Chybajúci estrogén. Máte skúsenosti?

mirkati
8. nov 2009

Ahojte,

moje problémy sa začali s vysadením antikoncepcie. Vysadila som ju v decembri 2008. Menštruácia do mája chodila celkom dobre (najneskôr v 37mi deň) Avšak v júni to bolo 52 dní a potom sa už bez vyvolávacej injekcie nedostavila. Od júna som teda každý mesiac chodila na vyvolávaciu injekciu. V septembri mi gynekologička vzala krv na rozbor, vraj výsledky sú v poriadku ale mám prísť. V piatok (6.11.2009) som bola u nej a povedala mi, že mi vaječníky neprodukujú estrogén. Má teda 2 riešenia, buď mi nasadí antikoncepciu späť alebo mi dá iné lieky, ktoré obsahujú len estrogén a nemala by som počas ich brania otehotnieť. Vybrala som si teda antikoncepciu. Keď som sa jej spýtala, či po roku užívania (takú dĺžku odporučila) sa mi cyklus napraví, odpovedala mi, že to mi nikto nepovie, že uvidíme potom.

Chcela by som vedieť, či ste sa vy niekedy s niečím takým stretli. Nedá sa to riešiť nejako inak? Antikoncepciu totiž veľmi brať nechcem.

chulieta
8. nov 2009

ahoj, neskusala si zaradit do jedalnicka viacej soju a sojove vyrobky? ta obsahuje fytoestrogeny.

sue
8. nov 2009

Máš zvláštnu lekárku... to čo ti naordinovala nie je liečba,ale oddialenie liečby podľa mňa 😔 skús sa poradiť s iným odborníkom, viacero gynekológov má aj online poradne, skús napísať tam... ale ak ešte nemáš deti, tak by som ti to radila riešiť čím skôr,aby si si šancu na vlastné potomstvo neodprášila užívaním HAK úplne...

mneme
9. nov 2009

mirkati, podla vsetkeho tvoje vajecniky nepracuju tak ako by mali, ale ja osobne by som to povazovala prave za dosledok rozhadzania organizmu HAK. Kedze mas nizky estrogen, zrejme nedochadza k ovulacii a preto mas aj problemy s cyklom a amenoreou. ja som po vysadeny HAK riesila rovnaky problem, menstruaciu som sice mavala, ale velmi dlhe cykly a pravdepodobne bez ovulacie. no u mna to bolo horsie v tom, ze som chcela co najskor otehotniet. moja gynekologicka mi takisto odporucala antikoncepciu, co som odmietla a okamzite zmenila gynekologa. par mesiacov na to som otehotnela a dnes mam uzasnu dceru. dodnes som presvedcena, ze moje problemy boli sposobene prave uzivanim HAK a uz nikdy by som sa na nu nedala nahovorit.
radila by som ti dat si urobit kompletny hormonalny profil a poziadat gynekologa, aby ti robil folikulometriu. az potom by som sa na tvojom mieste rozhodla pre konkretnu liecbu. drzim palce 🙂

mirkati
autor
10. nov 2009

Dakujem velmi pekne za Vase odpovede!

Utvrdili ste ma v tom, co som si myslela. HAT som brat nechcela, vedela o tom aj moja gynekologicka, len ked mi dala na vyber z dvoch moznosti, z ktorych jedna sa vylucovala s pripadnym tehotenstvom, nic ine mi neostavalo :(

Mam 21 rokov a deti zatial nemam, ale v buducnosti by som samozrejme deti chcela. Preto som vysadila HAT, aby sa mi precistil organizmus a v tehotenstve v sebe nemala zbytocny "bordel". Len akosi mi moje plany troskotaju :(

Na online poradne som pisala, jeden mi odpisal, ze ak nechcem byt tehotna, tak HAT je dobre riesenie a druhy odpisal, ze estrogen urcite produkujem, ak som po vyvolavacich inekciach menzes dostala a ze mu to nedava cele zmysel.

Som z toho zufala. Zajtra skusim zavolat inemu gynekologovi a spytam sa na jeho nazor. Dufam, ze mi poradi, aj ked nie som jeho pacientka...

Este raz vam dakujem!

catcatrin
6. okt 2014

@mneme ahoj vieš mi prosím poradiť ako sa podarilo tvojmu doktorovi naštartovať tvorbu stratenú? Už rok s tým bojujem ale nepomáha a rada by som otehotnela. Hák som brala už veľmi dávno čiže tomu to nepripisujem.

catcatrin
6. okt 2014

@mneme ahoj vieš mi prosím poradiť ako sa podarilo tvojmu doktorovi naštartovať tvorbu estrogenu? Už rok s tým bojujem ale nepomáha a rada by som otehotnela. Hák som brala už veľmi dávno čiže tomu to nepripisujem.

monkabr
6. okt 2014

@catcatrin Ahoj, ak by si chcela skusit bylinky na podporu tvorby estrogenu, tak su to Sibirsky zensen, Pakost lucny, Maca, Kotvicnik, Bazalka, ...
Taktiez pomoze jest vo vacsom mnozstve potraviny, ktore obsahuju fytoestrogeny (soja, orechy, strukoviny, slnecnica, tekvica, lanove semienka, semiacka granatoveho jablka, rozne ovocia a zelenina-pozri cez google)