Dá sa otehotnieť po plastike kŕčka maternice?

maja5
10. apr 2008

chcela by som sa opýtať či sa dá otehotnieť aj po plastike krčka maternice.doktorka mi hovorila, že by nemali byť problémy ale ja neviem. mal už niekto niečo podobné?

martina2001
24. mar 2011

@matta82 ja by som sa očkovať nedala, my sme brali obaja s manželom indonal po konizáciii, mala som problém pred tým 2roky otehu a po konizácii som otehu behom 3mesiacov. Na tvojom mieste by som riešila dieťa, veď vekovo by nemal byť problém.

nikiarudi
24. mar 2011

@martina2001 ahoj, môžem sa ťa spýtať prečo bral ten Inodal aj tvoj manžel??? je to potrebné?? a ako dlho ste ho užívali? je na predpis alebo voľne na predaj??? ďakujem

martina2001
24. mar 2011

@nikiarudi je to voľnopredajné, alebo to objednáš cez net, my sme to tak robili a manžel len pre istotu bral

nikiarudi
25. mar 2011

kočky, môžem sa spýtať... boli ste niektorá na konizácií v Púchove???

zuzu101
25. mar 2011

brali ste niektorá po konizácii ortho-gynest d?lekár mi tie čípky predpísal na rýchlejšie zahojenie, sú to hormonálne čípky.ja synčeka ešte kojím a neviem či ho ešte mám, alebo nemám kojiť kôli tým hormónom.dr. o tom vie a povedal že to nieje problém, no v príbalovom letáku píšu že pri kojení sa neužívajú.tak teraz neviem....poradte ak máte s tým skúsenosť...

nikiarudi
26. mar 2011

môžem sa vás ešte opýtať?? bol po operácií nejak obmedzený sex?? pýtam sa kôli mm 😀 😀 a ešte by ma zaujímalo, ak niektorá budete ochotná, nejak podrobnejšie mi opísať ako prebiehala tá konizácia... boli ste v celkovej alebo lokálnej anestéze???

nevesta82
26. mar 2011

@nikiarudi
ahoj, ja som skoro tri tyzdne po konizacii...ano, sex je asi na mesiac zakazany....
ja som nebola v celkovej anesteze, ale v spinalnej, len od pasa dole....trvalo to asi 15 min, bolo to v pohode......... na druhy den ma pustili z nemocnice, marodila som len tyzden.....stale mi este nevolali vysledky, uz som dost nervozna.......a stale mam dost silny ruzovy vytok, tak sa trochu bojim, ci je to normalne.......... 😨

nikiarudi
26. mar 2011

@nevesta82 no a ten spinal sa pichá do chrbta?? a nedalo sa to urobiť tak, že by ti to urobili a šla si ešte v ten istý deň domov??

nevesta82
26. mar 2011

@nikiarudi
ahoj, ano do chrbta......
a domov sa neda ist, po takej anesteze si necitis nohy este asi 5 hodin a nemozes sa hybat, ani hlavu dvihat, je to neprijemne trochu........

81sarita
26. mar 2011

ahojte kocky..tak ja mam uz po konizacii a zaroven mi robili aj kyretaz maternice,zevraj sa to robi po novom uz...no nie je to nic strasne,uplne v pohode...no ale ja tak nervy predtym som mala riadne.mne to robili v celkovej anesteze.ja uz po prebrati z anestezii som uz sa tlacila z postelevon,no ked ma videli sestricky tak ma hned hnali do nej..ja som po zakroku uplne v pohode bola.ziadne bolesti grcania..no naokolo baby boli uplne horsie natom ako ja .....aj ine pripady aj tazsie...ja som trosku krvacala,no vcera ma pustili.dovtedy som nekrvacala,len trosinku..dnes nejako krvacam,alenic hrozne..bolestinic.len po operaciii,lebo aj maternicu mi cistili tak preto.no najhorsie prislo potom..bala som sa ist na toaletu,bo ma stipalo,ale to bolo tym,ze mi ten obvaz ci tamponadu vytahovali....od utorka do piatku som nemohla ist na vecko ..na velku potrebu...ja som bola zufalababy,ani zatlacit som sa bala..moj drahy tatinkozvzalgutalax a islo to...no vykaslali sa na mna v nemocnici,no stale som chodila za nimi ze sa bojim zatlacit...totalne som sa zapiekla....tak som bola v koncoch ze som dala prehanadlo riskantne zatlacila a v pohode...dakujem vam vsetkym za podporu a drzte sa...a vsetko nech nam dobre dopadne....a krvacanie trosku po operacii je normalne ???????kolko po operacii sa este krvaca hmm?dikes za odpoved baby...papa..piiiiste

