Clostilbegyl - bolestivá ovulácia?

juliett99
13. máj 2008

Ahojke kocenky...
Mam na vas prosbicku a prosim o radu skusenejsich..Moj problem spociva ze sa z manzelom snazime otehotniet uz vyse roka.. Pravidelne lietam z anglicka domou a potom zas do Uk len kvoli sexu heheh
od marca navstevujem mojho lekara robili mi HP a zistili vysoku hladinu muzskeho hormonu a velmi nizku sliznicu iba nejakych 0.3 ma byt vraj 0.7 minimalne a na vajecnikoch polycisticke ovularia ci nieco take..samozrejme mam nepravidelnu mestruaciu lepsie povedane ziadnu take 4-5 mesiacov ... ale to uz teraz mam uzivala som duphaston a zacala som z liecbou clostilbegytu ... po prvej davke bolo vsetko fajn a teraz som asi mala ovulaciu bolo to dost bolestive a dokonca aj milovanie bolo bolave citim sa ako balonik... dnes je vlastne 17 den a mna stale boli spodok bruska a zacali ma pobolievat bradavky.. k doktorvi mam ist az na 13 den ovulacie..

zuzu805
6. jan 2010

Ahojte,,snažime sa o dieťa už rok a stale nič,,a tak by sme už chceli,,, ☹

ankel
11. jan 2010

ahojte babenky som tu nova clenka a tiez mam problemy ako vy. Ja s manzelom snazi uz 2 a pol roka a az teraz som bola na vystreni - hormonalne testy. samozrejme vysledky boli zle, nemam ovulaciu. zacala som uzivat clostilbegyt uz pojdem na 4 mesiac. vytok znami pri ovulacii nemam skor mam pocit ze som stale sucha a bolest? velmi zriedkava. ale bolia ma uz asi cca 2 mesiace krize. Babo stale necakame a som z toho uplne nestastna sme v zahranici takze u mna kontroly su raz za 7-8 mesiacov, i ked k lekarovi idem aj tu ked potrebujem. neviem ako mam dalej fungovat pretoze len co sa zobudim myslim na to ze chcem babo proste stale som uz zufala. ☹ tak vam drzkam palce nech vam to vsetkym vyjde vratane mna. 🙂

babe19
12. jan 2010

Ahoj ANKEL
My sa s manželom tiež snažíme o bábatko,nedarilo sa nám tiež. V piatok som bola u gynekologa,ten ma vysetril,porozprávali sme sa. Dostala som tabletky - CLOSTYLBEGIT- od 5.dna cyklu po 9.den a este DUPHASTON od 21.dna do 25.DC
Vo februári by som to mala začat brat,ked dorazi mrcha. Manžel zas včera bol u urologa,jemu budu robit spermiogram. V utorok 19.januara sa dozviem,či je u neho všetko OK. Dufam,ze bude a niekedy na jar sa nam uz babatko naozaj podari. Aj tebe držim palčeky,čim skor aby vam to vyslo a aby si si našla uz v buducom mesiaci dve paličky na tehuteste 🙂

babe19
15. jan 2010

🙂

juliett99
autor
15. jan 2010

drzim vam palceky k skoremu tehulkovaniu 😉 😉 😵 😵 😵

zuzu805
16. jan 2010

Ahojte,,pomohol vam niektorej CLOSTILBEGYT otehotnieť??napište dakujem a držim palce všetkym !!! 🙂

mravvcek
16. jan 2010

Zuzu closti pomaha a pomohol mnohym babam,aj ja som otehotnela druhy mesiac brania clostylbegytu ale mala som missed,a to mi zistili ze mam poruchu zrazania krvicky,dietatku sa nedostavali ziviny,zastavil sa vyvoj a prestalo bit srdiecko.Baby teraz som zacala po roku a pol zase s clostylbegytom,zial po 3 mesiacoch neuspesne,ale nepichal mi pregnyl,vraj nie je za to.Stalo sa vam niektorej ze vam nepichali pregnyl na prasknutie vajicka?Prvykrat co som otehotnela mi ho pichol predchadzajuci lekar,teraz mam noveho a on to pichat nechce.

