Clostilbegyt a Duphaston

evka1704
17. apr 2012

mile snazilky,ked vam mozem odporucit,tak neberte ten clost.,vytvaraju sa vam folikuly,ale mozu obsahovat vela vajicok a mozte mat aj viac pocetne tehotenstvo a deticky nemusia byt v poriadku.ja som sa zacala venovat Billingsovej metode a aj teplotu som si merala.teraz to uz poznam,tak sa nemusim sledovat.ako prve zistite,ci je vas partner v poriadku.ja som urobila tiez chybu.brala som clost,potom duphaston a nakoniec som skoncila na laparoskopii.vsetko sa mi vajickami,co sa mi tvorili upchalo.keby mal niekto nejake otazky,rada odpoviem.

manamani1
17. apr 2012

@evka1704 aj ja som po clostile,a caka ma laparoskopia ☹

micak
17. apr 2012

@evka1704 ahoj, a kvoli comu si zacala brat clostyl? mala si nejaku diagnozu? ja mam PCOS, beriem duphastno na ms a fytosoju na dozrievanie vajicok..clostyl nechcem ani ja brat...

ika84
17. apr 2012

@evka1704 a ak neovulujem a partner je v poriadku? čo sa da robit?

micak
17. apr 2012

@ika84 presne tento problem mam ja... @evka1704

soldi
17. apr 2012

@evka1704 to su ale dost skreslene informacie. v jednom folikule je jedno vajicko. pri clostile- nespravnom davkovani! moze narast viac folikulov, a z toho moze byt viacpocetne tehotenstvo.

a v pripade, ze zena nema ovulaciu ako
@ika84 tak jej ziadne meranie teploty nepomoze, takze Tvoja rada je trosku scestna.

a by ma zaujimalo, ze co konkretne sa Ti upchalo vajickami, lebo to mi tiez pride ako nejaka blbost.

soldi
17. apr 2012

@micak
@ika84 baby, ak neovulujete, uplne ze vobec ani trebars na 40ty den cyklu, tak v prvom rade treba hladat pricinu. niekolkokrat urobit hormonalny profil a vysetrenie na inzulinovu rezistenciu.

soldi
17. apr 2012

@evka1704 a este jedna otazka: co si myslela tym, ze deticky nemusia byt v poriadku? akoze clostil im poskodi? alebo ked to budu dvojcata, tak ich to nejako poskodi?
dakujem za odpovede.

micak
17. apr 2012

@soldi mne sa to uz troska zlepsilo uzivanim agnucastonu a fytosoje. Tento cyklus vyzera, ze ovu bude, dnes som 16dc a minuly cyklus som podla testov mala ovu pocas ms. Je to mozne podla teba?

ika84
17. apr 2012

@soldi čoto je tá rezistencia? ja mam len vyšetrenie stitnej a ta je ok. Mne nepomahaju ani tie blbe ovu testy ani sledovanie hlienu ani nic....totiz ja bez liekov nemam ms vobec...ako fakt vobec myslim. hormonalny profil je ok. Som po potrate /1 cyklus s clostilom/ a ked porodim aj patorcata je mi to jedno, pojdem aj na laparoskopiu aj neviem co este, nehc to boli ako chce...ale tuzim po babatku tak velmi....

soldi
17. apr 2012

@micak ahoj, podla akych testov? ovulacnych? tie su nespolahlive pocas ms. o kolko dni Ti potom prisla dalsia ms? doktori tvrdia, ze pri dlhych cykloch sa otehotniet neda, ale to je hlupost. pokial mas ovulaciu aj 25 dc, tak to nie je problem. tiez som tak otehotnela 🙂

@ika84 inzulinova rezistencia je vysetrenie u diabetologa. castokrat byva pricinou pcos a nedozrievania folikulov. ked sa potvrdi, nasadi sa metformin a vtedy sa zvykne krasne upravit cyklus.
ako dlho sa snazite?
u kamosiek sa osvedcil postup: drilling vajecnikov, a o tri mesiace trojkombinacia- clostil, pregnyl, duphaston.
a hormonalny prfil Ti robil gyn jedenkrat, alebo viackrat?

ika84
17. apr 2012

@soldi no mam v karte napisane slabe PCO..toto vysetrenie nemam, lekar ho ani nenavrhol, vlastne okrem stitnej na vlastnu ziadost a naklady nemam nic. HP mam urobeny 2 krat. Prvy vysiel velmi zle /vela muzskych hormonov, ked si dobre pamatam/, dal mi HAK na upravu na dva roky. Potom mi spravil druhy ten bol ok, vsetko v poriadku...vravel mi ze mam len zaspate vajecniky po 10 rocnom uzivani HAK, ze ich preberie a bude ok....a OK nie je uz vyse roka.

