Borelióza. Máte skúsenosti s liečbou? Ako vplýva na tehotenstvo?

ritulka
19. nov 2007

Ahojte, som stale v snazilkach, pretoze som v aprili potratila a nejako ani nemoze snazilkovat, lebo mam stale boreliozu ☹ . Dokonca mam este horsie vysledky, ako ked ma zacala infektologicka liecit. Uz mi teraz ani nedala ziadne lieky, ze nie je uz co liecit 😠 . Mate niekto skusenosti s liecbou a ako to vplyva na tehotenstvo. Mne bolo povedane, ze s boreliozou je riziko otehotniet a ze preto som aj potratila. Diky za kazdu Vau odpoved a skusenost 😉 .

chlorika
26. máj 2009

ahojte, mna postipalo cosika v utorok, bola som s tym u doktorky vcera, brali mi krv a vsetko mozne, a dnes na infekcnom mi potvrdili boreliu, som v 10tt a cakam dvojicky, takze mi nie je moc veselo z toho, dostala som na 30 dni penicylin 3x denne,
a vsetkym - prenasa to hocaky hmyz, okrem vciel os a srsnov, takze nie iba klieste aj ked sa uvadza len tato mylna informacia,, vsetkym vela stastia,

chlorika
26. máj 2009

a otazocka? ozaj je to na cely zivot???ci to sa tiez este nezistilo..

marcaradko
31. máj 2009

chlorika,velmi ma mrzi ze musis mat taketo trapenie v tych najstastnejsich dnoch zivota 😔 ....no ak ti to zistili v zaciatocnom stadiu je dobre,mozno ti tato jedna liecba postaci na cely zivot.no je to fakt individualne u kazdeho.borelia sa ti moze vratit aj po desiatich rokoch,bez ohladu na to aky zivot zijes-zivotosprava a pod.,takisto mozes robit cokolvek pre to aby si ju nedostala,alebo ak ju mas...ono ked sa jej chce narobi neskutocnu sarapatu s telom.ale jedno mam tiez uz x krat potvrdene mimi to neohrozuje 😉
a ze to moze prenasat rozny hmyz,mozem potvrdit aj ja bo niesom si vedoma,ze som mala kliesta ked mi ju diagnostikovali 😕

marcaradko
31. máj 2009

...a este drzim pevne palceky,nech ti cele tehu prejde bez komplykacii a narodia sa ti zdrave krasne dvojicky 😵

maarcy
29. jún 2009

ahojte maminky-nemaminky borelky..........prečítala som si všetky vaše príspevky, nakoľko som aj ja hľadala informácie o borelióze (snažíme sa o druhé bábo a zrazu nám to prekazí infikovaný kliešť).....tu je môj krátky príbeh......... Som asi ten šťastnejší prípad, pretože som dnes volala o výsledky a pani doktorka mi povedala to čarovné slovíčko "negatívne". Ja som bola infikovaná kliešťom 10.05.2009 , o dvatýždne som si na tom mieste našla veľký fľak a šla som k doktorke, poslala ma na kožné odd. tam mi nasadili antib., ktoré som brala 20 dní a masť na potieranie fľaku, krv mi brali po 5-tich týždňoch od zaklieštenia..........no a výsledok už poznáte-negatívny, ale ako som sa tu dočítala, môže sa to zmeniť tak sa až tak veľmi neteším, s výsledkami teraz pôjdem ku kožnej lekárke a uvidím, čo povie ona.....ďakujem vám všetkým za príspevky, niektoré ma povzbudili (že môžem mať druhé dieťatko aj keby som mala boreliózu, že by to na toho malého drobčeka nemalo mať vplyp) ale behali mi aj zimomriavky - keď si predstavím, že niektoré ju máte dlhé roky... Držím Vám všetkým palce, a hlavne veľa zdravia 🙂

wolfskinka
29. jún 2009

ahojte ... no tak som presne takuto temu chcela zalozit a ritulka ma predbehla ... 😀 😀
mne zistili boreliozu a preliecila ma vseobecna antibiotikami ale nezabrali ... takze ma teraz poslala na infekcne tam idem zajtra asi pre nejaku sialenu kombinaciu antibiotik ... 2x som potratila ale ci to bol nasledok boreliozy to netusim ...

maarcy
30. jún 2009

........dnes sa mi dostali do rúk výsledky..........IgG 0,208-negatívne.........IgM 0,547-negatívne.............lekárka mi povedala, že do krvi sa mi borelioza nedostala 🙂
verím, že teraz nám už nič nestojí v ceste za druhým vytúženým bábom .............

