Chýbajúci progesterón a Duphaston. Máte skúsenosti?

mandy29
29. máj 2009

Ahojte kočky, som tu nová a hľadám niekoho kto má taký istý problém. Od decembra mám ťažkosti. Začalo sa to tým že som mala divnú menštruáciu, myslela som že som tehotná, čomu by som sa nesmierne potešila a potom vo februári som mala celý mesiac menštruáciu, nie silnú ale predsa...lekár mi zistil že nedochádza u mňa ku ovulácii tým pádom mám problém s progesterónom, tretí mesiac beriem duphaston a minulý mesiac som mala menštruáciu len 1,5 dňa(bežne som mala 5-6). Tešila som sa že by to zrejme mohlo vyjsť s bábatkom, ale brali mi opäť hormóny a teraz som sa dozvedela zase že mám málo progesterónu. Mám 29 rokov a rada by som bola už maminkou ale keď to takto pôjde ďalej bojím sa že sa to asi nestane....má niektorá z vás takéto skúsenosti ☹

jancos
29. máj 2009

ahoj mandy, aj ja mam malo progesteronu, ale mam k tomu aj ine problemy /pco syndrom, teda tiez neovulujem/, aj tebe by mali asi vysetrit aj ostatne hormony, urobit ultrazvuk a neviem co este, lebo progesteron moze byt asi znizeny pri roznych problemoch. asi som ti velmi nepomohla, len si myslim, ze by ta mali viac povysetrovat, aby zistili, co ti presne je.

ivalak
29. máj 2009

Ahojky ja mam tiez presne ten isty problem ako ty mandy a tiez mam k tomu PCO syndrom menstruacia mi chodi ako rocne obdobia 🙂 normalnou cestou som mamou nemohla byt tak sme to nakoniec vyriesili IVF tak nezufaj urcite sa ti to podari no bude totroska zdlhave chce to trpezlivost 🙂

mandy29
autor
29. máj 2009

ja som už z toho všetkého vyčerpaná...k hociktorému lekárovi pôjdem, všade mi niečo zistili, nemôžem brať veľmi hormóny lebo mám predispozíciu na trombózu, to my zistili na hematológii, mám krčové žili, na gastre mi zistili že sa mi tvorí veľa kyseliny...mám strach chodiť ďalej po lekároch...i keď viem že sa tomu asi nevyhnem...

wodanka
29. máj 2009

ahoj mandy.. urcite nezufaj.. ja uzivam Duphaston asi dva roky a som s nim uplne spokojna.. moj cyklus predtym si robil co chcel.. niekedy som mavala mrchu aj cely mesiac.. a od 18 rokov nemozem uzivat HAK, tiez ako Ty kvoli zistenej preddispozicii na tvrobu trombozy (ktoru som prekonala).. s Duphastonom sa vsetky moje problemy s cyklom vyriesili a teraz mavam mrchu kazdy 28 den a trva mi cca 4-5 dni

mandy29
autor
29. máj 2009

Wodanka a máte už bábatko, nemáš problém s ovuláciou?

wodanka
29. máj 2009

mandy mi zatial babo nemame.. a problem s ovulkou tiez nemam 🙂
mala som cystu a bola na laporoskopii a dufam, ze tento mesiac by sa nam mohlo zadarit 😉

mandy29
autor
30. máj 2009

tak držím Wodanka palčeky nech sa to podarí. Som strašne prekvapená koľko žien má problémy s otehotnením. Keď vidím samé tehulky okolo seba mám pocit akokeby som mala problém len ja, ale jak tu čítam nie som jediná.
Je super mať také diskusné fórum kde sa môžme vzájomne posťažovať a zároveň povzbudiť.Ďakujem vám všetkým....
Kočky robia sa tu aj nejaké stretká snažiliek?