Clostilbegyl - bolestivá ovulácia?

juliett99
13. máj 2008

Ahojke kocenky...
Mam na vas prosbicku a prosim o radu skusenejsich..Moj problem spociva ze sa z manzelom snazime otehotniet uz vyse roka.. Pravidelne lietam z anglicka domou a potom zas do Uk len kvoli sexu heheh
od marca navstevujem mojho lekara robili mi HP a zistili vysoku hladinu muzskeho hormonu a velmi nizku sliznicu iba nejakych 0.3 ma byt vraj 0.7 minimalne a na vajecnikoch polycisticke ovularia ci nieco take..samozrejme mam nepravidelnu mestruaciu lepsie povedane ziadnu take 4-5 mesiacov ... ale to uz teraz mam uzivala som duphaston a zacala som z liecbou clostilbegytu ... po prvej davke bolo vsetko fajn a teraz som asi mala ovulaciu bolo to dost bolestive a dokonca aj milovanie bolo bolave citim sa ako balonik... dnes je vlastne 17 den a mna stale boli spodok bruska a zacali ma pobolievat bradavky.. k doktorvi mam ist az na 13 den ovulacie..

mravvcek
29. jan 2010

noe vydrz a nebojaj urcite to vyjde,len pekne nozky hore a usmev na tvari 😀 😀 😀 😀 drzim pasticky.Babe a samozrejme aj teba 😉

zuzu805
31. jan 2010

ahojte,,zakaždim to somna vytečie mam aj nohy dohora,,hmm,,,neviem 😒 v čom je chyba,,takto neotehotnim určite,,pozdravujem všetych a aby vam to všetkym vyšlo!!! 😅

babe19
31. jan 2010

mravcek-bohuzial u mna este stale to iste,spinenie,ziadna mrcha. uz 34DC 😒 nikdy som to takto neskoro nemala.
ZUZU - neboj,aj zo mna vytecie,ale baby pisali,ze urcite to mnozstvo ktore tam ma byt JE! len treba byt trpezlivá,takze sa nevzdavaj

mravvcek
31. jan 2010

zuzu klud,z kazdej baby to vytecie 🙂)) ale ti silni bojovnici ostanu dnu a cakaju na vajicko a behaju za nim,nebojaj urcite to tam ostane a podari sa,hlavne treba hlavicku mat v klude a bude fajn,ver v to,ze bude mimi,nesmies sa bat,,lebo tym strachom blokujes vsetko 😀 😀 😀
babe inac aj ja som mala asi 5 dnove spinenie a potom sa to rozbehlo,neboj a test si skusala?

ankel
31. jan 2010

ahoj kacenka24, tak to je velmi povzdbudive oznamenie blahozelam ti. dufam ze sa nam to vsetkym podari v najblizsiom case. drzim palce nech je to vsetko bez problemov. som stastna aj za teba, uz sa neviem dockat ked uvidim na teste ja dve ciarky. Ozaj este sa ta opytam ked zena nema bolestivu ovulaciu neznamena ze ju nema nie? aj ked bereim clostel... ovulacia moze byt aj bezbolestiva nie? a este musi mat zena zakazdu cenu pri ovulacii vytok? ten znamy. diky a drzkaj sa

ankel
31. jan 2010

ahoj babe19, tak mozno ze si aj tehotnuckaaaaa. to by bolo super vsak? mam otazku 😅 . na nete my vyslo ze mam zaciatok ovu od 8 feb do 16 feb. mrchu som mala 23 jan. prosim ta podla tvojich vypoctov pripadaju tieto datumy do uvahy? nechcem vyzerat ako hlupak ale uz to pocitam z kazdej strany. viem ze ma rozumies. zatial ahoj a drz sa

babe19
1. feb 2010

MRAVCEK - test už netreba kupovať,dnes dorazila mrcha. je bolestiva,ale v pohode. teraz uz mam doma ovu testy,tak po mrche ideme na to :D uvidíme čo z toho bude.
ANKEL - a mávaš 28 cyklus? inač ako rátam,ano mozes mať ovu od 8 februára. nemás nahodou doma testy? Mozno,ze by bolo vhodné kazdy den si to sledovať? Hm?

