet 58mil/ml. takže teraz je už všetko len na mne, bojím bojím ☹

zasha
18. júl 2012

@26lenka6
@sisi2606
@vvia
@miska200
@timmka ahojte dievcata, dnes sme sa dozvedeli diagnozu astenospermia,som sice na pokraji zrutenia,ale citam ze v tom nie som sama.u nas je to takto. presne percenta neviem, az ked pojdem pre papiere osobne, ale zrejme bude motilita A 0% vravel ze ziadny progresivny pohyb , sme dokonca na dolnej hranici mnozstva spermii len 20mil a aj objem bol pod 2 ml - len 1,8 - co vlastne po prepocte aj znizuje pocet spermii na ml ☹ mm ma ist este na sono, vysetrenia na chlamydie, a ureu, na hormonalny profil . tak cakame na termin. zatial chcem kupit vitaminy L karnitin, L aarginin, Zn, E, koenzym Q10 a selen. uz mam doma aj MACU. snazime sa uz vyse roka a az teraz som objednala mm na spg, odniesla material a obvolala vysledky... mohla som sa skor spamatat.... prosim vas dievcata este o nejaku dobru radu, dost ma to vzalo, ak na kontrolnom spg nebude zlepsenie som ochotna na IUI ale nie umele oplodnenie. nemam to v hlave s tym umelym vobec vysporiadane a hlavne som s tym neratala nikdy. vidim ze ste niektore uz v pozehnanom stave 🙂 zo srdca vam gratulujem, dava mi to nadej. ako sa vam to podarilo aka bola vasa cesta IUI? IVF? alebo vystrelila motyka? dakujem vam za skusenosti

vvia
18. júl 2012

@zasha ja som bola nakoniec na ivf cize na umelom a nemas sa coho bat. ak je zly spermiogram tak sa z iui budete len trapit. ivf mi vyslo na prby pokus a nic hrozne to nie je. znie to hrozostrasnejsie ako to v skutocnosti je