Clexané a tomby v krvi. Užíva niekto?

cucuska
7. aug 2006

Ahojte. Má niekto zistenú hustú krv a uživa Clexané?

cucuska
autor
5. okt 2006

dolinka kde si? Potrebujem s tebou niečo:

gulicka
14. okt 2006

ahojte babulky,

aj ja beriem Clexane(0,4)-injekcie, preventivne, už skoro dva mesiace, som v 15 tt. Mozno mi budete vediet poradit: na bruchu po vpichoch sa mi vytvarajú take podkozne hrcky (niekedy velke 3-4 cm v priemere), vraj je to v poriadku a mam si to miesto vzdy po injekcii rozmasirovat, ale nejako mi to nepomaha. Stava sa to aj Vam? Co s tym podnikate? Skusali ste si to pichat aj do stehna? To je vraj dalsia alternativa. Ak ano, v ktorej casti stehna? Bolest je horsia, ci znesitelnejsia na stehne v porovnani s bruchom?

cucuska
autor
16. okt 2006

Ahoj. No ja sa teraz s manželom snažilkujeme a mám predpísaný fraxiparine, keby som ostala tehu. Bolí to? A kde sa to presne pichá a picháš si to sama? a neškodí to bábu? A ak smiem tak prečo si to picháš?

gulicka
16. okt 2006

cucuska, picham si to sama, nic ine mi neostava (manzel o tom nechce ani pocut-nechce byt ten, kto mi spôsobuje bolest, tak si ju spôsobujem sama), moze Ti to pichat sestricka bud na gynekologii alebo obvodna, ale mne osobne sa tam nechcelo kazde rano chodit.Ukazali mi to raz na gynekologii a odvtedy fungujem az na tie horeuvedene problemy s hrckami. Picha sa to napravo alebo nalavo od pupka, alebo do stehna, ked uz budes mat vacsie brusko (to som este neskusala). V tom predchadzajucom odkaze som sa pomylila - teraz aj ja beriem Fraxiparine, predtym som brala Clexane, ucinok je vraj obdobny. Ja som dostala ku Clexane letak s obrazkami, kde a ako si to mam pichat a mam pocit, ze v prilohovom letaku k Fraxiparinu je to tiez. Ta bolest sa da vydrzat, zvykla som si, znasam to lepsie ako tehotenske nevolnosti. Babu to neskodi, tak mi povedali na hematologii, aj v letakoch sa moze uvadzat inak.

olianko
16. okt 2006

ahojte babulky...tak citam,ze aj vy mate podobny problem ako ja.Ja uzivam tiez fraxiparin.picham si to sama ,zatial len do brucha ale je to cim dalej tym horsie...teda brucho je citlovejsie. ☹

svetluska.p
16. okt 2006

cucska - a to je naco_ Ten fraxiparine??

gulicka
16. okt 2006

oprava- no v letakoch sa moze uvadzat inak.
Mne to predpisali v preventivnych davkach O,4 ml kvoli hranicnym hodnotam po krvnych testoch na zrazanlivost a defektu proteinu S a zvýrazneniu APC rezistencie, zjednodusene - preventivne, aby sa mi nevytvorila krvna zrazenina, kedze mam hustejsiu krv a treba ju pocas tehotenstva riedit a aby neupchala privody do placenty a babatko bolo cely cas dostatocne vyzivovane.
Tak nejako. Pa

gulicka
16. okt 2006

svetluska - na riedenie krvi, ak je prilis husta

olianko, ja som tam horevyssie pisala o tych hrckach, stava sa to aj Tebe? Co s tym robis?

svetluska.p
16. okt 2006

gulicka - dik za vysvetlenie 😵

cucuska
autor
17. okt 2006

ďakujem Vá veĺmi pekne za vystetlenie. Ak sa mám priznať, trošku sa aj bojím ako to zvládnem celé tehotenstvo a potom aj pár týždňom po tehotenstve ˇpre nášho vytúženého anjelika som ochotná podstúpiť všetko.

