Dá sa otehotnieť po plastike kŕčka maternice?

maja5
10. apr 2008

chcela by som sa opýtať či sa dá otehotnieť aj po plastike krčka maternice.doktorka mi hovorila, že by nemali byť problémy ale ja neviem. mal už niekto niečo podobné?

babulinka29
28. jún 2010

@aaddeell no moja ja tiež tampony teraz žiadne ale ako som písala už mám ôsmy deň menštruáciu ráno skoro nič a teraz znovu som začala krávať resp. také väčšie špinenie a v tomto teple je to o ničom s vložkou som z nej nervozna hrozne dokedy toto bude trvať........

meza
28. jún 2010

ahojte baby,mam na Vas otazocku,bola som na preventivnej komtrole alekar mi bral vzorku z krcka maternice ale mi povedal,ze ho mam cely rozpadnuty a uz ta vzorka nevyzera dobre ☹((neviete co to znamena??musim teraz cakat na vysledky a mam strach.dakujem

jankana
9. júl 2010

Ahojte, moj lekar ma tiez posiela na konizaciu aj napriek tomu, ze vysledky z vyterov aj z cytologie boli negativne az na mierny zapal. Je to len na mne ako sa rozhodnem. Pred 4 mesiacmi tvrdil, ze mam najprv otehotniet a potom sa to bude riesit, no teraz po 4 mesiacoch ma zrazu hned posiela na konizaciu. Vravel, ze ten vredik, ci ako to nazval nevyzera zle, ale ani dobre a vraj je to dost rozsiahle. Pred 4 mesiacmi som tiez mala vysledky negativne. Babenky, poradte, ja neviem co mam robit. Deticky este nemam, mam 25 r. Chystam sa ist poradit este k jednemu odbornikovi, no rada si precitam aj Vase nazory. Dakujem

marcip
11. júl 2010

@jankana Ahoj ja som mala vysledky v poriadku, ale som mala zle zahojenu ranku na krcku po porode. Deticky mam, ale lekar sa ma pytal, ci este chcem rodit a na zaklade toho sa rozhodol pre sposob operacie. Robili mi to Loop metodou. (elektrickou sluckou) Vraj je setrnejsia aj ked sa to dlhsie hoji. Vedia to urobit tak, aby si bez problemov donosila babo. Takze deticky mat mozes aj po konizacii. (problemy v tehotenstve moze a nemusis mat a nezalezi to od toho ci si podstupila konizaciu). Kludne sa porad este s inym lekarom a potom sa rozhodnes. Nie je to narocna operacia ale robi sa v celkovej narkoze.

kikashenka
14. júl 2010

ahojte ja idem o mesia na konizaciu, kvoli tomu ze mam pritomne HPV 4 druhy, zle vysledky cytologie - akysi LCYL a Acka,
a z hystologie taktiez P14 silne pozitivny,
a mam expresiu 4 typov onkogenov....
Riesim teraz e kde si datkonizaciu urobit ci priamo v BA na haydukovej na onkologii alebo v Ruzinove na sukromnej gynekologii....
mam 21 rokov a mam taktiez dost paniku z toho ze ci budem mat moct v pohode deti atd atd....
hm...co mysite kde to robia naj v BA?
a je tu nejka z vas taka mlada ako ja?!...

kikashenka
14. júl 2010

a otazky cislo dva: po konizacii zevraj 6 tyzdnov nemozem sa kupat ani mat sex,
je to pravda?
a 6 tyzdnov mozem pouzivat len vlozky?
Baby co ste na tom boli tak ste to i vy mali takto?
ze 6 tyzdnov ste sa nemohli kupat mat sex a pouzivat tampony???!?!??
dkujem moc

aaddeell
14. júl 2010

@kikashenka ahoj na konci jula budem 3 mesiace po konizacii v pondelok som bol u dr a povedal ze to este stale nemam uplne zahojene
mne povedali ze 6 tyzdnov po konizacii
ale moj dr povedal nech pockam radsej 8 tyzdnov a tak som sa toho aj drzala

silvicka81
14. júl 2010

mna tiez caka konizacia,mam z toho strach,ako to prebieha?su potom velke bolesti?

