Chceme bábätko no nedarí sa. Môže za to váha?

lesy2908
10. okt 2017

Ahojte, chcem sa opýtať koľko ste vážili keď ste otehotneli?
Za odpovede ďakujem a prajem pekný večer.

sandrita124
16. okt 2017

@zibi no iui by som praveze chcela len doktorka v gynfiv povedala ze je tam len mala úspešnosť aj u parov kde ma partner rychle spermie.kedze moj drahy ich ma pomale tak nam to nechce odporučiť,hned nas chce dotlačiť do ivf

zibi
16. okt 2017

@sandrita124 a aké máte vyšetrenia za sebou..??

l1991
16. okt 2017

@lesy2908 ja som u u prveho otehotnela s vahou 82kg na prvy sup a druhe tehu 89kg tiez na prvy sup.

xxxxxnnnnn
16. okt 2017
sandrita124
16. okt 2017

@zibi drahy ma 2 spermiogramy a ja hormon.profil a hyfosy.

zibi
16. okt 2017

@sandrita124 skús tu reprodukčnú imunológia,niekedy keď sa nedarí problém môže byť aj v tomto..prípadne mužovi treba poriadne andrologicke vyšetrenie hormóny, zistiť leukocity,či nemá zápal prostaty prečo je zlý pohyb.mozem minút na tie výsledky spermiogram, vedela by som ti viac poradiť,kľudne aj do ip pošli
Ty máš hormonálny ok?

sandrita124
18. okt 2017

@zibi ano hormon.profil mam ok.drahy pojde k urologovi aby ho komplet vysetril.snad to pomoze 🙂 ty mas dietatko?ci sa snazite?

zibi
18. okt 2017

@sandrita124 no skúste hádam sa to rozbehne.nemame ešte. Keby si dačo potrebovala poradiť napíš mi spravu

najstastnejsia
18. okt 2017

Otehotnela som vtedy, ked som si povedala, ze "kaslem na snazenie" a budem si uzivat zivot a co ma prist pride... (po bezuspesnom roku) ... Ked som to takto zacala vnimat schudla som 7 kg a dnes mam doma anjelika... 🙂 Vaha a psychika robia svoje...

sandrita124
19. okt 2017

@najstastnejsia takto ze kaslat na snazenie sa to da vtedy ked je u partnerov vsetko ok,len drahy ma pomale spermie,co ma dost trapi,lebo preto to asi nejde.a bojím sa ze sa teda umelemu asi nevyhneme😨

pextra
19. okt 2017

@sandrita124 kvalita spermii sa da zlepsit... treba uzivat vitaminy ako je:
vitamin E (klucovy vitamin pre spravny vyvoj spermii, zvysuje pohyblivost spermii a zlepsuje ich schopnost prenikat obalom vajicka),
koenzym Q10 (podporuje tvorbu spermii, dolezity pre spravnu pohyblivost a funkciu spermii, zvysuje rychlost ich progresivneho pohybu),
B komplex forte - predovsetkym vitamin B12 (dolezity pre muzsku plodnost, jeho nedostatok moze sposobit pokles poctu a znizenie pohyblivosti spermii)

sandrita124
20. okt 2017

@pextra dakujem za rady.ty si ich svojmu muzovi davala?v tabletkovej forme ci v jedle?🙂

pextra
21. okt 2017

@sandrita124 nz a aj aj a sam xi moj uzival este selen a zinok a vylepsili sa mu raketovo spermie za par tyzdnov... samozrejme zdrava strava, pohyb a fajcit by sa vobec nemalo... co sa tyka sexu odporuca sa cca kazdy druhy den... samozrejme cvic na panvove dno, uzivaj vitamin C, kyselinu listovu a bud na slniecku ako sa len da / rybi tuk... ked som otehotnela, jedla som vela grepu a casto sme sexovali... inak vraj niektore otehotneju iba pocas kramov...

pextra
21. okt 2017

@sandrita124 este som brala vitamin E (zvysuje sexualnu a fyzicku vykonnost, jeho nedostatok sposobuje neplodnost)

sandrita124
22. okt 2017

@pextra vitaminky som mu teraz nasadila,plus kotvicnikovy caj.tento tyzden by mal ist k urologovi,tak uvidime co mu povie.Ale uz mi dochadza trpezlivosť aj nervy.psychika je na tom dost zle u mna co tomu tiez neprospieva.dnes som mala take krce na vajecnikoch a maternici mam totiz mrchu, a to ma vzdy jeden den pol dna boli podbrusko,ze ma islo rozdrapit.moj drahy nechce mat sex cez mrchu.je mu to neprijemne ze je od krvy.mne by to nevadilo.vseobecne je to tazke lebo az tak casto nema chut ale cez ovulacny tyzden si da povedat a vtedy ho mame dost casto.nechce prestat ani fajcit ani pit ☹ a teda asi zvazujem ze skusime to ivf.

pextra
22. okt 2017

@sandrita124 uff neboj, zvladnete to... aspon cvicite? My sme uz ani nedufali, ze sa nam to podari... prestali sme sa aj snazit... nemusite mat stale iba sex, mozno citi tlak na neho.. len sa mojkajte, hladkajte, masirujte, bozkavajte sa... vacsinou to aj tak prejde k sexu, ak druhy nezaspi... drzim palce

jaruskatt
24. okt 2017

Myslím si, že hmotnosť až taký problém nie je... Pokiaľ nemáš 150kg... Treba si dať spraviť hormonálny profil.

tehotna85
22. feb 2019

Podla mna vaha vobec nie

pextra
5. mar 2019

nám vravela lekárka, že aj váha je jeden z faktorov pri oplodnení