Chodíte pravidelne na PAP testy?

chytra
27. jún 2008

Ahojte. Najdu sa aj ludia, ktori su pred sexom zodpovedni, spytaju sa svojho partnera, ci "nedisponuje" nejakou pohlavnou chorobou, kedy mal robene testy...Bohuzial, muzi pri testoch na pohlavne prenosne choroby nie su testovani na virus HPV, ktoreho par typov sposobuje rakovinu krcka maternice. Nakazeny chlap moze tento virus prenasat na partnerky bez toho, aby o nom vedel. Chodite pravidelne na pap stery? Ani tento test nie je uplne presny. Kludne moze vychadzat negativny, ale to neznamena, ze HPV v sebe nemate...Ako to je s vami? Chodite teda pravidelne na pap? Viete o sex. zdravi vasho partnera?

zusma
27. jún 2008

Mne dělali jednou test na Hpv. Docela dlouho se čekalo na výsledek.

schnek
27. jún 2008

tak já si můžu být partnerem celkem jistá, byla jsem jeho první a jediná 😉

zusma
27. jún 2008

Oni se dají tyto testy udělat na požádání? Já myslím že ne nebo snad ano?

schwarzovka
27. jún 2008

chytra, dík že si mi připomněla, že musím na gyndu na stěr 😀 ...jinak se přávě snažím chodit pravidelně, abych měla jistotu 😉

nguyen
27. jún 2008

nie som lekar ale HPV virus ma niekolko stadii kedy sa uz da diagnostikovat ale este stale je liecitelny a nevyvinie sa z neho rakovina. Z jedneho stadia do druheho sa dostava niekolko rokov, stery sa robia kazdy rok a ked su myslim dva ci tri roky po sebe negativne robia sa kazde dva ci tri roky, pokial chodite na stery ako sa ma, ziadny problem, lebo dnes vam ten virus odhalia v skorom stadiu, ak nechodite na stery, nepomozu ani testy pohlavne prenosnych chorob. Takze je to podla mna podchytene a normalne by som posluchala gynekologa a nestresovala kvoli HPV. Myslim ze je super vec dat sa testovat pred odlozenim prezervativu.

zusma
27. jún 2008

Podle mě pokud vám dělají cytologii,tak to neznamená že vám automaticky udělají test hpv. Ten se dělá jen když cytol.vyjde hůře a většinou pokud je ženě více než 30let. Žena do 30 se s virem dokáže většinou dobře poprat. Teda její tělo.

nguyen
27. jún 2008

no a to len potvrdzuje co som si myslela. presne tento postoj maju aj k rakovine prsnika. ako som uz hovorila nie som lekar ale aj ked sanca v nizsom veku je mala, nie je nulova!!! ach jaj, zijem vo francuzsku a tu je prevencia na kazdom kroku a je uplne jedno kolko rokov mate a ked si tak premietnem reakcie niektorych lekarov u nas doma, az ma zamrazi v chrbte.

chytra
autor
28. jún 2008

Ahojte, ja som so sexom zacala ako 19 rocna. Ked som mala 21, doslova som poziadala lekara, aby mi urobil pap...Nikoho to predtym ani nenapadlo, to bol moj piaty gynekolog a nastastie aj posledny na Slovensku...Pap som mala vzdy negativny. Test na HPV sa ma robit zenam starsim ako 30 rokov alebo ak pap vyjde abnormalny, moja lekarka mi vsak HPV test urobila, aj ked 30 este nemam a pap je v poriadku. Strasne som sa nalakala, lebo mi bol HPV potvrdeny. Plakala som manzelovi v naruci, sme manzelmi 5 rokov, sme si verni, predtym som mala panica... Manzel mal len dlhodobe vztahy a daval velky pozor, s kym sa vyspi. Vidite, aj tak to mame...Bohuzial, ked chlapm robia testy na choroby, tak robia len na kvapavku, syfilis, HIV, popripade este chlamydie. Na HPV sa nerobi nic. Prenasacom je muz. Velmi by som si priala, aby si zeny davali robit pap pravidelne a aj to HPV by sa mohlo zistovat. Som z toho nestastna, ja som vzdy bola zodpovedna, pred prvym sexom som mesiac brala hak a este prve mesiace sme mali aj kondom (s tym panicom!)...Hrozne ma to mrzi. O pol roka mam prist zase na ster, mozno tam virus uz nebude. V dnesnej dobe je velmi nebezpecne s niekym spat, to naozaj najst si pannu (panica) a ostat s nim, nestoji to za to...

daniela1983
28. jún 2008

🙂 moj manzel je moj prvay a ja jeho prva, takze si mozem z hlboka oddychnut. ono zase ta zodpoveddnost v tomto smere nie je tak uplne trapna a nemoderna zalezitost, ved ide o zdravie. 😎

klaudia061278
23. jún 2010

ahojte kocky rada by so vedela ci neviete kde sa da zohnat HIV TEST ktory si mozete spravit aj sami doma nieco podobna ako tehotensky test

tictactoe
24. jún 2010

@klaudia061278 hiv sa da zistit jedine odberom krvi,takze pochybujem ze domace testy existuju.

jennyska
8. nov 2013

Ahoj @tictactoe @klaudia061278 @daniela1983 @chytra nguyen @zusma @schwarzovka @schnek @chytra

mohla bych Vás poprosit, zda byste se staly součástí naší Wiki knihovničky Modrého koníka tím, že napíšete své případné zkušenosti s cytologií? 🙂

Stačí svou zkušenost vložit zde: https://www.modrykonik.cz/cytologie/ . Pomůžete tak ostatním ženám, které na MK hledají informace o cytologii a v knihovničce, kterou si tady společně tvoříme, hledají radu, tip, pomoc, zkušenosti. Čím více takových zkušeností v knihovničce bude, tím přínosnější bude tato přehledná forma informací 😉

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji krásný den!
Janča