Clostilbegyl - bolestivá ovulácia?

juliett99
13. máj 2008

Ahojke kocenky...
Mam na vas prosbicku a prosim o radu skusenejsich..Moj problem spociva ze sa z manzelom snazime otehotniet uz vyse roka.. Pravidelne lietam z anglicka domou a potom zas do Uk len kvoli sexu heheh
od marca navstevujem mojho lekara robili mi HP a zistili vysoku hladinu muzskeho hormonu a velmi nizku sliznicu iba nejakych 0.3 ma byt vraj 0.7 minimalne a na vajecnikoch polycisticke ovularia ci nieco take..samozrejme mam nepravidelnu mestruaciu lepsie povedane ziadnu take 4-5 mesiacov ... ale to uz teraz mam uzivala som duphaston a zacala som z liecbou clostilbegytu ... po prvej davke bolo vsetko fajn a teraz som asi mala ovulaciu bolo to dost bolestive a dokonca aj milovanie bolo bolave citim sa ako balonik... dnes je vlastne 17 den a mna stale boli spodok bruska a zacali ma pobolievat bradavky.. k doktorvi mam ist az na 13 den ovulacie..

cathy77
21. apr 2010

zuzu - je mi to ľúto, nastupuješ na tu cestu čo ja... ja som potratila v piatom mesiaci. tiež neprajem zažiť nikomu. a ked sa potom nedarí otehotnieť a hormony ti nepracujú, lebo si rozobratá na šrúbky tak to je ešte horšie ako samotny potrat. aspon u mna. tak ti prajem veľa síl...lebo bude treba siahnuť až na ich dno 😔

anuska33
25. apr 2010

ahojte.My sa s manzelom snazime 5 mesiacov a stale nic.Mavam nepravidelnu menst. a lekar mi zistil,ze som nemala ovulaciu tak mi predpisal Clostilbegyt.Teraz v aprili som ho uzivala prvy krat 3 dni po 1 tbl a 2 dni po 2tbl a na 10.den som bola na ultrazvuku a mala som jeden folikul24mm a druhy 20mm.Potom som bola na 12den na ultrazvuku a lekar mi povedal,ze ten mensi praskol.Dnes mam 16 den od menst.a stale ma velmi boli v podbrusku a az do krizov mi to ide a na vracanie mi je.Mate niekto aj vy taketo skusenosti?Vo stvrtok idem k lekarovi na krv a povie mi co dalej,tak som zvedava.Dam potom vediet

zuzu805
28. apr 2010

anuska33.ahoj aj ja som mala nepravidelnu menstruaciu,no chcela som otehotnieť tak my dal doktor clostylbegyt,a duphaston a po 3 mesiacov sa to podarilo bola som najšťasnejšia na svete moje male som potratila v 6tt a je to fakt hrozne neprajem nikomu zažiť myslim si že clostylbegyt je v poho,viac ti poradiť neviem ,nam sa podarilo otehotnieť až ked my nasadil clostylbegyt,,ale o male som prišla som 4tyždne po kyrete ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

zuzu805
28. apr 2010

anuska33-držim Ti palce..aby si sa čoskoro ťešila z tehulkovania 🙂

zuzu805
28. apr 2010

cathy77.Dakujem Ti!!je mi luto fuha v piatom si potratila..držim Ti palčeky moc aby si sa čoskoro tešila opeť a aby Ti to vyšlo tentokrat už dobre,,si si toho tieš musela vytrpiť ☹ ja už čakam na prvu mrchu po kyrete,,a uvidim čo my povie doktor kedy sa možeme opať snažilkovať o male..velmi po nom tužime ☹ ☹ ☹

cathy77
28. apr 2010

zuzu - drviva väčšina doktorov trepe stale svoje 3 mesiace čakania, alebo tí menej znalí problematiky aj viac. nikde vo svete okrem bývalého Československa toto "čakanie" nepoznaju. Pravdaže hovorím prípad, ak si po prvej mrche ok, maternica čistá, stiahnutá. Moj Dr. je veľmi dobrý, uznavaný, jeden z mala na Slovensku, veľa cestuje po svete na seminare a prednasky atd. On mi potvrdil že po prvej mrche nie je najmenší dovod čakať. Pozrie ťa ultrazvukom a ak je to v poriadku, kludne sa do toho pustite. Ja mam toho dosť naštudovane, čiže aj keby mi nejaky provinčny tieždoktor mudroval s tým, čo ich učili pred 152 rokmi v škole, tak si pomyslim svoje. Ved som takeho aj mala, tak som si našla tohto a som tomu rada. Dufam, že Ti to pomohlo. My snažilkujeme od prvej mrchy, ale žiaľ, ešte som nemala ovulaciu. Takže dnes mam za sebou prvu päťdnovu davku Clostilbegytu a znašam ho veeeľmi zle 😒 Dufam, že aspon vysledok bude stať za to a nejake vajco tam konečne bude 😒