soldi
17. apr 2012

@ika84 ano, vela muzskych hormonov, to je klasicky priznak pco.. v podstate som na tom bola podobne ako Ty. po vysadeni hak som rok v podstate cyklus nemala, potom tak, ze raz za dva mesiace. uz ma to nebavilo, tak som si vypytala clostil. 1 tbl denne pocas 5 dni. ovulacia chodila okolo 20dc. 3 cykly som ho uzivala, ale neotehotnela som. potom som zacala uzivat fytosoju a druhy cyklus som otehotnela. teraz som takmer rok po porode a cyklus mam uz v pohode 🙂

takze, ak si mala minuly cyklus potrat, tak to znamena, ze mas "pohnojene" vacsina bab do troch cyklov otehotnie znova. cize problem je len v tej ovulacii. na Tvojom mieste by som este dva cykly pokracovala s clostilom, potom 3 so sojou a keby sa ani dovtedy nezadarilo (co nepovazujem za pravdepodobne) tak by som byt Tebou isla do CAR.

evka1704
autor
17. apr 2012

@ika84 a menzes mavas?mala by si ist ku gynek. nech ti potvrdi,ci sa ti tvoria folikuly,alebo nie.ked mavas M,tak potom sa venuj Billings metode.ja som sa to naucila a teraz lahko rozpoznam,kedy mam ovulaciu a potvrdim si to este niekedy teplotou.

evka1704
autor
17. apr 2012

@manamani1 neboj sa,to zvladnes.potom to uz urcite neber a obrat sa na lahsiu cestu a zdravsiu.nie tabletky.....

evka1704
autor
17. apr 2012

@ika84 a kup si este nejake vitaminy pre obdobie planovania babatka 🙂

evka1704
autor
17. apr 2012

@micak ja uz mam jedno dieta,bude mat 4 roky.chceli sme dalsie,no nedari sa nam,doktor mi naordinoval clost.a duphaston a pokazilo mi to cely cyklus.teraz som po laparo a uz sa mi aj folikuly tvoria normalne.uz len muza preliecit a snad sa nam podari.podla Bilingsovej metody viem kedy mam PD,presne si aj urcim vrchol.tak uz nechcem na to tlacit,preliecim manzela a nechame tomu volny priebeh.pomaha to 🙂

evka1704
autor
17. apr 2012

@soldi myslela som to tak,ze tie folikuly a vajicka v nich sa tvoria umelo.preto nemusia byt v poriadku.po tych liekoch ma kazda zena folikuly.dietatko sa moze narodit zdrave,ale nikdy nevies,ked bolo vytvorene z umeleho folikulu.a v jednom folikule moze byt aj 5 vajicok,to nikto nevie a ked mas folik. napr.3,tak v kazdom moze byt niekolko vajicok a moze sa ti narodit aj viac deti.

evka1704
autor
17. apr 2012

@soldi v jednom folikule moze byt aj viac vajicok.navstevovala som aj ambulanciu pre planovane tehotenstvo,tak som sa o tom dozvedela viac.a aj z vajicok,kt.sa neoplodnia sa mozu upchat vajickovody.a na tvorenie vajicok su aj ine meody,nemusi sa hned brat clostyl.

soldi
17. apr 2012

@evka1704 tak v prvom rade- vajicka sa netvoria, kazda zena sa narodi s presnym poctom vajicok, ktore uz potom stale ubudaju. ked sa minu, nastava menopauza.
folikul sluzi ,laicky povedane, na vytiahnutie vajicka z vajecniku. folikul moze byt prazdny, ale nemoze v nom byt niekolko vajicok. aspon som sa nikdy o nicom takom nedocitala. ak najdes nejaky clanok, kde sa to pise, tak si ho rada precitam.

neoplodnene vajicko odchadza s menstruacnou krvou. vajickovody mozu byt upchane zrastami, nie vajickami.

clostil je na stimulaciu slaby, pri minimalnej davke sa urcite nevytvori viac ako 2 folikuly na jednom vajecniku. (extremy neberiem do uvahy). cize si dost dobre neviem predstavit to upchanie vajickovodu. to by tych vajicok museli byt desiatky.

