Častý sex. Môže byť problém pri otehotnení?

matja1
13. aug 2009

Ahojte tehulky-chcem sa opytat,ci niektora z vas mala problem otehotniet a ci je pravda to, co sa hovori, ze pred ovulaciou je lepsie nemat pohlavny styk, aby boli spermie kvalitne a v dostatocnom mnozstve? Teda ci s tym ma daktora skusenost, ze ak bol pohlavny styk castejsie, neslo to, a ak sa obmedzil, podarilo sa to? Zaujimalo by ma to, lebo neviem, kde robime chybu a ci to moze byt fakt tym

alexandrah
13. aug 2009

ahoj matja - vraj je to pravda, my uz mame okolo 30 s muzom, a spermii je menej, a menej kvalitne, isli sme cez umele, a pred odberom spermii musel byt 3-5 dni sexualna pauza, prave koli mnozstvu a kvalite. ale tolko staci. ale ked ste mladsi, tak to tym byt nemusi.

zuzu1980
14. aug 2009

Matja, ja som zas citala ze prave toto si casto ludia myslia a opak je pravda. Ak su spermie uz take 3-dnove, tak su potom stare a nekvalitne, lebo vraj najlepsie je ked sa obnovuju kazdy den, pripadne kazdy druhy. Tak si vyber...

stani08
14. aug 2009

matja my sme sa snazili 10 mesiacov a tiez sme dodrziavali odstup 2-3 dni pred ovu, ale nedarilo sa, potom sme kaslali na to sexovali kazdy den a podarilo sa 😉 , kup drahemu vitaminy ACE selezin, nic tym nepokazis

matja1
autor
15. aug 2009

Dakujem vam.Veru aj my uz mame po tridsiatke, ale aj tak som dufala,ze nebude problem ☹Snazime sa uz rok a nic.Je to veru zaujimave,doktori tvrdia jedno a podari sa opak. 🙂 Ten ACE selezin urcite vyskusame.Dik moc za rady. 🙂

zuzana1971
16. aug 2009

matja, my sme sexikovali vzdy 2 dni pred ovulaciou ostosest aj 2-3x denne, no a nakoniec sa to podarilo necakane ked sme mali pred rozchodom a sexik bol poslednykrat 5 dni!!! pred ovulaciou a len raz denne, neverila som, ze moze nieco z toho byt, az kym som si nenasla pozitivny testik, pozri mojalbumcek 😉 a drzim palceky

cucuska
16. aug 2009

matja ahoj. možno by bolo lepšie vypnúť a nesledoať. Viem že je to ťažké i ja som to robila ako ty a potom keď som sa na to vykašlala počali sme Emušku. ale i tak ti veľmi držim palce nech si už čoskoro tehulka s veľkým bruškom 😵

bianca
16. aug 2009

matja1 vseobecne da doporucuje sexovat co druhy den aby sa spermie obnovovali.Na oplodnenie to staci lebo spermia vraj prezije na ceste 20-24 hod

alexandrah
16. aug 2009

zuzu - ale nam to povedali na umelom, aby sme si dali pauzu pred odberom spermii, tak asi s tym maju skusenosti, neviem ... kazdopadne tak 3-5 dni ... ale je to asi individualne ... mozu tam byt rozne faktory ,preco sa vam nedari, ak je to dlhsie, skuste sa dat obaja vysetrit ...

matja1
autor
26. aug 2009

Dakujem vam vsetkym za drzanie palcov-ak sa to podari,dam vediet🙂 Veru to vysetrenie z partnerovej strany este bude treba ☹ Snad to bude ok, lebo viete, aki su chlapi...bojim sa, ze ak by bol problem v nom, oslabi sa jeho ego a zas bude uradovat psychika ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre