Cystoskopia mechúra v ambulantnej narkóze

marina24
20. okt 2017

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať, o tom, ako to prebieha, ako ste si " vydobyli" cystoskopiu mechúra v narkóze úplnej( aby ste zaspali a nič necítili -žiadne bolesti), lekári to nechcú robiť pri narkóze, ale pri vedomí, čo je podľa mňa úplne katastrofálne, keď ešte aj človek má stále zápaly tej trubice. čo je pri tejto anestéze potrebné? Ako to prebieha presne ? Platí si to teda pacient sám? Mali ste po tom zákroku nejaké komplikácie? lebo keď lekári informujú o tom, že čo všetko sa môže stať, ako pomaly môže človek pomaly zomrieť z toho , keď dostane takú infekciu, tak je to katastrofa čistá. Dá sa to takto ambulantne "vybaviť" hocikde či len v nemocnici na operačke alebo? Je potrebný anesteziológ?
Je pravda, že sa nič nenájde pri tej cystoskopii? urologovia vravia, že je to vraj úplne zbytočné, že v 99% prípadov sa vôbec nič strašné ani diagnóza nenájde a neodhalí,ale aby sa "istili", tak musia to spraviť, je to nutné teda? názory sa rôznia, tak ako ?
Aké ste mali stavy po tom, pomohlo to hrozné vyšetrenie na niečo? Myslím, že sú na mieste obavy, kedže je to také strašné a pre pacienta, ktorý ešte nikdy nebol ani len na gyn. prehliadke,prípadne nebol cievkovaný nikdy, to podľa mňa je čisté psycho. Ďakujem za odpovede.

babulka82
21. okt 2017

@aristka ako dlho trva to vyšetrenie? Cystoskopia?je to ako cievkovanie?

derdia
21. okt 2017

Cystoskopia je ako zavedenie sterilnej cievky a napln mechura kontrastnou latkou...ked budete uvolnena nemalo by to boliet...ale nezazila som.Takze sama posudit neviem😕ale ak by Vam robili aj resekcou trubice mocovej,ze by ju zvacsovali al.zmensovali tak to urcite musi boliet riadne...Toto mali robit dcere.Nedala som jej to soravit.Vacsie rizika boli,ako prinosi.Uricite ale odporucam,to mi doktorka s kt.som pracovala povedala,ze treba ist NAOZAJ na specialnu uro.kliniku alebo amb.kde to robia za prisne sterilnych podmienok...lebo taky co to robia len halabala Vam tam zavedu este vacsi sajrajt,kt.sa nemusite do konca zivota zbavit...drzim palce.

derdia
21. okt 2017

Pardon nie zmensovali,ale nieco tam aj opravovali,nejaku cystokelu,alebo ureterokelu..tak to by asi bolelo zaziva.Ale neviem to posudit osobne.

aristka
21. okt 2017

@babulka82 cca do 10 min cele ...s tym ,ze sa caka na naplnenie moc mechura NACL ,aby doktor videl v mechuri ....

aristka
21. okt 2017

@derdia diagnosticku cytoskopiu ti urobia sterilne aj v urolog.ambul ...to co ty spominas je operacny vykon ,ktory sa robi na operacke ,kde ide o invazivny zakrok ...to su dost rozdielne vykony .

derdia
21. okt 2017

@aristka dcere by to robili na operacke a ak by tam nieco mala tak by to aj opravili...

zviz
21. okt 2017

No ja mam panicky strach z cievkovania vdaka "milej a sikovnej" sestricke z gynekologie, ktora ma nevedela vycievkovat ani na desiaty krat... A cystostoskopiu som zvladla! Bez narkozy. Nebolo to prijemne ale ani nic hororove (omnoho horsia je hadica do zaludka) akurat potom som mala stipanie pri moceni ktore vsak do 24 hodin ustupilo. Lekar mi dal antibiotika na dva dni, aby sa predislo pripadnemu zapalu po zakroku.

mily7
21. okt 2017

@marina24 no my sme tiež rozprávali s lekármi. Boli sme pod dohľadom a nerobili sme to len tak. Dôvod bol. A cystografiou sme chceli zistiť ci nemá obličkový reflux. Samozrejme ze sa to robí aj u detí. Máš nejakého mylneho lekára. A mala bola v poriadku aj po zákroku, žiadny zápal močových ciest nič.

