Dá sa otehotnieť po plastike kŕčka maternice?

maja5
10. apr 2008

chcela by som sa opýtať či sa dá otehotnieť aj po plastike krčka maternice.doktorka mi hovorila, že by nemali byť problémy ale ja neviem. mal už niekto niečo podobné?

bamb27
12. sep 2010

@vilinka1 ahoj, a aku mas cytologiu? ...neboj nic, snad to tach par mesiacov vydrzi... ono tehotenstvo vie troska zhorsit vysledky a mozne je aj to ze po porode sa ti zase zlepsia... ale niekedy je lepsie radikalne riesenie ako vyckavanie.. ale drzim palceky nech to mas ok...
Ja chodim k Dr. Paluchovi, on ma aj operoval a ano som priamo z BB

mirkarepka
15. sep 2010

ahojte, a mal niekto pred operaciou aj takyto problem ako ja ?! mam ranku na krcku maternici, pravidelne chodim na prehliadky. zatial ju netreba riesit {ako povedal moj gynekolog}, ale vzdy po uziti 10.antikoncepcnej tabletky {REGULON} mam slaby hnedy vytok a vyskytuje sa krvacanie pri pohlavnom styku {nie vzdy}. Suvisia moje problemy s rankou, je lepsie si dat ranku odstranit ?? dakujem za rady, vsetko dobre.

miax86
15. sep 2010

@mirkarepka ahoj, no taketo problemy som sice nemala, ale myslim, ze je to skor otazka na tvojho gynekologa, on by ti mal najlepsie povedat, ci je to spinenie v dosledku HAK alebo tej ranky. Mozno by stacilo vyskusat iny typ HAK. Drzim palce, pekny den 😉

miax86
16. sep 2010

@petusska2305 Peti, ahoj, no ako? Vysledky este stale nic? Alebo si opat odcestovana??? Drzim palce, aby Ti to dobre dopadlo!!! Daj vediet potom 😉

nika2007
29. sep 2010

ahojte dievcataaa,uz to mam za sebou,vcera ma operovali a dnes som doma 🙂 🙂 🙂

miax86
30. sep 2010

@nika2007 Ahoj Nikus, tak sa tesim, ze to mas uspesne za sebou!!! Teraz uz len oddychovat, oddychovat a pozitivne mysliet 😎 Drzim palce, aby boli dobre vysledky!!

nika2007
1. okt 2010

Dakujem mia 🙂 🙂 🙂

chrys7
2. okt 2010

ahojte baby 🙂 , aj mna caka konizacia, uz buduci tyzden idem do sagaxu, ako to tam prebieha pred zakrokom? davaju tabletky,alebo ako to tam funguje?staci im tam doniest len vysledky z krvi a predoperacne vysetrenia? bola by som rada ak by mi niekto napisal,ako to tam funguje 🙂 dakujem..

aaddeell
3. okt 2010

@chrys7 tie vysetrenia co pises stacia , nedavaju ziadne tabletky prides tam pojdes k doktorke na vysetrenie ona si napise vsetko co jej povies a tak pojdes na izbu
su to dve ale suprechodne na prvej su 3 postele an druhej su 2 postele(ja som tam kde su 2 postele) je tam telka takze kym ta vezmu mozes pozerat
z izby vedu dvere rovno na operacku
pride sestricka pojdes s nou vides hore na kozu pichnu ti do zily a viac si nebudes nic pamatat
aspon u mna to tak bolo prebrala som sa az na izbe
bola to moja prva operacia a velmi som sa bala ale fakt nie je nic nemala som ziadne bolesti iba take jemne ako pri menzese, skoro vobec som nekrvacala
podla mna robis dobre ze si si vybrala sagax ja som bola velmi spokojna

chrys7
3. okt 2010

@aaddeell dakujem za odpoved, takto isto to prebiehalo aj ked som bola na biopsii /vzorke/, tiez som vyliezla na kozu, pichli mi do zily a uz som bola uspata a zobudila som sa na izbe az...plati sa hned ako tam pridem? spominali ste mudr.slezaka, ale oni su tam dvaja, jeden je mladsi a jeden starsi 🙂 a na kedy tam treba byt, sestricka spominala, ze staci dojst pred zakrokom, ze netreba tam byt od rana 🙂 na tie vysetrenia som sa pytala preto, lebo ja nemam vysetrenie z mocu, lebo som mala este minuly tyzden menzes tak dufam, ze to nebude potrebne 🙂

miax86
3. okt 2010

@aaddeell ahooooooooooooj, Aaddeell, Ty si uz tehu??? Gratulujem moc! Drzim palce, nech to prebieha uplne bez problemov!!! Ohlas sa obcas ako sa mas ;) Peknu nedelu, paaaaaaaa

aaddeell
4. okt 2010

@miax86 ahoj ano som tehotna tiez som prekvapena cele roky sa nedarilo a neviem ci vdaa konizacii ale mozno aj som tehotna 😉

nikiarudi
7. okt 2010

ahojte, chcem sa spýtať, je možné mať zdravé dieťa a prirodzene ho porodiť po konizácií krčka maternice?? ďakujem

martina2001
7. okt 2010

@nikiarudi ahoj, áno je to možné, prečo myslíš že nie?