majtikaxl
27. sep 2009

ahojte aj ja uz dost dlho bojujem s podobnými príznakmi už pomaly 3 roky a lekári aj tak mi nevedia určiť diagnózu ,len stále niečo na mne skúšajú.Je to nekonečný rad vyšetrení a stále sa točím dookola,ortopéd, neurológ, imunológ .Som dosť silná alergička a v poslednej dobe sa to všetko ešte zhoršilo,tie bolesti a opuchy bedrových kĺbov,bolesti kostrče-hlavne pri dlhšom sedení, státí,bolesti hlavy -tuhnutie šije, tváre,badám,že sa mi zhoršuje aj zrak,uz asi 4krát som mala aj 2-jité videnie .Citím že je to dosť zlé ,niekedy sú dni na nevydržanie,strašne som unavená,slabá,nikomu neprajem tie bolesti.. ☹ 😢 .Doteraz som chodila na injekcie -vakcíny k imunológovi,ale zrazu mi ich ukončil s tým,že ďalej to ma riešiť ortopéd,ale že tie lieky čo
užívam sú veľmi silné,na niečo pomáhajú, na niečo.. skodia
Doteraz mi stale dr tvrdili ,ze ak by to bolo ono tak by som mala ine prejavy ..neurol.razu a bola ba som postihnuta inak...ale ako inak?? 🤐 , ale az s odstupom casu a po nekonecnom zberani roznych info a roznych studii prichadzam k nazoru ,ze asi tusim preco dr. mi to nechceli priamo povedat 😠 😠 ☹,po 1. niektori su malo informovaní alebo vobec ,dalej nevedia to ani liecit len skusaju na vas vselijake lieky od bolesti,ktore postupne vam uz ani nezaberaju alebo casom ste na nich alergicka t.j. nepomahaju vam prave naopak(je to aj moj pripad) Po prečítaní príspevkov vidím,že je nás viac ako som predpokladala,len sa malo o tom hovorí.Niekedy mam pocit ,že niektorí lekári nemajú o tejto diagnoze žiadne informácie,alebo len povrchné,alebo lepsie povedane nechcú..? Najhoršie je, že sa u mňa striedajú už len ,,zlé ,,alebo ,,dobré,, dni .,tých dobrých je, ale čoraz menej.Brala som dosť silné lieky od bolesti a najhoršie je na tom , že asi začínam býť už aj na tie alergická???!.Prezivam dni a noci ukrutných bolestí bedier ,šije,nôh a… Neprajem nikomu rána kedy nie ste schopni sa ani postaviť ,hrozne bolesti a tu bezmocnost kedy neviete co mate urobit, aby vam bolo aspon trocha lepsie a nepocitovali ste unavu,slabost…Viem ze sa musim vyzbrojit vytrvalosťou a vierou ,len neviem či to ešte dokážem?! Verím, že áno.! 🙂 🙂 Tak skúste poradiť na koho sa mám obrátiť..alebo čo skúsiť.Skúšam už všeličo,len nechcem zažiť tie ukrutné dni,keďnevládzem nič … Zistila som ze na slovensku sa zaobera tym dr vBA,ale dostat sa k nej to nie je asi také jednoduche a je to vraj narocne aj na financie ( nemá so ziadnou zdr. poistovnou zmluvu a pacient si hradi vsetko sam??! Ale preco ci azda tí ,,chudobnejsí ,, nemaju pravo sa tiez liecit???alebo su uz celkom odpisaní ,ved asi aj tak su,,odpisani,,?? ☹ Jednoducho musis sa naucit s tym zit a hotovo! A to je ten najjednoduchsi a asi aj najlacnejsi liek???podla nasich dr. A na to studuju . K tomu nepotrebujem chodit tolko k dr a pocuvat , ze na tie vraj,, problemy“ som dost mlada a na svoj vek vyzeram „vraj “dobře a co by som chcela …??(Asi az ked ma iba dovezu potom snad uveria?) 😢 keby som pila a fajcila tak by tvrdili ,ze tie bolesti su z toho,ale kedze …som iba alergicka sice dost silna tak to asi preto a k tomu vyjadrenie infektologicky ze tie bolesti su z chrbtice ,lebo som uviedla ze uz viac rokov mam problemy s chrbticou hlavne krcnou, teraz uz aj kostrcou a…este ze sa vždy da nieco tak rozumne zdvovodnit a preco som mala pozit.borelie ?? Nuz co ved mna to nebolí ja to iba mam liecit,ale ako ???!chodte k svojmu dr a on nech urci další postup ,to poznam ..takto by si ma asi dodnes pohadzovali ale to som ortopedovi povedala priamo ,ze sa ma chce asi aj on zbavit??!!!ze preco ma znova posiela tam odkial ma zasa poslali a tak aspon troska sa snazi ,tak som mu za to vdacna a vlastne on jediny co ho to asi napadlo zobrat krv na tie borelie ,inych to ani nenapadlo, lenze ked vam dr povie keby ste boli v inej poistovni tak ste hned hospitalizovana a možno aj liecena primerane??!! nuz predsa ja nemozem stále menit poistovnu ktora komu vyhovuje,ale az tak sme dospeli!!!, ☹ 😢 je to „super“ lepsie uz ani nemoze,to sa az rozum zastaví ,nehovorim uz aj o inom.Najlepsie je byt zdravy a hlavne popri tom aj bohaty. 😀 Nuz a co s tym ked nie sme uz ani tymi 1 vdaka tomu ,ze uz nie sme tí 2. A co keby sme to zacali podrobnejsie rozoberat ,ze preto nie sme zdraví,lebo uz nie sme bohatí a stále dookola a možno by sme aj na tie nase bolesti asi aj zabudli,len keby mam netrebalo jest ,pit a hlavne zit trochu slusne na urovni ,postarat sa o rodinku a obcas si dovolit aj aku taku mensiu dovolenku při H2O 😎 aspon v SR a to by sa muselo ….Mne by stacilo aspon to zdravicko 🙂 🙂 a ak je ono to ostatne sa da, ak clovek sa neboji práce ,len musí byt schopni ju vykonavat…!!! při tychto problemoch to ale často dost nejde ,ale to nikoho nezaujima..???!! alebo to neriesi, lebo jeho sa to netyka …aké jednoduché! 😒 Len keby aj ine veci boli také jednoduché…Este raz prosim ozvite sa a poradte co mate podobné problemy s LB .Ďakujem a verim ze pridu aj 😎a 😀 dni