81sarita
26. mar 2011

a baby?ja som vutorok bolauz operovana po konizacii a vpiatok ma pustili.no trosku citim takesipanie vnutri...no asi je to tym ze mi ten obvaz vytahovali a to sa drelo nejak...mate podobne skusenosti...?ak ano tak napiste..dakujeeeem.

zuzancek22
26. mar 2011

@martina2001 a ten indonal ste začali brať až po oprácii, a koľko ste ho užívali?

olivia123
26. mar 2011

Ahojte, tak aj ja sa pripajam. 7.4. ma caka konizacia krcka maternice. Toto forum je dobra vec. Po precitani uz nemam taky strach 🙂

martina2001
26. mar 2011

@zuzancek22 áno až po sme ho brali, a 2,5 mesiaca, lebo potom som otehu a vtedy sa nemôže brať. Odporúča sa 2-3 mesiace pri problémoch a potom pauza, a ďalej to potom berieš preventívne raz ročne mesiac

zuzancek22
28. mar 2011

@martina2001 a mali ste aj nejaké iné problémy okrem toho krčka, bo moj mm je uplne vpohode len ja mam endošku 😒

nikiarudi
28. mar 2011

ahojte kočky, tak už mám dohodnutú konizáciu na 5.4 niekedy poobede a ešte v ten deň pôjdem domov... tak sa teším, pretože nebudem musieť byť dlho bez malej.. 🙂 tak potom vám napíšem svoje skúsenosti a dojmy po operácií...

martina2001
28. mar 2011

@zuzancek22 aj mm bol v pohode, len u každého sa to prejaví ináč, tam hraje veľa imunita, on sa s tým vyrovná sám teda jeho telo a tebe to zastane a máš to v sebe a robí ti to problém. Mm to bral ako prevenciu kvôli mne aby sa to zas neobjavilo.

nikiarudi
29. mar 2011

no kočky, tak ako keby nestačilo, že musím na konizáciu, tak mi dnes sestrička od dr. povedala, že krvné testy mám síce ok, no v moči mi našli veľa leukocytov 😠 😠 😠 vraj normal je hladina 15 a ja som mala až 130.. 😒 😒 😒

ivka2222
29. mar 2011

Ahojte ludia, ako som uz pisala mam 20 rokov a idem 1,4 na konizaciu Leep, v celkovej narkoze a nejak na mna ide strach!!! pomoc! boli ta uspavacia injekcia do zily? potom mi napisu aj PNku ?? na Kolko dni?? Budem moct ich nejako presvedcit aby som tam nemusela nocovat? naozaj nemam chut tam ostavat na noc, radsej pojdem domov 🙂) prosim odpiste niekto 🙂

ivka2222
29. mar 2011

@marcip dakujem ze si odpisala 🙂 ja tam nechcem ostat na noc, dufam ze ich presvedcim na domov. Boli uspavacia injekcia? 🙂 a napisal ti doktor PN??? a ked si prisla tam cela si sa vyzliekla a dali ti plast? alebo ako. prosim odpis ja mam len 20 rokov a som maximalne vystrasena. ☹

ivka2222
29. mar 2011

@martina0104 dakujem kocka za podporu, zlepsi sa mi zivot o 1000 percent ak sa zbavim konecne tych prekliatych zapalov a mykoz 🙂 snad nejak prezijem operaciu, idem v piatok 🙂 drz palce

nikiarudi
30. mar 2011

@ivka2222 a kam ideš na konizáciu? lebo ja idem 5.4 do Púchova a tam budem mať tiež anestézu, no môžem ísť ešte v ten deň domov... a anestéza do žily nebolí! 😉