nikiarudi
7. okt 2010

@martina2001 - neviem... len chcem vedieť načo mám byť pripravená... 😒

martina2001
7. okt 2010

@nikiarudi ja som sa to pýtala pred konizáciou a doktorka ma ubezpečila, že úplne v poho len budeš sa musieť viac šetriť a otehu najskôr o 3mesiace a teho počítaj rizikové

aaddeell
7. okt 2010

@nikiarudi ahoj myslim ze by nemal byt ziadny problem ja som bola na konizacii v aprili a pozri 😉 zatial je vsetko ok chodim do prace

nikiarudi
7. okt 2010

@aaddeell - a aj si ako tehulka na rizikovom?? ako tu píše martina2001?? a ak sa môžem spýtať, ako dlho ste sa snažili o bábätko???
@martina2001 - čo presne myslíš pod tým, že viac šetriť??? a už sa snažíte dlho o druhé bábo?

martina2001
7. okt 2010

@nikiarudi no mne bolo povedané, e tým skrátením krčka môžeš ležať aj cele tehu, nesmieš nič ťažké dvíhať, chodiť po schodoch a pod. a my už dlho, len sa nevedelo prísť na príčinu a aj preto som si dávala robiť konizáciu na odporúčanie lekára po blbej cyto

nikiarudi
7. okt 2010

@martina2001 - no tak s tým chodením po schodoch by to bol problém..pretože bývame na 3 poschodí a nemáme výťah.... sťahovali sme sa minulý rok a ja som bola v 9 mesiaci a chodila som hore dole ako keby nič... len som trošku viac fučala... 😀 a ako dlho po operácií si bola v nemocke...

bamb27
7. okt 2010

@nikiarudi ahoj, ja som ten pripad co rok po konizacii nema vobec ziadne tehu problemy, este v 38tt mi krcok drzi ako keby sa nechumelilo, v podstate uplne ukazkovy nalez na dany tyzden... cize nemusis byt po konizacii nutne rizikovka, ale nechaj sa poriadne zahojit 😉 😉 ..mne bolo odporucene pockat minimalne 6 mesiacov, este som dalsie dva pridala navyse a tuk tuk vsetko v poriadku

bamb27
7. okt 2010

@aaddeell gratulujem a drzkaj sa 😉 ..kiez by si to mala tak v pohodicke ako ja (tuk tuk) ti prajem

nikiarudi
7. okt 2010

@bamb27 - no tak super, ja som sa len bála, že to potom nebude možné...ja inak tak skoro neplánujem... chcela by som taký aspoň 2,5 ročný rozdiel... 🙂 želám všetko dobré a úspešne dojdite do cieľa... 🙂

bamb27
7. okt 2010

@nikiarudi myslim ze o 2,5 roka uz tvoj krcok ani nebude vediet ze bol na nom vykonany nejaky zakrok... samozrejme ale ide aj o to, kolko z neho ti zoberu, mne to robili maximalne setrne aby som potom mala co najmensi problem

nikiarudi
7. okt 2010

@bamb27 - no ja som to myslela tak, že chcem 2,5 ročný rozdiel medzi detičkami... a moja malá má 8,5 mesiaca.. takže tak.. a za koľko od vtedy čo ti dr. povedal, že máš zle výsledky so sterov, si musela ísť na operáciu???

bamb27
7. okt 2010

@nikiarudi jaj taaak... jasne 😉 ...vies co, ja som chodila na stery kazde 3 mesiace ako taky debil asi dva roky, lebo som mala Dr. co ma silou mocou tlacila do toho ze nech najprv otehotniem, potom som zmenila doktora, ten mi ster urobil dva krat, vzdy bol na nic a rovno ma odporucil na operaciu ze nie je na co cakat, ze to spravi sklapelom, aby videl ze ci odstranil vsetko a aby to spravil v ramci moznosti co najsetrnejsie

nikiarudi
7. okt 2010

@bamb27 - no mne môj dr. povedal, že mám naprd tie onkomarkery a tak mi urobil nové stery a že ak budú aj tie zlé, tak mi ich zopakuje o mesiac či dva a ak aj potom to bude zlé, tak na operáciu, takže by ma čakala asi v januári.. 😒

nikiarudi
7. okt 2010

@bamb27 - a potom to vraj posielajú na histológiu, toho sa bojím asi najviac...

bamb27
7. okt 2010

@nikiarudi nemaj obavy, ak su zle vysledky tak je lepsie to riesit radikalnejsie, aj mne moj Dr. co ma operoval vravel ze kolko je mladych zien, ktorym sa to velmi rychlo dokazalo zvrhnut...

nikiarudi
7. okt 2010

@bamb27 - no mne je len divné, že to prišlo tak zrazu, pretože keď som bola po šestonedelí na prehliadke, tak bolo všetko ok... a to bolo v marci....