bzzmajka
28. sep 2009

Ahojte, mne ju diagnostikovali v Nových Zámkoch- borelioza, ale v Nitre sa nepotvrdila aposlali ma domov, že nič mi nie je...takže asi fakt nič. Tiež dva krát potrat.

wolfskinka
28. sep 2009

bzzmajka ... tak snad uz po tych 2 neuspechoch nam to obom vyjde

andrejka021
12. nov 2009

Ahojte

Môj manzel prekonal neuroboreliozu.

Prve priznaky ako bolest hlavy, zvysena teplota cca 37,5 C, bolest klbov, ziadny cerveny flak po ustipnuti kliesta. Trvalo to velmi dlho, cca rok. Doktor mu tvrdil, ze borelioza to nieje, az ked prisiel za doktorom po stvrty krat, uz z ordinacie nevysiel az po vzati krvi. Po cca 2 tyzdnoch sa mu potvrdila borelioza. Liecil sa, dopoval sa antibiotikami. Priznaky neustupovali. Stale bolo rovnako.

Pokial vam potvrdili boreliozu, liecite sa a nepomaha liecba, musite podstupit dalsie vysetrenie, pretoze je velmi pravdepodobne ze mate NEURO boreliozu a na tuto antibiotika ktore beriete len na "obycajnu" boreliozu nepomôzu.

Manzel teda podstupil dalsie vysetrenie: odber vzorky z lykvoru. Bol hospitalizovany v nemocnici, 24 hod. po tomto zakroku musite lezat na lozku inak vam hrozia neskutocne bolesti hlavy. Môj manzel siel len na wc a dalsie tri dni ho strasne bolela hlava...mal dodrzat 24 hodin len na lozku. Zo vzorky mu zistili, ze ma NEUROboreliozu. Nastala 21 dnova liecba, ktora pozorstavala z jednej infuzie antibiotik denne. Samozrejme cely cas bol hospitalizovany v nemocnici. Presnejsie v Michalovciach na infekcnom oddeleni. Po liecbe sa mu opat urobili testy - ale stacili len testy na boreliozu - krvne. Uz ju nemal. Kazde tri mesiace az pol rok chodi este na odber krvi do Michaloviec, ci sa mu znova choroba nevrati. Uz dva roky su testy negativne. Tesime sa. Tak ak nahodou mate boreliozu a antibiotika nepomahaju, nevahajte a podstupte vysetrenie z lykvoru. Budete vediet konecne na com ste a mozete sa konecne liecit a urcite sa vyliecite. Drzim vam palce a skore uzdravenie!