a clostil ziadno neovplyvnuje zdravie dietata. on stimuluje rast folikulov, ale dieta je z vajicka. 😉 s vajickom nema clostil nic spolocne. prepac, ale to, co pises su bludy.

a ake su podla Teba este metody na riesenie anovulacie bez zistenej priciny?

soldi
17. apr 2012

@evka1704 tu mas aj video na youtube, kde to celkom pekne vidno.

https://www.youtube.com/watch?v=nLmg4wSHdxQ

zlte gulky na zaciatku su male folikuly s vajickami, jeden folikul- graafov folikul, zacne rast, praskne. ta vec, co sa k nemu natiahne, je vajickovod.
predtym este hovoria, zesignal na rast folikulu ide z hypofyzy. aj pri clostile sa stimuluje hypofyza.

cize clostil skutocne nema absolutne co do cinennia s kvalitou alebo poctom vajicok 🙂

micak
17. apr 2012

@soldi hej, podla ovulacnych testov. na merani BT uz nemam nervy. mne teraz akurat konecne urobili krvne testy, mam zvyseny muzsky hormon a treba to riesit s gyneko. da mi dala duphaston estev novembri a s mesacnou prestavkou ho beriem doteraz. + som brala teraz 2.cyklus tu fytosoju a agnucaston.
Zaroven mam autoimunitne ochorenie SZ, ale funkcia je ok.. Snubenec je v uplnom poriadku. Do CAR alebo to nejak viac reisit teraz nemam naladu. po polroku si chcem dat klud, brat len dufik a fytosoju a dufat a zaroven zabudnut na snazenie a mysliet na milovanie 🙂

ematko29
17. apr 2012

@soldi uplne stebov suhlasím.zbytočne tu autorka zavádza mamičky atraší ich.Vajíčko nie je umelé s vajíčkami sa už žena narodí.takže nechapem očo sa tu autorka úvodného článku snaží.

soldi
17. apr 2012

@micak ako som pisala, ovulacne testy pocas ms ukazuju skreslene, na tie by som sa nespoliehala. spatne si vzdy ovulaciu mozes overit odcitanim dlzky lutealnej fazy od zaciatku ms 🙂

ten zvyseny muzsky hormon je na prd, lebo sa to da liecit jedine antikoncepciou, co je pri snazeni dost kontraproduktivne 😀

inak, fytosoja by sa nemala brat pri ochoreni stitnej zlazy. opytala by som sa na to endokrinologicky, pri tej autoimunite neviem ako to je.

neviem, ci si citala moj clanok, ze vychytavky, ale tam su niektore dobre rady. snubenec by aspon preventivne mohol brat vit. E alebo selezin ACE.
a jasne, ziadny velky problem nie je, je to len otazka casu 😵 😵 😵

@ematko29 dik 🙂 suhlasim s tym, ze clostil nie je bohvieco, ale pisat tu taketo neskutocne vymysly a presne ako pises, strasit zeny, to je zbytocne.
nechapem, odkial zakladatelka nabrala taketo nezmysly. 😒

adp
17. apr 2012

Mile maminky-snazilky..ak sa nedari,nechajte vsetko LEN na prirodu,aj ked...ja som sa snazila az velmi...po 6tich neukoncenych tehotenstvach (umelych aj prirodzenych) a hlavne po varovaniach ,aby som uz viac neskusala,ale ja "tvrda palica" som sa snazila dalej a.... prisla pred rokom PECKA-som onkologicka pacientka,som rok po operacii prsnika a axily (onklog mi potvrdil,ze vsetko suvisi so zblaznenymi hormnami,ktore po spontanych potratoch dopomohli vytvorat zhubne nadory)...ale nebojte sa,vsetko sa da zvladnut....da sa zit aj bez deticiek aj ked je to zo zaciatku velmi,velmi tazke (ja mam len anjelov),hlavne je,aby vedla vas stala osoba,ktora vas lubi (a tak ako sa prisaha v kostole-je s vami v dobrom aj v zlom).
Maminka nie som a uz ani nebudem,ale som,ako mi povedali SUPERISNA teta a synovcov a neteri mam az az.
Nechcela som nikoho zarmutit,len som vam chcela povedat,ze sa neoplati vzdy a za kazdu cenu SNAZIT...
Ja som si az po tych ciernych dnoch naozaj uvedomila ,ze zivote je krasny ,ale kratky...tak sa tesme z kazdeho dna, z nasich blizkych,z pritomnosti...pekny den vsetkym zo srdca praje Milka
PS..zabudla som dodat,ze lekari dodnes nezistili,preco sa tehotenstva neukoncili.Absolvovali sme vysetrenia aj na specializovanych klinikach v zahranici,ale aj tam potvrdili obom 100% stav...

micak
17. apr 2012

@soldi no snubenec berie od vianoc selezin ACE, mam to od teba, ako si to radila jednej snazilke v isoflavonoidoch. Co som sa ja dozvedela, tak by sa soja nemala brat pri poruche funkcie,. pri autoimun. by to malo byt ok. Uvidime, ale citim sa dobre..