ankel
16. jan 2010

ahoj babe19 dakujem ti ze si na mna reagovala aspon ty. Tak vidis kolko nas je co uprimne chceme otehotniet ale nedari sa. Zivot je nespravodlivy co? Moj muz bol na spermiograme a je vsetko v poriadku z jeho strany. v utorok mam dostat mrchu tak uvidime,ale myslim ze ju dostanem lebo podla mna by to zena nejakym sposobom citila ze je nieco inak nie? co si myslis ty? No nic kazdopadne budem stastna ked sa to raz stane drzim aj tebe palce ahoj a dik. 🙂

zuzu805
16. jan 2010

ankel držim ti moc palce,,,!!!

zuzu805
16. jan 2010

mravvcek,,Tak to my je luto čo sa Ti prihodilo pri prvom dieťatku ☹ ,,,,moc ti držim palčeky

babe19
17. jan 2010

ANKEL-ja v utorok uvidim či je môj muž v poriadku,vieš,jeho brat má nejaké problémy s počatím,má slabučké spermie,málo a tie ostatné su zas lenivé. ☹ pevne verim,že muž nebude mať tie isté príznaky.drž nám palčeky. 😉
veru,život je nespravodlivý,ale netreba sa vzdávat.máme vedla seba toho naj človeka,ktorého nadovšetko lubime. mne ked v decembri meškala mrcha,tak som sa tesila,pevne som dufala,ze som uz tehu,ale nie,na 33 den som to dostala.potom som sa rozhodla,ze pojdem k dokimu. tak on mi dal clostyl a duphaston,teraz pockam dalsiu mrchu a zacnem brat. jaj ANKEL,velmi ti drzim palce aby sa ti coskoro splnil tvoj sen. a co by si chcela radsej,dievca,chlapceka?

ankel
24. jan 2010

zuzu805 dakujeem ti strasne moc za tvoje slova velmi si to prajem a prajem aj tebe vela stastia.
A ty babe19 ahooj pisem trosku neskoro ale mala som toho trosku viac praca.... no co ako ste dopadli teda manzel? je vsetko ok? dufam ze ano. predstav si babe19 v utorok 19 som mala dostat mrchu a nechodili nechodili mala som slabulinky vytok asi dva krat a nic. a v noci z piatka na sobotu krce riadne a mrcha dorazila. och tak sme uz dufali. manzel mi nechcel ani len pohar vina naliat ze co ak. a v sobotu vecer som si od zufalstva dala dva pohare. bojim sa ze mi ani len tie vajicka nerastu do tej velkosti ako maju byt myslim 21 az 22mm vies aby sa mohli oplodnit. az za 3 mesiace idem na slovensko tak sa asi objednam aj tu v zahranici k doktorovi aby mi aspon pozrel sonom ze jak to vyzera. tak sa to robi? opis mi to este som nemala s tymto skusenost prosim. Ale v jednom mas pravdu som strasne stastna ze mam muza takeho aky je. stale ma podporuje a tak... vies ono to neustale omielanie o tom ako chces a preco moze ist casom na nervy, ale zatial som to u neho nepocitila. verim ze tvoj muzicek je taky isty. strasne vam drzim palce nech sa vam to uz podari nech si stastna. vies je mi celkom jedno co to bude len nech je a nech je zdrave. moje dve svagrine maju po jednom a to dievcatka. myslim ze muz by bol za prve asi chlapca i ked vravel ze mu to je jedno. velmi sa mi dobre s tebou aj ostatnymi / ked reaguju / rozprava celkom mi to pomaha viem ze nie som sama. drzim nam vsetkym palce a budme silne urcite sa to podariiii.

ankel
24. jan 2010

mravvcek och tak to si sa musela veeeelmi tesit ked si po 2 mesiaci ostala tehotna ale take nestastie po tom to hadam ani pravda nie je. je mi to luto urcite sa ti to este podari drzim ti moc moc palce. a preco ti to pichal ten pregnyl? viem ze na prasknutie vajicka ale popis blizsie. ja mam len clostelbegyt ale den duphaston nie preco to je tak? jedna zena dostane 2 liéky jedna len jedny. nech sa ti dari