petra123
12. nov 2009

Ahojky ja chodím na krev co půl roku ma ji v krvi ale nějak se neprojevuje jen někdy jsem unavena ale o dítko se snažíme roky ale jak doktorka na infekčním tak v centru mi řekli že to nemá vliv na početí.No nevím nevěřím. ☹

aveline
12. nov 2009

Ahojte,
aj ja mam boreliozu, diagnostikovali mi ju v roku 2003. Spravili sa mi bolestive hrce na nohach a asi 3 mesiace som chodila po roznych vysetreniach, lekari len krutili hlavami a nechapali, z coho to mam a nakoniec mi diagnostikovali boreliozu, bola som aj v nemocnici, brala som ATB. Bolieva ma krk a hlava /hlavne, ked nemam sal a fuka vietor, vtedy su bolesti krku strasne/. A este byvam viac unavena ako predtym. Ale zatial je to nastastie celkom zvladnutelne.
Na testoch som bola od odchodu z nemocnice asi len 3x a vzdy to bolo dobre, tak dufam, ze to tak zostane.

Neviete, ci je prekonana, preliecena borelioza, ktora sa drzi na hranicnych pripustnych hodnotach nebezpecna pre plod dietata?

janocka
10. jún 2010

daniela1978 (1 dieťa) - Dnes o 13:27
Ahojte, včera sme boli so synom u doktorky a tá nám oznámila, že má boleriozu. Má niekto s týmto nejaké skúsenosti?

zaira1407
10. jún 2010

Ahoj !
Aj my mame skusenost s touto zakernou chorobou ☹ .Ma ju moja mamina(43) a ma priznaky : klby , momentalne je na doliecovani na ortopedii na koleno - uplne jej opucha a ma meniskus .
Chcela by som sa vas spytat ci ste si nasli kliesta a kedy ste po zisteni , ze ho mate isli na odber krvi .Zaujima ma to kvoli tomu , ze vlastne nevieme kedy u mojej maminy prepukla tato choroba lebo ju ma zrejme uz viac rokov asi 7 - 5 nevieme nenasli sme ani kliesta iba velky flak .No a teraz ten odber krvi , brat prisliel z vyletu a mal kliesta, vybral si ho, bola som s nim u obvodnej , ci mu nezoberie krv a ona nam povedala , ze " a teraz akoze ona co ma robit , keby musela kazdemu kto ma kliesta robit rozbory kto by to platil ???? " 😠 .
Brat ma 18 rokov.Viem ze sa nasadzuje 31 dnova liecby antibiotikami a citala som ze sa maju priznaky prejavit do 3 tyzdnou...ale tu je moja otazka : nebude to uz neskoro ??? ma 18 rokov ...ma mat cely zivot zdravotne problemy ??? Akoze som z nej bola dost sklamana ( z doktorky ) ...nechcem sa vulgarne vyjadrovat ale myslim ze take slovo co si zasluzi ani neexistuje !
Inak podrobnosti o tejto chorobe by vam vedela popisat lepsie mamina ,poviem jej nech sa sem niekedy pozrie a vymenite si skusenosti .
Je mi to vazne luto, viem ze to nie je ziadna sranda ☹
Inak jej velmi chutil cesnak ,jedla by ho asi na hlavicky a este orechy ...a cesnak predtym nezniesla na zaludok ....mozno tym ze to je asi prirodne antibiotikum .......a lezala v BA v nemocke asi 11 dni , kde jej robili aj lumbalku a zistovali ci ma cisty likvor...potom aj magneticku rezonanciu ...a mala antibiotika , ktore uzivala asi 2 MESIACE v kuse ☹ 😝 ....

zaira1407
12. jún 2010

halo? nik tu nie je ?

