Astenozoospermia. Otehotneli ste s touto diagnózou?

petra2505
22. apr 2008

Baby podarilo sa Vam niektorej pri takejto diagnoze otehotniet prirodzene????????? 🙂 Chceme to skusat, ale uz posledny mesiac a ked sa nepodari dane sa na beh na dlhe trate - IUI ( IVF, ak bude treba) 🙂

sisi2606
19. júl 2012

@dia6 teraz pozeram, ved ty uz mas 3 deticky 🙂 aj my by sme chceli styri..

anksunamonka
19. júl 2012

@sisi2606 ahoj, aj my mame zly spg, zla patologia, nizka pohyblivost, vysoka fragmentacia DNA (34%)..... chcem sa spytat, ako si mu davkovala tie vitaminy, ktore si tu spominala. ci podla odporucania na krabicke alebo nejake ine davkovanie si mala?
a bral to vsetko naraz, za hrst tabliet ?

dia6
19. júl 2012

@sisi2606 nie, nemáme ani jedno. Ja tam mám dve detičky anjelikov -teda potraty v 10 tt. A jedno dieťatko je adoptované na diaľku. Je to dievčatko z Kambodže. To znamená, že jej prispievam na školu a iné veci.

Ale dieťatko nemáme svoje žiadne. No tiež by som prijala aj štyri, ale po týchto trápeniach budem vďačná za jedno.

zasha
19. júl 2012

@anksunamonka ahoj ja chcem ist podla tohto planu http://www.fertility.sk/sk_SK/plodnost-a-zdravi... mas tam ake vitaminy v akej gramazi, tak snad ti to pomoze
@sisi2606 seezin? o tom som este necitala idem kuk nieco
to som rada ze bol o 50% lepsi, dufam ze sa aj nam zlepsi a pojde to prirodzene. myslis ze pomoze davat aj hore nohy? 😅

sisi2606
19. júl 2012

@anksunamonka ja som davala z kazdeho po 1 tabletku, akurat chlorellu mystery 2 tabletky..tabletky zjedol vsetky naraz rano po ranajkach a prasok som mu miesala vecer..ten neznasal, smrdi to jak spinave ponozky ☹ na nete som nasla odporucane davkovanie, tusim na stranke gynfiv.sk, ale tam boli konske davky, to sa mi zdalo prehnane..

sisi2606
19. júl 2012

@dia6 neboj, urcite sa dockate..treba verit a nevzdavat sa aj ked to je niekedy velmi tazke..som v sukromnej skupine, kde sme vsetky po ivfku a niektore si veru presli peklom, ale vo vacsine pripadov ten vysledok stoji za to 😉
Inak je to krasne, ze uvadzas 3 deticky, aj ze podporujete to dievcatko 🙂
A ake boli priciny potratov? Genetiku vam robili?

sisi2606
19. júl 2012

@zasha selezin od walmarku, to je kombinacia selenu, zinku a vitaminu A tusim 🙂 nohy hore uskodit urcite nemozu, len pomoct 😀

sisi2606
19. júl 2012

@anksunamonka ta stranka co poslala @zasha je good, podla toho som aj ja isla..zabudla som aj tie omega3 kyseliny bral 🙂

marry2006
10. sep 2012

ahojte...fajcil niektory z manzelov co mal diagnozu oligoastnenozoospermie? mobilitu mame a+b+b

alchemilkazltozelena
21. mar 2013

caute zeny, nase vysledky:

objem 3,5 ml
78 milionov spermii
motilne 27 milionov
motilita a
patologia 40%
zaver - mierna astenozoospermia
uzivat profertil 2x1 tbl
kontrola o 2 mesiace

co myslite, je to dobre, ci zle?

cristinna
30. máj 2013

My:
Objem 1,5ml,
Motilne 13 milionov
Nemotilne 25 milionov
Motilita a+b+b-,
Patologia 96 percent
Nalez Astheno - terato zoospermia
zaver ivf/icsi..

Asi je zbytocne skusat dalej prirodzenou cestou, kedze skusame to 2 roky? Asi uz rovno do Iscare... alebo zeby do Brna? Dakujem

esperanzita
27. okt 2013

Ahojte babule. Boli sme na spermiograme s priateľom a vyšli sme s astenozoospermiami. Nečítala som si celú konverzáciu pretotože by to bolo celkom na dlho. Podarilo sa vám niektorej otehotnieť? Nechcem hádzať flintu do žita ale predsa som z toho nejaká smutná 😒 čítala som aj o vitamíne Maca a vraj pomáha 🙂 tak ideme po ňom. Vyšlo nám a+b 80% 😨 Aj keď sa tomu nerozumiem, keď som sa pýtala sestričky že či sa máme teda snažiť, tak mi len odpovedala: prídite cca. o 2 týždne si zopakovať spermiogram ☹ ☹ ☹ ☹

martinkova
5. nov 2013

@esperanzita ahoj,my sme mali asthenooligoteratozoospermiu a doktor nám vravel,ze prirodzene neotnehotieme nikdy no a po troch mesiacoch na to,som prirodzene otehotnela.muz nebral žiadne vitamíny.