ankel
1. feb 2010

ahoj babe19 nie praveze nemavam 28 cyklus. mam ho za posledny pol rok od 32 do 36. tak co co si myslis? mne uz z toho prepina. Inak je mi luto ze si mrchu dostala mohlo to vyjst, ale dobre je ze mas dalsie a dalsie sance a s clostelbegytom takze drzim palce. Nemam ovul.testy kolko mi ich treba na jeden mesiac? ja som stale v zahranici takze kupim az doma.

babe19
1. feb 2010

ANKEL - neboj,ani ja nemam presny 28 dnovy cyklus. dnes som to dostala a to uz je 35 dc. ja ked som mala ovu testy tak boli drahe,mala som ich 7,a od 10 dna cyklu som ich zacala robit,no teraz som si tu kupila za 20centov 20 kusov,takze budem robit co najviac za sebou a dufam,ze mi aspon jeden test vyjde na pozitivny. vraj ta baba to kupila v UK a tam je to ovela lacnejsie ako tu u nas na SK. mohla by si aj ty skusit,kup si napr. 20 ks a sprav si ich do obeda /nie prvy ranny moč/ a poobede okolo 16/17 hodine od 8 dna cyklu a uvidis. hm?

babe19
5. feb 2010

ANKEL.dávno som ta nevidela ☹

ankel
6. feb 2010

ahoj babe19. Ako sa mas? co nove? CHcem sa ta opytat ty ked mas ovulaciu tak ju mas bolestivu? lebo ako sme si pisali zajtra by som mala zacat ovulovat a nic. nic ma neboli myslim podbrusko alebo vajecniky. co si o tom myslis. mozes ovulovat aj bez bolesti nie? v pondelok idem k lekarovi chcem sa ho opytat ci mi prebieha ovulacia. a bojim sa uz teraz ze povie ze nie. Do zadku ja uz chcem ostat v tom. ☹ Inak chcem ti povedat ze by som ta rada spoznala osobne zdas sa mi fajn zenska... 😉 A od kial ste? ak chces tak odpovec ked nie nic sa nedeje. Inak nic nove konecne je vikend trosku si oddychnem od prace. a ty pracujes? asi sa moc vypytujem co? tak zatim papa

zuzu805
7. feb 2010

babe19 dakujem aj Tebe mravvček,,,za odpoved,,ale neviem stale my to neak nejde do hlavy,,,my čo chceme mať babo sa nam neak nedari 😔 fuuuha,,,zakaždim to vteka somna všetko,,,neviem nemam stoho vobec dobry pocit ani moj partner!! ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

babe19
8. feb 2010

Ajoj ANKEL - tak som rada,ze si sa ozvala. kludne sa ma vypytuj,ja ti ak viem,velmi rada odpoviem. ovulku ja niekedy mavam bolestivu,alebo ani ju vobec necitim. no mozno ze ani nemam,bohvie. teraz som si robila testy uz od 5 dc, dnes je to 8dc, prvý test mi ukázal jednu slabu,druhu tu kontrolnu silnu,potom dalsie dve boli velmi slabe,ba az neviditelné,len kontrolné. tak ja neviem. ☹ dufam,ze nebudem mat ovulku pocas MS. alebo mi to moze este stmavnut pocas nasledujucich dni? dufam,ze tebe v pondelok u lekara bude vsetko ok,prídes domov stastna,vysmiata,ze vsetko je ok. aj ty si velmi mila,my sme zo SA. a ty? alebo VY? moja robota je hrozna. robime kazdy den, 24hodin denne. Tri dni pracujem,potom den volna,tri dni pracujem a dva dni volna. takze vikend mam volny len kazdy druhy mesiac.bohuzial. ☹
ZUZU805 - viem,co citis. ani mi o tom nemusis rozpravat. to iste je aj u nas. aj moj manzel je z toho zufaly,vzdy vtipkuje ze mi to zasije,aby to tam zostalo. ale tu baby hovoria,ze urcite mnozstvo.to potrebne mnozstvo tam zostane.tak dufajme.
p.s.-clostylbegyt uzívam - negativne následky su len malé akné na tváry,no uvidíme co dalej :D

