Dá sa otehotnieť po plastike kŕčka maternice?

maja5
10. apr 2008

chcela by som sa opýtať či sa dá otehotnieť aj po plastike krčka maternice.doktorka mi hovorila, že by nemali byť problémy ale ja neviem. mal už niekto niečo podobné?

zuzuuuuuuuuuuu
20. mar 2011

Mne to skor pripadalo,že zoberieme vam maternicu a mame pokoj!Fakt som rada,že tam nebudem musiet ležať.Nervičky už dobre pracuju.ozvem sa ked to budem mať za sebou a v utorok si spomeniem.Ahoj vela šťastia!

81sarita
20. mar 2011

@zuzuuuuuuuuuuu no lekar ti to mal vysvetlit..ja som tiez musela zistovat,bo ten pristup lekarov...sa radsej nevyjadrujem...mala som dost,Jeden zastupujuci lekar co mi mal povedat vsetko o operaciitak ma rovno objednal vtaky datum,ked som mala dostat menzes,uplne z cesty rozpraval,tak som odisla za mojou doktorkou a popytala som sa...a nezabudlasom nasrato povedat,ze co za idiotov ma takyto titul a tak...no mi vrav,mne pracuju aj za dvoch.inak lexaurin je dobry,ten som si nechala predpisat..to ta zbavi takych nervov a nebudes na to mysliet....a nevies mi poradit?v pondelok tam mam ist,ale v ten den ma operovat nebudu asi ze?diky si zlata...aj ja budem mysliet na teba.

martina2001
20. mar 2011

Ahojte
@81sarita mňa robili ten deň keď som prišla a druhý deň doobeda som išla domov, nie je to nič strašné

81sarita
20. mar 2011

@martina2001 mati?a tebe to robili vsukromnej bo vstatnej nemocnici?no ja som dost prekvapena,preco ine pustaju v ten den a ja musim tri dni aj s cestou tam byt...zajtra idem,ale predpokladam,ze ma vpondelok nebudu robit az vutorok...pred operaciou ti aj vysvetlia,bo rovno ta beru?ako si sa citila po?

martina2001
20. mar 2011

@81sarita v klasickej nemocnici, nie súkromnej. Mne je zas divné že jeden deň ťa ten príjmu a až druhý robia, po konizácii je lepšie ak si pod dozorom lekárov aspoň jednu noc, predsa je tam riziko krvácania, ale zas aspoň ja som nemala dáke extra bolesti ani nič podobné a špinila som slabo asi týždeň, len pozor na námahu.

81sarita
20. mar 2011

@martina2001 no ja tiez klasickej.no neviem ci ma hned budu robit....vpondelok tam mam ist...myslis ze vten den ma buu robit?juuj ani nevrav....no zas kazda sme ina a jedna ma druha nema bolesti....

81sarita
20. mar 2011

@martina2001 no hlavne ze na papieri co som dostala mi pisali,ze 6 hodin nejest pred operaciou,nefajcit 24 hodin ..a to mam si ako vyratat teda hmm?no jelen som z toho.....pred operaciou to vnimas este ked ta tam beru?

81sarita
20. mar 2011

holky?ktora mi povie jednu info....?zajtra idem na konizaciu a v ten den ma budu operovat bo Vas az na druhy den operovali?robia mi to vstatnej nemocnici...dikes za odpoved....

zuzuuuuuuuuuuu
20. mar 2011

No ja si myslím že zajtra ta zoberu,v utorok ťa urobia a v stredu ideš domov.Mne to tak hovoril gynekolok,tak preto ma poslal do toho gyncentra,aby som to mala rychlejšie z krku.mne nikto nehovoril o žiadnom upokojováku.no čo len nebudem do rána spať.

martina2001
20. mar 2011

@81sarita nás robili hneď ten deň, a nejesť od polnoci a fajčiť ja ti neviem, ja som nefajčila od večera a moja spoluležiaca sa smiala že ešte ráno si dala

81sarita
20. mar 2011

diiikes babi.....no ja som si tam hned zavolala asi pred hodkou....vpohode,zajtra dojdem,hadam sa mi daka vpohode izba najde a v utorok idem na to....a vpohode,mozem si zapalit...haha aspon dnes.zajtra to uz bude horsie.ja nevydrzim lezat a cakat...to bude horor...a zaujimave je to,ze aj ten lexaurin co je na upokojenie,mi vobec nezabera...asi konsku davku potrebujem....ach jajjjj.....este ze mam toaletak nabaleny...a rano sa zobudim v utorok a po nejakom case ma beru?