dadulala
21. okt 2017

Bez vysetrenia u psychiatra ( potvrdit panicku poruchu ) a predoperačne vyš. ti nikto na požiadanie narkozu neda. Chcela som tak riesit trhanie zuba 8 ky a ked mi zubarka povedala o celej tej torture vysetreni, tak som sa nechala presvedcit na lokalnu anesteziu a super. Zub bol za 30 sek. vonku, a absolutne bez bolesti.Mam zo zubara neskutocnu paniku, ale dala som to, predychavala a islo to zvladnut 🙂

zviz
21. okt 2017

@mily7 ale cystoskopia a cystografia su dve odlisne vysetrenia 🤔... obidve ich absolvovala moja vtedy dvojrocna dcera. Cystografia sa nerobi v celkovej narkoze, cystoskopia u malych deti ano. Pri cystografii sa zavedie do mechura tenka cievka, pri cystoskopii cystoskop a ten je podstatne hrubsi.

marina24
autor
22. okt 2017

v poriadku ked ste tu najmudrejsie a nic vlastne neboli a ja iba prehanam a je to lahsie akoby brali krv...tak OK, gratulujem vam a fandim,lebo ja som taka neni. ja sa takych veci sialene bojim.....,kedže viem,ze tu bolest nevydrzi, tak naco zo seba budem robit hrdinku..
dakujem za rady

fokuska
22. okt 2017

@marina24 Na moju otazku, ci si tu anestezu preberala s lekarmi ked si sa s nimi rozpravala o samotnom vysetreni, si vobec nereagovala :-/

seke
9. mar 2019

@marina24 Ahoj,chcela by som sa ťa spýtať,ako si nakoniec prežila tú cystoskopiu...mňa to tiež čaká o 2 týždne a keď som si prečítala túto diskusiu,tak už aj mňa chytá panický strach😢

seke
9. mar 2019

@seke a som tiež zo Žiliny ako ty..mám na to ísť k Fojtíkovi do Žilpa.

nikoleta123
9. júl 2019

@seke Dobrý deň! Boli ste na tej cytoskopii? Aj mňa to čaká... Ako to prebieha? Načo sa mám pripraviť?

1lenka_
14. júl 2022

@sisaka ze v Kanade:D no tak to je asi jasne pri porovnani. Uz len tie nemocnice ako vypadaju na videu a to nejde iba o Kanadu, o Australii ani nehovorim, tu je cloveku zle pri pohlade na komunisticke zariadenie a nie to pristup niektorych lekarov a sestier a samotne bolestive zakroky, tiez by som sa dala uspat ako aj pri spominanej kolonoskopii, kazdy ta odbije slovami ‘na toto potrebujete ist’ a bodka, ved sme v inom storoci, plati clovek poistku a este bude trpiet preco?!

1lenka_
14. júl 2022

@marina24 ahoj len tak nahodou citam tvoj prispevok, snad si v pohode a snad si to podstupila s uspanim teda ak si to tak citila, tiez by som to tak urobila. V skratke je cloveku na grcanie ked ti kazdy naslubuje ako to bude v pohode a tak ci tak najdes otrasne recenzie ake to bolo neprijemne a s krvacanim a bolestive a nemusim ani dalej pisat, kazdy je iny ano a preto je istota v uspani. Isti lekari a sestri nemaju ani sucit alebo to robia drasticky a kaslu na tvoje pocity, videla som ako bezcitne to robil doktor jednemu panovi na videu z ambulancie. Ako uz sama dlhodobo viem, su ine aletrnativy pred obavanymi vysetreniami ako cievkovanie mocu, nikto ti nikdy nenavrhne inak sa liecit len priamo ‘je vam treba toto vysetrenie’ a basta. Kolko ludia malo umrtvene a znecitlivene miesta a citili vsetko, lebo im to zle urobili! Nikomu never a ked chces byt uspata chod do toho to je ako aj s obavanou kolono tiez sa ludia daju uspat teda aspon v zahranici takze sa nedivim, ze u nas kazdy ide vsetko len pretrpiet, lebo su tak nauceni zo starej doby a mladi idu v tych istych slapajach!