Asthenoteratozoospermia

22ivanka22
3. feb 2013

Ahojte. Prosím Vás, chcem sa informovať. Máte nejaké skúsenosti s asthenoteratozoospermiou? Dá sa pri tejto poruche vôbec otehotnieť prirodzene? ☹ Má zmysel sa vôbec snažiť? Alebo máme s partnerom priamo navštíviť Centrum asistovanej reprodukcie? Už vopred Vám všetkým ďakujem za odpovede a Vaše skúsenosti ☹

labanka
24. apr 2013

@mambba Bože to isté mame aj my a ja mám tiež pco
len my máme 0,3 mil.spermií ;( čo bral tvoj manžel prosím ta

mambba
24. apr 2013

@labanka nuz, u nas bolo 20 mil spermiii a 98% patologickych a 2 % pohyblivych.. u vas je 0,3 mil celkove mnozstvo alebo mnozstvo dobrych?
muzovi som kupila profertil a macu.. ale zacal ich brat v jeden januarovy piatok a hned v nedelu som otehotnela, cize lieky este nemali sancu zabrat.. ale tak som sa bala, ze to tehotenstvo nevydrzi, ze som ho nutila tie lieky brat az do nejakeho 8 tyzdna tehotenstva 😀

labanka
24. apr 2013

@mambba celkove množstvo :(
proste katastrofa
som zúfalá ;(

alchemilkazltozelena
27. apr 2013

moj ma miernu astenospermiu, berie profertil uz mesiac tak uvidime ci pomohol o dva tyzdne ked mi ma prist mrcha :-/

anita777
27. apr 2013

Ak ta to trosku povzbudi, tak nam sa podarilo s touto diagnozou otehotniet a uz mame doma zdrave babatko. Otehotnela som presne vtedy, ked sme sa rozhodli, ze pojdeme do CAR, takze sanca je vzdy 🙂

nikol1014
1. jún 2013

@mambba Aj my máme ten istý záver spermiogramu ... ☹

etelka05311
13. nov 2013

ahojte baby chcela by som sa opytat ci ma niekto skusenosti s diagnozou ťažka astenoteratozospermia či uz niekto s touto diagnozou otehotel prirodzene vopre dakujem

mambba
13. nov 2013

@etelka05311 ja.. presne tri dni po spermiograme s takym zaverom som otehotnela..

evkag
8. jan 2014

Ahojte, nasle som tuto temu, tak sa zapajam, vlastne informujem. Mne definitivne potvrdili PCO a dnes moj manzel prisiel zo zaverom zo spermiogramu: astenoteratozoospermia. Tiez sa druhy krat opakuje nejaky kok. lekar nechape o co ide, lebo ziadnu infekciu nenasiel, cize este uroi odber krvi a vyter z mocovej trubice. Spermii mame dost, pohyblive su, len nejdu priamociaro a prilis skoro sa zhlukuju, to povedal lekar. Co vy na to?

dejna2
10. jan 2017

Nám Proxeed pomohol. Výsledky sa mužovi zlepšili. Mužský sme zohnali až cez Španielsko.

maryah
10. jan 2017

Aj môj manžel má túto diagnózu. Dva krát sme boli na IVF -ICSI a dva krát na KET. Dva mesiace po poslednom IVF som otehotnela prirodzene, teraz po 4 rokoch som opäť tehotná. Manžel nepije, nefajčí, celkom fajn sa stravuje... Takže hlavu hore.
Inak, keď mal malý dva roky tak sme sa rozhodli pre posledné IVF no nakoniec sme nešli. No, ale pri vyšetreniach mu pri tom zlom spermiograme dali liečbu... Ženy pri stinulácii na rast folikulov si do brucha páchajú injekcie, tie posledné, volajú sa Menopur a Dr v centre predpísal manželovi teraz už neviem či tri alebo štyri tie injekcie, ktoré som mu pichala do brucha. Zevraj máji oživiť spermie... Neviem či to pomohlo, ale otehotnela som no po dvoch rokoch, ale predsa.
Môj gynekológ mi hovorí, že na otehotnenie stačí jedna jediná spermia a pokiaľ nie je azoospermia tak šanca tam je.
Veľmi držím palce.

janina1007
10. jan 2017

@maryah veď azoospermia je vlastne asthenoteratozoospermia či sa mýlim?

maryah
10. jan 2017

@janina1007 Astenoteratozoospermia znamená znížená pohyblivosť a horší tvar spermií a azoospermia je chýbanie spermií v ejakuláte, žiadne.

janina1007
10. jan 2017

@maryah vďaka... Tak mi máme to prvé ☹

janina1007
10. jan 2017

@maryah sorry my

maryah
10. jan 2017

@janina1007 tak máte šancu, neboj, my sme mysleli, že sa nám to nepodarí. Už sme toho prešli a bol stav keď mal spermiogram úplne v katastrofílnom stave, potom sa to asi trochu upravilo...