81sarita
20. mar 2011

toto je ozaj supeer forum....ja Vam dakujem za rady,skusenosti...a vsetkym krorych to caka ako mna tak drzim palceky a tie co to maju za sebou,aby sa rany zahojili a bolesti ustupili....... 😉

81sarita
20. mar 2011

halooo babi ste tu nejake...???

altama
20. mar 2011

Neboj zvládneš to , držím palce🙂

altama
20. mar 2011

Moje výsledky nedopadli dobre :(. Teraz mám ísť ešte na nejaké stery na cytológiu, či čo ? Mám strach čo sa bude diať ďalej. Chcem strašne byť v poriadku a chcem ísť pracovať na ďalšom potomkovi. Držte palce !!!

81sarita
20. mar 2011

no hadam ze hej......tie stresy uz dosli a o zajtrajsku ani nehovorim....nedopadli ti dobre????juuuj...veeelmi ti drzim palce,no musia nam dako ti lekari pomoct...ty to mas za sebou moja?
@altama

martina2001
20. mar 2011

@81sarita no to máš rôzne kedy ťa zoberú, nás brali až po 14tej, ale o 16.30 som už komunikovala s manželom a hneď za mnou aj došiel a večer som už mohla aj chodiť v poho

katka1981
20. mar 2011

Ahojte, ja som mala zle cyto a HPV pred 11 rokmi. Gynekolog mi povedal, ze mam prerastenu sliznicu maternice na krcku a robil mi to ambulantne s nejakymi diodami ci co, vypaloval mi ranku. To bola tiez konizacia? Mala som len 18, ten vyraz som vtedy nepoznala, je to ono? Nijak mi to neumrtvil, povedal, ze to bude boliet ako menstruacne bolesti, tak aj bolo, ked videl, ze ma to boli, prestal a fukal mi to, ja som hrozna citlivka, ale trvalo to niekolko sekund, v pohode, potom som mala spinenie neviem ci uz aj s krvou, to si nepamatam a mali sme sa zdrzat s partnerom 6 tyzdnov. Je to konizacia? A na HPV som brala cipky.

81sarita
20. mar 2011

@martina2001 to mas pravdu..lekari maju urcity asi cas naplanovali vopred kedy pojde ktora.no zajtra budem mudrejsia a viac vystresovana....uz teraz sa mi nechce spat....nech uz som po a mozem kvakat a mojim drahym....aj nasimi...

81sarita
20. mar 2011

no babytak myslite na mna.....zajtra idem a utorok ma robiaaaa........

martina2001
21. mar 2011

@katka1981 podľa mňa nie, len vypaľovanie ranky
@81sarita nič neboj prežiješ a zaraz aj nato zabudneš, mne to robili v auguste a v októbri som otehu

papsi
21. mar 2011

Kočenky,len Vám chcem povedať,že nič to nie je a nemajte strach,my ženy sme silné 🙂
Všetkým držím palčeky 🙂

katka1981
21. mar 2011

@martina2001, aj ja si to myslim, dakujem

papsi
21. mar 2011

Dievčence-matky,aký máte názor,alebo čo všetko ste počuli o očkovaní našich dcér vakcínou proti hpv,neviem,očkovať,alebo nie?Je to veľmi drahé,ale nech je,ale či to nemá vedľajšie účinky,mám 11 ročnú dcéru a neviem ako sa zariadiť.Keby ste niektorá vedela,budem rada 🙂 ďakujem Papsi

martina2001
21. mar 2011

@papsi neviem, ja by som to asi neurobila, sama som podstúpila konizáciu s dobrým výsledkom, skôr by som podporila imunitu dcéry. Tu máš výpis z článku prečítaj a uvidíš, pošlem ti link aj na celý článok V dnešnej dobe nemáme účinný liek na liečbu papilovavírusovej infekcie. V posledných 20 rokoch je predmetom výskumu práve odolnosť voči tomuto vírusu. Novú možnosť prevencie voči HPV infekcii poskytuje vakcína, ktorá zabráni najčastejším a najrizikovejším HPV infekciám.