olianko
17. okt 2006

gulicka - ja ked si pichnem fraxiparin a ked vyberiem ihlu , tak si este drzim kozu medzi prstami a trosku si to pomasirujem.
robia sa mi niekedy hrcky ale skor mam modrinky 🙂

cucuska
autor
17. okt 2006

olianko: To znie tak divne. Ja vime že mne to pripadá divné ale keď to budem musieť robiť aj ja.

olianko
17. okt 2006

co myslis ze je divne? ja som si to tiez nevedela predstavit ako si to budem pichat ale naucila som sa a uz som v 31tt 🙂 a to je na tom to najkrajsie 🙂

gulicka
17. okt 2006

olianko, diky za tip, skusim to tak, ako pises...
ked si uz v 31 tt, ako si to pichas do brucha, vsak ho uz musis mat riadne napnute? Myslela som si, ze sa to moze pichat len pokial sa Ti da urobit "tukovy faldik", alebo aspon "kozny", a to si fakt neviem predstavit, ked uz budem mat brusko-balonik. 🙂 Hematologicka mi povedala, ze v neskorsom stadiu tehotenstva si to budem musiet pichat do stehna.

cucuska
autor
18. okt 2006

olinko: Ja viem že mi to pripadá nepredstavitelne ale za tie krasne chvile to naozaj stojí.

olianko
18. okt 2006

ahoj cucuska 🙂 ja si to stale picham do brucha- teda do boku, pod kozu.V podstate si to mozes pichat hocikde na tele pod kozu.ja som to do stehna neskusala , predsa len je to sval a ja sa uz teraz velmi neotocim aby som si to pichla do zadu do stehna ☹ .Obcas si to pichnem do ramena ale aj tam zle na to vidim...

cucuska
autor
18. okt 2006

Ja mám manžela zdravotníka, takže v tom pichaní problém nevidím len sa chcem opýtať, či to má nejaký iný účinok do brucha alebo do stehna. Ak sa smiem opytať kao ti na to prišli.

olianko
18. okt 2006

tak to mas usper ,ze ti to ma kto pichat 🙂 lebo inak je to otrava 😒
prisli mi na to nahodou.Ja som raz potratila a potom som nemohla vyse dva roky otehotniet.Moja gyndoska nic nerobila a tak mi znama vybavila ineho dr.Ten mi urobil vsetky mozne vysetrenia a medzi tym zistili ,ze mam aj tento problem.
Mne doktorka na hematologii povedala , ze si to mozem pichat hocikam na tele pod kozu.JA to striedam do brucha aj do ruky a zatial mam dobre vysledky, tak je to asi jedno - ucinok je asi ten isty 🙂

cucuska
autor
18. okt 2006

JA som potratila dvakrát a moj doktor ma poslal na hematologicku kliniku do MT. Tam mi robili rozne odbery. Výsledky budem mať o dva týždne ale doktorka moja hematologička mi to chce nasadiť už teraz, pretože sme sa načali snežilkovať, Že aby som to brla predbežne. Ja osm nemala problém s otehotnením, ale našmu babu prestalo tlcť srdieČKO V OBOCH PRÍPADOCH. Brala si to aj preventivne pred otehotnenim?

olianko
18. okt 2006

pre otehotnenim som brala len kyselinu listovu a az ked som zistila ze som tehotna tak mi nasadili fraxiparin / asi v 5tt/
ked som potratila tak robili vysetrenia na histologii aj na cytogenetike ale uzavreli to s tym / teda tam mi to tlmocila moja byvala dr/ ze nevedia pricinu. ☹

cucuska
autor
18. okt 2006

to aj mne . aj ja beriem kyselinu listovú už tretí mesiac, nasadili mi ju pred tromi mesiacmi. Zajtra mam ist k svojej hematologicke, a viem ze mi povedala, ze mi da aspon anopirin pred otehotnenim. som sama zvedava, ale poviem ti, bodaj by to už na tretikrat konecne vyslo.