aaddeell
14. júl 2010

@silvicka81 ja osm sa tiez velmi bala ale fakt sa nemusis bat vobec to neboli mne to robili LEEP metodou (horuco slucka)
odkracla som si na salu tam som si vyliezla na kozu a viac si nic nepamatam az ked na izbe niekto na mna hovoril a za 3 hodiny som sla domov

petusska2305
15. júl 2010

@kikashenka
ahoj kikashenka, ja mám tiež len 21 rokov a včera mi môj gyn. oznámil, že musím ísť na konizáciu metódou LEEP☹ , z toho dôvodu že som HPV pozitívna, mám PAP 2-3 ASC-US, CIN I-II vraj mierne ťažkú prekancerózu krčka maternice ☹ , a som z toho uplne zúfalá, tiež nemám ešte deti čo je pochopiteľné ked mám len 21 🙂, a tiež sa neviem rozhodnúť kde si to dať spraviť, mám na výber bud NOU v BA alebo v nejakom súkromnom centre v dunajskej strede kde mi to spravia a idem domov, ale mám veľké pochybnosti či si to mám dať spraviť, bo som dosť čítala o tom že u mladých žien ktoré ešte nemajú deti sa môže čakať pri CIN I-II a sledovať to pravidelne, tak ja neviem ☹ stále nato musím myslieť ale cítim sa taká bezradná ☹

kikashenka
21. júl 2010

nooooo a co je NOU?
no ja to riesim a idem iste nato i ked bojim,
neviem ci budem mat potom moct ok sexik, a zaujima ma ako to bude s tamponmi, kupanim v mori napr atd atd milion veci by sm cela vedet!
a aj ja sm sa bala petka ale neboj sm o tom posledny tyzden vela citala a bude to ok aj re teba aj pre mna🙂

aaddeell
22. júl 2010

@kikashenka
NOU je narodny onkologicky ustav
tampony nebude moct nosit minimalne 3 mesiace
a skupanim je tiez problem a zalezi od toho ako sa ti to bude hojit
ja som 3 mesiace po Leep metode a este nemam poriadne zahojeny krcok

babulinka29
31. júl 2010

ahojte ja som po konizácii už dva mesiace aj niečo a teraz mám taký problém a neviem čo s ním. Po operácii soms i myslela, že výtoky skončili a teraz po menštruácii som začala výtokovať a dosť silne hnedý silný výtok mám a neviem z čoho či som niekde prechladla a z toho to je alebo by som ešte nemala poriadne zahojený výtok alebo to môže byť aj zo sexu? doteraz som to nemala až teraz a k tomu ešte aj svrbenie a pálenie.........alebo nejaká infekcia že by to bola, Asi budem musieť navštíviť lekára a uvidíme čo povie on na to........................poraďte čo s tým .........ďakujem

marcip
1. aug 2010

@babulinka29 Ahoj Pokial s tym vytokom mas aj palenie a svrbenie urcite s tym chod k lekarovi, aj keby to nebol hnedy vytok tak je to nieco co by mal posudit lekar. Svrbenie, palenie spolu s vytokom je infekcia alebo mykoza a to ze je hnedy neviem. Ako som ti pisala v IP ja mam hnedy vytok ale len asi 5-6 dni pred menstruaciou a inac cely cas po menstrucii biely, raz viac raz menej. Aj ked ziadne svrbenie ani palenie. Ale ten vytok ma rozculuje. Som uz 4 mesiace po operacii a myslela som si, ze to este s nou suvisi a prejde to. No uz ma to prestalo bavit a objednala som sa na vysetrenie. Sestricka mi povedala, ze urobia rovno aj cytologiu a zistia z coho to je. Tak dufam, ze sa zisti o co ide a nieco s tym urobia.
Na tvojom mieste by som k lekarovi isla hned a necakala, myslim ze samo to neprejde. Drzim palce. Ozvi sa ako si dopadla.

miax86
3. aug 2010

@petusska2305
Ahoj Peti, ako si na tom? Vybrala si si ci NOU alebo sukromne centrum? Uz si po alebo? Mna caka konizacia 25-26 augusta v NOU, tak dufam, ze to vsetko dobre dopadne.

blenka
9. aug 2010

Ahojte,

neviete ako je to s pripadnym tehotenstvom po konizacii? Mate s tym niektora skusenost?