ankel
8. feb 2010

ahoj babe19 tak dnes som bola u lekara ale.... stala sa taka vec ze, poziadali sme /ked sme volali o termin / o prekladatela a niekto to doplietol a namiesto slovakia povedal slovania. A ked sme prisli prekladatel /to je na telefone /sa oval ze nie je slovak. A v ten den ked si u lekara uz nezozenies dalsieho prekladatela. Rozumiem tomuto jazyku ale chcem to vediet na sto percent tak preto ten prekladatel. Tak sme sa nejak dorozumeli sami. Pozeral ma sondou a povedal pravy vajecnik ok a na lavom je jeden folikul zda sa mi ze povedal 3mm co je na hovno ked som 17 den cyklu. Povedal ze mozno za 2 az 4 dni budem mat ovu, ale len mozno. Nerozumiem tomu co teraz? Tak mi dal dalsie lieky ale len na mesiac a po mesiaci na kontrolu. Nie je to clostel... je to iny liek vola sa pergotime. dve tabl za den pocas 5 dni ved vies. Tak som vobec neni potesena je to na prd. A kupila som si tu tie ovul testy vsetko som si musela prelozit kedze to nie je po sk. Je tam ze 7 testov. Nikde nepisu ze 2 x za den asi jeden test na jeden den v doobednajsich hodinach. a je tu taka tabulka, vyznacene dni mc a pod tym su cisla. ja som mrkla na moj cyklus co bolo naposledy 36 jan. tak mi vyslo robit test na 19 den od prveho dna menzesu. Dufam ze tomu chapem. Teda to je teraz v stredu. Prestavam byt silna, to je fakt. Mrzi ma ze aj ty si smutna pre tie testy. Inak preco dufas ze nebudes mat ovulku cez menzes. No a co miluj sa aj vtedy ja by som to urobila aj som to vlastne skusala ci nahodou... Ked ide o tuto vec tak kaslat na pravidla, alebo pre nieco ine si to hovorila? my sme z DK. Inak ta praca to musi byt o drzku a teraz ked je kriza si clovek nenavybera. a co robis niekde v bare alebo tak?vsetko ma sere / sorry za vyraz/ pa a odpis ☹

babe19
9. feb 2010

ANKEL chuda moje,tak to ti teraz naozaj nevyslo s tym prekladatelom. ale aspon si niecomu rozumela. ja by som bola totálne paf. to ta veru s tym folikulom ani nepotesil. 3mm je velmi malinky a to uz mas 17dc. uvidis,ako ti zaberu tie tabletky co ti predpisal. je to nejaky testostreron,nie? u nas to mozno ani nedostat. ja som tiez brala dva tabletky pocas piatich dni. dnes mam posledny. a potom od 21dc budem brat duphaston. som tiez zvedava,testik je coraz slabsi. co sa tyka ovulky cez menzes,muz nechce o tom ani pocut,hnusi sa mu velmi ked to len spomeniem. ale mozno keby to bola len nasa jedina sanca,tak mozno ze by sa dal nato :/ neviem.
na ovu testoch je vyznacena tabulka aj ja som sa riadila podla toho,no teraz ked som si kupila 30testov,robim si kazdy den ale len jeden. mozno ze by som mala 2 robit. co si ty myslis o tom? kedy pridete na SK? aj tu zajdes za nejakym doktorom?

