Cysta mi rastie veľmi rýchlo

svadba30.maj
16. feb 2017

Dobry den.dnes mi dr.gynekolog povedal ze mi velmi rychlo narasta cysta.
Ma 5cm a pred 10dnami mala 0,66mm.
Mali ste aj vy taku skusenost?
Dr.sa to velmi nezda ze to tak rychlo narastlo.
Mozem dostat silnu bolest bo sa moze otocit a ze hned na pohotovosť.
Moze sa mylit ze to neje cysta abo nieco vaznejsie?
Ms som mala v 31.12
Dnes mi dal druhu injekciu a zas o 10dni.

emasss111
20. feb 2017

@svadba30.maj jaaaaj, som nevedela, že máš dve cysty...ja som pred necelým rokom mala cystu, ktorá mala 5,5 cm, lekár povedal, že počkáme, či nezmizne a až po mesiaci ma volal na kontrolu, to už mala cez 7 cm....potom ešte raz a už mala 8 cm, tak som sa šla objednať na laparoskopiu...tam sa zistilo, že sa jedná o endometrickú cystu a vzali mi aj celý vaječník aj vajcovod...ale teraz som mala zase cystu cez 5 cm, ale do mesiaca sama praskla, lekár na sone videl už len tekutinu v brušku.....ozaj a zisťoval ti marker CA125? akú si mala hodnotu?...inak neviem prečo ťa tak skoro volal na kontrolu a tiež prečo ti tak striktne zakazujú sa hýbať....ja som pri cyste normálne športovala 3krát do týždňa....tá prvá nepraskla a musela som ísť na laparo, tá druha praskla a neboli žiadne komplikácie, ani som to necítila.....a inak čo sa týka menzesu v oboch prípradoch som ho mala pravidelný, tie cysty na to nemali vplyv....

svadba30.maj
autor
20. feb 2017

@stepanka274 dakujem
Tak posledne mesiace som mala zrazeninu v ms.
Operovali ty tu cystu?
Nevyplavila sa ty ta cysta ms?

svadba30.maj
autor
20. feb 2017

@emasss111 aka je ta endometricka cysta?
Praskla ty doma ci v nemocnici?
Bolelo?
Ako sa to prejavy?
Co je CA125?
Mne dr.nezakazuje sa hybat.

stepanka274
20. feb 2017

@svadba30.maj nie musela ist von, zacinal zapal pobrusnice, vzali mi aj vajecnik, musela som absolvovat aj chemo, ale dostala som sa z toho vdaka Bohu, a mam 4 deticky bez problemov pocate aj vynosene. Preto pisem nezanedbat

emasss111
21. feb 2017

@svadba30.maj endometricka cysta je cysta naplnena menstruacnou krvou.....vznika pri endometrioze, to je taka hnusna pliaga, ked sa ti sliznica maternice dostane aj tam kde nepatri a normalne pri menstruacii krvaca, vytvaraju sa loziska, zrasty a niekedy aj tieto endometricke cysty a potom zeny mozu mat problem otehotniet :( a niektore mavaju neznesitelne bolesti ci uz pocas menzesu, alebo aj mimo neho.....mne tato cysta znicila cely vajecnik aj vajcovod..maternica a druha strana nastastie OK a dufam, ze coskoro budem mat babo v brusku 🙂
ale ta cysta, co sama praskla uz nebola endometricka, vraj to bola funkcna cysta z prasknuteho folikulu, ktory trochu zakrvacal a neviem presne kedy praskla...len sa domnievam, ze asi pri sportovani, ked som dvakrat zacitila pichnutie v podbrusku, ale nebola to bolest a uz vobec nie nejaka neznesitelna....a mozno to ani nebolo vtedy 🙂
CA 125 su nadorove markery, ktore sa zistuju, ked ma zena cystu...ak su zvysene, moze to znamenat aj nieco vaznejsie ako neskodnu cystu, ale aj pri endometrioze zvykne byt hodnota zvysena....ale ja som napriklad mala tieto hodnoty v norme a pri tom mi endometrioza znicila celu pravu stranu....dokonca mi lekar vravel, ze sa divi, ze som za nim pri tom mojom naleze nechodila s velkymi bolestami....vraj dobre tolerujem bolest a mozem rodit prirodzene bez problemov ...no reku pan doktor, nechcite ma zazit pri porode 😂
aha, tak to asi nie ty si potom pisala, ale nejaka baba tu pisala, ze jaj zakazali sportove aktivity, tak prepac ;)

svadba30.maj
autor
21. feb 2017

@stepanka274 chvala bohu ze to dobre dopadlo.

svadba30.maj
autor
21. feb 2017

@emasss111 a to sa ako zisti ta endometricka cysta?
Uvidim co povie pri dalsej konrole po ms.

katarna3333850
21. feb 2017

dobrý den
chcela by som sa opýtat je už na slovensku povolene prerusenie tehotenstva na ziadost tehotnej?? dakujem za odpoved

emasss111
22. feb 2017

@svadba30.maj noo, vraj na základe obrazu na sone sa dá predpokladať, že môže ísť o endometrickú cystu, ale definitívum dá až operácia a následná histológia tej cysty...môj lekár začal tušiť, že sa môže jednať o endometrickú cystu potom, ako rástla a nechcela sama ani prasknúť, ani sa vstrebať a hneď ako som sa prebudila po operácií, tak mi povedal, že podľa vzhľadu tej cysty pôjde s najväčšou pravdepodobnosťou o endometriózu, ale že si počkáme na výsledky...a tak aj bolo :(

svadba30.maj
autor
22. feb 2017

@emasss111 mne nic take nevravel.