ankel
24. jan 2010

ozaj babe19 mozem sa opytat kolko mates aj manzel rokov?
🙂

babe19
26. jan 2010

ANKEL-ahoj a dakujem ti velmi pekne ze si reagovala 🙂
My máme s manželom onedlho 26 rokov. Vlani sme sa zosobášili,odvtedy sa pokúšame o bábätko. Momentálne na to chvála bohu nemyslím každý den,teraz mám toho veľa,ale ked uvidím v telke alebo na ulici malinké,hned sa mi rozbusi srdiecko. Aj nam by bolo jedno ci to bude chlapcek ci dievcatko,nech je zdravé. Manzel dopadol na spermiograme čo najlepsie,vsetko bolo v poriadku,len musi ist este raz,lebo vlani prekonal nejaky virus a v ejakulate zostali male krvinky,vraj to nič,doki povedal,najdolezitejsie je,ze je schopny splodit dietatko. Teraz uz ostávam len ja: ja sa tiez velmi bojím,ze mám PCO,robila som si ovu testy,negativne,necitim bolesti v podbrusku,nemam hlien,len taky hustejsí. Folikulometria vyzera nasledovne :

meranie veľkosti folikulu ultrazvukom robí sa opakovane po niekoľkých dňoch na sledovanie rastu folikulu a predpovede, alebo dôkazu ovulácie.
folikulometria sa robí vaginálnou sondou,ktoré umožnuje presné posudenie velkosti,struktury zmien v maternice a vajecnikov,ktore prebiehaju pocas menstruacneho cyklu. v nestimulovanom cykle je mozny dominantny folikul najst uz priblizne 9DC,ked meria okolo 10mm.jeho rast prebieha linearne,okolo 2 mm za den.ak dosiahne 16*18mm,da sa pomerne spolahlivo stanovit datum predpokladanej ovulácii. folikul praska pri 18*22 mm.k ovulacii moze dochadzat medzi 10*12 dnom cyklu ale aj 17*22,ba poznam aj take baby ktore maju ovulku az na 26*28DC presne pred menstruaciou.

takze ANKEL nie je to nič extra bolestivé. dá sa to vydrzat.len keby nam to uz pomohlo,ze? ale nesmieme byt netrpezlive. 😉

ankel
26. jan 2010

ahoj babe19 tak to som veelmi rada ze manzel je v poriadku a to prekonany virus, to sa vylieci urcite. verim ze budes aj ty ok, velmi ti budem drzat palce. ja som sa objednala tu v zahranici idem 8 na gyndu tak uvidim a podla mensturacneho kalendara co som nasla na nete som si vypocitala ovulku mala by som zacat ovulovat od 8-16 februara. mala som 36 dnovy cyklus a 3 dni menzes. neviem ci to tak je s tou ovulkou uvidi sa. ja budem mat tento rok 28 a manzel tento rok 27 o 10 mesiacov som starsia. a v juny budu 3 roky co sme sa zobrali a snazime sa. Inak s tym dietatom na ulici alebo v telke mas pravdu neuveritelne ma prepadne ten pocit BOZE AJ JA CHCEM. alebo ked vidim tehotne zeny..... dakujem ti za vysvetlenie 😉 a drzim ti palce

mravvcek
26. jan 2010

ankel tesila som sa velmi,plakali sme od stastia s manzelom,ze mame babatka v brusku a zrazu nam ho niekto v 12tt vzal.Ale teraz uz viem,ze vsetko sa deje pre nieco,vsetko ma svoje dovody.nas anjelik je v nebicku,a o chvilu nam snad posle maly zazrak 🙂)) velmi velmi tuzime po babetku po 3 rokoch bolesti a bezvysledneho snazenia sme este stale plny optimizmu a pozitivneho myslenia.Musime len a len verit.A samozrejme riesit situaciu 😀

babe19
27. jan 2010

ANKEL: dakujem ti velmi pekne,si velmi zlata. aj ja vam budem drzat palce a toho 8-ho budem na teba mysliet 😉
MRAVVCEK: strasne mi je luto co sa vam stalo,ale urcite vas anjelik posle vytuzeny zazrak. neviem si predstavit,akoby som to prezila,urcite si velmi silna zena.

kacenka24
27. jan 2010

Ahojte dievčatá.
Chcem Vás povzbudiť. Merala som si BT a zistila, že nemám ovu. Dr. mi predpísal Clostil a zadarilo sa nám hneď na prvýkrát. 🙂 Užívala som 5 až 9 DC 1 tbl. a mala som po prvý raz bolestivú ovuláciu.
Teraz som od začiatku na rizikovom tehu, do 16 tt. sme prekonali niekoľko krvácaní, tak teraz dúfam, že to bude už len ok.

