Crohn u partnera. Ako je to s otehotnením?

zajama
10. jún 2009

Ahojte 🙂,
Všimla som si, že na českej verzii modrého koníka sa preberá téma tehotenstvo a crohnova choroba. Chcem Vás poprosiť nemáte niektorá skúsenosť keď má Crohna partner ? Ako to bolo s otehotnením, riziká, .... Každé info poteší 🙂

Ďakujem

okta
6. júl 2009

Ahojte....strana, halienka - ďakujem 😔 . Tak dnes sa rozhodol pre najnovší liek, ktorý sa iba testuje. Vraj v záujme vedy a pre zdravie ďalšej generácie 😉 . Takže ho zaradili do testovacej štúdie a uvidíme, čo nás čaká. Halienka, dúfam, že ťa črevná chrípka obišla. Ako dopadli výsledky amnio?

strana
6. júl 2009

Okta, a aký bude teraz postup, co sa bude diat? Musíte mysliet pozitívne a urcite to bude o.k. 😉 . Mne je dnes divne, boli ma strasne hlava, neviem ci som vcera nebola moc na slnku, aj teplotu som mala vecer zvysenu (ale to obcas pri menzese mam), tak dufam, ze to prejde a neozyva sa potvora v bruchu.
Pekny den

halienka
6. júl 2009

Ahojte babky 🙂
Okta, dobre že už má to rozhodnutie za sebou, to je vždy najťažšie. Takže teraz by mal už nastúpiť priamo na liečbu, či ešte nejaká príprava bude?
Strana, no ja som tiež citlivá na slnko, bez klobúčika sa opaľovať ani nejdem a nevydržím tam dlho. Radšej veru dávaj pozor 😉 Držím palčeky aby ti to rýchlo prešlo. A pracuješ? Zvládaš to?
Ja som našťastie črevnú chrípku nedostala, mužovi to za dva dni prešlo. Výsledky z amnio mi už prišli, a sú komplet v poriadku, sa strašne teším 😵 ja som taký blbec už pripravená skôr na to horšie, až ma to prekvapilo, že je všetko v poriadku. No ešte idem za týždeň na morfologický ultrazvuk do Blavy a keď tam bude všetko v poriadku tak si skutočne vydýchnem. 😉 Črievko sa zatiaľ drží, sem-tam ponafukuje, ale inak je to teraz v kľude. Aj keď sem-tam sa mi vyhodí vyrážka na tvári, neviem ako vy alebo vaši partneri, ale ja keď mám zhoršené črevo, tak ihneď sa mi vyhadzujú aj vyrážky na tvári a tak akoby som to nazvala - sa mi čistí jazyk, až ma ten jazyk pri jedle štípe. Stáva sa vám to?

zajama
autor
6. júl 2009

Ahojte 🙂 ,
Okta u Vás to s biologickou nabralo riadne obrátky, my stále len čakáme a čakáme ... 😠 😠 😠
Vraj nám nič iné neostáva, tak ja už potom naozaj neviem... Našťastie (poklepem na drevo, aj keď poverčivá nie som ) sa priateľ cíti teraz dobre, ale Crohn je mrcha nevyspitateľná.
Halienka, teší ma, že s bábom je všetko v poriadku (aj to zaklopem 🙂 ) . A vyrážky ku Crohnovi zrejme tiež patria, aj priateľovi sa robievajú (teraz nie), ale on ich máva po tele, ale o nejakých problémoch s jazykom zatiaľ nehovoril.

strana
7. júl 2009

Halienka, aj ja sa tesim, ze babatko mate zdrave aj ultrazvuk bude v poriadku, uvidis, budem na vas mysliet 🙂 Upal alebo co to bolo uz presiel poctivo som si to odtrpela v robote, ale uz som o.k, teplota ziadna, ani halva uz neboli, tak som asi zdrava, aj ked nikdy neviem 😀
No a k vyrážkam ani nehovorím, ja nemam prave ukazkovu plet a tiez sa mi robia vyrazky, ale na to som si uz zvykla ☹ snazim sa ich zakryvat ako sa da, ale su ludia, co su na tom aj horsie, tak to neberiem ako tragediu, ale niekedy sa mi na tele vyhodia take bolestive vyrazka az vriedky, na jazyku som zatial nic nespozorovala 🙂 a dufam, ze ani nespozorujem

okta
8. júl 2009

Ahojte dievčatá, tak robili mu veľa vyšetrení, o týždeň budú výsledky a podľa tých sa rozhodne, či môže túto liečbu podstúpiť. Ak áno, tak bude chodiť na infúzie a bude musieť byť stále pod kontrolou. Môže sa stať ešte, že bude mať nejaké výsledky zlé, tak ho do štúdie nezaradia a pôjde na už odskúšanú biologickú liečbu Remicadom. Ani neviem, čo by bolo lepšie 😒 . Halienka, to je výborné, že amnio je v poriadku a verím, že aj ultrazvuk dopadne dobre 🙂 . Manžel nemá vyrážky, ale ten jazyk mal občas taký akoby zapálený a štípal ho.
Strana, to som rada, že tie nevoľnosti prešli, ja tiež slnko moc nemusím, hneď dostávam migrénu. 😒 Zajama, no ide to u nás rýchlejšie ako u vás, ale možno sa priateľovi polepší a nakoniec biologickú liečbu potrebovať nebude. U nás to má vždy rýchly priebeh, a to-cíti sa úplne v poriadku a v priebehu troch hodín je už na chirurgii 😠 .

