Dá sa otehotnieť po plastike kŕčka maternice?

maja5
10. apr 2008

chcela by som sa opýtať či sa dá otehotnieť aj po plastike krčka maternice.doktorka mi hovorila, že by nemali byť problémy ale ja neviem. mal už niekto niečo podobné?

marcip
14. apr 2010

jadinka Neviem ci poradim ale ked som bola pred operaciou a zhanala rozne informacie, tak som niekde citala, ze sa to este moze upravit, ze organizmus zeny si s tym niekedy vie poradit, proste sa s tym vysporiada sam a vysledky sa zlepsia, asi preto je zena po zhorsenych vysledkoch sledovana a nie je hned posielana na zakrok, takze drzim palce, aby sa to zlepsilo a nebola potrebna konizacia

jadinka
14. apr 2010

ďakujem veľmi pekne..po majovej menštruácii pojdem na kontrolu, uvidim čo doktor povie..dufam ze ta moja imunita sa spamäta..je to hrozne, ešte pred rokom som mala cytológiu super a odrazu take zhoršenie. Všetkým babam odporúčam, aby chodili hlavne na prehliadky previdelne, pretože za rok sa toho môže poriadne zmeniť, tak ako v mojom prípade..

evkacka
15. apr 2010

ahojte babulky, prosím vas zatial som sa nikde nedočítala a nedopátrala, či sa po konizácii môže tento zlý stav krčka maternice vrátiť, alebo či sp ženy po konizácii nejako pred tými hnusnými bunkami už chránene? neviete náhodou? nepýtali ste sa na to niektorá svojho lekára? dakujem

vanduska
15. apr 2010

ahoj evkacka, zial chranene nie sme, moze sa to vratit, hlavne ak je zena pozitivna na HPV. Preto treba pravidelne chodit na cytologiu. Mne napr. moj gynekolog odporucal po konizacii ockovanie, vraj konizaciou sa zbavim tych zlych buniek, ale nie HPV. Nazor ineho lekara este nemam, ale v utorok ma to caka, tak sa opytam.

espri25
17. apr 2010

ahojte zienky,takze som den po konizacii neni to nic hrozne nic ma neboli akurat po narkoze mi bolo hrozne zle pockam si 10 dni na vysledky dufam ze budu ok

evkacka
17. apr 2010

dakujem vanduska aj om si myslela že sa tej pliagy asi tak lahko neda zbaviť ☹
možem sa spýtyť kolko máš rokov? myslela som že sa očkuje len do určiteho veku, no to budem rada ak potom napises nejake info čo si zistila. možeš sa dať zaočkovať aj ak si HPV pozitívna?
jaj no ja ficim v pondelok na konzilium s primarom tak som zvedava ☹
espri a ty už si aj doma???? 😵 verim že vysledky budu ok, a kde si bola na koni? som prijemne prekvapena aká si fit 😀 drž sa 🙂

espri25
18. apr 2010

ahoj evkacka ano vo stvrtok ma prijali v piatok ma zoperovali som z mt takze ma tu aj operovali a v sobotu ma pustili domov som uplne fit nic to neni iba ta bude boliet brusko ako ked mas svoje dni inak nic hrozne pevne verim ze vsetko dobre dopadne boli tam zeny ktore mali diagn.no coment a boli uplne vyrovnane

vanduska
18. apr 2010

ahoj evkacka, mam 3O rokov, tiez som citala, ze sa da ockovat len do 26 rokov, tusim. No moj gynekolog povedal, ze po konizacii bude krcok ako novy, preto je mozne sa dat zaockovat, aby si telo vytvorili viac protilatok proti HPV. kedze sa tej pliagy tiez neviem zbavit, hoci som uz brala aj indonal, na odporucanie mojej onkogynekologicky. No, kazdopadne, v utorok idem na prijem, v stredu ma caka operacia a dufam, ze vo stvrtok ma pustia domov. Mala ma 7 mesiacov a je dost naviazana na mna, tak mi doki povedal, ze pokial by velmi plakala, tak ma prepusti aj vecer po operacii. Oj, uz aby som to mala za sebou, straaaasne sa bojim, bude to aj na psychiku, lebo idem na onkologiu a myslim, ze tam budu zeny aj s inymi diagnozami. To mi veru velmi vela odvahy neda. Urcite sa dokiho opytam na to ockovanie. Inak, ak by si chcela nieco vediet od riadneho odbornika, napis do fora na stranke www.lpr.sk Dr Masakovi z NOU sv. Alzbety. Zodpoveda kazdu otazku a je to naozaj velky odbornik. Chystam sa ho opytat na jeho nazor, co sa tyka ockovania, kedze mam uz 30.