dindulka
29. apr 2010

ahojte 🙂 ja mám začať brať od budúceho cyklu clostilbegyt 5. - 9. deň cyklu, chcem sa spýtať či ho vy beriete samostatne alebo s duphastonom? mám PCO,najprv mi dr. povedal, že pôjdem na laparoskopiu a lieky mi nasadí až potom, že na čo sa budem napchávať hormónmi, keď nevieme v ako stave sú vaječníky, teraz keď sme u neho boli pri spermiograme, predpísal mi na dva mesiace clostil a pri druhom cykle mám prísť na folikulometriu. som z toho blázon, raz mi povie tak a potom tak. nie že by som po tej laparke túžila, ale aspoň by som vedela čo a ako to vyzerá s vaječníkmi. takto budem čakať dva mesiac a ... pýtam sa na ten duphaston pre to, lebo mrcha mi chodí ako sa jej zachce, teraz je zase v nedohladne takže budúci týždeň pôjdem asi na agolutín. vy máte tiež PCO predpokladám? ďakujem za info 😉

cathy77
30. apr 2010

dindulka, aj ja mam PCO a k tomu super lekára - zastáva názor a ma take skusenosti, že ženy s PCO ktoré kvoli tomu neovuluju(alebo len veľmi zriedka) veľmi dobre reaguju na Clostil. On ho nasadzuje tak ako je to zaužívane v Čechách 3. až 7. deň. Tento cyklus som ho brala prvýkrát 1denne, dnes som 9.DC a idem na prvu folikulometriu tak uvidíme... Je ale veeeeľká chyba, že Ťa prvý mesiac neobjednal na folikulometriu, ved preboha pri tejto liečne je NEVYHNUTNE byt sledovana ultrazvukom! ved nemusi to na teba zabrať vobec, alebo zaberie super a ovuluješ aj niekoľkými vajíčkami alebo sa ti nedajbože urobí cysta ten cyklus a ty to ani nezistíš alebo zistiš až ked budeš mať problemy.Fuuu, tak ja by som asi lekara vymenila...
Druhy cyklus klasický s Clostilom je 2x1 tbl a tretí 3x1 tbl a potom by mala byť prestávka a nechať telo vydychnut. Prave piočas tohto "vydýchnutia" veľa žien otehu (ak už nie počas terapie), pravdaže ak tam nie su väčšie a aine rpoblemy. Takže ak si PCO tak každopadne byť každy cyklus pri braní Clostilu sledovaná ultrazvukom!!!!!!

cathy77
30. apr 2010

a k tej mrche - preto ti chodí ako chce, lebo maš PCO - dlhe a nepravidelne cykly? Clostil upravuje pri užívani aj pravidelnosť cyklu na cca 28 dní takže kvoli tomu sa Duphaston nedava. Mne ho tiež nedal, nie je jeho zástancom v kombinacii s Clostilom, ale niektore to tak užívaju. Hlavne na narast sliznice lebo Clostil občas brzdí rast sliznie ale prave to treba u každej odsledovať ako reaguju vaječníky, maternica, preto nechapem že ťa nebude sledovať prvy cyklus. 😕

zuzu805
2. máj 2010

cathy77-ahojkaj. tak ja už mam prvu mrchu-fuha konečne 🙂 za 2 tyždne idem na kontolu a dufam že ok bude všetko a budem opať tehulka ☹ (aj ked sa bojim aby to nedopadlo ako naposledy)Maš pravdu každy inač hovori doktor ja si tieš myslim že netreba čakať neake 3,4mesiace,,uvidim po kontrole ako čo..a ty ako??držim palce!!!

