Borelióza a tehotenstvo

katka.sp
7. dec 2017

ahojte, od decembra sa citim hrozne, bola mi diagnostikovana tetania, no nezaberali AD ani nic, citim sa stale len horsie a horsie, minuly tyzden mi bola zistena borelioza a zacinam uzivat alebo uzivam ATB Doxyhexal na tri tt. Da sa vlastne z boreliozy vyliecit?? mozem mať niekedy este babatko??? moze mi vsetky moje stavy ako unava, bolesti klbov, tocenie hlavy, zhorseny zrak sposobovať borelioza ci tetania:/ dakujem za vsetky odpovede

lindusss2016
7. dec 2017

@katka.sp
Z boreliozy sa da vyliecit, uspesnost zavisi od stadia, v ktorom sa tvoja choroba nachadza. Kamoska prekonala boreliozu, ktoru jej zistili trosku neskor, mala podobne priznaky ako ty a normalne otehotnela, nemyslim, ze by to.malo mat vplyv na tvoje tehu, ked sa z toho uz vyliecis.

katka.sp
autor
7. dec 2017

@lindusss2016 dakujem, neviem, ktorom som stadiu, pretoze doktorka,len zavolala, ze si mam prist po lieky , ze mam boreliuozu... ale igg bolo okolo 30,2 ci ako... ale jedna infektologicka ma s tymto poslala domov, tak teraz ani neviem nic... jedna , ze mam druha nie...ale tak mam atb za tri mesiace sa uvidi

katka.sp
autor
7. dec 2017

@lindusss2016 a nevies prosim ta, kedy sa jej zlepsil stav a kolko atb brala??? dik moc

lindusss2016
7. dec 2017

@katka.sp
Uf no podrobnosti si uz nepamatam, bolo to cca 3 roky dozadu, co jej to zistili. Nieco sa mi msri, ze okolo pol.roka sa liecila, ale citila sa lepsie uz pred tym, len este mala nejake hodnoty v krvi. No potom v dalsom stadiu uz bolest prechadza do klbov, ale to ty este tak daleko podla mna nebudes, to az po rokoch sa prejavuje

katka.sp
autor
7. dec 2017

@lindusss2016 no ja klby uz ani newem ze mam stipu, bokia des a reumatologicke to nic nie je tam su hodnoty ok

lindusss2016
7. dec 2017

@katka.sp
Juuj to naozaj? Myslis, ze si sa tou boreliozou mohla nakazit tak davno?

katka.sp
autor
7. dec 2017

@lindusss2016 no tak to ani netusim, kliesta ani newem zeby som mala, ale tak mohol to byt aj komar:(

lindusss2016
7. dec 2017

@katka.sp
No takto, ked som sa na boreliozu informovala u nasej pediatricky, v strucnosti mi to podala takto:
1.faza - hned po nakazeni kliestom sa objavuje typicky flak s prstencom, ktory moze migrovat po tele, napr.rano sa ti niekde objavi, vecer tam uz nie je, dalsie rano je tam zas...
2.faza - flak sa niekde ustali a zvacsuje sa, citis unavu, bolesti hlavy. Ak to neliecis, trva to zopar mesiacov a priznaky same ustupia. Borelioza ostava v tele a po nejakom.case prejde do dalsieho stadia
3.faza - vracia sa slabost, postihuje klby a myslim, ze aj nervovy system. Toto stadium sa uz lieci tazko, suseda tak bola, s klbmi bude mat problem uz dozivotne, jedno koleno ju boli sustavne, aj kriva a pri kazdom oslabeni imunity sa stavy zhorsuju.

Ale neplas sa, myslim, ze keby si.na tom bola az tak zle, yak ti to snad dr aspon oznami.
Nemas podozrenie, kedy si toho kliesta mohla dostat?

lindusss2016
7. dec 2017

@katka.sp
Nemyslim, ze komar moze preniest boreliozu. Aj u kliesta je prenos pravdepodobny az po 24 hodinovom.prisati. Ale inak ta kamoska o ziadnom tiez nevedela 😕

katka.sp
autor
7. dec 2017

Vmne doktorka po edala, ze to nemusi byt len kliest, tak isto mam kamosku, ktora to ma z komara, nikdy nemala kliesta a tiez bojuje s boreliozou. Fakt netusim , ze kedy.