Vakcíny vyvolávajú u zaočkovaných dievčat a žien tvorbu protilátok proti konkrétnym papilomavírusom, pričom hladiny protilátok sú omnoho vyššie, ako tie, čo vznikajú po prirodzenej infekcii a pretrvávajú dlhodobo (5 až 10 rokov), ale posledné klinické štúdie dokazujú, že až doživotne.

Očkovať je potrebné dievčatá ešte pred začiatkom pohlavného života, ktoré sa s HPV infekciou ešte nestretli medzi 9. a 12. rokom života. V ďalšej skupine očkovaných sú ženy bez známky infekcie papilomavírusu aj vo vyššom veku.

Klinických štúdii sa zúčastnilo 20 541 žien a očkovanie bolo v tejto vzorke 100% úspešné. Samozrejme skutočné zníženie výskytu tohto typu rakoviny sa prejaví až o 20-25 rokov.
http://www.gpn.sk/slovakindex.php?id=onkogyneko...

papsi
21. mar 2011

@martina2001
Martinka,ďakujem za odpísanie,lekári hovoria-očkovať,ale kamarátky zase-neočkovať,pomohla si mi v mojej dileme,tiež mám z toho zmiešané pocity.....ďakujem ešte raz...

bv_alexandra
21. mar 2011

Ja z vlastnej skúsenosti - po konizácii mi dr odporučil očkovanie aj som ho podstúpila. Aspon min preto že viem že som preto niečo urobila, viem čo som preživala kým prišli výsledky z histologie, a preto som neváhala.
Tiež som sa s nim rozprávala na túto tému ohladom dcéry a povedal že odporúča ale nie v tomto skorom veku. Stači cca ako 15 r a preto už teraz odkladam peniaze na vakcinu. Toť môj názor. 😉 🙂

martina2001
21. mar 2011

@bv_alexandra ja som brala po indonal a výsledky som mala dobré aj po konizácii aj po polroku a to som už bola tehu a vtedy hovoria že sa výsledky skresľujú k horšiemu, ale u mňa nič také nebolo a moja gyndoška to nepovažovala za potrebné ma očkovať, akurát posilniť imunitu a raz ročne si dať 1-2 indonal preventívne ja aj manžel