jeny
2. máj 2010

Ahojte, tiez uzivam clostil 1 tabletku denne uz pol roka a zatial nic, no od buduceho mesiaca mi zvysil davku. Jedno dietatko uz vdaka clostilbegytu mam no zadarilo sa na na treti mesiac uzivania,tak snad mi to aj tento krat vyjde 🙂

zuzu805
3. máj 2010

jeny.Držim moc palce čoskoro sa Ti to podari určite ver tomu!!!!! 😉

cathy77
4. máj 2010

zuzu, držím palce na kontrole, daj vedieť, čo a ako a ak bude všetko OK, chodte hneď do toho, ak túžiš, niet dôvod čakať. ja som sa do toho tiež tak pustila ale tri cykly bez ovulky:/ do toho strašný zápal priedušiek-4 balenia ATB, potom dalsie komplikacie,už mi to lezie krkom všetko 😒 Už štvrtý cyklus som teraz a až po clostile mám teraz jeden folikul, dnes idem na usg, mal by mať cca 21mm, dufam, že je v poriadku ☹ lebo ja už sa obávam kdečoho 😅

zuzu805
4. máj 2010

cathy77-jasne dam vedieť ale až buduci tyžden teraz mam prvu mrchu,po kyrete ale taku otrasne silnu až hruza...Juj to my je luto že ešte aj zapal priedušiek maš toho dosť no musiš byť silna a neboj zvladneš to,,aj opať byť tehulka držim palce

cathy77
4. máj 2010

tak zuzu, bola som na folikulometrii a čo? hovno. prd par dnami sa rysoval folikul, ako som pisala a nepodrastol nič, zaniká. sliznica pekná, pripravená ale bez ovulacie už štvrtý cyklus. chce sa mi revať, niekoho zbiť, prizabiť,zmiznúť zo sveta 😠 Už ma to fakt nebavi. po každej premarnenej nadeji si pripadam ako dement a nechapem kde ešte v sebe nazbieram nejaky ten kuštik nadeje. a načo?

zuzu805
5. máj 2010

cathy77-kurna tak to my je luto ☹ prosim ťa bud silna dufaj už maš jedno dieťatko-dufaj že to opať vyde,ja nemam ani jedno ☹ ☹ ☹ ,,telo sa musi na to pripraviť asi,dať dokopy,verim že Ti to vide určite !!!asi musiš vypnuť nemyslieť tak nato a byť fit aj po psychyckej stranke(viem že mne sa to dobre piše ale chapem ťa aj ja si stale kladiem otazky prečo ja??prečo ja som musela prisť o male ked som po nom tak tužila a tužim stale dosť ma to boli,,ved ty vieš ty si si toho tieš vytrpila )ja Ti moc držim palce maš moju podporu musime to neak zvladnuť 😉 mne už konči prva mrcha,, 🙂 tak som aspon trochu rada ,,dufam že bude včetko ok a budem čoskoro tehu...

cathy77
5. máj 2010

to ti prajem zuzu, s takou vervou som sa do toho púšťala aj ja, len nech sa Ti zadarí čím skor aby si neupadla do beznádeje ako ja. ja som vedela už ked som podstupovala zákrok, že toto ešte nie je pre mna tak otriasajuce ako to, čo bude nasledovať, ak nebude nasledovať nič... teda, ak skoro neotehotniem. a je to tu 😖 Ja na tvojom mieste určite chodim na folikulometriu nech si si na istom kedy mas ovulku a či ju vobec mas, či je po kyrete všetko ok a hlavne či Ti rastie po kyrete sliznica maternice tak, ako má. lebo to občas hapruje. ja ju mam ukažkovu... ta aspon dačo. Fakt by som na tvojom mieste šla. ved to je len jeden usg cca na 10.DC a dakši par dni potom a si si na istom.

zuzu805
5. máj 2010

cathy77-určite musim zajsť nech je všetko ok,lebo sa zblaznim ak nam to opať nevyde..ja som mala aj prvy krta dosť problem otehotnieť lebo mrcha chodila vždy divne a až ked my dal doktor duphaston sa to upravilo 😒 ešte ma nekontroloval po kyrete len čo my krv bral tak uvidim ...držkaj sa aj ty!!