ankel
9. feb 2010

No ahoj vies co to su tiez hormonalne tabl. na ovulaciu takze nieco podobne ako clostel proste riadi ovu aby sa dostavila. Ked pridem na sk / letime 9 aprila za dva mesiace/ tak urcite idem k svojej doktorke uz som aj objednana, tak uvidim co bude. Co sa tyka tych testov no neviem ja tam mam napisane ze vacsina zien uprednostnuje dopoludnajsi moc a test je jeden krat za den. ale ja kedze chodim do prace rano na 7 tak to nebudem stihat a zbytocne stresovat urobim si ho poobede ked pridem a v klude. Podla mna ked mas ovu alebo zvyseny ten LH tak to ukaze aj po obede. Nejdem sa s tym inak zaoberat a trapit sa lebo inak sa mi to neda len po obede. A zevraj by sme mali ten test opakovat kazdy den v priblizne v rovnaku hodinu. A keby som mala tolko testov ako ty tak neviem asi by ma lakalo to robit aspon 2 krat za den ale na druhej strane na co ked to tam ma byt ukaze to aj pri jednom raze nie? a ostatne si zase nechaj na dalsi mesiac asi to tak bude lepsie.Nie je to ani lacna zalezitost ale samozrejme urob ako uznas za vhodne. Ja som rada ze moj manzel s tym nema problem dame si pod seba uterak alebo co ked to nie je v sprche a hotovo. Myslim ze by si to mala skusit vela zien ovuluje cez menzes. Vsak uvidis ako vyjdu testy. A tieto moje testy to vobec nie je take ako hovoris ty ze tam mas ciarku v teste ci ako? ja mam taky digitalny drziak alebo ako to nazvat a k tomu 7 paliciek s papierikom ktory obcikam a na displeji mi ukaze ze co. Uvidim dufam ze som to dobre prelozila ale myslim ze ano kedze som to robila cez net pomocou prekladaca. Ja som totiz v Norsku tak to je po norsky. tak sa zatial drz pa p.s. dufam ze budes mat co najskor polodne dni a budes stastne tehotna a mozno aj ja a budeme sa spolu tesit. 😉

ankel
10. feb 2010

babe19 tak ahoj dnes som si robila ovu.test ☹ a hadaj nemam plodaky. Ale ja som si to myslela ze to tak bude ked sa ten doktor tak tvaril. Rozmyslam ze dalsi si urobim az v sobotu a ostatnych 5 si necham na dalsi mesiac. co povies? zbytocne to nebudem minat ked nemusim. Och boze kedy uz konecne budem stastna?

babe19
10. feb 2010

😉 🙂 ANKEL nebud smutna. aj ja som mala v oktobri len a len negativne testy. nevzdavaj sa. inac uz aj ja som si spravila pat testov od 5dc a stale negativne. mozno ze je este skoro na ovulaciu. budes raz stastna,uvidis,len treba verit a nechat to tak. keby tu jedna babenka nepredavala tie testy tak lacno ani ja by som nedala peniaze za ovutesty,su strasne drahe a clovek ani nevie,kedy ma zacat testovat. kazdy mesiac vzdy mam inokedy menzes,tak teraz vyrataj kedy su plodne dni,no nie? a ty mas este aj take zvlastne testy ako si pisala,este som taky ani nevidela. poznam len tie klasicke. a hlavne ze to mas po norsky. fiha,inac ako sa ti tam zije? odkedy si v zahranici? manzela mas nora? sorry ze sa vypytujem,len nechcem aby si bola smutna z toho,tak ta chcem priviest na ine myslienky.

ankel
11. feb 2010

ahoj babe19 diky za tvoje slova a povzbudenie si mila. takteto slova mi velmi pomahaju. Ale nenapisala si mi co si myslis o tom ze si spravim uz iba v sobotu jeden a ostatne si necham na buduci mesiac. Moje testy sa volaju clearblue digital. Mozes mrknut na nete ked chces. tento vyrobca robi aj tehotenske testy. Nevadi ze sa vypytujes ja som tiez zvedava na teba ako co... Manzela mam slovaka on je tu pomaly 3 roky a ja pomaly 2 roky. Ale mam tu aj svokra svagrinu s manzelom a dietatom. Je tu straaaaaasne vela slovakov. Zije sa mi tu celkom fajn uz som si zvykla ale urcite sa vratime na sk. Teraz v maji zaciname stavat dom takze raz sa vratime. a ty napis nieco o sebe. Co robis, byvate v byte alebo dom? ...Rozmyslala som ci si nevymenime e-maily a mozeme kecat aj tam lebo nechcem moc o sebe hovorit aby ma tu niekto nespoznal a vedel moj problem to by ma stvalo. Ale ked nie tak nevadi. Neviem ako to s tou ovu je ale dufam ze sa to tento rok podari. Inak ked pridem na sk chcem ist k jednej pani co pomaha tymto zenam ako sme my. tak ak to vyjde dobre, tak ti dam potom typ. ked budes chciet. tak sa drz a ozvi sa.