marcip
19. apr 2010

ahojte. mam jednu otazku? na 10.den po LOOP konizacii som zacala krvacat, bez bolesti, a kedze bola nedela tak som utekala do nemocnice kde ma operovali, dostala som nejake injekcie na zastavenie krvacania. Podla lekarky to mohla by aj menstruacia, ale tu by som mala dostat az v sobotu. Nevie mi niekto poradit, pokial to bola menstrucia, kedy sa spusti? Zazila ste niektora nieco podobne? Dakujem za odpoved

dadulienka2404
25. apr 2010

dobry vecer chcem sa spytat jednu dost chulostivu otazku,,kedy ste mali po konizaici sex??

aaddeell
28. apr 2010

ahojte vcera som absolvovala konizaciu velmi som sa bala ale je to pohoda uz len cakat na vysledky

vanduska
28. apr 2010

ahoj dadulienka, mne doki povedal, ze minimalne 6 tyzdnov ziadny sex.

vanduska
28. apr 2010

babulky, ktore ste po konizacii, ako to bolo u vas s krvacanim?

aaddeell
29. apr 2010

ja nekrvacam vobec v utorok ma operovali

espri25
1. máj 2010

mna operovali 16.4 a stale mam spinenie

marcip
1. máj 2010

vanduska Asi je to individulna a zalezi aj od toho, ci ti robili aj kyretaz a aku metodu pouzili pri konizacii. Mne robili LOOP metodou a kyretaz nie. Po zakroku som mala taky slaboruzovy vytok asi sedem dni, na desiaty den som zacala krvacat, ale menstruciu som mala dostat az o 6 dni, tak som isla do menocnice, kde mi pichli nieco na zastavenie krvacania a na druhy den som isle za lekarom, ktory ma operoval. Ten povedal, ze to moze byt menstrucia aj ked doteraz som takeho vykyvy cylku nemala. Postupne som zacala krvacat, ale len slabo a normalne krvacanie prislo az o 4 dni (teda take ako som mala pred operaciou v prve dni menstruacie). Krvacanie trvalo dlhsie vacsej a mensej intenzity a este aj teraz spinim (10.den). Neviem ci je to sposobene tym zakrokom, alebo je to tym, ze som dostala tie injekcie. No uvidim, ako sa to bude dalej a co povie lekar na kontrole. Mna operovali 8.4.

vanduska
3. máj 2010

ahoj marcip, mne robili aj kyretaz kanalika a tiez LEEP metodou. No v sobotu vecer som zacala dost krvacat, isla som pre istotu na pohotovost, tam mi dali tamponadu, ktoru som isla v nedelu vybrat. Dnes som bola s tym u mojej lekarky, nakolko som po vybrati tamponady opat zacala krvacat a ona mi povedala, ze 14 dni po zakroku moze zena krvacat. Tak neviem, menstruaciu mam dostat az o desat dni, ale citim sa, ako keby som ju mala teraz a to sposobuje to krvacanie. Lekarka mi vsak povedala, ze menzes to byt nemoze. Tak uvdim, v stredu idem za lekarom, ktory ma operoval, nakolko ma uz aj vysledky z histologie. Mna operovali 22.4.

marcip
4. máj 2010

ahoj vanduska, ja som mala dostat menstruciu o 6 dni a v nemocnici mi lekarka povedala, ze to moze byt mestruacia, no aj tak mi dala injekcie na zastavenie krvacania a na druhy den som bola za lekarom, ktory ma operoval a ten tiez povedal, ze to asi bola menstruacia, no vtedy som nekrvacala (mozno keby to bolo z rany, asi by som na druhy den krvacala aj napriek injekciam, to ma len tak napadlo). Vraj sa bezne stava po takom zakroku, ze zeny dostanu menstruaciu skor a to ich vystrasi (ako aj mna). No neviem ako som mala rozomnat, ci to krvacanie nejako nesuvisi s operaciou alebo nie. No urcite je rozdiel aj v tom ci bola robena kyretaz alebo nie. Tak ti drzim palce, aby to dobre dopadlo.