fiallinka
8. júl 2009

halienka: super, že je vše ok 🙂, jinak já při zhoršení horší pleť nepozoruju, protože ju nemám pěknou snad nikdy 🙂, ale ono to může všechno teď být i tím těhu 🙂

halienka
8. júl 2009

Babky, ďakujem, aj ja som rada že je to všetko o.k., dúfam, že to už tak vydrží až do konca 😝 😀
No ja s tými vyrážkami to mám vždy keď sa mi pohorší, najhoršie to bolo na začiatku pred tými 11 rokmi, tak to bol puberťák vo výkvete proti mne nič, vtedy som mala ja ten zápal na čreve najhorší. Aj ja som si už na to zvykla, že to musím prekrývať ako sa dá, korektormi, make-upom a tak, akože ono je toto predsa len nič oproti tým bolestiam a iným problémom. Nuž ale nepoteší keď sa človek tak ráno pozrie do zrkadla a... 😀
Okta, tak možno aj dobre, že mu na ten silný zápal prišli už teraz, keď on to máva takto, že nič necíti a zrazu nejaká akútna záležitosť že rovno po nože alebo čo. Možno sa tou liečbou práve predíde zas nejakému akútnemu stavu zase. Vidíš, ja to mám zas naopak, ja nejaké akútne stavy nemávam našťastie, ale bolenie brucha a hnačky každú chvíľu nejaké, keby som spočítala dni bez bolesti a hnačky, tak sú to tak 4 mesiace v roku, 8 mesiacov je tých horších. 😝 Ten Crohn je fakt blbý 😝
Babky, držkajte sa, aj vaši partneri, nech máme aspoń to leto pekné 😉 🙂

delila
9. júl 2009

Dobry den, pritelovi je 23 let, uz rok se leci s crohnovou chorobou. Jiz byl na jedne operaci a po necelem roku pujde na dalsi. Bere prasky jako penthasa a budenofalk. Chtela bych se zeptat, zda tyto leky nemaji vliv na jeho plodnost, radi bychom v blizke dobe zacali pracovat na miminku. Dekuji

majca211
21. jan 2010

Ahojte vsetky, sledujem vasu diskusiu a súhlasim s tým, ze spúšťačom je stres. Mne sa to začalo pred piatimi rokmi, keď mi zomrela mama. Mala som 15 a nevenovala som tomu pozornosť.
Bola som niekoľko krát u doktora s tým, že ma neustále boli tam ako je slepák.Ale pán doktor mi povedal ze to nič nie je a že som sa len prejedla (hoci ja vobec vela nejem)a že mam brušnú horúčku. prehmatal mi brucho a ked ma to bolelo povedal, ze to nemôže bolieť. A dal mi diétu. Nemohla som nič jest len piť.Musím uznať, že mi to pomohlo ale po pár dňoch sa mi to vrátilo. Na bolesť som si zvykla a bojím sa ísť ku doktorovi, že ma nazve simulantkou. Tu, kde žijem máme čudných doktorov. Bola som už aj na sono a nič mi nenašli. Tak a tým to bolo pre doktorov uzavreté. Chcem sa vás spýtať čo mám robiť????

kamiska
21. jan 2010

delila: jsme jen o kousek starsi, pritel ma stejny leky, jen operaci nastesti za sebou jeste nema. po tom, jestli maji budenofalk a pentasa vliv na plodnost a pripadne na plod patram uz rok a zatim jsem nevypatrala. u nas to neni jeste aktualni, spis jsem se zajimala dopredu. asi bude nejlepsi se zepatat lekare, pokud to zjistis, budu rada kdyz das vedet 🙂.