olianko
18. okt 2006

ja beriem stale kys.listovu 2x denne.inak ti poviem, ze prve tri mesiace som prezivala tazke chvile.Strasne som sa bala ze sa to opat zopakuje.Teraz ale citim,ze vsetko dobre dopadne 🙂
drzim ti palce nech vam to vyjde cim skor a nech to dobre dopadne 🙂

cucuska
autor
18. okt 2006

ďaujem.POtom sa ozvem a dam vedieť čo a ako.pa

dolinka
23. nov 2006

ahojte babule! to sme sa rozrastli! mozme sa takto podelit o skusenosti dobre- dodat sil a optimizmu a v zlych si poradit.. 😉 🙂 😝

cucuska
autor
24. nov 2006

Ahoj doli

dolinka
25. nov 2006

cucuska! pisala som ti IP a dost dlhu ! dostala si ju ????

emjee
22. jún 2007

avion • 27tt • 21. jún 2007 o 20:41
Ahojte, nemate niektora skusenosti s inj. Clexane? Hematolog mi predpisal a povedal ze si to mam davat do ruky a v pribalovom letaku pisu ze sa nesmie aplikovat do svalu.

bazalka • 1d • 21. jún 2007 o 20:51
Avion ... aplikuji se do podkoží ... proto maji kratkou jehlu. Vetsinou do ruky, bricha nebo stehna. Dle vysky podkozi bud kolmo nebo sikmo.

avion • 27tt • 21. jún 2007 o 20:57
Lenze mne sestricka pichla do ruky ale do svalu! Ja som si az doma precitala pribalovy letak, a teraz som znepokojena, lebo je tam dost velkymi pismenami napisane ze sa nema davat do svalu! uz som pocula o pripadoch ze sa aj doktor pomylil.

bazalka • 1d • 21. jún 2007 o 20:58
Tak tam zavolej a zeptej se. A jak vis, ze to pichla do svalu??? Ta jehla je opravdu kratka. Ale urcite se ma pichat do podkozi, to mas pravdu.

avion • 27tt • 21. jún 2007 o 21:07
Viem to lebo ked si spravim taku koznu riasu ako ked si mam dat inj tak to mam take tvrde, nie je to iba koza. Nemozem si na ruky chytit len kozu. Skusala som to na manzelovi a kamaratke a im kozu v pohode oddelim. a miesto kde ma pichla je bolestiva. Pojdem rano k nim a opytam sa, lenze uz dnes bola sestricka "velmi ochotna". 😒

bazalka • 1d • 21. jún 2007 o 21:11
To se nepicha do kuze, ale do podkozi ... to se samotne chytnout neda. Je to tukova vrstva mezi kuzi a svalem.Pokud udelas kozni rasu, do svalu bys to pichnout nemela. Ale fakt zalezi na vrstve podkozi.

avion • 27tt • 21. jún 2007 o 21:18
Aha, to uz je nieco ine. Mne doktorka povedala "pod kozu". Z anatomie viem iba tolko ze koza je tenka a potom su svaly. Preto som sa tak velmi zlakla. Dakujem za ukludnenie. Ja som inak dost "tenka" osoba, (pred otehotnenim som vazila 45 kg) a vela tuku na rukach nemam.

bazalka • 1d • 21. jún 2007 o 21:22
Avion, radej tam zajdi ... je mi divny, ze ti presne tu aplikaci nepopsali. Je to jejich povinnost, kdyz si mas ty injekce pichat sama. Chtej to po nich ... zdravi mas jen jedno!!! Drz se, preju fajn konec tehu a zdrave mimi 😉.

avion • 27tt • 21. jún 2007 o 21:24
Dakujem! Dufam ze este niekedy pokecame! Dobru noc a uzivaj si babatko! Ja sa velmi tesim na to moje a som velmi zvedava ako vyzera.

bazalka • 1d • 21. jún 2007 o 21:28
Tes je, jeto neco uuuuzasneeeeeho

denisocka
19. okt 2007

baby, je to stará té,a ale aspon niečo, aj ja začínam odo dnes s Clexanom, som v 31 tt

kapp
19. okt 2007

Babuľky - pozrite tému TROMBOFÍLIA na tomto fóre. Je nás tam viac s "hustou krvou".

poleva
5. mar 2009

ahojte poradi mi niekto ? lekarka mi povedala ze aj ked mi nic nenajdu na hematologii budem si pichat fraxiparin
je to mozne ? alebo som ju len zle pochopila, som po 2 missed