an
5. máj 2010

Ahojte,aj mna zajtra caka konizacia ☹ .Budu ma operovat v Petrzalke v Medicentre-zariadenie jednodnovej chirurgije,tak sa chcem opytat ci tam nekto z vas bol,a ake mate skusenosti ?

babulinka29
7. máj 2010

Ahojte som tu dnes prvý krát a to čo som sa tu všetko dočítala tak ani sama neviem čo si mám myslieť, ale budem Vám veľmi vďačná ak mi poradíte tie ktoré máte skúsenosti s konizáciou krčka maternice. Pred mesiacom som zmenila svojho gynekológa ktorému som verila 10 rokov bol pri pôrode mojich dvoch synov, po prvom pôrode mi povedal, že mám ranku na krčku ale nič mi s ňou desať rokov nerobil. Dvakrát mi ju zmrazoval a nič vôbec mi to nepomohlo, dopoval ma všeliakými liekmi mastičkami a neviem čím všetkým. Po druhom pôrode ktorý som mala pred necelými štyrmi rokmi som chodila sústavne na kontroly nakoľko som si myslela, že zdravá žena nemá mať čo výtoky a špinenia len tak. TAk som nakoniec zmenila lekára ktorý mi po prvej kontrole povedal, že musím okamžite na konizáciu krčka maternice a keĎ som sa ho spýtala čo to vlastne je opísal mi to tak, že mi odstráni kúsok z krčku a urobí plastiku. Vraj môj krčok je v takom zlom stave, že mať o desať rokov viac tak mi zoberie aj maternicu resp. všetko ☹
TEraz 19. mája idem na konizáciu a tak by som chcela vedieť čo to všetko obnáša ak mi môže niekto poradiť, ako dlho trvá zákrok koľko približne budem v nemocnici a či môžu nastať nejaké komplikácie.

Našťastie detičky už mám ďalšie neplánujeme a lekár mi povedal, že mne by už ani neodporučil mať ďalšie dieťatko a to som si myslela že do tretice by to mohla byť konečne baba ☹
Budem Vám baby vďačná za akúkoľvek odpoveď

marcip
7. máj 2010

ahoj babulinka29 Ja som bola na konizacii 8.4. kvoli zle zahojenej rane na krcku po druhom porode. Mavala som vytoky, ktore boli preliecene, no aj tak sa vracali. Lekar mi navrhol operaciu, ktora by to mala vyriesit. No uvidime. Lekar, ktory ma operoval, po vysetreni sa pytal, ci este chcem rodit alebo nie, a na zaklade toho mi povedal, ze bude operovat LOOP metodou (povedala som mu, ze este by som chcela rodit). Vraj tato metoda je setrnejsia a po nej by nemal byt problem s otehotnenim a porodom prirodzene (nie sekciou). Sestricka na prijme do nemocnice mi povedala, ze pri klasickom sposobe (nieviem ci je to presny nazov, len viem ze sa robi skalpelom) mozu vzniknut zrasty a potom zena moze mat problem s otehotnenim a dokonca aj s menstruaciou. Po tom klasockom sposobe neviem ci je mozne otehotnenie prirodzenou cestou alebo len umelym oplodnenim (celkom som ho nepochopila) a porod by bol sekciou.
Co sa tyka operacie, mne robili v celkovej narkoze ale cas neviem (zobrali nam telefon a nepytala som sa ako dlho to trva). Ale mam pocit, ze dlhsie ako pol hodiny to nebolo. Aj ked ten cas asi zalezi od mnozstva tkaniva, ktore ti budu odstranovat a ci este okolo toho nieco budu robit. Po prebrati z narkozy som dve hodiny este nemohla jest a pit a potom nam dovolili pomaly vstat. Bola som operovana poobede a domov som isla na druhy den rano. Aj ked dlzka hospitalizacia asi zalezi od nemocnice. Niektore baby tu pisali az 5 dni ine zase isli domov v ten isty den. Ak chces vediet ako to bude s tebou, tak sa opytaj napr. sestricky v nemocnici, kde budes operovana.
Po operacii asi dva dni som krvacala, ale nie nejako silno a potom som mala taky ruzovy riedky vytok (spinenie?), kym som nezacala krvacat (ale v mojom pripade to bola pravdepodobne menstrucia, ktora prisla skor o 6 dni). Po menstrucii to spinenie zmizlo (ako to tvrdil lekar), ale mala som ju dlhsie ako zvycajne. Co sa tyka krvacania po operacii a menstruacie, je to rozne, lebo to zalezi aj od toho, ci ti budu robit kyretaz. Takze sa musis opytat, ked ti nepovedia a najlepsie lekara, ktory ta bude operovat. Lebo ja som sa opytala sestriciek pri prepustani, (kedze okrem prepustacej spravy som ziadne poucenie nedostala) a ako sa ukazalo neskor, nepovedali vsetko co by som mala vediet.
Z toho odobrateho tkaniva mi robili aj histologiu, aj ked moja cytologia bola ok (vraj sa o nich automaticky odobrate tkanivo posiela na histologiu). Operovana som bola vo stvrtok a vysledky uz boli v utorok.
Co sa tyka tych vytokov, tak po operacii este vytok mam, ale slabsi, no asi bude suvisiet s tym, ze mam na krcku zapal, ktory zatial nebol lieceny (aspon dufam, ze je to zo zapalu a ked sa ten vyriesi, tak budem mat konecne pokoj). Idem v pondelok na kontrolu ku lekarovi, ktory ma operoval, tak som zvedava co povie.
Drzim palce, nech to dobre dopadne a ozvi sa.

