Čo s vysokou hladinou hormónu AMH?

aduskatt
12. jan 2011

Mate niektora skusenosti s vysokou hladinou tohto hormonu? co s tym?

ladybaby
19. jan 2011

Ahoj, ja ma prave nizku hladinu tohto hormonu. Nizka je zla.... predpokladam, ze vyssia hladina je lepsia.

aduskatt
autor
21. jan 2011

@ladybaby dobra je okolo 1 az 1,5.potom aj vysoka je zla........nizsia ako 1 je tiez problem....len ja mam veeeelmi vysoku, preto hladam niekoho, kto ma podobny problem

ladybaby
21. jan 2011

dakujem za objasnenie, ja mam 0.76, takze nizku.... drzim ti palce..

aduskatt
autor
21. jan 2011

@ladybaby no, aj nizka nie je dobra.znamena malo vajicok.....aby sa nevycerpali prilis skoro

pitipitipa
21. jan 2011

vysoke amh, znamena pcos...veeelmi opatrne so stimulacnymi medikaciami, kedze je tam vysoka pravdepodobnost OHSS

pitipitipa
21. jan 2011

@ladybaby
High (often PCOS) Over 3.0 ng/ml
Normal Over 1.0 ng/ml
Low Normal Range 0.7 - 0.9 ng/ml
Low 0.3 - 0.6 ng/ml
Very Low Less than 0.3 ng/ml

myslim si, ze si este v norme....
keby si spadla pod 0.6 uz by som si robila starosti...bo to uz znamena, ze ides do menopauzi a vajecniky neprodukuju dostatok alebo vobec vajicok...

aduskatt
autor
21. jan 2011

@pitipitipa ved to...lekar povedal, ze najviac co videli bolo 3....len ja musim mat 12,4......ze uplne rekord, co doteraz za 40 rokov praxe este nevidel...........

pitipitipa
21. jan 2011

@aduskatt a syn sa podaril prirodzene??
snazite sa o druhe babo uz dlho?? ono to moze byt dovod, preco sa este nepodarilo, bo tvoje vajka su veeeeeeelmi malicke, nedozrievaju...mas ich vela, ale zial nic sa s nimi neda robit.. 😔

aduskatt
autor
21. jan 2011

@pitipitipa toja viem....no, napodiv sa podaril prirodzene, o druhe sa snazime uz dooost dlho..........ale clostil trochu zabera, pred dvoma mesiacmi narastlo 19mm,.v podstate sa mozem snazit s clostilom, hormony moc nie, lebo OHSS hrozi dost vysokou pravdepodobnostou

aduskatt
autor
21. jan 2011

doplnim, ze aj to prirodzene trvalo 5 rokov, takze akasi zvlastna nahoda

ladybaby
21. jan 2011

ahojte, ja mam vraj aj vysoke / vyssie FSH, neviem presnu hodnotu, lebo taka som bola sokovana z toho AMH, ze som sa na hodnotu FSH ani nespytala... doktor krutil hlavou...ze to nie je dobre... doteraz boli vsetky vysledky v poriadku, az tento tyzden sa objavilo toto. Teraz budem mat mesiac Cylest, vraj aby sa mi vyrovnala hladina hormonov a potom pojdem na prve IVF, kde mi daju vyssie davky merional injekcii....

pitipitipa
22. jan 2011

@ladybaby no nato FSH by som sa spytala doktora to hovori o vela...v kombinacii s AMH...predpokladam, ze si na slovensku, ze?

pitipitipa
22. jan 2011

@aduskatt a to len jedno narastlo na velkost 19mm? pekna velkost...a nechali ste to na prirodu ci ste skusali IUI?
drzim palce, nech sa vam co najrychlejsie zadari... 😵

aduskatt
autor
22. jan 2011

@pitipitipa napodiv len jedno🙂)ale mesiac potom na uzv uz zsa bolo mrte malych, tak mam clostil uz pripraveny.zatial bez IUI, skusame skoro 5 rokov............ak sa nezadari do leta, uz bude IUI

ladybaby
22. jan 2011

@pitipitipa ano, chodim do Iscaru BA, povypytujem sa doktora, idem vsak az o mesiac, kym vyuzivam tu antikoncepciu... dovtedy aspon nieco vygooglim na nete. Ja som zatial pochopila iba to, ze mam znizenu ovarialnu rezervu, ze skor budem mat menopauzu....o tom FSH vela neviem, snad to nesuvisi s kvalitou vajicok..
Pozeram, ze ty cakas dvojicky🙂 - nadhera🙂 - srdecne ti blahozelam... to je moj taky detsky sen mat dvojicky.... ak sa mozem spytat, ty si mala tiez nejaky problem s AMH?