cathy77
5. máj 2010

lekari maju stale svoju frazu, že ved skusajte taky rok, potom sa bude riešiť, ak nič. Ha! no určite... pri mojich 32 rokoch 😝 Tak som to vzala do vlastnych ruk, našla si dobreho doktora, dobre mu podmastila a snaží sa jedna radosť. ked sa inak nedá... 😨 Už len moje vaječníky keby sa snažili... tiež sa žiaľ podplatiť nedajú 😨

jeny
6. máj 2010

Ja som mala 13DC 18mm folikul no tak nasledujuce dni nam kazal snazilkovat, ale kedze uz na dalsiu folikulometriu nechodim tak netusim ci ten folik aj dorastol a ci vobec praskol. Moj doky mi totiz robi folikulometriu len po dobrati clostilu a uz potom nie. No ten lavi vajecnim ma stale boli a picha ma v nom takze mam pocit akoby ani nepraskol, no uvidme o tyzden ci sa zadarilo 🙂 to zas bude minutych testov 😀

camelco
10. máj 2010

jeny ... ja som mala taký istý pocit - pichanie na lavej strane vajecníka a po kontrole mi doky povedal ze folik nepraskol ☹ ☹ ☹

anuska33
12. máj 2010

ahojte.Ja som tiez brala jeden mesiac clostil,ale dr.mi hned predpisal 3dni po 1 tbl a 2 dni po 2tbl.Bola som na ultrazvuku a povedal,ze ok,ale nic,tak som bola na krv a tam mi zistili ze mam zvyseny prolaktin,takze uzivam aj clostil a aj medocriptine na znizenie prolaktinu.V pondelok idem na ultrazvuk tak som zvedava.dam vediet a drzim vsetkym palce 😵

camelco
13. máj 2010

anuska dkrzim palceky 🙂 je budem teraz uzivat clostil ale 2x1 od 5 do 9DC

jeny
14. máj 2010

anuska ja od nasledujuceho cyklu idem uzivat presne tak ako ty, zvysil mi davku. No odber krvy mi nerobil tak ktovie ako som na tom po tejto stranke. Dnes som 30ty den cyklu, test negativny a menzes meska, no od kedy uzivam clostil tak mi pravidelne meska aj 10 dni.

eldivo111
15. máj 2010

ahoj, nevie mi niektora z vas poradit ako zozeniem clostilbegyt ??? Toho casu zijem v Uk, a tu sa neda zohnat iba na predpis.., skusala som cez internet,ale vsetky dostupne stranky su blokovane a tie co su z USA chcu objednavku vo vyske min 400$.. nieze by som bola netrpezliva,ale myslim,ze mne hodiny dotykavaju (mam 47) a nejak sa nam zachcelo babatko...nuz a chcela by som prebudit moju ovulaciu. ktora asi uz melie z posledneho... ak moze niekto dat vediet ako zozeniem, bola by som velmi povdacna.. dakujem

cathy77
15. máj 2010

eldivo... a doki Ti nepredpíše? ved v tvojom pripade už MUSÍŠ byt netrpezlivá a nabehnuť k lekárovi, nech Ti predpíše 😕 Ja som to tiež takto chcela riešiť a zohnala som si na bazári tu na koníkovi, mala som fakt šťastie, napísala som tam, či niekto nemá zbytočný clostil a jedna baba mala. ale potom mi ajtak doki predpísal takže som mala na recept. ale jedna davka vacsinou nestačí(i ked tým šťastnejším sa to podarí, ale my tu k nim asi nepatríme...), potom treba dávku zvyšovať, no kde by si toľko zhánala " na čierno"? určite nech sa toho chopí lekár a posuri tvoju ovuláciu liekmi on...

anuska33
15. máj 2010

camelco-ahoj.ja uz druhy mesiac uzivam od 4 dna menst.Drzim palce 😎

anuska33
15. máj 2010

jeny-ahoj.mne urobil odber hned po prvom uzivani a ked som nebola tehotna tak mi zobral krv a tam zistil zvyseny prolaktin.teraz som zvedava,ale ovul.mam lebo citim dost vlhko a to mam 9 den dnes.Ja som mala po prvej davke menst.10.4. a teraz som mala 7.4.menst.drzim palceky 😎

cathy77
15. máj 2010

tiež sa pridávam k druhomesačným clostilkám. dufam, že buduci týžden už začnem nový cyklus a budem užívať 2x1 od 3. do 7. DC. 1x1 nezabralo ☹ a to som čakala niekoľkonásobnu urodu folikov(lebo ma o tom moj doki priam uisťoval 😖 )... no, ubrala som z nadšenia a ide sa dalej...

anuska33
15. máj 2010

eldivo-ahoj.myslis si,ze si mozes ordinovat clostil sama ako chces?ja si myslim,ze potrebujes lekara.Co ak mas iny problem?Ja som tiez nemala ovul.a dal mi dr.Clostil a nic a potom este zistil z krvi zvyseny prolaktin a ovul. uz bola,ale tehotenstvo nie.Ale drzim palce 😀