babulinka29
8. máj 2010

Ahoj Marcip ďakujem Ti pekne že si mi to tak pekne vysvetlila. No mne tiež robil cytológiu lekár a keď som si volala o výsledky tak mi oznámil, že sú v poriadku, ale konizáciu mi musí urobiť nakoľko som po druhom pôrode mala rozrthnutý krčok takto mi to povedal a nebol vôbec krčok zahojený a tá ranka sa zväčšila avraj to je dosť veľká ranka a nevyzerá to dobre, vraj úspešnosť operácie je 80% a potom sa vraj uvidí. Bolesti nemávam nič mi nie je len som už zúfalá z výtokov ktoré sú čím Ďalej tým horšie a silnejšie a niekedy už ani neviem či mám menštruáciu alebo výtok....... Iné problémy nemám iba s tým výtokom a pri pohlavnom styku som na tom rovnako takže mi to je už dosť nepríjemné.....detičky už mám a mne lekár na poslednom vyšetrení povedal, že by mi už neodporučil mať ďalšie dieťa vraj by to bolo riziko pre mňa a je otázne či by som ho donosila či by to môj krčok vôbec vydržal..................zhodli sme sa s manželom, že už deti nebudeme mať máme dvoch čertíkov a to nám stačí lepšie ako keby som nemala žiadne ........
Tiež ma bude robiť v celkovej anestéze a vraj mi to bude robiť normálne zo spodu nebudem vôbec šitá nič iba asi zvnútra neviem síce ako ale uvidíme po operácii..............mám z toho strach a dosť veľký nedokážem myslieť na nič iba na to hlavne nech to už mám za sebou......ďakujem za všetko a určite sa ozvem operácia má byť až 20. mája a som rada, že som našla takúto stránku a môžem sa tu podeliť o skúsenosti a hlavne že si tu pomáhate všetky 🙂)

saskiana
8. máj 2010

ahojte baby, som rada, že existuje takáto stránka, kde sa môžem podeliť s mojimi pocitmi a problémami. 🙂 Som tu 1x, ale určite nie poslednýkrát. Každý rok chodím pravidelne na cytoster, vždy všetko bolo Ok, až teraz....................HPV potvrdené - viac druhov, LSIL aj HSIL, opakovaný cytoster a kultivácia bolá zlá, tak som bola 10.4. na konizáciu. Teraz mám výsledky znova zlé - HSIL II-III, mám 34 r. Som z toho nešťastná. Detičky mám, ale ešte túžim po jednom, avšak na prvom mieste je teraz moje zdravie. Som z môjho stavu hotová, lebo čo lekár to iný názor. Dvaja mi potvrdili, že je to predrakovinový stav a je potrebná rekonizácia a dvaja odporúčajú čakať 4-5 mesiacov či sa to nezlepší a že je to začiatok rakoviny.Tak čo to je predrak.stav či už rakovina? ☹ Rozhodnúť sa mám sama, ale ja sa bojím čakať. Asi pôjdem teraz 16.5. na tú rekonizáciu. Bojím sa čo výsledok prinesie, lebo inak by išla maternica celá vonku. A preto sa chcem spýtať, je tu nejaká baba čo má maternicu vonku v mojom veku? Nemá žiadne problémy? Aké lieky ste brali po konizácii? 😒 mám tých otázok viac, ale radšej každý deň postupne jednu pridám. ďakujem za odpovede, ahojte a držím všetkým prsty, aby sa nám zdravie obrátilo vždy len k lepšiemu. 🙂

