Clexané a tomby v krvi. Užíva niekto?

cucuska
7. aug 2006

Ahojte. Má niekto zistenú hustú krv a uživa Clexané?

dolinka
12. aug 2006

ahoj ja som po porode dostala trombozu a clexane mi dali jeden cas injekcie..takze mam hustu krv.. ako ti na to prisli??

cucuska
autor
13. aug 2006

ja som dvakrat potratila a tak ma moj gyn poslal na hematologiu a tam mi pobrali krv a povedali mi ze mam zvysene riziko tvorby tromb a ze oretoi som potratia. ze budem brat kazdy den injekcne clexan a aj po porode 6 tyzdnov. takze tak

dolinka
13. aug 2006

vidis cucuska, aj ja som raz potratila pred necelymi 3 rokmi missed ab. v 12t.t., vtedy nebol nik ochotny patrat po tom preco sa to stalko.. vraj sa to robi az po tretom potrate.. potom som po case ptehotnela .. rizikovo problemovo donisila zdrave mimco ale ja som prisla k tromboze.. teraz chodim pravidelne na hemat. a riedia mi krv.. najprv som si pichla fraxip.forte.. obdoba clexane.. a teraz beriem orfarin.. nie je to moc dobre na organizmus.. skodi oboje na kosti a pecen.. Na hemat. sa lekarka prekvapena pytala ze ma po potrate neposlali hned na vysetrenie ci nemm poruchu zrazanlivosti krvi.. nuz aj tak ako ty som trombofilna a preto som potratila lebo uz vtedy sa vytvor. zrazenina a plod nemal vyzivu ci kyslik...

cucuska
autor
14. aug 2006

ak ja som to tak- EŠte že mam taeho lekara , kt. ma tam poslal ale až po druhom potrate. teraz čakame do okt. a potom ideme na vec. EŠte potrebujeme si oddychnuť a načerpať sili. Aj tak budem na marodke keď budem tehu aspň si užijem vianoce. Konečne prve, vždy ich trpim v robote ale tento rok to hadam vijde. Je to nebezpečne na organizmus? mne napislaa fraxiparin alebo clexane a ešte kys. listovu a tak. hadam to vijde. a prečo bolo druhe tehotenstvo take zložité?

dolinka
14. aug 2006

.. strasne moc vam parejm aby vam to uz konecne vyslo a mohlisa uz coskoro tesit z maleho zdraveho batozteka.. ptom zabudnesna vsetko to trapenie a bolest ktorou si musel prejst aby si mala taky dar!!

dolinka
14. aug 2006

to ze je to skodlive som citala na pribalovom letaku fraxip.ortie, kt. som si pichala.. a potom so po tej liecbe surfovala po nete a tak som sa docitala ze pri dlhodoejsejliecbe taketo riedenie krvi sposobuje osteopoozu.. preto zesa odburava dol. vitamin kumarin..a tiez ze liecba tabletkami sa filtruje cez pecen a to tiez moze.. ssice v ojedinelych pripadoch . ale predsa.. sposobovat rakovinu pecene... Velmi rizikove je uzivat lieky uz len pri malej poruche fie pecene..
zial.. nemozem ti podat odkazy na dane web stranky.. surfovala som davnejsie a nemam to odlozene.. skus sama pokukat.

dolinka
14. aug 2006

dalsie tehotnstvo bolo rizive lebo som mala nej.hyperemesis gravidarium. ak som si to spravne zapamatovala.. nech ma zdravotnici za skomoleninu neobesia! 😉 😀
no po slovensky ze som prve 3 mesiace extremne zvracala..ip den noc schudla som 6 kg.. musela sa o mna starat mamka .. skoro mi mimi koli tomu chceli zobrat..blazni!!! ale v 15t.t. mi to prestalo a bolo v pohode.. len potom okolo 6mes. som zacal amt opuchy a cievne probl.

dolinka
14. aug 2006

ako budes rodit, ked budes mat taku riedku krv?? nehrozi ti ze vykrvacas?, ako tomu zabrania?? al. ti indikuju cisarsky?? pytala si sa uz nato, zaujimalo by ma to, lebo aj ja pri dalsom budem musiet mat riedenu krv cele tehotenstvo..