Dakujem za vase odpovede.

petusska2305
11. aug 2010

@miax86
ahoj miax86, no už som si vybrala to súkromné centrum, ale ešte som tam nebola, chystám sa tak začiatkom septembra tam ísť, akurát dnes som bola u svojho gynekológa a aj ten mi odporučil to súkromné centrum, bo tam mi to spravia za 1 deň a v NOU by osm musela byť 4 dni a to necem, síce sa zato dosť dopláca ale to nevadí, vraj tam majú tie najlepšie a najmodernejšie zariadenia, tak dúfam že som sa správne rozhodla, aj ked sa toho strašne bojím ☹ , tak daj mi potom vedieť ako ti to dopadlo 🙂

petusska2305
11. aug 2010

@kikashenka
ahoj kikashenka, a ty si už natom bola či ešte nie?? ja idem začiatkom septembra 😒 , pomoc 😀 , tak ano bude to pre nás asi to najlepšie, to mi povedal aj moj gyn., napíš mi všetko o tom ak si už natom bola, som strašne zvedavá 🙂 , tak aj ja som o tom dosť čítala, samé články a tak, ale vieš to ma natom strašne sere, že to mávajú oveľa staršie ženy takéto problémy ☹

aaddeell
11. aug 2010

@petusska2305 nemusis sa bat ja som tam bola pred 3 mesiacmi nic to nie je a to som velky bojko

danish
12. aug 2010

ahojte, mam 21 rokov a na konizacii som bola 2.jula...mala som LSIL, co je lahky az stredne tazky stupen dysplazie, teda prekancerozy...nie je sa coho bat, nie je to bolestive (akurat ma sem tam boleli krize)... operovana som bola v piatok a v nedelu som bola uz doma. mozu vsak nastat komplikacie, ako krvacanie (mna chvalabohu obisli). vytoky po zakroku su uplne normalne...tampony, kupanie a sex nie aspon 2 az 3 mesiace, resp. podla nariadeni lekara (on vidi najlepsie ako sa to hoji). pokial ja viem na tehotenstvo by to nemalo mat vplyv. este tolko, ze ci konizaciu podstupit alebo nie, tak nad tymto som nerozmyslala ani sekundu, tazko povedat ci organizmus by sa s tym popasoval, radsej to dat von...to je ale moj nazor...drzim vam vsetkym prsty 😉

miax86
16. aug 2010

@petusska2305 Ahoj Peti, tak ja pevne verim, ze nam to dopadne velmi dobre, ja som pocula aj o NOU, ze maju moderne pristroje a sukromne centra su podla mna tiez vyborne vybavene. No ten cas straveny tam desi aj mna, nastupujem 25teho a 26teho by ma mali operovat a nasledujuci den pustit. Neviem ako ten cas tam zvladnem, najradsej by som uz bola po. Viem, ze ten zakrok nepatri az k takym narocnym, ale desi ma aj narkoza... No v kazdom pripade budem Ti drzat palce, samozrejme akonahle budem sposobila, tak dam vediet. Zajtra si idem dat nejake predoperacne vysetrenia spravit... uffff, cele mi to pripada ako zly sen. Neverim, ze o tyzden naklusem do NOU, lahnem si tam a budem cakat... Ale verim, ze to bude dobre!!!!
Pocuj aj Tebe odporucili po zakroku ockovanie? Bo mne lekar sice povedal, ze odstranenim tkaniva mi uz nehrozi, ze by som znova od partnera virus chytila, ale zaroven mi dal na zvazenie, ze ockovanie...

miax86
16. aug 2010

@danish Ahoj Danish 😉 a kde Ta operovali? Ako dlho ten zakrok trval a kedy si sa prebudila z narkozy? Ja nastupujem rano 25teho do NOU a 26teho by ma mali operovat, neviem co tam toho 25teho budem cely den robit... U Teba to ako prebiehalo?

bamb27
17. aug 2010

@blenka ahoj, ja som rok po konizacii a aktualne v 31tt tehotenstva, ktore prebieha az prekvapivo bezproblemovo, tak dufam ze to tak aj vydrzi.. 😉

miax86
17. aug 2010

@bamb27 Ahoj "Bamb", citala som niektore Tvoje prispevky z pred roka a tesim sa, ze si teraz mamou, k comu velmi gratulujem. Chcem sa len spytat, kde Ti konizaciu robili a ako to prebiehalo. Ja nastupujem 25teho a na druhy den by ma mali v NOU operovat, neviem si predstavit, co tam cely den budem len tak robit a strasne sa obavam celkovej narkozy...
HPV mi sleduju uz niekolko rokov, min. 5-6, teraz som mala vysledky take, ze zakrok je potrebny :(((