pressi
8. máj 2010

ahojte dievčatá. Čaká mi rekonizácia a chcem ju absolvovať v Prešove. Viete mi poradiť nejakého dobrého lekára? Alebo sa mám uberať viac na západ, t..j. do Blavy? Ak je tu niekto z Prešova, ozvite sa mi, ďakujem. 😎

aaddeell
9. máj 2010

baby prosim vas kedy ste po konizacii dostali menstruaciu?
tak ako ste mali?
ja som teraz zacala krcavat a neviem ci to je ok

marcip
9. máj 2010

ahoj babulinka29 Strach je prirodzena vec. Ja som sa tiez velmi bala, hlavne preto, ze okrem porodov som v nemocnici nebola a uz vobec nie na operacii. Bala som sa celkovej narkozy. No ked ma uspali, tak som mala pocit, ze som si chvilu pospala a uz som sa aj zobudila. Bola som po narkoze trochu ospala, ale paradoxne som nemohla spat, aj ked som asi hodinu mala zatvorene oci. Mozno to bolo aj tym, ze kazdych 15 minut nam chodili merat tlak a tep, takze aj keby som bola spala, tak by ma zobudili (alebo to bolo nemocnicou). A stale sa nas pytali, ci nam nie je zle alebo nemame bolesti. Ja som po operacii bolesti nemala, tak mi aj tazko bolo dodrziavat kludovy rezim (setrit sa a nic tazke nedvihat). Prve dva tyzdne su vraj kriticke (aspon tak nejako to povedala lekarka na vizite). Asi ked sa nic neobvykle v tom case nestane, tak je to na dobrej ceste. Hoji sa to priblizne 2 mesiace. Myslim, ze klasickou metodou je hojenie rychlejsie. Drzim palce

marcip
9. máj 2010

ahoj aaddeell Zalezi na tom kedy si bola operovana a ci ti robili aj kyretaz. Ja som zacala krvacat 6 dni pred terminom menstrucie, a kedze bola nedela isla som do nemocnice, tam mi dali injekciu na zastavenie krvacania, aj ked lekarka povedala, ze to je asi menstruacia. Ze po operacii moze prist aj skor. Mozno to bolo sposobene injekciami, no trvalo skoro 4 dni, kym som zacala normalne krvacat (ako pred operaciou pri menstruacii), a trvala dlhsie. Po skonceni menstruacie mi prestalo aj spinenie. Dufam, ze som aspon trochu pomohla

babulinka29
9. máj 2010

ahoj Marcip si zlatá, že si mi všetko podrobne popísala dúfam, že to bude ok a že to budem čím skorej za sebou. ako vidím je tu veľa žien ktoré majú s týmto problémy. Neviem ani čím to je, že my ženy musíme takto trpieť podstupvať takéto zákroky a strach a trápenie.
Držím všetkým palce a som rada, že si tu pomáhama

aaddeell
10. máj 2010

marcip vcera ked som sa zobudila tak som zacala krvacat bola to cisto cervena krv poobede uz nic a dnes tiez nic , dnes by som mala dostat menstrucaiu operovali ma 20.4. to som bola asi tak v strede cyklu

an
10. máj 2010

Ahojte babulky,tak som po konizacii,robili mi vo stvrtok LEEPmetodou.Bola som velmi spokojna ,je tam super tym lekarov,sestriciek a t.d.Rano o 07.15 som prisla na prijem kde mi vsetko vysvetlili,operaciu robili v celkovej anesteze,trvala asi 10-15min.,o 13.00 som uz isla domov,bolo nam povedane ze sa treba setrit,nezdvihat tazke,vyhybat sa schodom,narazom,proste dodrziavat kludovy rezim,len kratke prechadzky,ziadne cvicenie,nic co by mohlo sposobit krvacanie,este mi dali recept na cipky proti zapalom a infekciam aby nebranily v hojeni ktore trva asi 2 mesiace,na kontrolu mam ist o 14dni tak uvidim ako dopadne citologia,dufam ze dobre,drzim vsetkym palce.