trnavacka
18. jún 2010

@zaira1407 : standardne ti krv na boreliozu vezmu, az ked sa objavi migrujuci erytem - to je ten cerveny flak so zatvrdlinkou v strede, objavuje sa priemerne 3-32 dni po infekcii bakteriou Borrelia burgdorferi. Vtedy treba tlacit na odber krvi a test na bakteriu, ak to lekar odmieta aj potom, zmenit okamzite lekara, lebo nestoji za nic. Po zmiznuti flaku sa asi rok navonok nic nedeje, a cca po roku nastupuje to druhe stadium - ale uz je napadnuty hlavne nervovy system - vid tvoja mama a tam uz je kazda rada draha.
Pokial sa cerveny flak do mesiaca neobjavi, nebala by som sa.
Drzim palce.

boden
20. júl 2010

Ahoj maminky, mate niektora skusenosti s branim antibiotik proti borelioze v tehotenstve? Som v 10tt a pred 12 dnami ma ustipol kliest, teraz sa mi urobil flak hoci nie typicky obrovsky okruhly s bielym stredom ale skor taky cerveny ovalny cca 4cm. Lekar nariadil odber krvi a potom vraj budem musiet brat antibiotika. Straaaasne sa bojim o mimco. Mame v rodine poskodene dieta koli antibiotikam v tehotenstve a naozaj mi nie je vsetko jedno. Prosim poteste ☹

veva1
20. júl 2010

@boden ahoj ja som mala boreliozu ale zistenu len na konci tehu a brala som len ant. tusim 3ks jednu denne ,nazov bohuzial uz neviem. Po porode som mala ist na kontrolne vysetrenie no este som zatial nemala cas 😅 . Na syna sa v tehu borelia nepreniesla,hned ho testovali
aj ked sa ti spravil flak neznamena ze boreliu uz mas. Vraj kliest musi byt prisaty 24 hodin,aby sa preniesla. Krv sa berie az dva tyzdne po infikovani ,aby sa borelia dala zistit. A u nas beru krv hned ked poziadas

maruschka
21. júl 2010

Boreliózu mi zistili asi pred 10 rokmi - klasika, erytém na stehne zo zadnej strany, takže som si to sama nevšimla..ATB, krv, ďalší mesiac ATB, kontrola. Potom som sa na to vykašľala, lebo som nemala čas.. 😒 😒 😒 😒 Teraz mám zasa a som ohromne "potešená"..Ale nepokračujem v prvej borelióze, dostala som nanovo - sestra mi našla na chrbte erytém, ktorý sa mi postupne zväčšoval, v strede klasické uštipnutie od kliešťa..Tak som dnes vyfasovala tri balenia ATB a začínam odznova....Ohromné, nie?! 😅 😅 😕 😕

boden
21. júl 2010

Marushka a ten erytem si mala okruhly s bielym stredom alebo obycajny cerveny flak? Je nejaky rozdiel ci flak pri borelioze svrbi alebo nie? Dakujem

maruschka
21. júl 2010

boden, aj prvý aj druhý krát som mala fľak oválny..V strede jasne viditeľné miesto poštípania, okolo také normálne sfarbenie kože a ostro ohraničené zápalovou kožou, ktorá na slnku opuchala a trocha bolela, svrbela a potom opuchla aj ostatná koža v strede fľaku. Oba erytemy sa postupne zväčšovali až na dvojnásobnú veľkosť, takže prvý mal asi 15 cm a tento druhý asi 10 cm.. 😕 😕

ak máš nejaké podozrenie, utekaj k lekárovi a neváhaj..Nie je to sranda, vidíš o mňa sa to potklo dva krát v živote a niekto to nedostane nikdy..to je náhodička, že?! 😅 😅 😀 😀 😀 😀 😀 😀