81sarita
30. mar 2011

a
@ivka2222 ahoj..ja mam uz po konizaciii a robili mi aj kyretaz.....ak nieco taksa popytaj ja ti poradim z mojich skusenosti..robili mi ju 22:3.2011 takze cerstve..neviem kam idem do akej nemocnice...a co len konizaciu ti budu robit?

papsi
31. mar 2011

Ahojte dievčence,prosím,poradte,som tri týždne po konizácii...už by som teda mohla?myslím...sex..ďakujem(už nekrvácam)..

bv_alexandra
31. mar 2011

@papsi mne bolo doporučene dať si min 6 týždnov pauzu 😉

zuzuuuuuuuuuuu
31. mar 2011

@81sarita ahoj,tak konečne som aj ja tu.Tak sme to prežili,gratulujem.Počuvaj ti vobec nekrvacaš už?Ja nemam špinenie ako tu každa píše,mne normalne trochu krvi vyteká.Aj som bola u doktora,ale povedal,že to až tak strašne nekrváca,aby ma musel ešte raz uspať a zašiť.Tebe to aj zašili????A myslím si že od 21.3.je dost od toho aby som bola takto na tom,nie?v pondelok určite pojdem mojmu gynekologovi.Napíšte,že aj vy ste takto krvácali,lebo už sa fakt z toho zblázdnim.Výsledky ešte nemám.

bibinka
31. mar 2011

zuzuuuuuuuuu- ak ti robili konizáciu LEEP metódou, tak sa to strašne dlho hojí. a to, že ti vyteká aj jasnočervená krv je presakovanie z drobných kapilár z rany a môže to trvať aj dva týždne.Neboj sa, je to normálne, vyskytuje sa to dosť často. Ak by sa to zdalo, že je toho dosť, choď tam do nemocnice kde ti to robili a oni ti na to priložia tzv. spongostan- je to taká akoby špongia, ktorá ti to krvácanie zastaví a po 1-2 dňoch sa odlúči ako taká želatína(nezľakni sa) no a malo by to tým prestať a ty by si mala "len" špiniť.

ivka2222
31. mar 2011

@nikiarudi idem zajtra do kosic nova nemocnica, aaaaaaaaaa :///

zuzuuuuuuuuuuu
31. mar 2011

@bibinka ahoj,fakt moc dakujem,že si mi napisala,trošku si ma upokojila.Ano robili mi to tou LEET metodou.V pondelok budu 2 týždne.Ked ma prepušali mi povedali,že mam len špiniť a ked to bude ako menštruacia tak mam prisť.V pondelok ma robili a v stredu som tam letela,lebo do rána som mala celu vložku krvavu.Pozrel ma a povedal,že to nemusi zašiť,že to až tak nekrváca.Tak vieš si to predstaviť,raz tak raz tak,a potom nech sa človek doma trápi.TO skor je tmavo červená krv taká hustá.Bolí to,ked mi to budu robiť tou špongiou??????????Ja som chcela ist svojmu na gyndu nech ma radšrj pozrie,ale on mi to asi neurobí.

zuzuuuuuuuuuuu
31. mar 2011

@ivka2222 ja som bola na tom 21.3,ale nie v nemocnici.U nas je poliklinika a tam je gyncentrum.Za tri hodiny som išla domov,ale viem ,že ked pojdeš do nemocnice,tak určite tam prespíš.Inekcia určite ťa nebude boliet.Daju ti masku na tvár a poviem ti,ja som zaspala do pár sekund,len som dvakrát mrkla okom a už si nič nepamätám.Určite sa nemusíš báť!!Bolesti som nemala žiadne,len stále trochu krvácam.Hlavne sa ptom šetri,ale to si si tu určite prečítala.Tak ti držím palce!