CT - Počítačová tomografia u 8 ročnej dcérky

karolinava
23. feb 2017

Ahojte baby,prosím ak má niekto skúsenosť napíšte. Bola som s 8 ročnov dcérkou na CT vyšetrení s bedrovými klbami,povedzte mi ako by mala mať správne uložené nohy,špičky prstov smerom hore,alebo môže ich mať aj vytočené smerom do vnútra? Záleží poloha nôh na správnom výsledku,alebo poloha nôh nemá so správym vyšetrením nič spoločné!? Pretože nám primár kázal pri vyšetrení mat kolená (tie jablčka) rovno ale lekár na CT pracovisku ma nepočúval a proste špičky nôh jej stočil do vnútronej strany,bojím sa aby tým nebol zlý výsledok....mali ste niekto skúsenosť???

3009
23. feb 2017

@karolinava neboj sa lekár na CT má skúsenosti a vie čo má robiť. CT kĺbov určite dá presné údaje aký je problém s kĺbami.

karolinava
autor
23. feb 2017

@3009 vieš len zmiatlo ma to,že primár mi kázal kolená aj špičky smerom na hor a potom jej špičky vytočil do vnútra....bojím sa aby to neukázalo potom zlé vyšetrenie lebo už sme boli nedávno na RTG presne mala špičky smerom do vnútra a RTG bol zlý,nebolo to dobré primárovi sa to nezdalo preto nás poslal na CT povedal že kolená rovno a zase urobila to isté čo na RTG ale to CT asi presnejšie ukáže čo a ako...

aristka
23. feb 2017

@karolinava ct vys.zobrazuje tkaniva po vrstvach s velkym rozlisenim ,takze ak by tam nieco bolo ,nie je to dosledkom polohy ,ale patologie a rtg laborant vie co robi ...plus primar dostane popis ct od lekara ...