cucuska
autor
14. aug 2006

ahoj. no ja neviem. Ale manžel mi povedal pracuje v zdravotnictve, ze sa to vsadi pred termino. ale to mi vychadza, ze sa a si rodi cisarskym, pretoze sa to moze vysadit len na kratku dobu a ako oni budu vediet key ides na vec? ano on nevie. mame to prvykrat a v nemocnici sa s tym este nestretol a to je i pri porodoch. hm?

dolinka
14. aug 2006

.. co myslisze je pri porodoch ,?? ja som citla, ze pri trombofilii sa NESMIE pichat epid. anesteza, lebo hrozi ze pri jeje zavedeni sa vytvori krv. zrazenina v mozg.miechovom kanaliku a hrozi pacientovi postinutie ciastocne alebo uplne .. takze bud odrodime naostro 😀 , alebo nas porezu v celkovej anesteze 😖 ale to nam zasehrozi zle hojenie vonkajsej aj vnutornej rany pri tak riedkej krvi.. nuz nie je to bohvieaka predstava..

cucuska
autor
15. aug 2006

ani mi nehovor. manžel robí "sestričku" v nemocnici.Ano ja neviem ako to bude a ani si to nechcem predstaviť, hlavne už chcem byť tehotná a chcem aby sa nám narodilo zdravé krásne dieťa a nech ma to stojí cokolvek. /no moj život veru nie/ vydržim všetko. tak 😀

dolinka
15. aug 2006

neboj cucuska, vsetko dobre dopadne a urcite sa coskoro docakete krasneho zdraveho dietatka 🙂

cucuska
autor
16. aug 2006

ĎAKUJEM DOLINKA. aJ JA TOMU VERÍM LEN TEN ČAS IDE NIEKEDY HROZNE MOC POMALY. ALE JA VYDRŽIM. 😀

dolinka
17. aug 2006

.. to poznam.. nekonecne cakanie a same sede myslienky...
, ale ono to pride prave vtedy ked sa nebudete sustredit prave a len na to, .. musite sa pozerat cez trochu ruzovu optiku a veselo si uzivat zivota, radovat z toho co mate, co zazivate, z toho ze ste nasli jeden druheho a mate sa okoho opriet.. proste byt v pohode... dietatko sa potom urcite poponahla ku spokojnym a stastnym rodicom, aby to spolocne stastie bolo dokonale..

cucuska
autor
18. aug 2006

ty si ale zlatá 😀 ešte že som narazila na takú skvelú osobu 😀

dolinka
18. aug 2006

..asi je to o tom, ze ked si clovek prejde nicim takym,alebo podobnym, ma pre to aj vacsie pochopenie ako nezainteresovany..
.. o to viac si vieme vychutnat a vazit tie radostne okamihy !

cucuska
autor
19. aug 2006

Tak v tomto má&š pravdu. Veď keď sa stretneme tak pokecame. Viem si živo predstaviť ako strašne moc lubite vašeho anjelika 🙂

dolinka
19. aug 2006

.. uz sa etesim na nase stretko..poponahlam sa napisat ti viac o sebe cez IP, le dnes to akosi nestiham..

cucuska
autor
25. aug 2006

ahoj dostala si sms?

dolinka
27. aug 2006

ahoj dostala..trocha oneskorene, ale prisla.. chystam sa ti odpisat, len mam teraz strasne fofry a tak mi je to jednoduchsie tu na nete... 😉

cucuska
autor
28. aug 2006

tomu verím. konečne sa chystajú dni voľna veľmi sa na ne tesim ako ich celé prespím a dospím moj deficit. Ja totiž strašne rada hajam. včera som spala od 12:00 do 15:30. milujem oddych. Prajem ti krásny usmievavý dníček 😀

dolinka
28. aug 2006

ahojky cucuska.. 😉 😀 ..mozem ta oslovovat uz aj takto familiarne 😀 😅 kedze toto forum mame take sukromne 😉 😀 😝 .. nik iny sa k nam nechce pridat ☹ 😠 ... sme take endemity so svojou diagnozou 😝 😝 😝 ..