bamb27
18. aug 2010

ahojky @miax86 ..mna operovali v BB, v nemocnici, klasicky.. pod narkozou, skalpelom. Inak samotny zakrok bol v pohodicke, najhorsie bolo to co vravis.. ze co tam budes cely den robit, ja som v nemocke stravila 4 dni a aj to som sa uz pytala o den skor, pustili ma kedze som bola bez problemov.. inak je standard 5 dni..
Samotna narkoza trva asi pol hodinku, ja osobne som sa po nej zobudila vysmiata.. nemala som ziadne bolesti, krvacanie ani teplotu.. a kedze byvame blizko nemocky tak ma muz chodil aj 3 krat za den pozriet aby mi to rychlo uslo, a este som sa z nudy starala o jednu starenku co tam lezala so mnou.. takze neboj nic, zvladnes to, nie je to nic hrozne a ten pocit ze to mas konecne za sebou je uplne super 😉

martina2001
18. aug 2010

Ahojte, ja som bola na konizácii a kyretáži 26.7. a do nemocnice som išla v ten deň a na druhý deň ma pustili domov. Nemala som žiadne problémy až na krvácenie večer po operácii ale to hneď zastavili. Chcem sa spýtať ako je to teraz s otehotnením, kedy možem začať skúšať. Pred konizáciou sme sa snažili viac ako rok a bezvýsledne. Je pravda že po konizácii možem rýchlejšie otehotnieť?

miax86
18. aug 2010

@bamb27 dakujem pekne "Bamb" 😎 pomalicky zacinam mat celkom dobry pocit z toho zakroku, i ked viem, ze den pred nastupenim do nemocnice asi budem ako na ihlach, ale tak nech uz je to tiez za mnou a mam s tym pokoj...

bamb27
19. aug 2010

@martina2001 mne kazali aspon rok neotehotnievat, aby sa krcok dobre zahojil a aby potom udrzal tu zataz.. tak skus aspon tych 5-6 mesiacov vydrzat.. a ci to potom ide lahsie, to ti neviem povedat.. i ked pravda je ze som otehotnela na prvy sup.. no nikdy predtym sme neskusali 😉

@miax86 viem presne ako sa citis, ja som dokonca mala problem s tym ze v den nastupu do nemocky mi povedali ze poistovna mi zakrok neschvalila, ze mam pockat kym schvalia, alebo si to ist vydupat na pobocku.. tak som si sla vydupat, lebo som si nevedela predstavit znova tu predpripravu a cakanie.. a podarilo sa... ked bude potom vsetko z toho opadne, tak sa tes na ten pocit a na ostatne nemysli 😉 ..drzim palceky
inak 3 mesiace po zakroku som mala cytologiu 2 a po polroku uz 1, v tehotenstve mi skocila zas na 2 ale to je vraj ok... a este ak mozem poradit na urychlenie hojenia som uzivala Wobenzym.. je to drahe ale dobre, a preventivne som zabudla na tampony, mnozia sa na nich vnutri bakterie a to robi tiez galibu

martina2001
19. aug 2010

@bamb27 no to keby mi povedali v nemocnici asi by ma ruplo, lebo ja som mala paniku, že sa nezobudím. našťastie ma nerobili v Mi ale v Tv a tam je to celkom ok, hlavne personál. Neviem ja ešte len na prvú kontrolu s vyšetrením idem na budúci týždeň. Ale čo som sa pýtala tak mi povedali že v poho po 3mesiaci môžem otehotnieť, ale mne to zas nedalo a som sa spýtala čo keď otehotniem skôr, takže nič len mám to jedno lebo sledovaná už budem častejšie počas tehotenstva a rizikové to bude tak či tak v kľudovom režime počas celého tehotenstva. A my sme skúšali už skoro dva roky predtým a bez výsledku. a z tých tampónov som asi najviac nervózna, lebo som si už odvykla od vložiek brrr

bamb27
19. aug 2010

@martina2001 ano, aj take som pocula ze niektorym dovolili tehotniet skor, mozno zavisi aj od toho kolko z krcka odobrali a tak.. ale ja som preistotu toho polroka vydrzala, plus este kustok navyse a potom bum, na prvy sup.. sama som bola prekvapena.. ale na rizikovom nie som a som uplne bez problemov.. ono ci krcok drzi zavisi asi aj od inych faktorov, urcitej telesnej predispozicie a tak.. tak sa drz, a moc to neurychli, nech sa ti to hlavne dobre zahoji, to je zaklad.. on ten krcok je predsa len chudak este oslabeny.. mne dokonca prvu kontrolu taku ze tymi zrkadlami co pozeraju dnu robili az po 3 menzesoch, lebo ze skor to moze byt citlive, prekrvene..