mravvcek
27. jan 2010

kacenka velmi ti prajem,aby si si mohla teraz uzivat len a len krasne a bezproblemove tehu 😀 a na konci aby ste sa tesili z uzlika stastia 😉
babe-clovek ma na ramenach len tolko co zvladne uniest 🙂 a mam pri sebe neskutocne dobreho manzela a uz len kvoli nemu velmi si prajem,aby sa nam to splnilo.Vidiet plakat muza je to najbolestivejsie,teda pre mna...
drzim prstekym,aby vam to vyslo co najskor 😀

kacenka24
27. jan 2010

Ďakujeme, Mravvcek. 🙂
Máš pravdu, vidieť muža plakať je pre nás ženy-manželky veľmi bolestivé. 😔
Aké vyšetrenia už máš za sebou? Boli ste aj na genetike?

mravvcek
27. jan 2010

Nie ja mam za sebou hlavne hematologicke a tam mi zistili aj pricinu potratu-mimi sa zastavil vyvoj,nebolo vyzivovane,pretoze moja krvicka zhustla a tak viem,ze ked sa podari otehotniet tak si budem pichat injekcijky.No a mame za sebou rozne vytery,odbery krvicky...
a ty si otehotnela ako,prirodzene?

kacenka24
27. jan 2010

No prvé tehu po roku snaženia bez akýkoľvek liekov. Porodila som v januári min. roku cisárskym predčasne v 25+1 tt. Malá po 8 dňoch zomrela. 😔 Potom sa začal kolotoč vyšetrení, kde sa ale na nič neprišlo. A druhé tehu bolo pomocou Clostilu, keďže som nemala od cisárskeho ovuláciu. Zmenila som Dr. a ten ma dal dokopy.

babe19
27. jan 2010

Bože babenky,ako to tu čítam od mojho posledného príspevku,normálne mám slzy v očiach. Viem si predstavit,nie neviem ake to moze byt,ale citim s vami,čo ste asi prežili.Nenormálna bolest v srdci a v dusi. O tom ani nehovoriac,ze ak manzel trpi,place,to je na roztrhanie. Vtedy nam srdiecko puká. ☹ Ale my sme tá silnejsia aj neznejsia polovicka,musime ich drzat nad vodou,tak ako aj oni niekedy nas. 😉

babe19
27. jan 2010

jaj a zabudla som,ja uz cakam mrchu,aj ja mam brat clostylbegyt,tak dufam,ze ako pisala KACENKA aj nam sa podarí. dufam,verim,nic ine nezostáva 🙂 uz mám 30dc a mrcha nikde,hoci malilinké bolesti uz cítim v podbrusku. aj minuly mesiac som mala 33dc,tak cakám - netrpezlivo

babe19
28. jan 2010

ahoj baby,pomozte mi prosím,mam na vás jednu prosbu. od 5DC mam brat clostyl.ale to uz viete.lenze,dnes som mala uz malo krvi a aj hnede spinenie,tak to je uz prvý den menzesu? teraz neviem! alebo treba pockat kym normalne vytecie tá krv a to sa bere ako prvý den cyklu?

mravvcek
28. jan 2010

babe myslim,ze menzes sa berie od toho dna ked sa normlane rozkrvaca-roztecie.Presne to iste som mala aj ja,mala som vo vytoku trosicku krvicky,len na papieri,potom hnedy vytok a lekar mi povedal,ze 1 den MS je az vtedy ked sa roztecie.Ale pockaj kym napisu aj ine baby,mozno im povedal inak.Inac s tym problemom som pisala aj na mamatata tomu gynekologovi co radi a tiez mi napisal,ze az ked sa to rozbehne.Skus mrknut mamatata-poradnu gynekologa a vyhladaj tam otazku a on tam napisal odpoved.

babe19
28. jan 2010

mravvcek,dakujem velmi pekne,myslim,ze je to tak ako pises. dakujem,velmi si mi pomohla.tak na 80% som to tusila,vedela. 🙂

noe
28. jan 2010

babe19 - ako pise mravcek, prvy den cyklu je prvy den silneho krvacania, nie spinenia.
My sa snazime 1,5 roka a prave mame za sebou prvy cyklus Clostiku. Teda prave sme vtom najlepsom 😀 zajtra mozno v sobotu by sme mai ovulovat 🙂 tak strasne dufam, ze sa podari.
A som rada, ze pisete o bolestiach, ze je to normalne. Uz som chcela nahanat lekara, ze co sa deje, pri kazdom pohybe bolesti oboch vajecnikov 😒 No ale ak to ma viest k babatku, tak vydrzime 😉

babe19
29. jan 2010

dakujem ti noe a drzim vam palceky aby vam to coskoro vyslo.