aduskatt
autor
22. jan 2011

@ladybaby no, myslim, ze na problemy s AMH, ked je uz tehu asi nebude vediet odpovedat, kedze sa to vysetruje na Slovensku iba od novembra 2010

aduskatt
autor
22. jan 2011

@ladybaby chodis Valkymu?

pitipitipa
22. jan 2011

@ladybaby dakujem velmi pekne.....nie, nemala som problem s amh, kedze som starsia pani 😀 tak som bola na takomto a inych genetickych testoch, aby som si bola ista, ze je vsetko ok, a mozem otehotniet...no a ked bolo vsetko v najlepsiom poriadku tak sme sa dotoho pustili...nechcela som ziadne prekvapenia a stracat cas...aby som o 3 rokoch zacala s vysetreniami a zistila nejaky problem a nedajboze by bolo pozde....
no tak sme sa snazili...ze sa nam zadarili 😀 zaco som panu bohu vdacna do konca mojich dni....uz som tak nenasytna...ze som manzelovi navrhla si to zopakovat o take 2-3roky 😀
drzim palce, aby sa aj vam zadarilo...a splnil sa ti tvoj detsky sen 😵

pitipitipa
22. jan 2011

@ladybaby este k tomu FSH..zial ako si spomenula...vysoke FSH znamena nekvalitne vajicka, co znizuje sancu na otehu...su kocky co otehu s FSH 40...je tu aj taka tema...takze nestracaj vieru..vsetko je mozne... 😵

ladybaby
22. jan 2011

@pitipitipa verim, ze si vdacna🙂 a to ich este nemas, a aka len budes ked budu chlapciska 🙂 s vami....
Ja mam 31, snad sa podari, aj ked tie vajicka ma sokovali....snad sa to nejak da do poriadku.....aspon to fsh, vraj to moze kolisat.....cize verim, ze klesne...

ladybaby
22. jan 2011

@pitipitipa no tak to super ☹, ani kvantita.... ani kvalita....

ladybaby
22. jan 2011

@aduskatt ano, Valkymu, vysetrenie mi robil koncom decembra..

aduskatt
autor
22. jan 2011

@pitipitipa no to znie dost vtipne, ze starsia pani, xixi....kazdopadne gratulujem k dvojickam

aduskatt
autor
22. jan 2011

@ladybaby mne v polke decembra🙂

pitipitipa
22. jan 2011

@ladybaby no tak moja, prestan s tym, myslis, ze to pomoze? musis byt silna a bojovat, to este neznamena, ze neotehotnies...precitaj si tie fora co som ti dala link, tam su babulky co otehu prirodzene...aj s vyssim fsh...nestracaj nadej...vsetko sa da...je to v psychike..povedz si, ze budes mat babo a robis pre to vsetko...a uvidis, ze sa zadari ci s pomocou lekarou alebo bez nej...vsetko ide, len musis chciet..a hlavne to v hlave musi byt max pozitivne 😵

pitipitipa
22. jan 2011

@aduskatt no uz na stvrty krizik taham 😀 dakujem velmi pekne... 😵

aduskatt
autor
22. jan 2011

@pitipitipa jaaaaaj, tak to zasa nie si ovela starsia ako ja🙂)a ja sa citim ako mladica 😀

pitipitipa
22. jan 2011

@aduskatt no asi je to tym dietatom...ja sa teraz citim ako 100rocna babka...kedze nevladzem chodit...kvoli tehu...ale verim, ked bobaci pridu, budem ako srnka 😀 😵

ladybaby
22. jan 2011

@pitipitipa dakujem za povzbudenie...🙂, urcite sa raz podari!!!!!!... beriem to v pohode, len tento tyzden som depkova, lebo som tie vysledky dostala teraz... verim, ze mi to z hlavy rychlo vyfuci a bude tak dobre ako predtym 🙂