Časté angíny a otehotnenie. Je tu ešte niekto taký?

poleva
19. jan 2008

ahojte, dúfam , že je tu niekto s problémom ako ja. mám časté angíny, ktoré sú takpovediac chronického charakteru.mala to aj moja mama. tak ako som otehotnela tak som aj v 10 tt potratila
v 7 tt som prekonala zas jednu z mojich angín, kedže som vedela, že som tehu, tak som sa liečila len sirupom, čajom, atd.
neviem či to mohol byť dôvod potratu, preto ma zaujíma, či je tu niekto s takým problémom.
v pondelok idem k lekárovi a opýtam sa ho na to či by nebolo lepšie mandle vyoperovať.podotýkam, že pri každej angíne mi len predpísal ATB a to bolo všetko.a ako vidím vždy sa tá angína vráti späť a to v krátkom časovom odstupe
dakujem za každý príspevok

danulik
19. jan 2008

poleva - uz som to tu niekde pisala.. ja som na tom podobne, anginu som mavala skoro kazdy mesiac - dva, vzdy mi dr. predpisala atb. a vzdy sa mi angina vratila.. uz som rozmyslala, ze si dam vybrat mandle, ale potom som otehotnela a odvtedy som neviem akym zazrakom anginu nemala..
naozaj ma velmi mrzi, co sa ti stalo 😢 ale nemusi byt za tym angina..

poleva
autor
19. jan 2008

ja už dôvod nehľadám... ale radšej asi dať vybrať a ísť do toho s dobrým pocitom
ja som taká slabšia,zafúka vietor a som chorá. vieš už je to fakt veľa s tými mojími angínami

danulik
19. jan 2008

rozumiem ti..velmi dobre.. radsej si ich daj vybrat 😉 ja som to uz tiez nezvladala..

graziela
19. jan 2008

Ahoj poleva, mna trapil podobny problem cely minuly rok. Kazdy 2.mesiac sa mi angina stale vracala, teda na striedacku so zapalom priedusiek.Samozrejme, ze mi dr.vzdy nasadil ATB.Ani snad nemusim hovorit o tom, ako neprijemne som sa citila pred kolegynami, ktr. ma uz mozno aj podozrievali zo simulovania...bola som proste uplne nemozna,a bezbranna...a samozrejme uz aj dost nervozna, cim sa vyhrocovali aj vsetky nezhody, ci uz v praci alebo napatie doma☹( Vrcholom vsetleho bol pasovy opar, ktr. som dostala v auguste... Dr. mi odporucala imulomodulac. terapiu, ale nakolko my sme s manzelom uz planovali dalsie baby a moje vysledky imunolog. vys. boli v norme, az na jednu znizenu hodnotu, rozhodla som sa, ze to riskneme a teda terapiu som zamietla a trosku som si usporiadala zivot- vztahy v praci, celkove zmyslanie, pozit. postoj a pod. Vyslo nam to na 1.krat a odvtedy naozaj akoby zazrakom som ani raz neochorela, po angine ani chyru, ani slychu... 🙂 Neviem si to sama poriadne vysvetlit, spolu s teh. testom som si kupila aj doplnkove vitaminy (calibrum baby plan), ktr. som uzivala 1.trimester, teraz calibrum mami, tak mozno aj toto trochu pomohlo..No niekedy mam pocit, akoby aj samotne mimi bojovalo spolu s mojim telom a branilo nas tak oboch pred nevitanymi navstevnikmi = bacilmi 🙂
Na tvoju otazku zial nemam presnu odpoved, je mi luto, co sa ti prihodilo, skus porozmyslat nad tym, co mozno nerobis celkom spravne (teraz nemyslim vzhladom k tehot.) ako napr. stravovacie navyky, zivotny styl, postoj, vztahy, pohyb, relax a pod.
Ak si das vyoperovat mandle, nie je ziadna zaruka, ze sa infekcia neprenesie nizsie, napr.priedusky, pluca, hrtan...Skus sa poradit s lekarom a trvaj na vysetreni imunity... Ked si uz raz o svoje babo prisla, asi by to nebolo najlepsie, este raz riskovat.

danulik
19. jan 2008

inac, na zvysenie imunity sa odporuca imunoglukan.. ja som ho neskusala, ale vraj pomaha..

graziela
19. jan 2008

Mna este ako nasledok ATB liecby potrapil dalsi problem - tzv. kandidoza, alebo mykoza... Kedze mal vtedy moj gynekolog dovolenku, musela som to zvladnut sama, okrem vag.cipkov, ktr. som si kupila v lekarni, som zaradila do stravy probiotika, su aj vo forme tabletiek(nutrolin B) + jogurt a napoje, ktr. obsahuju lactobacilus, prip. bifidobakterie, ktr. priaznivo ovplyvnuju crevnu floru, obnovuju pH prostredie "tam dole" a posilnuju imunitny system organizmu. Po tyzdni bol problem zazehnany ...
Inac, tie probiotika sa odporucaju jest ako doplnok pri kazdej ATB liecbe.

roasha
19. jan 2008

poleva,ja som mala tiez rovnaky problem,mne sa angina vracala po 3-4dnoch po dobrati atb.,mala som aj termin na vybratie mandli,nakoniec som si ich vybrat nedala,ale bola som pol roka kazdy mesiac na injek.pendeponu.potom som mala s anginou pokoj 14rokov!dostala som ju po 14rokoch vybrala som 2davky atb.,,a od vtedy mam zatial pokoj uz vyse roka.vkazdom pripade sa porad na krcnom.

poleva
autor
19. jan 2008

no idem k lekárovi pondelok a nedám sa len tak odbiť
dakujem že píšete
myslím si že ak bacil v tele bol tak aj to pomohlo k potratu

poleva
autor
28. jan 2008

no výsledky na aslo mám dobré
takže tomu už fakt nechápem
zrejme mi tie angíny neškodia

graziela
30. jan 2008

No vidis, poleva, tak aspon vies, ze to nie je s tebou take zle 🙂
Skus uzivat nejake pripravky na podporu imunity, tym nic nepokazis, urcite ti ochotne poradia v kazdej lekarni...radit ti teraz konkretne podla vlastnych skusenosti asi nema ziaden zmysel, telo kazdeho reaguje inaksie...drzim ti palce 🙂

babumovci
17. apr 2008

ahojte, 🙂
ja som mala anginu v oktobri a v januari a teraz ma trapi zvysene aslo.chodim po vysetreniach a vyzera to na vyber mandli . uz sme aj chceli snazilkovat, ale mam obavy, ci to nebude mat negativny vplyv na pripadne tehotenstvo. cii cakat az na znizenie hodnot asla, preliecenie, ale to vyzera na dlhodobu zalezitost. Neviete poradit?

bambi7
17. apr 2008

ahoj poleva ja sice nemam anginu ale zasa zapal priedusiek mam prec mandle a teraz sice nemam anginu ale priedusky ☹ bola som aj u obvodnej a je vsetko ok len problem je ten ze ked niekoho trapi choroba mam ju aj ja.