lindusss2016
7. dec 2017

@katka.sp
Viem, ze nemusi, ale riziko prenosu pri inom hmyze je male 😕 kurnik, no to je este horsie, ked clovek ani len netusi.... ach jaj, drzim palce a verim,ze to dopadne dobre, je to svina choroba, ale vacsinou sa z toho da dostat, zle koncia len pripady, kedy to clovek dlhodobo zanedbava.

sheepik
9. dec 2017

Ja mam, alebo som mala boreliozu, neviem. Doktor mi to zistil pri bolestiach klbov, brala som 4 tyzdne antibiotika, z vysledkov som bola blba - jedny neg a druhe pozitivne. na to mi dr. povedal , ze to nechame tak, takze vobec netusim ... kazdopadne... urcite chod na krv ak si chces byt ista. aj v tehotenstve sa to da preliecit, aj ked to nie je zrovna fajn, pchat do seba vtedy lieky. drzim palce. a jasne ze mozes mat bejby😉❤

sheepik
9. dec 2017

@katka.sp aj mne doktor povedal, ze to neprenasa len kliest

katka.sp
autor
10. dec 2017

@sheepik dakujem ja uz mam potvrdenu boreluozu, najskor v piestnoch vysli pozitivne, a potom aj u mas berem uz atb mam ich na 21 dni:( ale som hotova...baby este nie je na ceste, ale sme uvazovali nad nim:(

lindusss2016
10. dec 2017

@katka.sp
Neboj sa, doliecis si to a ked budu vsetky vysledky ok, urcite sa mozte zacat snazit o babo.

katka.sp
autor
10. dec 2017

@lindusss2016 kiez by len najhorsie je, ze ja sa necitim lepsie ale len horsie a horsie, mam aj tetaniu tak boji sa ako to.ide dopadnut

lindusss2016
10. dec 2017

@katka.sp
No inak aj ta moja kamoska, co mala boreliozu, ma aj tetaniu od detstva. Ale ako hovorim, u nej to malo celkom lahky priebeh...
A ako dlho uz beries lieky?

katka.sp
autor
10. dec 2017

Fakt??? Len tyzden:( ale stavy maam hrozne , bere na tetaniu aj lieky??

lindusss2016
10. dec 2017

@katka.sp
Uz nie, len magnezko, ked sa citi horsie, ale jej to diagnostikovali uz velmi davno, este bola dieta. Boreliozu mala cca pred troma rokmi. Ale s tou tetaniou sa to nijak nekrizilo vtedy, mozno preto, ze uz tetaniu mali dvano pod kontrolou.

katka.sp
autor
10. dec 2017

Tak to jej zavidim...ka katastrofa , ani nezijem uz rok len prezivam:(

lindusss2016
10. dec 2017

@katka.sp
Teraz kvoli ktorej chorobe mas na mysli?
Viem, ze aj jedno, aj druhe vie pekne zneprijemnit zivot 😔 mrzi ma to a verim, ze sa z toho dostanes...

katka.sp
autor
24. dec 2017

@lindusss2016 no keby som to vedela. Ale najhorsie je as ked teraz z atb... Nastastie vcera bola posledna, tak dufam, ze s to zlepsi

angelinja
11. máj 2019

@katka.sp
@katka.sp baby prosim ako ste natom.ja mam birel uz dva roky ale stale v ajtivnom stadiu.preluecenie o nucim.mala som doxy na 21dni.inak idtedy same atb na hocico ine cize nechapem ze sa neznicila.chcem este druhe babo.cutim sa inak pod psa.par dni ok pitom velke problemy unava teplot svaly...stale je akoby stale niva borelka ale pritom uz som mala pred dvoma rokmi.stale nemam igg ale igm.prosim nejskych lekarov poznate?ozaj co sa rozumie...

luluncek
12. jún 2019

@sheepik mne zistili igm pozitívne ,ale antibiotiká už nedali som už v 32 týždni ...hádam to neberú na ľahkú váhu a opakovane testy o 3 mesiace

vladkavd
18. sep 2019

@angelinja doktorka ďurovska v ba lieči boreliozu. Je to súkromná klinika. Za všetko platíš. Oni sú v tom špička