bibenka
12. okt 2010

maruschka ...som na tom podobne. Borelku mi diagnostikovali po poštípaní kliešťom pred 3 rokmi, obvodná mi nasadila liečbu ATB. Bohužiaľ asi pre nedostatok informácií z jej aj mojej strany len krátkodobo, čo som ale vtedy netušila. Teploty som nemala, ale časom sa objavili bolesti hlavy, ktoré sa stupňovali, bolesti kostí a kĺbov ale tiež znesiteľné, teda také ktoré som pripisovala skôr veku ako nejakej nemoci. No a k tomu neskutočná únava. Keď som ráno chcela naštartovať, išlo to až po dvoch kávach aby som sa prinútila niečo robiť. Keďže teraz mám 54 rokov tak ako som už spomínala pripisovala som to veku. Keď ma pred 2.mesiacmi znovu poštípal kliešť a reakcia bola veľká červená vyrážka. To som už vedela koľko bije, nasadila som si ATB čo som mala doma a utekala k lekárke.
Výsledky Elisy potrvrdili borelku Igm neviem koľko, ale dlhodobé Igg 70. Už 2 mesiace užívam ATB, doxyhexal a doxybene, ale až na moje naliehanie, protože moja lekárka neodporúča /alebo poisťovňa?/ dlhodobé užívanie ATB. No spolu s manželom sme ju presvedčili, že krátkodobá liečba je neúčinná, donášame jej informácie z netu. Mám z toho také všelijaké pocity, pretože mám dojem, že skôr sa liečim ja ako ma lieči ona. Mám ešte predpísaný entizol, ktorý keď doboriem, dám si 4-týždňovú pauzu a pôjdem na krvné testy. Ale lekárka mi ich nechce urobiť skôr ako v januári-februári. Tak neviem čo mám robiť, ATB znášam dobre, bolesti hlavy a kĺbov prestali, len tá neznesiteľná únava a na nete sa dozvedám, že pri nedostatočnom preliečení sa borelka vracia a ešte aj v horšej forme, no a neviem, či nemám neuroboreliózu nejakú miernejšiu formu, pretože mám mierne zvýšené hodnoty TK, teda už teraz po lieče.: 135/95, predtým aj 160/110. .. najhoršie je, že sa musím a neviem rozhodnúť čo ďalej, keďže lekárka je skôr pasívna, ako aktívna. Počkám a asi to bude BA MUDr. Ďurovská, ak sa k nej dostanem.

katka1981
20. jan 2011

Ahojte dievcata, zalozila som nove forum, no nikto nereaguje. Hladam dobreho neurologa-odbornika na borelioyu v BA pre kamaratku. Velmi dakujem ya kaydu odpoved.

katka1981
20. jan 2011

@maruschka, to sa da dostat borelioyu viackrat:? Cize imunita nic? Svinske klieste.

maruschka
22. jan 2011

katka, boreliózu môžeš dostať viac krát. Neexistuje ani očkovanie proti nej, takže je to vec šťastia a náhody.. 😉

katka1981
22. jan 2011

@maruschka, psov sa zaockovat da, skoda, ze ludi nie. Hrozne...

vilca
23. jún 2011

Ahoj holky, už dlouho jste tady žádná nebyla, ale třeba se tady zase někdo ukáže... Asi před pěti dny jsem si všimla, že mám na zadní straně nad kolenem zarudlý flek, který se nezmenšje, spíš naopak, oteklo mi to a trošku to pobolívá, když na tom třeba sedím... Tak jsem to včera zašla ukázat doktorovi, který se na to podíval a řekl, že je to typický případ boreliózy... Dal mi antibiotika na 20 dní a po jejich dobrání mám přijít na krev... Zvláštní je, že si vůbec nejsem vědoma toho, že by mě tam něco štíplo, natož abych tam měla klíště...no ale možné to samozřejmě je... ANi nevím, jak dlouho tam ten flek mám, zjistila jsem to, až mi to začalo svědit...
Tak doufám, že se to přeléčí a budu v pořádku... Teď se skoro pětiletou holčičkou a skoro pětiměsíčním chlapečkem si jaksi nemůžu dovolit přestat fungovat... Ale docela mi nahání strach tady ty vaše zkušenosti... No snad jsme to podchytili v začátku... 😒

renin
5. sep 2011

Ani neviem,či sem občas niekto zavíta.Mne tiež diagnostikovali boreliu.Brala som už troje antibiotiká,zmena stravy,pijem protizápalové čaje.Ja už ani neviem čo mám robiť a stále sa to nezlepšuje.Teraz práve doberám antibiotiká Doxybene 100mg,ale výrazné zlepšenie nie je stále opuchy a zápaly.Poradte niečo.Ja už som bezradná.Aj prírodná podporná liečba,čokoľvek.

dafy
5. sep 2011

ja som mala boreliozu v tehotenstve (ochrnula som ale pomohli mi a dostali ma z toho ako tak ..o rok na to som bola na krv a este stale som to mala v krvi tak ma šupli zase na infekčne tam som bola mesiac kym som vybrala infuzie,,,na dalši rok som bola zase na krv a uz mi povedali ze je to čisté odvtedy som nebola na krv ale lekar ma upozornil ze je to uz na cely život ...postihne kosti ,svalstvo atd a borelioza sa moze kedykolvek vratiť takže asi tak ☹