etelka05311
15. nov 2013

ma niektoskusenosti s maccou

etelka05311
15. nov 2013

Ahojte baby mojmu mandželovi zistili pred 4 rokmi azospemiu a pred 4 mesiacmi začal uživať MACCU a TRIBULUS teretrisa teraz sa mu diagnoza zmenila z azoospermie na ťažku astenoteratozoospermiu z 0 na asi 100spermii takže neviem ako dalej odručana IVF.Neviem či sa to može este zlepsit alebo nie?Mate niekto snim skusenosti? Prosim vas o radu 😨 NEVIEM AKO DALEJ ☹

veronika_21
19. nov 2013

@etelka05311
Ahoj, ja som priateľovi kúpila MACCU ale kedže je športovec, tak by ju nemal, lebo sa tam nachádza látka ktorá je aj na zozname "zakázaných látok" ako doping. Čiže len raz sa toho napil a hneď to aj vyplul do umývadla, mna z toho napína ako to len cítim v kuchyni, tak ako rýchlo som to kúpila, tak rýchlo som to aj vyhodila do koša. Počula som na to celkom dobré ohlasy, ale čo ja viem. No a ten Tribulus moja, aby mu z toho nezačalo prepínať na hlavu, záleží akú značku teda má. Kompava má čistý Tribulus inak ostatné sú svinstva, že až no! 🙄 😅

etelka05311
19. nov 2013

ahoj veronika my sme kupili maccu v tabletach a to sa da.macca pomaha spermiam na dobru pohiblivost a tribulus teretris na tvorbu spermiii takze nam to dost pomohlo lebo mandžel mal azoospermiu takže spermie nemal vobec a po mesiaci uživania mu nasli spermietakze to bol pre nas ako zazrak čize mame sancu na vlastne dieta 🙂 .

lia1234
27. jan 2016

Ahojte, u manžela zistili tiez asthenozoospermiu...ako ste za ten cas pokrocili? V CAR manžela zavolali na opetovne vysetrenie o mesiac, tak uvidíme...

auletta
3. mar 2016

@somov ahoj, viem ze tvoj prispevok je uz dooost stary, ale predsa.... mame rovnaky problem, teraz v 5tt som potratila. Muz ma rovnaku diagnozu. A sa Vam mozno podarilo otehotniet,alebo nejak zlepsit muzovu diagnozu a potom to slo prirodzene?

budem vdacna za info.

Dakujem.

Ingrid 🙂

andrejka3131
24. júl 2016

Vysvetlite mi prosim Vas niekto co znamenajú tieto výsledky?
Objem: 5ml
Počet: 15 mil.
Motilne: 9mil.
Motilita: A 10% / B 90%
Patologia: 80%

Nález: Asthenozoospermioza

Dá sa s tym prirodzene otehotnieť? 😕

majinka81
24. júl 2016

@andrejka3131 dá 🙂 aj ked doktor povie že IVF neplatí to pre každého ak je žena ok.Však oplodní vajko iba jedna.

andrejka3131
24. júl 2016

Môjmu povedali ze tie výsledky nie su az take zle vraj uvidíme ako dopadne na druhom vyšetrení. Moj ma však velmi silne ego a neviem ci to je naozaj celkom v pohode alebo mam začať študovať o IVF.

charlie1980
24. júl 2016

@andrejka3131 Skusim laicky...Znamena to, ze Ackovych je 10% (pohybujucich sa smerom vpred), 90% sa pohybuje do stran, teda s nimi je nizsia sanca na otehotnenie, pretoze su tzv.lenivejsie, pomalsie a teda im to do cielu trva dlhsie ako u Ackovych, kedze zena moze otehotniet iba 12hod pocas 1.cyklu. Pri kvalitnejsich vajickach max.24hod. Tieto hodnoty su velmi premenlive, mozno ak by manzel isiel o mesiac, dva na kontrolu, zas by mu vysiel iny spermiogram. Samozrejme, v CAR Vam budu navrhovat IVF, ved z toho ziju. Doporucujem nejake vitaminy a doplnky (MACA, Tribulus - kotvicnik) a urcite sa to zlepsi. My sme mali nizky pocet a takisto zlu pohyblivost ako aj vy a otehotnela som prirodzene na 6.cyklus dva tyzdne pred terminom konzultacie v CAR. Ale u nas to bolo aj z mojej strany kriticke kvoli nizkemu AMH, napriek tomu sa podarilo.

andrejka3131
24. júl 2016

Ďakujem takto som to potrebovala vysvetlit 🙂 ja mam naštastie vsetko v poriadku. Zatial berie folandrol buduci týžden by mal ist na kontrolu snáď budú výsledky lepšie

charlie1980
24. júl 2016

@andrejka3131 Ak by Folandrol nepomohol (hovori sa, ze je to vseliek- malo muziky za vela penazi), treba prejst na ucinnejsiu vitaminovu kuru-zinok, selen, Q10, MACA, Tribulus) vsetky jednotlivo. U nas po takejto 2mesacnej kure bol vysledok normospermia, Ale hltal 10ks denne.

andrejka3131
25. júl 2016

No tak ale ked to pomohlo tak to stalo za to tých 10pirul. Uvidíme po kontrole potom by si mi napísala co presne mám kúpiť 😉

09071988
8. nov 2016

ahojte,neviem ci to tu bude este niekto potrebovat,ale aj tak skusim a mozno dam niekomu sancu.Moj priatel mal patologiu az 90%,ja som mala velke gyn.problemy.Moje telo vobec neprodukovalo vajicka.Priatel isiel na odber a ostalo mi len sa zmierit s tym,ze nebudem mamou,ale to som netusila,ze o 4dni sa dozviem,ze som tehotna.Na sone sa o tri dni potvrdil 6tt a dnes uz mame 13tt.Takze stale treba len verit a hlavne do vsetkeho vkladat lasku,pretoze neviete,kedy to pride 🙂 P.S.-pocaly sme prirodzene

batola1
22. nov 2016

ahoj 🙂