jana.sun
22. jan 2010

ahojte - můj manžel má crohna - diagnostikovali ho v r.2002 - tenkrát to bylo dost hrozné, strašně zhubnul, udělaly se mu afty od pusy až do dvanácterníku - jist skoro nemohl, pil jen nutridrinky. strávil 2 měsíce v nemocnici.
ted bere pentazu, ještě nějaké další prášky - moc se v tom nevyznám ( 🤐 ) při tom zápalu měl prednison.
o mimi jsme se snažili od r.2005 - nakonec jsme skončili na IVF - já mám špatné vaječníky a mm má velké procento poškozených spermií. má jich ale hodně a dost pohyblivých - zda na to měla vliv léčba Crohna nevím - dr. říkal, že by neměla (tedy cca v r. 2006 kdy byl mm na spermiogramu) - tehdy už nebral prednison.
a s tou dědičností taky nevím - mm má mladšího bratra - o 6 let a ten to má taky ☹ jinak u nich v rodině nikdo jiný - takže možná náhoda? nevím. je to ve výzkumu.
každopádně nám se mimi nakonec povedlo a doufáme, že i další bude 😉

Majca - možná zkus vyhledat úplně jiného lékaře - nevim, odkud jsi a jaké máš možnosti - zkus třeba ve větším městě - ale není dobré to podceňovat, pokud ti něco je - a tobě přijde, že ano - pokud bys tuto nemoc měla (a pevně doufám, že nemáš) ale třeba i něco jiného, tak čím dřív se to začne léčit, tím líp. držím pěsti, at je to "jen stres" a třeba nevhodný jídelníček 😉

Delila, ptala ses už na to doktora? já teda nevím, jestli u nás to je vina léků, nebo by měl mm špatné spermie i jinak - těžko říct 😔 vám to ukáže jedině spermiogram - a na ten je ještě brzo, ne? 😉
přeju, at se mimi zadaří 😉

fiallinka
23. jan 2010

majca: ahoj, no změň doktora, klidně jeď do jiného města, radši...ale Crohn se projevuje především průjmama, většinou ani ne tak bolestí břicha - může ti být cokoliv 🙂...a hlavně, tyhle choroby se diagnostikujou v podstatě jedině díky kolonoskopii nebo gastroskopii, t.j. musí ti strčit hadičku do žaludku nebo střeva, jinak toho moc nezjistí, takže pokud to přetrvává, musí ti udělat tohle vyšetření.

delila: většina těhle léků na plodnost vliv nemá, ale a´t se radši zeptá doktora, jsou na to i brožurky, kde se to uvádí, může se podívat, mám i kdesi doma...ale neboj, většinou je to špatné u ženské, u chlapa to tak nevadí...

halienka: jé, ty máš už velké mimčo, gratuluju... my jdeme příští týden na ket, tak snad se podaří další

lenkalh
15. apr 2010

Ahojte. Hladam pomoc pre moju maminku. Diagnostikovali jej Crohna pred 2 rokmi. Jej gastroenterolog ju odporucil na bioliecbu do BB kde sme sa vsak stretli s dost neprijemnym pristupom ☹ . Aj ked teda jej osetrujuci lekar sa do toho obul a aku taku odozvu dostala, neviem vsak, ci sa da verit doktorovi ktoreho prvy pristup teda skutocne nebol profesionalny. : Dopoculi sme sa, ze s lekarmi v BA maju v tejto veci lepsie skusenosti. Ak mate nejake osobne skusenosti, vedeli by ste mi doporucit, na koho v BA sa mame obratit, ak uz ma maminka odporucanie na biologicku liecbu od jej osetrujuceho lekara??
Dakujem velmi pekne za akekolvek informacie (lenkalh@googlemail.com).
A prajem vam vsetkym pevne zdravie, pretoze to je najdolezitejsie.

zajama
autor
2. aug 2010

Ahojte,

lenkalh - aj priateľ chodil najskôr na biologickú do BB, neviem či tam mal lekár nepríjemný prístup, ale nikdy mu nič bližšie nepovedal. Teraz chodi do ZA, k "biologickej" sestre a s tou je spokojný 😉 .

Halienka malá je nádherná, zo srdca blahoželám.

nakupenda
5. jún 2012

Ahojte baby,ja patrim tiez do skupiny,ktorej muz ma cronovu chorobu. Tiez sa snazime o babo ale zatiAL NIC ☹ Snazime sa asi pol roka. PARTEr ma tuto chorobu 6 rokov.jeho stav je momentalne vyrovnany ale sa to strieda lieky mu lekarka niektore znizila ale bojim sa... Co mame robit aby sa nam to podarilo...nakupenda

rips
7. jún 2012

@nakupenda a zkusili jste léčbu Colostrem? Na Crohnovu chorobu pomáhá.pokud bys chtěla vědět více,napiš mi zprávu 🙂

mamazem
14. máj 2013

Ahoj, odporúčam na Crohnovu chorobu Chioskú mastichu, pôsobí silne protizápalovo, zaberá taktiež na Helicobactera aj na vredy. V Grécku, kde sa pestuje, je dokonca schválená ako oficiálne liečivo. O mastiche, jej účinkoch aj vedeckých štúdiách si viac môžete prečítať na našej stránke.