svadba30.maj
autor
5. apr 2017

Baby daval vam aj nejake lieky na upravu cyklu?mne povedal ze musi upravit cyklus.beriem lieky ne dlho dostala som ms na 31den.
Cysta tam stale je nezvadcuje sa.
Dr.sa trochu cudoval lebo v papieroch je cysta na pravo a on ju vydel na ultrazvuku napravo.
Tak som zvedava co mi povie najbližšie.
Vam ako liecil cystu?

katarinka134
5. apr 2017

@svadba30.maj keď sa sama vstrebala som dostala duphaston ale inak mi ju mali operačné odstrániť len zmizla aj sama

svadba30.maj
autor
5. apr 2017

@katarinka134 sama zmizla?
Ja mam podobny liek duphastonu.
Neviem ci mu povedat aby to odstanil laparoskopicky abo cakat.
Nemoze mi puknutim poskodit vajecniky atd?

katarinka134
6. apr 2017

@svadba30.maj môže ale mne nepraskla mne sa vstrebala sama nejak záhadné tri dni pred zákrokom

svadba30.maj
autor
6. apr 2017

@katarinka134 tak to je super.

svadba30.maj
autor
20. apr 2017

Bol problem u vas pri otehotneni?
Ked ste stali maly tu cystu ktora sa nezvadcovala ani nezmencovala.po akej dobe ju zacal dr.liecit a riesit?
Nasadil aj lieky na upravu ms?

svadba30.maj
autor
19. sep 2017

@katarinka134 brala si aj nejake injekcie aby sa ty nerobili cysty?

katarinka134
19. sep 2017

@svadba30.maj chvilu duphaston

svadba30.maj
autor
19. sep 2017

@katarinka134 to je aj na cysty?

katarinka134
20. sep 2017

@svadba30.maj na upravenie hormónov. Ale mne to nerobilo dobre neboj cysta sa mi spravila len raz už čakám druhé bábo všetko je ok

svadba30.maj
autor
20. sep 2017

@katarinka134 neporadil ty dr. nahodou nejake injekcie abo vitaminy?
Zeby sa ty prestali robit cysty.blahoželám k babetku.
Tak mne minule zmizla mi povedal dr.no v papieroch mu pisalo ze je tam stale ta cysta no trochu sa od vtedy zvadcila.
Uz aj rozmyslam nad tym ze pojdem to dat odstranit lapsroskopicky.

katarinka134
20. sep 2017

@svadba30.maj no ja som mala.ist na laparo ale vstrebala sa sama
..... Tak už dá nerobila skúšala si piť alchemiku?

svadba30.maj
autor
20. sep 2017

@katarinka134 aky ma ucinok ten alchemik?

monika123654
13. sep 2018

Ahojte baby neviem ci je tena este aktualna 🙂 mam cystu na lavom vajecniku velkosti 4cm pred troma mesiacmi mala cysta 3,5 cm cize behom troch mesiacov 0,5cm narastla.turo cystu mam cez styri mesiace ,pri prvom vysetreni mi bolo povedane ze sa vstrebe ,alebo praskne sama,no nic sa s nedeje len rastie...som z toho znepokojena teraz pondelok idem na krv onkomarker ca125. Tak uvidime ake budu hodnoty ca 125 ....myslite ze budem musiet ist na operaciu kedze ju cm mam uz dost dlho a stale rastie?? Mate niektora skusenost

katarna3333850
14. sep 2018

@monika123654. Ja som v tehotenstve mala 9×10 cm cystu na vajecniku , mala som strasne bolesti a ma hosputalizovali cakali ci sama praskne davali mi infuzie proti bolesti a preslo to ... Isla som na potom do poradne a zrazu nebola , zmizla. Mne povedali doktori ze lepsie je ked sama praskne ako keby mali ma operovať. Tal neviem

kormelia11
14. sep 2018

@monika123654 a o aku cystu ide? Ja som mala cysty 9rokov vkuse

monika123654
14. sep 2018

@kormelia11 ide o obycajnu vodovu cystu len nema tenke steny,vraj ide o cystu ktora ma hrubsie steny a preto mozno nepraskla sama od seba ....doktor ma uistoval ze 99% bude cysta sama prec behom dvoch menstruacnych cyklov ,iz presli 4 a nic....menstruaciu mam sice pravidelnu ale krvacam tak ze dva silno potom zrazu skonci dva dni ju nemam vobec potom sa pusti znova na jeden den zase pauza a potom spinim s primesov krvi aj sedem dni v kuse...neviem ci to mam priklay tej cyste alebo co som uz s toho na nervy bolesti sa prekavuju stale castejsie picha ma v lavom podbrusku a bolest prechadza az do krizov.bez tabletiek od bolesti uz neviem ani fungovat ....

kormelia11
14. sep 2018

@monika123654 tieto som mala 9 rokov aku hrubku mali steny neviem bolesti som mala len ked mi rastla a ked praskala problemy s cyklom som nemala myslim take hojdave krvacanie mate cystu vo vnutri vajecnika alebo na vajecniku

monika123654
14. sep 2018

@kormelia11 mam ju na vajecniku .....bol mi zisteny aj myom ale ten je malicky 1,5cm ze vraj ten by mi problemi nemal robit ....v pondelok idem na odber krvi onkomarker ca 125 neviem aky bude postup ked by som mala zvysene hodnoty ca 125 ....brali aj vam tieto odbery??

kormelia11
14. sep 2018

@monika123654 nejde mi vam odoslat sukromna sprava ako dlho mate bolesti a take krvacanie len teraz alebo viac mesiacov? Krv mi nebrali mala som 2x cystu na vajecniku a dopadla som bohuzial zle upozornil vas ze nesmiete tahat tazke a nesportovat atd