Vazne pomoze len antiko, duphaston nie? Napadlo ma: ked som prestala s HAK, mesiac na to (uz bez HAK) som dostala ms uplne normalne, po 28dnoch...myslis, ze by stalo za vyskusanie zacat s HAK a po mesiaci, 2 mesiacoch prestat uzivat a snazit sa? Len tak hutam 🙂

A este otazka - ked teda by ovu bola na 3dc, ms musi prist do akeho casu?

soldi
17. apr 2012

@micak ok,ak pri autoimunite nevadi, tak je vsetko v poriadku. nebola som si ista. 🙂

duphaston je gestagen. cize progesteron. jeho funkcia je rast sliznice a liecba zlteho telieska. na muzske hormony vplyv nema.

antiko sa vacsinou nasadi na 3 mesiace, a potom sa skusa otehotnenie. netusim, ako dlhy trva ten efekt.

keby bola ovulacia 3dc, a lutealna faza (pocet dni od ovulacie po ms) by bola 14 ako u vacsiny zien, tak cyklus by trval 17 dni. cize ms by prisla o cca 14 dni po ovulacii. - to plati vseobecne, nielen ked je ovulacia skoro 🙂

majushkab
17. apr 2012

Ahojte nezvyknem sa zapajať do takýchto tém ale nedalo mi to ja som tiež brala aj clostil aj dufík a síce som bola potom na laparke ale to len preto lebo si dr.myslel či tam nemam nejake zrasty a podobne kedže otehotnieť sa mi nepodarilo určite clostil aj škodí to v podstate všetky lieky ale čo sa tyka folikulov a ich počtu všetko okolo toho mi v podtate vysvetlil ako @soldi napísala čiže si tiež myslím že je to skôr take strašenie a navyše na laparke zistili že mám vajičkovody čiste a obojstranne prechodne žiadne zrasty ani nič podobne a to sa mi tvorilo folikov viac a malych som mala tiež dosť takže si myslím že je na každej z nas ako sa rozhodne či ho bude brať alebo nebude ale ak nič ine nepomaha prečo to neskusiť...ale to je len môj názor

soldi
17. apr 2012

@adp fuuu, tak to ma mrzi, co vsetko si si prezila ☹
ale nemyslim, ze radis dobre. kopa mojich kamaradiek, keby nechali snazenie len na prirodu ako pises, tak by nemali deticky. a to by bola skoda, nie?
nadmerna hormonalna stimulacia moze posobit rakovinotvorne. napr. konkretne clostilbegyt sa neodporuca uzivat viac ako 6 krat za zivot, lebo je karcinogenny. ☹
ale musi to byt hrozne prist o tolko deti ☹ ☹ ☹ a to hned na zaciatku, ci v neskorsich stadiach sa to stalo?

stale mozes byt mamickou a dietatko si adoptovat 😵

adp
17. apr 2012

@soldi ..adoptovat nemozes ak si cerstva onkopacientka nemozes,skusali sme,ak sa niekto z vas pokusal o adopciu vie,ze musi absolv. navstevy u lekara a le aj u psychol.,teda vie o com hovorim.
Ja som napr. spychicky na tom vyborne,napriek tomu mi bolo oznamene,ze mam ,kvoly zdraviu,pockat (mam46 rokov a cas bezi,cim si starsia,tym mensia nadej na adopciu)...dievcata,sama som doktorka,viem o com hovorim
...mimochodom-ja som uviedla ze som otehotnela prirodzene,aj za pomoci liekov (dvojcata) a dokonca som absolv. aj mimomatern.oplodnenie)

evka1704
autor
17. apr 2012

@soldi skus si precitak knihu alebo navstiv centrum asistovanej reprodukcie.a naco pchat do seba lieky,ked sa da pocat aj bez toho.ked sa ti nepaci co pisem,alebo si myslis,ze su to bludy,tak si nevsimaj moj prispevok.ja som prve dieta pocala tiez vdaka Billingsovej metode.druhe sme chceli liekmi a skoncila som pod nozom.