Borelióza. Máte skúsenosti s liečbou? Ako vplýva na tehotenstvo?

ritulka
19. nov 2007

Ahojte, som stale v snazilkach, pretoze som v aprili potratila a nejako ani nemoze snazilkovat, lebo mam stale boreliozu ☹ . Dokonca mam este horsie vysledky, ako ked ma zacala infektologicka liecit. Uz mi teraz ani nedala ziadne lieky, ze nie je uz co liecit 😠 . Mate niekto skusenosti s liecbou a ako to vplyva na tehotenstvo. Mne bolo povedane, ze s boreliozou je riziko otehotniet a ze preto som aj potratila. Diky za kazdu Vau odpoved a skusenost 😉 .

mandragora22
3. okt 2014

@maruschka ahoj, rada by som sa ta opytala, ci si sa aj ty liecila u dr.Durovskej? kolko tak vyjde cela liecba? predpokladam, ze trva minimalne 6 mesiacov az jeden rok? ak si sa liecila u nej, ako casto si musela chodit na kontroly, odbery ci lieky? a ako sa citis teraz? lieci dr.durovska aj neuroboreliozu a ak, netusis, ci kvalitne?

zuzulka81
4. okt 2014

Ahoj mandragora22. Vsetko dopadlo dobre, boreliozu nemam ani ja, ani moj syn. ATB som nebrala, ja som celkovo proti ATB, uz som si vyse 6 rokov ziadne nedavala, takze aj v tomto pripade som to vyriesila rovnako. Prve vysledky krvnych testov boli v poriadku, aj druhe, napriek tomu, ze teda kliest boreliozu udajne mal... ale pocula som, ze tieto vysetrovane klieste byvaju nejako pricasto pozitivne 🙂 Doktorka na infekcnom hovorila, ze vsetko zalezi od imunitneho systemu, aj ked je kliest infikovany, nemusi to automaticky znamenat, ze budes mat aj ty boreliozu. Ak by si este mala nejake otazky, kludne pis....

timuska26
26. nov 2014

Ahojte baby, ja mam strasne vela zdravotnych problemov a v lete mi robili testy na boreliozu, kedze som bola strasne unavena, mala som horucky, trpla som atd, musela som odist aj z prace a odvtedy som doma. som bola u lekara pre vysledky a som mala zvysene hodnoty na IgM, ale negativne, takze to je v poriadku, ale predsa neviem, sestricka hovorila, ze to je dost zvysene, nechapem to a zda sa, ze lekar to nechce riesit, ja chapem, ze vela som unho, ale uz 2 roky dozadu mam 2 az 4krat do roka anginu s horuckami, co som v zivote nikdy nemala. snazili sme sa s mm aj otehotniet, ale sa nam nedarilo, tak sme si povedali, ze este pockame a ze sa musim dat nejako dokopy. neviem ci nemam zmenit lekara. sestricka mi povedala, ze to ma riesit lekar, ale lekar ma odbil, ze to je v poriadku.

maruschka
18. feb 2015

@mandragora22 Prepáč, už sem tak často-skoro vôbec nechodím. Nie, k Dr. Ďurovskej som nešla a už sa strašne dlho chystám. Ale ak si pozrieš borelioza.cz, čo je najväčší portál a diskusné fórum-aj za účasti odborníkov, zistíš-že táto lekárka patrí medzi špičkových odborníkov. Len-teda ten problém sú peniaze, keďže jej poisťovne nepreplácajú. U mňa sa skôr jedná o "lenivosť", že si veci, ktoré sa týkajú môjho zdravotného stavu neviem dať nejako do poriadku..Ale vždy si hovorím, že raz tam pôjdem - a to najmä vtedy, keď sa cítim zle. 😒 😕 😅

@timuska26 prečítaj si borezioza.cz - tam sa dozvieš najviac o borelióze. Každému, kto si prechádza týmto všetkým vždy odporúčam len a len túto stránku. Sú tam odborníci, sú tam ľudia, ktorí precestovali Európu, aby sa vyliečili, sú tam ľudia, ktorí boreliózu majú alebo mali..Čo sa týka krvných testov, tie sú vždy mätúce-a najmä pre našich lekárov. Mne pani dr. povedala, že krvné testy pre ňu nie sú dôležité, dôležité sú klinické príznaky - únava, bolesť, horúčka, časté ochorenia, znížená imunita, atď..Jednoducho borelióza je choroba, ktorá sa často na krvných testoch nepotvrdí, človek to zanedbá a už je v tom strašnom bludnom kruhu, ktorý poznajú všetci boreliatici..(viem, o čom hovorím, mám 3x boreliózu - bohužiaľ aj to sa stáva). Ak ti sestrička niečo naznačila, tak jej môžeš len a len poďakovať. Zjavne vie, čo ti tým chcela povedať. Zober sa a bež za iným lekárom, choď na iné infekčné oddelenie, choď k Dr. Ďurovskej do BA (borelioza.sk-tam sa môžeš aj objednať), len to jednoducho nenechávaj tak. Ak už máš nejaké príznaky, ktoré si predtým nikdy nemala, je lepšie, keď sa poradíš s iným odborníkom, ktorý na to nekašle, alebo ti je schopný predpísať potrebnú dávku atb - prípadne kombináciu (samozrejme po vyšetrení)..Držím ti palce. 😕 😵

gajdy2
15. apr 2015

Ak by ste mali trošku času, prosím vyplňte dotazník k práci. Ďakujem https://docs.google.com/forms/d/1UWwakIIzef7dGH...

