Čo pomôže na atopický ekzém?

reba10
20. mar 2013

synovi 17 rokov sa vytvoril prvý krát ekzem .. že vraj atopický.. ale len na rukách nič nepomáha a hormonálne krémy mu aplikovat nechcem dakujem

rebeka25
20. mar 2013
lolis
20. mar 2013

je to homeopatikum?

lasocka25
20. mar 2013

vsak to normalne u pubertakou teraz ne

pingu1
20. mar 2013

indulona nechtikova. ja som mala tiez ekzem na rukach a komplet som si to vyliecila s indulonou

daryba
20. mar 2013

Ahoj, vzdy po kupani, alebo umyvani treba pokozku mastit vhodnym kremom (koli bakteriam a kvasinkam, treba davat pozor na ich premnozenie, takze najlepsie pouzivat kremy na to urcene). Treba prat veci v Lovele. Avivaz pouzivat, len minimalne a to tiez , len tu na pranie detskych veci. Nosit bavlnene veci, najlepsie biele. Nemusis mu veci zehlit. Nebojte sa obaja. Urcite to odznie. Tento ekzem sa da drzat pod kontrolov. Zrejme tvojmu synovi, len nieco nezapasovalo a chvilu mu bude takto koza "saliet". Ma 17 a kludne to moze byt aj nasledok nerovnomernej hladiny hormonov, moze byt aj dosledkom stresu. Urcite ziadne hormonalne maste. Na ekzemove loziska mu kup krem z biodermy. Je sice drahy, ale zabera.Od biodermy : Sensibio DS krem na kazdodenne pouzitie (rano aj vecer), Sensibio Moussant penivy gel na hygienu tvare a tela.
Ak by mal supiny vo vlasoch, alebo vyrazku, tak aj Node DS sampon na vlasy.
A este taka babska rada, nech mlady neje stiplave veci (papriku, cili, ...). Toto je tiez silny spustac.
Prajem skore zlepsenie.

kattrin5
20. mar 2013

Nam pomohol eucerin a taky prasok do kupela na zjmemnenie vody

drobcek26l
20. mar 2013

Ja som mala ekzém od narodenia v v 15 som si už ani neviem z akého dôvodu začala ruky premasťovať mastičkou Infadolan ( v lekárni stojí asi 1,80 eura) a do mesiaca mi to úplne zmizlo. Doteraz mám pokoj. Skúste, možno pomôže.

jajaada
20. mar 2013

Ja mám ten istý problém. Ložiská len na rukách. Mne pomohla hlavne umývačka riadu. Veľmi zle mi robia čistiace prostriedky a keďže nemusím umývať riad tak je to super. Pri iných prácach sa snažím používať rukavice. Skús porozmýšľať v čom sa máča. Doma, v škole. Niečo ho môže dráždiť. Určite pomáha spomínaný Infadolan. A ruky neustále premasťovať. Po každom umytí. A taktiež chlad je vyvolávač ekzému a určite aj hormonálne zmeny ktoré iste má. Ja som sa išla cez tehotenstvo uškriabať a teraz kojím a nič 🙂 Hlavne nech sa neškriabe. Keď ho to bude svrbieť nech si dá na to nejakú chladnú vec, alebo nech sa tým chytí aj studenej steny, čohokoľvek chladného čo je po ruke. Po čase sa naučíte čo s tým. A inak na kožnom majú aj nehormonálne masti. Mne jednu predpisovala aj po prvom tehotenstve počas kojenia - čiže nesmela byť hormonálna. Paradoxne po druhom tehotenstve maste nepotrebujem....no a ak nič nepomáha tak hľadať aj niečo v strave. Atopici nesmú čokoládu, citrusy atď. Možno aj to mu niečo vadí. Tak držím palce nech to odíde tak ako prišlo.....a inak teraz nad tým premýšľam. Nesmiem jesť čokoládu lebo syn je atopik a vôbec nemám problém ja s ekzémom....tak možno je to naozaj len čoko, teda u mňa 🙂

tehulka2011
20. mar 2013

ja radim test food detective na vylucenie potravinovych intolerancii. Ja som takto vylucila alergeny zo stravy a ruky mam skoro uplne ciste 🙂

sonkab
20. mar 2013

u nas zabera krem na premastovanie - Lipobase

zuzkalujza
21. mar 2013

U nás v rodine majú všetky deti atop. Nám najviac pomohla kyselina mliečna - krém predpíše ale iba kožná. Periem iba v Ariel senzitív, bohu žiaľ dá sa kúpiť iba v Rakúsku. Žiadna aviváž!!! Pri sprchovaní používame BIODERMA - Atoderm, gel douche. Pri kúpaní dávam Ovsený kúpeľ, kúpiš normálne v lekárni. Stačí tak 2 polievkové lyžice. Voda nie moc teplá, tá ešte viac vysušuje. Po kúpaní a po sprche sa len tak poutierať nie vyšúchať uterákom.Čo sa týka oblečenia uprednostniť treba bavlnené a biele oblečenie. V strave treba hľadať potravinu ktorá vadí. Na začiatok treba vynechať párky, horčicu, kečup, paštéty, čokoládu, citrusy. Majú v sebe veľa alergénov a veľa konzervačných látok. To mi povedala kožná. To neznamená však, že nič s toho nemôže jesť. Treba skúšať postupne a čakať na reakciu. Ak do 3 dní sa nič nestane tak je to v poriadku a môže v kľude papať. Neškriabať sa keď je to neznesiteľné tak iba s bruškami prstov hadiť, aby sa nerozškriabal do krvi. Tiež odporúča testy na potravinové alergény. Držím palce 🙂