matta82
23. mar 2011

Ahojte, som tu nová, čítala som si tie Vaše príspevky keď mi bolo najhoršie, síce nie všetko ale dosť, hlavne v nemocnici, dosť mi to pomohlo a niektoré rady som si už aj na sebe vyskúšala. Mám 28 rokov, bezdetná,som po konizácii 14 dní, v podstate všetko v pohode, nič ma nebolí, zatiaľ nekrvácam,2 týždne som PN, ale už pôjdem do práce, lebo sa cítim dobre. Výsledky mám chvalabohu dobré ( no nie je to rakovina " len " CIN 3, HPV 16, takú som mala ja histológiu po kolposkopii ).No mám na Vás, ktoré to už máte za sebou viac otázok, ak by ste boli také zlaté🙂 a odpovedali mi. Možno to tu už aj bolo popísané, len sa mi to nechce hľadať od roku X. Doktor mi povedal, že sa mám dať zaočkovať - Silgard, dobre dám sa, povedal , že aj partnera ( bude možno pokusný králik ), ale dá sa, máme používať indonal , to budeme. Lenže povedal mi, že sex ani s kondómom by neodporúčal celú dobu očkovania ( 6 mesiacov ), ako vytreštila som na neho oči, že ako si robí srandu. Povedal, že by to ale podstúpil, lebo som bola na tom dosť zle a sa to môže zopakovať,no ale toto berem s rezervou . Moja otázka : ten sex po takých 8 týždňoch by už mal byť v pohode nie? a keď to bude s kondómom ( aj keď to nechráni pred HPV ), ale čo mi iné ostáva? no ďalej čo sa týka tých detí - neviete ako to je po zaočkovaní - teda po pol roku sa už môžme snažiť o dieťa? či neskôr? a vrátila sa niektorej tá ťažká dysplázia po konizácii tak, že musela ísť znovu? lebo je to ako začarovaný kruh, ani vo sne by mi nenapadlo, že budem prežívať taký stres predchádzajúce týždne. Ešte sa chcem s Vami podeliť o môj ďalší problém, ktorý nejako neviem stráviť a mám pocit , že lekári spravili v mojom prípade niekde chybu, ak by sa niekomu chcelo, tak sa môžte k tomu vyjadriť, dosť ma to zaujíma - HPV mi diagnostikovali približne pre 3,5 rokiom. Odvtedy som chodila pravidelne každý pol rok na cytoster, ktorý vyšiel vždy len ako ASCUS HPV pozitiv., že ani očkovať sa nemusím dať.Doktor ma stále uisťoval, že to budeme len sledovať, tak dobre no. Začala som posilňovať imunitu, dva roky som užívala imunoglukán a iné prípravky, snažila som sa zdravo žiť, i keď stres som mala vždy , ale to má dnes 70% ľudstva.ďalšie cytostery - to isté ASCUS HPV pozitiv. Pred pol rokom som sa presťahovala, zmenila gynekológa -( bol to už štvrtý v poradí ) ďalší cytoster zas ASCUS.Tu som už ale na doktora naliehala , aby mi spravil nejaké ďalšie vyšetrenia, lebo sem tam som po sexe slabo krvácala a to som sa už bála, že je to najhoršie.Tak mi spravil kolposkopiu, vzal vzorku ( zaplatila som mimochodom 10 eur, že vraj to je nadštandartné vyšetrenie), spravil mi aj test na HPV - a výsledok , spomínané CIN 3, HPV 16, ťahalo sa mi to smerom hore kanálikom, v histológii bolo napísané, že skorá hlboká konizácia. No viete si predstaviť bola to katastrofa, po tom všetkom mi sám doktor povedal, že stáli pri ne všetci anjeli a aj jemu sa asi uľavilo, lebo nebyť zmeny doktora sledovali by ma ešte ďalšie dva roky a skončila by som už potom dakde .... Chcem sa spýtať, či sa niektorej z Vás stalo niečo podobné, lebo ja mám pocit, že ja som čo sa týka prehliadok nič nezanedbala, ale keby mi spravili tú histológiu skôr, tak som nemusela ísť na operáciu a znížiť si tak možnosť mať dieťa. Čo vy na to ? Ďakujem Vám pekne za odpovede a aj za túto stránku a príspevky, fakt mi to veľmi pomohlo.

bv_alexandra
24. mar 2011

Ahoj viem si prestaviť čo prežívaš tiež som tým prešla. Neboj sa nemaj výčitky, ty si určite nič nezanedbala. Čo sa týka vakciny, mne ju dr po operácii doporučil, ale len mne nie aj pre partnera.
Ja som ani chvilu neuvažovala nad tým že by som sa nedala zaočkovať. Ale diskusie na túto temu sa rôznia.
Som tretí rok po konizácii a moje vysledky cyto sú PAP2 čo je dobré. 🙂 😉
Takže je to na tebe, či sa dáš alebo nie zaočkovať. Ja som to urobila, a min mám v sebe pocit že som preto niečo urobila.
Čo sa týka bábätka, určite sa nemusíš báť že by si nemohla mať bábätko. Po akej dlhej dobe po zákroku to ti neviem povedať, kedže ja som vtedy ani neuvažovala nad bábätkom ale momentálne čakám bábäťko,sú dve veci ktoré pri skrátenom krčku hrozia. Mimochodom ja ho mám velmi maličky, zobrali mi viac ako 2/3, dr mi ani nemal kde zavesit vnutromaternicové telesko 😀
a tie dve vveci ktoré hrozia, prvá je že sa môžeš začať otvárať to sa dá riešiť zašitím. a druhá ked pride samostný pôrod tak sa vraj zvyknú ženy ťažie otvárať. Toto mi povedal dr ked som sa ho pýtala aké riziká mi hrozia.
Ale so samotným otehotnením by nemal byť žiadny problém. Moja skúsenosť. S drahým sme sa dohodli že bude bábo na vianoce, 1.januára som mala menzes a hned po nom som otehotnela, až som bola sama z toho zaskočená že to prišlo tak rýchlo. 🙂
@matta82