nina88
29. jún 2015

@droby prosím co tvoj muž bral na boreliu?

deniscek
24. júl 2015

@droby ahoj,prosim ta posles mi do IP tie prirodne antibiotika na boteliozu? Dakujem ;)

gabuchah
3. sep 2015

Aj ja by som.poprosila.. Dom v 15tom týždni a dneska som volali o výsledky a vyšlo mi to aj pozitívne aj negatívne, neviem na co všetko to boli testy... Ďakujem mic

andreab221293
30. nov 2015

Ahojte.. Prosim Vas ta borelioza sa neda uplne viliecit?? Kamaratka ma boreliozu chodi na vymenu krvi a berie aj antibiotika .. Zalezi od hodnot ci ako to.. A prave zistila ze je tehotna o jedno babaatko uz prisli.. A povedali ze prvi trimester budde najhorsi.. Ale ze ak ten dopadne dobre tak babatko sa moze narodit zdrave.. A este by som sa chcela opytat.. Da sa zistit pocas vyvoja babatka ci ta borelioza nejako negativne vplyva na to babatko?? Za kazdu odpoved dakujem.

lubiss
6. dec 2015

Ja sa takisto liecim u durovskej mala som borelu zanedbanu 2roky uzivam dlhodobo atb ale zaujima ma jedna vec neviem ako dopadnem ci sa vyliecim uplne alebo ako tak vyliecim ale chcela by som este babo do buducna je to mozne ??? Je tu nejaka mamicka co ma preliecenu boreliozu a mala dieta potom ??? Dakujem

gabuchah
7. dec 2015

@lubiss ak nemáš silnú boreliozu, nemyslím že je dôvod prečo by si nemohlo máte v budúcnosti deti.. Ja som.tehotná a mam hranicnu boreliozu, bez ATB, tie.bolo oba na začiatku a to som.nevedela že práve začíname tehulkovat 🙂

lubiss
7. dec 2015

len ja som mala hrozne stavy momentalne som uz rok na atb a este to nie je uplne to co malo..problem je aj to ze mne na to prisla sukromna doktorka len v ba..tuna u nas v trencine mi n to neprisli absolutne cize tu unas ani nemam ziadny zaznam ani ma tu nevedu ako boreliotika nikto ma tu nekontroluje nic..

margot
10. feb 2016

Ahojte dievčatá a aké sú vlastne normálne hodnoty borelie, myslím aké sú hraničné?

sodarik414
22. sep 2016

@droby
Dobry vecer.Mohli by ste mi napisat ako sa volaju tie prirodne antibiotika.

sodarik414
26. sep 2016

@droby Dobry den.Mozte mi napisat ako sa volaju tie prirodne antibiotika?Dostat ich v lekarni?Vopred dakujem.

droby
26. sep 2016

@nina88
@deniscek
@sodarik414 koloidné striebro... Už je to daaaavno teraz je bezne v lekárni

sodarik414
27. sep 2016

Droby mozem sa este opytat?Beriem teraz antibiotika a to koloidne striebro mam uzivat spolu s antibiotikami co mam alebo az po atb liecbe na uplne doliecenie.Dakujem pekne.

deniscek
19. okt 2016

Ja som si objednala bylinne kury

jlp
1. nov 2016

Ahojte mam boreliu v prvom stadiu a som teraz v 4tt. Ake ATB vam zabrali?

colchicum
11. feb 2017

Dobrý večer, nemáte niekto záujem o Samento? Mám doma ešte dve fľaštičky neotvorené.

angelinja
17. sep 2018

@droby ahoj prosim ta co si dal na boreliozu ked sa vyliecil?ja som brala uz vsetko mozne..dakujem

nikusqa
17. sep 2018

@jlp ked si tehotna tak ATB na borelu by sa nemali vobec uzivat

jlp
18. sep 2018

@nikusqa ahoj, dik. Nasadili mi ATB na 2tyzdne a mala sa narodila zdrava a aj ja mam vysledky v poriadku. Uz mame 15mesiacov

angelinja
12. máj 2019

@ritulka ahoj prosim si tu?akp si dopadla ja mam dva roky borel a tuez stale igm a chcem dieta bkbi dr mi nechcu dat atb..prosim ak si tu nspis

angelinja
12. máj 2019

@lubiss prosim ta ahoj ja to iste..ako si nakoniec vyriesila probem borel a dieta?

angelinja
12. máj 2019

@marcaradko prosim ako si dopadla?

angelinja
12. máj 2019

@timuska26 Prosim ta si tu este?ako dopadli tvoje problemy

timuska26
12. máj 2019

@angelinja mám zapnuté upozornenia. No mne sa zhoršilo, tento rok som už bola aj na operácii uzlín, mala som veľmi zle krvné testy. Beriem na imunitu imunor a to mi pomáha.

angelinja
12. máj 2019

@timuska26 boze a babo co?si chcela mat ....podarilo si ci ako?

angelinja
12. máj 2019

@timuska26 teza som si pozrela ze mas 8 rocne dieta a to pred borelkou ci v case borelky?si porodila..