bola som min tyzden na sone ze sa mi tromby uspesne rozpustaju... chvalabohu..bala som sa ze to nebude nikdy.. 😝 😔
.. v pondelok by som mala ist na kontrolu na hematol., ale asi to o tyzden posuniem, lebo mi nema kto byt s malym,..

prajem pekny dnik

sykorka
28. aug 2006

dolinka... aj ja možem 😀 😀 😀 😀

dolinka
28. aug 2006

.. sykorka a co mozes.. ?? 🙂 .. pridat sa k nam do tohoto fora 😉 😝 , alebo byt v pondelok s malym..?? 😉 🙂

sykorka
28. aug 2006

jasne,ze byt v pondelok s malym... alebo sa mozem ist s tebou prejst k dr. a pockame ta niekde vonku,kym si vybavis,čo potrebujes 🙂 🙂 🙂

dolinka
28. aug 2006

.. no neviem sykorka co by na to povedala mimikatulienka.. 😉 😝
ja chodim na pol 7mu na krv.. niekdy cakam aj hodinu.. a potom pre vysledky okolo obeda a to mozu byt aj 2-3 hodiny ... ziadna slava
.. keby si bola sama.. tak by to islo, ale kedze si *2 v jednom*😉 😀 , takto isto nie.. 😒
.. ale aj tak si straasne zlata, ze si ochotna vobec.. dakujem 😉 🙂
.. jooj hned sa mi bude lepsie spat.. tay dobry pocit , hi 😉 🙂

cucuska
autor
6. sep 2006

ahoj dolinka. ja neviem. moj muy je posadnuty cakanim na jonasov termin a mna to uz nebavi a ja sa nechcem riadit na jeden jedinz datum a to ma nebavi potom to nebude prekvapenie a moc tomu ani neverima a ja ti ani sama neviem,. ja bz som veru uz aj chcela ale ion je tym posadnuty a vobec ma nepociva a vies co bude pre mna najhorsie ked zistim ze to nevzslo a ze to bolo uplne zbytocne. musim sa niekomu vypovedat a je mi dnes zas hrozne aj som ti chcela npisat sms ale tu mam vic pismeniek.

dolinka
7. sep 2006

jooj lucinka moja, skoda ze som sem vcera nenakukla, boli by sme trosku popismenkovali.. ☹ 😔
... preco je ten tvoj taky posadnuty jonasovymi vypoctami???.. ma od niekoho OSOBNE potvrdene, ze mu to vyslo??? 😲 .. ak aj ano .. moze to byt aj nahoda..
my sme to mali tiez a figu borovu... 😝 😝 😝 otehotnela som celkom inokedy 😕 .. aj sesterka si to kupila na druhe dietatko.. straasne chceli chlapceka a tak 2 roky sulozili ako im napisal.. na ostro len v ´dane datumy a nezadarilo sa im vobec...tak sa potom nato vykaslali a hned prvy mesiac co isli na ostro stale, sa im zadarilo... sice dievcatko , ale su stastni.. 😉 😀 😀

katka75
8. sep 2006

dolinka - kam si si pichala ten fraxiparin? orofar ssu tiez injekcie alebo tabletky?

dolinka
10. sep 2006

ahoj katka 75 .. mas aj ty obdobny problem, ked sa pytasa??? 😔

..fraxiparin aj clexane su injekcie.. idu priamo do krvi, nevstrebavaju sa cez pecen a nemali by prechadazt do materskeho mlieka... davaju sa tehotnym aj kojacim pri hrozbe trombozy a poruche zrazanlivosti krvi😲

orfain su tablety co riedia krv.. beru sa rano nalacno pol hodiny pred jedlom. spracuva ich pecen a tak by sa nemali pri zlych pecenovych testoch.. a nie pri tehotenstve nakolko su teratogenne a teda narusaju normalny vyvin plodu a by sa dietatko mohlo narodit veelmi postihnute...
.. davaju sa aj kojacim/ ja som priklad 😝 / aj ked prechadzaju do mlieka ciastocne , vraj je to neskodne.. o com ja pochybujem, ale maly mi nechce ziadne umele mlieko 😝 😝 😝