babe19
12. feb 2010

ANKEL - dobre si robila tie testy, nechaj aj na buduce. nie je to lacne,tak treba setrit :D n
napis mi svoju mailadresu,aby sme si vedeli pisat radsej tam :D

ankel
13. feb 2010

ahoj moja e-mail adress je marhulkam@centrum.sk tak pa

zuzu805
23. feb 2010

ahojkajte dnes som si robila test a zasa je negativny ☹ uživam clostilbegyt už 3 mesiac a mam aj duphaston,,som už stoho zronena tak by sme chceli babo ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

bambi9__2
23. feb 2010

ahojte, mam asi tyzden pred ms a uz druhy den ma pobolieva v podbrusku, skor na jednej strane len.... brala som 1tbl clostilu, mali ste to aj vy ?? 😕

zuzu805
23. feb 2010

Ahoj banbi9:aj mna pravidelne bolieva,,a presne tak tyžden pred ms,tak neviem ..Beriem ich už 3 mesiac,,upravili my ms ale otehotnieť sa nam stale nedary,, ☹

bambi9__2
23. feb 2010

zuzu, tak to mi je luto 😔 ja ich beriem prvy mesiac.... najprv som si myslela ze ma boli cysta, ale kocky z grafov mi hovorili ze to by bola pichlava bolest.... tak asi len clostil ucinkuje 😒

merias aj teplotu? vies kedy mas ovu?

zuzu805
24. feb 2010

bambi ,teplotu si nemeram,a ovu-no tak približne viem,,asi..a kolko sa už snažite o miminko??držim moc palce nech Ti to vide,, 😵

bambi9__2
24. feb 2010

zuzu, zacali sme cca v auguste 09 ... mala som aj dlhe cykly takze neviem kolko je to zhruba cyklov...meriam bt druhy cyklus...
buduci tyzden by som mala dostat a nasadzujem dve tbl clostilu 🙂

zuzu805
20. mar 2010

Ahojte.V utorok som si robila test bol pozitivny,,nemohla som tomu uveriť na druhy den(v stredu)som si zrobila dalši hned rano a tieš bol pozitivny,,tak som štasná,,vo štvrtok som hned išla ku doktorovi robil my ultrazvuk-vnutorny ,,ale nič tam nevidel je to možne?? ☹ ☹ som stoho dosť smutna ☹ dal my duphaston a na kontrolu až o 12 dni tak neviem ...hovoril že my nemože potvrdiť tehotenstvo!!!čo si o tom myslite??

lucia122
30. mar 2010

Ahojte, clostilbegyt som užívala už 2x a mám 2 zdravé deti. Dievča bude mať 7 a chlapec bude mať 4. Pri malej som ho užívala 1x1 a merala som si bazálnu teplotu, žiadne problémy som nemala po 6 mesiacoch som otehotnela. Pri malom som ich prvý mesiac brala 1x1 na druhý 2x1 a na 12 deň ultrazvuk. Tehotná som ostala po druhom mesiaci. Momentálne sa chystáme na 3 mimčo. Želám všetkým veľa úspechov a hlavne vydršte stojí to naozaj zato.

zuzu805
9. apr 2010

Ahote o babo som prišla bola som v 6tt,som stoho hotova neprajem to zažiť nikomu je to hrozna bolesť ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